مشاوره رایگان: 02122110460
تمکن مالی پرتغال

ویزای تمکن مالی پرتغال که به اسم ویزای D7 پرتغال نیز شناخته می شود. تمکن مالی پرتغال یا همان خود حمایتی پرتغال از جمله راه های کم ریسک سرمایه گذاری و مهاجرت به پرتغال محسوب می شود. تمکن مالی پرتغال اغلب برای افرادی بهتر و منحصر به فردتر است که بازنشسته شده اند و از حقوق بازنشستگی برخوردار هستند و یا املاک و سرمایه گذاری هایی جهت داشتن درآمد مداوم دارند. برای ویزای تمکن مالی پرتغال فرد تقاضا کننده می بایست اثبات کند که توانایی تامین مخارج خود را دارد و از درآمد لازم برخوردار است و به کار کردن در این کشور احتیاجی ندارد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات درباره شرایط اخذ ویزا با خرید ملک در پرتغال و سایر کشورهای حوزه شینگن با کارشناسان ویزاپلاس تماس بگیرید.

ویزای تمکن مالی پرتغال

لازم به ذکر است که خدمت شما عزیزان بگوییم ویزای خود حمایتی (تمکن مالی) از کم خطر ترین و کم ریسک ترین راه های مهاجرت به کشور پرتغال است، زیرا در این روش احتیاجی به منتقل کردن سرمایه و هزینه به کشور مقصد نیست و متقاضی باید تنها اثبات نمایند که مبلغ خاصی را در حساب بانکی خود دارد و بایستی آن را بصورت پرینت حساب بانکی یا در قالب اموال منقول و غیر منقول اثبات نماید. از بزرگ ترین و ویژه ترین پوئن های مثبت ویزای خود حمایتی پرتغال نسبت به دیگر کشورهای اتحادیه اروپا، امکان داشتن یک شغل در این کشور برای فرد متقاضی وجود دارد و با کار کردن برای یک تبعه پرتغال می توان مخارج زندگی خود را تامین کرد. پس از ارائه‌ تمامی مدارک لازم، سفارت بین 30 الی 60 روز وقت دارد و می تواند درباره‌ پرونده تصمیم‌ گیری کند. در مجموع زمان مورد نیاز بریا صادر شدن ویزای تمکن مالی پرتغال نهایتا 60 روز کاری است.

مزایای تمکن مالی پرتغال

مزایای اقامت تمکن مالی پرتغال قابل توجه است. در ادامه برخی از مهم ترین این مزایا ذکر می شوند:

 • امکان اقامت همه اعضای خانواده
 • اخذ پاسپورت پرتغال تنها در عرض 5 سال
 • داشتن حق تحصیل
 • داشتن اجازه کار فرد متقاضی
 • زندگی در کشوری اروپایی، با طبیعتی زیبا
 • بهره مندی از خدمات درمانی سطح بالا
 • معافیت مالیاتی به مدت 10 سال
 • امکان افتتاح حساب در پرتغال و کلیه کشورهای عضو شنگن
 • سفر به 26 کشور حوزه شنگن
 • سفر بدون ویزا به 155 کشور در صورت اخذ پاسپورت پرتغال
 • عدم نیاز به سرمایه گذاری
 • امکان راه اندازی تجارت آزاد در کشورهای اتحادیه اروپا
 • قبول تابعیت مضاعف یا همان دو تابعیتی

اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی

اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی

در ویزای D7 پرتغال کارت اقامت اولیه برای مدت یک سال صادر می گردد. در صورتی رعایت موارد قانونی اقامت، این مجوز اقامت برای دوره های دو ساله قابل تمدید است. چنانچه برای اقامت D7 اقدام می نمایید باید ماهیانه به ازای هر نفر بین 30 تا 70 یورو بیمه پرداخت کنید. دقت نمایند که برای تمدید اقامت خود نبایستی بیش از 6 ماه متوالی یا 8 ماه غیر متوالی خارج از کشور پرتغال باشید. در تمام این اقامت ها باید حداقل 183 روز در سال در پرتغال حضور داشته باشید تا در تمدید کارت اقامت خود دچار مشکل نشوید. در پایان 5 سال سکونت و زندگی قانونی در پرتغال، دارنده ویزای بازنشستگی پرتغال یا همان ویزای تمکن مالی پرتغال می تواند برای اقامت دائم پرتغال درخواست بدهد. بعد از دریافت اقامت دائم، شما می توانید به مدت نامحدود در پرتغال زندگی کنید. برای اینکه واجد شرایط اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی شناخته شوید، شما بایستی در پرتغال محل سکونت داشته باشید و‌ درآمد کافی برای زندگی در اختیارتان باشد. برای کسب تابعیت پرتغال باید اثبات کنید که با زبان پرتغالی آشنا هستید و با این خاک پیوند دارید. همچنین باید با تاریخ، ارزش ها و فرهنگ پرتغالی نیز آشنا باشید. با به رسمیت شناختن تابعیت مضاعف، توسط دولت پرتغال، کسانی که به دریافت تابعیت کشور پرتغال مایل هستند، می توانند تابعیت کشور خود را نیز حفظ کند. برای کسب اطلاعت تکمیلی در این زمینه با مشاورین ویزا پلاس در تماس باشید.

