مشاوره رایگان: 02122110460
تمکن مالی پرتغال

ویزای تمکن مالی پرتغال با نام ویزای D7 پرتغال نیز شناخته می شود. تمکن مالی پرتغال یا همان خود حمایتی پرتغال از جمله روشهای کم ریسک سرمایه گذاری و مهاجرت به پرتغال محسوب می شود. تمکن مالی پرتغال برای کسانی که عمدتا بازنشسته هستند و حقوق بازنشستگی دریافت می کنند و یا کسانی که از محل املاک و سرمایه ها، درآمد مستمر دارند مناسب است. در برنامه ویزای تمکن مالی پرتغال باید اثبات شود که شخص متقاضی درآمد کافی برای زندگی در پرتغال را دارد بدون اینکه نیازی به کار کردن داشته باشد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات درباره شرایط اخذ ویزا با خرید ملک در پرتغال و سایر کشورهای حوزه شینگن با کارشناسان ویزاپلاس تماس بگیرید.

ویزای تمکن مالی پرتغال

دلیل اینکه می گوییم روش خود حمایتی یا تمکن مالی یکی از کم ریسک ترین روشهای سرمایه گذاری در پرتغال است این است که در این روش هیچ نیازی به انتقال سرمایه به کشور پرتغال نبوده و متقاضی باید تنها اثبات نمایند که مبلغ خاصی را در حساب بانکی خود دارد و بایستی آن را بصورت پرینت حساب بانکی یا در قالب اموال منقول و غیر منقول اثبات نماید. یکی از بزرگترین مزایای خود حمایتی پرتغال نسبت به شرایط خود حمایتی سایر کشورها این است که امکان کار کردن و کسب درآمد از طریق کار کردن برای یک کارفرمای پرتغالی وجود دارد. پس از ارائه‌ تمامی مدارک فوق، سفارت 30 تا 60 روز زمان دارد تا درباره‌ پرونده تصمیم‌ گیری کند. به ‌طور کلی مدت ‌زمان لازم جهت صدور ویزای تمکن مالی پرتغال حداکثر 60 روز کاری است.

مزایای تمکن مالی پرتغال

مزایای اقامت تمکن مالی پرتغال قابل توجه است. در ادامه برخی از مهم ترین این مزایا ذکر می شوند:

 • امکان اقامت همه اعضای خانواده
 • اخذ پاسپورت پرتغال تنها در عرض 5 سال
 • داشتن حق تحصیل
 • داشتن اجازه کار فرد متقاضی
 • زندگی در کشوری اروپایی، با طبیعتی زیبا
 • بهره مندی از خدمات درمانی سطح بالا
 • معافیت مالیاتی به مدت 10 سال
 • امکان افتتاح حساب در پرتغال و کلیه کشورهای عضو شنگن
 • سفر به 26 کشور حوزه شنگن
 • سفر بدون ویزا به 155 کشور در صورت اخذ پاسپورت پرتغال
 • عدم نیاز به سرمایه گذاری
 • امکان راه اندازی تجارت آزاد در کشورهای اتحادیه اروپا
 • قبول تابعیت مضاعف یا همان دو تابعیتی

اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی

اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی

در ویزای D7 پرتغال کارت اقامت اولیه برای مدت یک سال صادر می گردد. در صورتی رعایت موارد قانونی اقامت، این مجوز اقامت برای دوره های دو ساله قابل تمدید است. چنانچه برای اقامت D7 اقدام می نمایید باید ماهیانه به ازای هر نفر بین 30 تا 70 یورو بیمه پرداخت کنید. دقت نمایند که برای تمدید اقامت خود نبایستی بیش از 6 ماه متوالی یا 8 ماه غیر متوالی خارج از کشور پرتغال باشید. در تمام این اقامت ها باید حداقل 183 روز در سال در پرتغال حضور داشته باشید تا در تمدید کارت اقامت خود دچار مشکل نشوید. در پایان 5 سال اقامت قانونی در پرتغال، دارنده ویزای بازنشستگی پرتغال یا همان ویزای تمکن مالی پرتغال می تواند برای اقامت دائم پرتغال درخواست بدهد. بعد از دریافت اقامت دائم، شما می توانید به مدت نامحدود در پرتغال زندگی کنید. برای اینکه واجد شرایط اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی شناخته شوید، شما بایستی در پرتغال محل سکونت داشته باشید و‌ درآمد کافی برای زندگی در اختیارتان باشد. برای کسب تابعیت پرتغال باید اثبات کنید که با زبان پرتغالی آشنا هستید و با این خاک پیوند دارید. همچنین باید با تاریخ، ارزش ها و فرهنگ پرتغالی نیز آشنا باشید. دولت پرتغال تابعیت مضاعف را به رسمیت می شناسد. این به این معنا است که فردی که تمایل به اخذ تابعیت کشور پرتغال را دارد می تواند تابعیت کشور خود را نیز حفظ کند. برای کسب اطلاعت تکمیلی در این زمینه با مشاورین ویزا پلاس در تماس باشید.

