مشاوره رایگان: 02122110460
خرید ملک در ترکیه

برای دسترسی به بازارهای بین المللی، و تجارت آزاد می توانید به اقامت ترکیه فکر کنید. این کشور به دلیل شرایط اقتصادی پایدار و موقعیت جغرافیایی خوبی که دارد یکی از چند گزینه ای است که به عنوان مقصد مهاجرت انتخاب می شود. اگر بخواهید همانند یک شهروند ترکیه از تمام خدمات این کشور بهره مند شوید باید اقامت این کشور را دریافت کنید. همانطور که می دانید دریافت اقامت ترکیه روش های مختلفی دارد، که می توانیم به خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت ترکیه اشاره کنیم. ترکیه با اقتصادی قدرتمند پایه ریزی شده که می توانید به عنوان یک سرمایه گذاری مطمئن بر روی آن حساب کنید.
اگر قصدتان از خرید خانه در ترکیه گرفتن شهروندی و پاسپورت ترکیه است، شما می توانید در کوتاه ترین زمان در عرض یک ماه اقامت ترکیه را دریافت کنید. برای خرید ملک در کشور ترکیه مبلغ حداقلی مشخص شده که اگر مبلغ سرمایه گذاری شما از این رقم بالاتر باشد شما می توانید اقامت دائم برای سه شخص سرپرست بگیرید و اگر ارزش ملک از آن رقم پایین تر باشد شما اقامت موقت دریافت می کنید که با گذشت 5 سال می توانید اقامت دائم دریافت کنید. عمده جمعیت کشور ترکیه جوان هستند، و سالیانه بیش از 40 میلیون گرشگر به این کشور سفر می کنند. بدون شک این کشور مکان خوبی برای سرمایه گذاری است. طبق قوانین جدید کشور ترکیه با خرید ملک در ترکیه می توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید، خرید ملک در ترکیه شرایط و روش های مخصوص خود را دارد. برای بررسی شرایط خرید خانه ترکیه با ویزاپلاس در ادامه همراه باشید.

قوانین خرید ملک در ترکیه

برای قطعی شدن خرید ملک در ترکیه به پاسپورت، کد مالیاتی و افتتاح حساب برای افراد خارجی نیاز می باشد. پس از انجام این مراحل باید به اداره مهاجرت ترکیه بروید و درخواستتان را ثبت کنید، در صورت مهیا بودن شرایط با شما مصاحبه انجام می پذیرد.

 • محدوده هایی که قصد خرید آن را دارید نباید به محوطه های نظامی نزدیک باشد.
 • طبق قانون تبعه های خارجی مساحت کل اراضی خریده شده نباید بیشتر از 30 هکتار باشد.
 • اتباع خارجی با مراجعه به سازمان ثبت، با استعلام از نقشه برداری می توانند هر نوع ملکی از جمله ملک تجاری، ملک مسکونی و اراضی را خریداری کنند.
 • اتباع خارجی اگر اقدام به خرید زمین کنند باید طی دو سال اقدام به شروع ساخت کنند و طی این دو سال پروژه را به وزارت مربوطه معرفی کنند.

خرید ملک در استانبول و اخذ اقامت

شهر استانبول جزو شهرهای بزرگ و پر جمعیت دنیا می باشد، وسعت این شهر چند برابر بزرگتر از تهران است. این شهر دارای مکان های تفریحی بسیاری می باشد و به عنوان یک شهر 24 ساعته یا شبانه روزی معروف است، زندگی در این شهر به همان اندازه که در روز جریان دارد در شب هم به همان اندازه دارای جریان است. دولت ترکیه برای صدور اقامت دائم حداقل قیمت خرید ملک را 250 هزار دلار تعیین نموده است با این کار علاوه بر اینکه صاحب خانه می شوید اقامت دائم این کشور را دریافت می کنید.