اقامت تمکن مالی پرتغال 2022

شرط اصلی برای اخذ تمکن مالی در سال 2022 چنین است که در کشور خود منابع مالی داشته باشید و به طور مستمر درآمد ماهیانه داشته باشید. این درآمد ماهیانه به این صورت است که لازم نباشد برای کسب درآمد کاری انجام دهید بلکه این درآمد از طریق حقوق بازنشستگی، اجاره ملک، پس انداز و... تامین شود. اقامت تمکن مالی پرتغال راهی سریع، قابل اطمینان، کم هزینه برای دریافت پاسپورت و اقامت دائم پرتغال در سال 2022 است. اقامت تمکن مالی 2022 در مقایسه با سایر راه های اخذ اقامت پرتغال کم هزینه تر است و محدودیت سنی ندارد. با دریافت اقامت تمکن مالی پرتغال در سال 2022 می توانید بدون ویزای شینگن تردد داشته باشید. علاوه بر این اجازه تحصیل خود و فرزندان، برخورداری از خدمات درمانی پرتغال و... را دارید. مشاوران ویزا پلاس در کلیه مراحل تکمیل مدارک شما و درخواست اقامت پرتغال به روش تمکن مالی آمده ارائه مشاوره به شما عزیزان هستند. با شماره های درج شده در سایت ویزاپلاس تماس بگیرید و از راهنمایی های مشاوران مجرب و باتجربه ویزاپلاس استفاده کنید.

شرایط اخذ ویزای تمکن مالی پرتغال

وجود هر گونه محدودیتی برای سن متقاضیان در شرایط اخذ ویزای تمکن مالی پرتغال ممکن نیست. مدرکی برای ثابت کردن داشتن محل سکونت برای زندگی در پرتغال ضروری است. ملک محل سکونت می تواند بصورت استیجاری یا مالکیت قطعی باشد که سند مالکیت و یا اجاره نامه معتبر باید ضمیمه مدارک شود. ارائه دفترچه بیمه سلامت معتبر که در کشور پرتغال و در عرض 90 روز پس از ورود خریداری شده باشد و گواهی عدم سوء سابقه محکومیت کیفری یا همان عدم سوء پیشینه از دیگر شرایط اخذ ویزای تمکن مالی پرتغال هستند. متقاضی تمکن مالی باید توانایی کافی و مناسبی برای تامین هزینه های زندگی خود و اطرافیان خود داشته باشد. جهت اخذ ویزای تمکن مالی پرتغال می بایست پرینت حساب بانکی خود را جهت ثابت کردن برخورداری از تمکن مالی لازم جهت تامین مخارج زندگی در پرتغال را ارئه دهید.

علاوه بر این، باید اثبات کنید درآمد ماهانه برای تامین خود و خانواده خود را دارید که این درآمد ماهانه نباید از طریق کار کسب شود و وابسته به حضور شخص نباشد. این مبلغ می تواند از طریق اجاره املاک و مستغلات، سود سهام، سود سپرده بانکی، حقوق بازنشستگی، دارایی های موثر و غیره بدست آید. میزان درآمد در ویزای تمکن مالی پرتغال به موجب قوانین کار و تامین اجتماعی این کشور مشخص شده است. به موجب قوانین پرتغال هر خانوار باید در هر ماه درآمدی برای هزینه امرار معاش خود و خانواده خود به مبلغ 1070 برای متقاضی اصلی و 535 یورو برای همسر و 321 یورو برای فرزندان زیر 21 سال داشته باشد. علاوه بر این، بایستی مبلغ تمکن مالی سالانه به ازای متقاضی اصلی مبلغی حدود 9000 یورو و به ازای همسر، نصف این مبلغ یعنی 4500 یورو و به ازای هر فرزند حدود یک سوم این مبلغ یعنی 3000 یورو قابل اثبات باشد. فرزندان مجرد تا سن 21 سال در این پرونده جای می گیرند. اگر نشان دهید فرزند وابسته به پدر و مادر است، تا 22 سال نیز امکان الحاق به پرونده والدین وجود دارد.