شرایط اخذ ویزای تمکن مالی پرتغال

هیچ گونه محدودیت سنی در شرایط اخذ ویزای تمکن مالی پرتغال وجود ندارد. اثبات داشتن محل سکونت برای زندگی در پرتغال الزامی است. ملک محل سکونت می تواند بصورت استیجاری یا مالکیت قطعی باشد که سند مالکیت و یا اجاره نامه معتبر باید ضمیمه مدارک شود. ارائه دفترچه بیمه سلامت معتبر که در کشور پرتغال و در عرض 90 روز پس از ورود خریداری شده باشد و گواهی عدم سوء سابقه محکومیت کیفری یا همان عدم سوء پیشینه از دیگر شرایط اخذ ویزای تمکن مالی پرتغال می باشند. متقاضی تمکن مالی باید توانایی کافی و مناسبی برای تامین هزینه های زندگی خود و اطرافیان خود داشته باشد. جهت اخذ ویزای تمکن مالی پرتغال ارائه پرینت حساب بانکی یا اثبات تمکن مالی لازم برای پوشش هزینه های زندگی در پرتغال الزامی است.

علاوه بر این، باید اثبات کنید درآمد ماهانه برای تامین خود و خانواده خود را دارید که این درآمد ماهانه نباید از طریق کار کسب شود و وابسته به حضور شخص نباشد. این مبلغ می تواند از طریق اجاره املاک و مستغلات، سود سهام، سود سپرده بانکی، حقوق بازنشستگی، دارایی های موثر و غیره بدست آید. میزان درآمد در ویزای تمکن مالی پرتغال به موجب قوانین کار و تامین اجتماعی این کشور مشخص شده است. به موجب قوانین پرتغال هر خانوار باید در هر ماه درآمدی برای هزینه امرار معاش خود و خانواده خود به مبلغ 1070 برای متقاضی اصلی و 535 یورو برای همسر و 321 یورو برای فرزندان زیر 21 سال داشته باشد. علاوه بر این، بایستی مبلغ تمکن مالی سالانه به ازای متقاضی اصلی مبلغی حدود 9000 یورو و به ازای همسر، نصف این مبلغ یعنی 4500 یورو و به ازای هر فرزند حدود یک سوم این مبلغ یعنی 3000 یورو قابل اثبات باشد. فرزندان مجرد تا سن 21 سال در این پرونده جای می گیرند. اگر نشان دهید فرزند وابسته به پدر و مادر است، تا 22 سال نیز امکان الحاق به پرونده والدین وجود دارد.

می توان این درآمد ماهانه را بصورت یکجا اثبات نمود که در این صورت، بسته به مکانی که متقاضی برای اقامت در پرتغال انتخاب می کند باید بین 25,000 تا 50,000 یورو در یک حساب بانکی در کشور پرتغال پول سپرده نماید که به عنوان ضمانت مداوم بودن درآمد برای هزینه های زندگی در پرتغال است. این سپرده در طول مدت اقامت در پرتغال، باعث می شود تا متقاضی در زمان تمدید اقامت تمکن مالی در پرتغال با مشکلی مواجه نشود و به راحتی اقامت پرتغال خود را تمدید کند. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات در باره شرایط اخذ ویزاهای مختلف از جمله گلدن ویزای پرتغال با کارشناسان ویزا پلاس تماس بگیرید.

ویزای تمکن مالی پرتغال

مراحل اخذ ویزای D7 پرتغال یا ویزای تمکن مالی پرتغال

ویزای D7 پرتغال ویزایی است که به ساکنان خارج از اتحادیه اروپا اجازه می دهد که با اثبات درآمد کافی و پشتوانه مالی مناسب بتوانند اقامت کوتاه مدت کشور پرتغال را بدست آورند و پس از آن به اقامت دائم و تابعیت این کشور دست یابند. ابتدا مدارک مورد نظر را ارائه خواهید نمود و در صورت تایید سفارت و مصاحبه، نتیجه برای اداره مهاجرت پرتغال ارسال می شود. با تایید این اداره، برای شما ویزایی با اعتبار 4 ماه صادر خواهد شد. در ضمن به یاد داشته باشید که برای سفر به پرتغال در مدت 4 ماه تعیین شده در ویزای اولیه، شما تنها دو بار مجاز به سفر به پرتغال می باشید.. این نوع ویزا، ویزای اقامت بلند مدت پرتغال می باشد. پس از صدور ویزا بایستی به کشور پرتغال سفر کنید و ظرف کمتر از 30 روز کاری به اداره مهاجرت این کشور مراجعه کرده و با ارائه مدارک، درخواست اقامت تمکن مالی نمایید. پس از ورود به پرتغال باید یک حساب بانکی افتتاح نمایید و به میزان 3000 یورو برای هر نفر واریز نمایید. در گام بعدی، لازم است خانه ای بصورت بلند مدت اجاره یا خریداری شود که این کار به وسع مالی شما بستگی دارد. بعد از انجام مصاحبه، در صورت مثبت بودن نتیجه، تکمیل بودن تمامی مدارک ارائه شده و درست طی شدن مراحل اخذ ویزای D7 پرتغال یا ویزای تمکن مالی پرتغال، از شما انگشت نگاری می شود. بین دو تا سه هفته طول می کشد تا نتیجه اقامت شما اعلان شده و کارت اقامت شما صادر و تحویل گردد. همانگونه که ذکر شد اداره مهاجرت در ابتدا یک اقامت یک ساله برای شما صادر کرده که سپس برای دوره های دو ساله قابل تمدید است.