خرید ملک در آنتالیا ترکیه

اگر علاقه مند به طبیعت هستید شهر آنتالیا بهترین مکان برای اقامت شما می باشد. این شهر به عنوان پایتخت کشاورزی ترکیه شناخته می شود و مکانی توریست پذیر می باشد که دارای هتل های زیبایی می باشد.
زندگی در شهر آنکارا
آنکارا به عنوان شهر اداری و دیپلمات در کشور ترکیه شناخته شده است این شهر دارای سفارت خانه های بسیاری است و دارای دانشگاه های با سطح علمی بالایی می باشد.

خرید ملک در ترکیه

مدارک لازم برای خرید ملک در ترکیه

 • دو نفر شاهد
 • حضور مترجم رسمی
 • پرداخت عوارض شهرداری کشور ترکیه
 • ارائه دو قطعه عکس شش در چهار از فروشنده و خریدار
 • مدارک خریدار از جمله پاسپورت و کارت شناسایی که به ترکی ترجمه شده باشد
 • حضور وکیل با ارائه ی کپی وکالتنامه و اصل به همراه ترجمه ی رسمی تائید شده توسط وزارت خارجه
 • ارائه سند ملک به همراه اطلاعات کامل محل ملک، آدرس، مختصات زمین و تائیدیه ثبت اسناد در مورد هویت مالکیت ملک ترکیه

خرید ملک در ترکیه برای کدام دسته از افراد مناسب است؟

شاید در مکان های مختلف به طور اتفاقی با عنوان خرید خانه ارزان در ترکیه برخورد کرده باشید، بسیار واضح است که ترکیه همانند دیگر کشورهای جهان قوانین قیمت گذاری مخصوص به خودش را دارد. بسیار دیده شده است که با استفاده از این موضوع کلاه برداری های کلان در سطح کشور انجام شده است. پس قبل از خرید ملک حتما با یک مشاور حقوقی در ارتباط باشید، قوانین خرید ملک توسط اتباع خارجی هر ساله تغییر می یابد و شخص حقوق دادن از قوانین کامل ترکیه باید اطلاع داشته باشد. دقت داشته باشید خرید ملک برای اتباع خارجی در بعضی از مناطق غیر مجاز است.

هزینه خرید ملک در ترکیه

اگر قصد تجربه خرید ملک در ترکیه را دارید باید به مکانی که قصد خرید آن را دارید دقت کنید هزینه خرید با توجه به محله های ترکیه متفاوت است و قیمت ملک در مرکز شهر با یک ملک در شمال شهر و یا جنوب شهر فاصله زیادی دارد. برای دریافت مجوز های لازم از جمله صدور شماره مالیات، و قبوض تلفن، آب و برق برای انجام تمام مراحل باید در محضر حاضر شوید. پس از انجام این مراحل مجوزهای مربوطه به همراه سند ملکی به نام شما صادر می گردد.
برای درخواست ثبت، سند ملکی ابتدا توسط پلیس بررسی می شود و پس از بررسی پلیس ترکیه اجازه نامه ای صادر می کند تا سند شما صادر شود این روند حدود 4 ماه به طول می انجامد.
پس از اینکه ملک مورد نظر خودتان را انتخاب کردید، ما بین شما و فروشنده قرارداد کتبی تنظیم می شود و مبلغی به عنوان بیانه به صاحب ملک پرداخته می شود.
مدارک مورد نیاز جهت انتقال سند در کشور به روال زیر انجام می گیرد:

 • ارائه بیمه نامه اجباری
 • تحویل دو قطعه عکس خریدار 6*4
 • تحویل یک قطعه عکس فروشنده 6*4
 • حضور مترجم رسمی به همراه دو شاهد
 • پاسپورت با ارائه ترجمه رسمی به زبان ترکی
 • ارائه برگه پایان کار و تسویه حساب مالیاتی به همراه عوارض شهرداری
 • در صورت حضور وکیل طرفین، اصل و کپی وکالت نامه به همراه ترجمه رسمی با تایید وزارت خارجه ارائه شود.