هزینه اقامت تمکن مالی پرتغال

علاوه بر داشتن تمکن مالی لازم به میزان 9000 یورو برای متقاضی اصلی، 4500 یورو برای همسر و 3000 یورو برای هر فرزند، همچنین بایستی میزان درآمد کافی ماهانه 1070 یورو برای شخص اصلی، 535 یورو برای همسر و 321 یورو برای هر فرزند زیر 21 سال داشته باشید. همچنین باید هزینه ویزا و سفر اولیه به پرتغال و افتتاح حساب را نیز در نظر بگیرید. هنگام سفر بایستی هزینه انگشت نگاری و هزینه سفر را بپردازید. اخذ ویزای مرحله دوم نیز هزینه های خاص خود را دارد. برخی از این هزینه ها شامل ترجمه رسمی تمامی مدارک، اخذ سوء پیشینه و دریافت گواهی سلامت مورد تایید کشور پرتغال می شود. از آنجایی که در این نوع اقامت اجازه کار خواهید داشت، می توانید با یافتن شغل مناسب هزینه های اقامت و زندگی خود را پوشش دهید. هزینه زندگی هر شخص به سطح زندگی و میزان درآمد فرد بستگی دارد. هزینه بیمه درمان ماهیانه به ازای هر نفر بین 30 تا 70 یورو می باشد که معمولا بصورت سالانه اخذ می شود. هزینه زندگی در لیسبون و شهر های بزرگ بیشتر از شهرهای کوچکتر است. در صورت داشتن فرزند باید هزینه های تحصیلی فرزندتان را نیز مد نظر داشته باشید. با توجه به این که جهت اخذ ویزای تمکن مالی پرتغال باید مکان اقامت شما از طریق سند ملکی یا اجاره نامه معتبر ارائه شود، لذا باید نرخ خرید یا اجاره مسکن را به هزینه اقامت تمکن مالی پرتغال اضافه نمایید:

 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در لیسبون 872 یورو
 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در شهرهای کوچکتر 520 یورو
 • هزینه خرید هر متر مربع آپارتمان در لیسبون 4170 یورو
 • هزینه خرید هر متر مربع آپارتمان در شهر های کوچکتر 1000 یورو

 

 

نوشتن دیدگاه
برای گرفتن تابعیت پرتغال بدانید
ما شما را از جدیدترین دانستنی های روز مربوط به مهاجرت به پرتغال با خبر می کنیم
 • هزینه ویزا پرتغال
  اگر به فکر آسایش در دوران بازنشستگی تان هستید یا می خواهید سرمایه گذاری امن و پر سودی داشته باشید، مهاجرت به...
 • انواع ویزای پرتغال
  کشور پرتغال در بخش جنوب غربی اروپا قرار دارد. این کشور از سمت غرب با اقیانوس اطلس همسایه است....
 • چک لیست مدارک سفارت پرتغال
  پرتغال کشوری اروپایی در همسایگی اسپانیا است که در ناحیه جنوب غربی قاره سبز قرار دارد. برای رفتن به این...
 • ویزای D7 پرتغال
  مهاجرت یکی از فکرهایی است که این روزها در ذهن خیلی از افراد می گذرد و آن را یکی از اهداف خود قرار...

سوالات متداول تمکن مالی پرتغال

با استفاده از اقامت به واسطه تمکن مالی در پرتغال چه حقوقی برای فرد بوجود می آید؟
حق اقامت اعضای خانواده، حق تحصیل و کار، استفاده از خدمات درمانی، معافیت از پرداخت مالیات برای 10 سال، امکان سفر به کشورهای حوزه شینگن، دریافت پاسپورت پس از 5 سال و .... از مزایای اخذ اقامت به واسطه تمکن مالی در پرتغال است.
ویزای D7 پرتغال چیست و برای چه کسانی مناسب است؟
ویزای D7 در حقیقت همان ویزای تمکن مالی پرتغال است و برای افرادی که به دنبال مهاجرت با ریسک کم به روش سرمایه گذاری هستند از جمله بازنشستگان با فیش حقوقی و یا افرادی که دارای درامد مستمر از طریق املاک و سرمایه های خود هستند، مناسب است.