نکات بسیار مهم در مورد وکالت:

اگر خریدار و یا فروشنده شهروند ترکیه باشد ولی خارج از ترکیه حضور داشته باشد باید وکالت نامه ای توسط سفارت ترکیه در کشور مبدا تایید و صادر شود.
اگر کشوری، وکالت نامه ای در خصوص عضو معاهده لاهه مورخ 5 اکتبر 1961 صادر کند احتیاجی به نامه رسمی از سوی آن کشور مبدا ندارید، این معاهده مربوط به کشور ایران نمی باشد.

قیمت خانه در ترکیه به پول ایران

بسیاری از ایرانیان تصمیم دارند که در کشور ترکیه صاحب خانه و یا ملک شوند، اما این افراد به دنبال کانال ارتباطی هستند تا از قیمت خانه در ترکیه با خبر شوند. دلیل اصلی خرید ملک در ترکیه، گرفتن اقامت در این کشور است. زیرا با دریافت اقامت ترکیه می توانید به صورت آزاد به کشورهای دیگر سفر کنید و با کشورهای عضو اتحادیه اروپا یک ارتباط اقتصادی برقرار کنید. برای محاسبه دقیق می توانید از قیمت خانه در ترکیه از طریق ویزاپلاس اطلاع پیدا کنید و مقدار مبلغ کل را به پول ایران تبدیل کنید تا بتوانید قیمت دقیق را بدست آورید.

شهرهای مناسب خرید در ترکیه

ترکیه دارای شهرهای بسیار زیادی است، اما شهرهایی که به سمت اروپا قرار دارند رونق اقتصادی زیادی دارند و بسیار پیشرفته هستند برای اینکه بخواهید ملکی در جهوری ترکیه خریداری کنید با ویزاپلاس همراه باشید:
شهرهای استانبول و ترکیه جزو کلان شهرهای این کشور به حساب می آیند که دارای خانه های لوکس با امکانات فول می باشند. قیمت خانه در ترکیه به پول ایران نسبت به موقعیت آنها بسیار مناسب و به صرفه است، به دلیل سیاست های دولت ترکیه برای جذب مهاجر و سرمایه گذار، این دولت سعی بر این داشته تا بتواند قیمت خانه را در شهرهای مختلف ترکیه مناسب نگه دارد. بسیاری از هم وطنان عزیزمان در زمانی که از قیمت مسکن در این کشور با خبر می شوند تصمیم می گیرند در ترکیه خانه خریداری کنند.
در کشور ترکیه تنوع در متراژ خانه بسیار بالاست شما با حداقل سرمایه حدود 150 هزار لیر می توانید صاحب یک سوییت کوچک در شهر های بزرگ این کشور شوید، به دلیل فرهنگ زندگی در بین ما ایرانیان شاید در ترکیه برای ابتدای کار به جای اینکه بخواهید یک خانه بزرگ خریداری کنید باید یک با متراژ کوچک خریداری کنید تا ابتدا با شرایط زندگی و سبک زندگی ترکیه آشنا شوید. در نظر داشته باشید برای دریافت اقامت دائم کشور ترکیه از طریق سرمایه گذاری یک مبلغ حداقلی را دولت این کشور مشخص نموده که می توانید از طریق این مبلغ یک ملک مشخص خرید کنید. اما اگر مبلغ سرمایه گذاری شما کمتر از این میزان باشد برای شما اقامت موقت صادر می شود.

نکته بسیار مهم که در مورد خطرات خرید ملک در ترکیه باید بدانید:

بسیار دیده شده است که به اسم خرید ملک ترکیه و کسب اقامت دائم کلاه برداری های کلانی از مردم می کنند و افرادی که اطلاعات کاملی نداشته باشند همیشه به عنوان یک طعمه به دست این افراد کلاه بردار می افتند. دقت کنید در هنگام خرید ملک خریداری شده مشکلاتی از جمله شهرداری نداشته باشد. یا ملک خریداری شده از لحاظ ایمنی مشکل داشته باشد و اصول ساخت و ساز ایمنی در آن رعایت نشده باشد و یا پایان کار نداشته باشد.

 

 

نوشتن دیدگاه