می توان این درآمد ماهانه را بصورت یکجا اثبات نمود که در این صورت، بسته به مکانی که متقاضی برای اقامت در پرتغال انتخاب می کند باید بین 25,000 تا 50,000 یورو در یک حساب بانکی در کشور پرتغال پول سپرده نماید که به عنوان ضمانت مداوم بودن درآمد برای هزینه های زندگی در پرتغال است. این سپرده در طول مدت اقامت در پرتغال، باعث می شود تا متقاضی در زمان تمدید اقامت تمکن مالی در پرتغال با مشکلی مواجه نشود و به راحتی اقامت پرتغال خود را تمدید کند. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات درباره شرایط اخذ ویزاهای مختلف از جمله گلدن ویزای پرتغال (ویزای طلایی پرتغال) با کارشناسان ویزا پلاس تماس بگیرید.

ویزای تمکن مالی پرتغال

مراحل اخذ ویزای D7 پرتغال یا ویزای تمکن مالی پرتغال

ویزای D7 پرتغال نوعی از ویزاهای کشور پرتغال است که مناسب افرادی است که در اتحادیه اروپا اقامت ندارند، اما درآمد لازم و ضروری و همچنین پشتوانه مالی کافی جهت اقامت در این کشور را دارند. ابتدا مدارک مورد نظر را ارائه خواهید نمود و در صورت تایید سفارت و مصاحبه، نتیجه برای اداره مهاجرت پرتغال ارسال می شود. با تایید این اداره، برای شما ویزایی با اعتبار 4 ماه صادر خواهد شد. در ضمن به یاد داشته باشید که برای سفر به پرتغال در مدت 4 ماه تعیین شده در ویزای اولیه، شما تنها دو بار مجاز به سفر به پرتغال می باشید.. این نوع ویزا، ویزای اقامت بلند مدت پرتغال می باشد. پس از صدور ویزا بایستی به کشور پرتغال سفر کنید و ظرف کمتر از 30 روز کاری به اداره مهاجرت این کشور مراجعه کرده و با ارائه مدارک، درخواست اقامت تمکن مالی نمایید. پس از ورود به پرتغال باید یک حساب بانکی افتتاح نمایید و به میزان 3000 یورو برای هر نفر واریز نمایید. در گام بعدی، لازم است خانه ای بصورت بلند مدت اجاره یا خریداری شود که این کار به وسع مالی شما بستگی دارد. پس از صورت گرفتن مصاحبه، اگر نتیجه آن منفی نبود، همه مدارک ارائه شده باید کامل باشد و درست طی شدن مراحل اخذ ویزای D7 پرتغال یا ویزای تمکن مالی پرتغال، از شما انگشت نگاری می شود. بین دو تا سه هفته طول می کشد تا نتیجه اقامت شما اعلان شده و کارت اقامت شما صادر و تحویل گردد. همانگونه که ذکر شد اداره مهاجرت در ابتدا یک اقامت یک ساله برای شما صادر کرده که سپس برای دوره های دو ساله قابل تمدید است.

هزینه اقامت تمکن مالی پرتغال

علاوه بر داشتن تمکن مالی لازم به میزان 9000 یورو برای متقاضی اصلی، 4500 یورو برای همسر و 3000 یورو برای هر فرزند، همچنین بایستی میزان درآمد کافی ماهانه 1070 یورو برای شخص اصلی، 535 یورو برای همسر و 321 یورو برای هر فرزند زیر 21 سال داشته باشید. همچنین باید هزینه ویزا و سفر اولیه به پرتغال و افتتاح حساب را نیز در نظر بگیرید. هنگام سفر بایستی هزینه انگشت نگاری و هزینه سفر را بپردازید. اخذ ویزای مرحله دوم نیز هزینه های خاص خود را دارد. برخی از این هزینه ها شامل ترجمه رسمی تمامی مدارک، اخذ سوء پیشینه و دریافت گواهی سلامت مورد تایید کشور پرتغال می شود. از آنجایی که در این نوع اقامت اجازه کار خواهید داشت، می توانید با یافتن شغل مناسب هزینه های اقامت و زندگی خود را پوشش دهید. هزینه زندگی هر شخص به سطح زندگی و میزان درآمد فرد بستگی دارد. هزینه بیمه درمان ماهیانه به ازای هر نفر بین 30 تا 70 یورو می باشد که معمولا بصورت سالانه اخذ می شود. هزینه زندگی در لیسبون و شهر های بزرگ بیشتر از شهرهای کوچکتر است. در صورت داشتن فرزند، هزینه های تحصیلی فرزندتان نیز به شمار می آید. با توجه به این که جهت اخذ ویزای تمکن مالی پرتغال باید مکان اقامت شما از طریق سند ملکی یا اجاره نامه معتبر ارائه شود، لذا باید نرخ خرید یا اجاره مسکن را به هزینه اقامت تمکن مالی پرتغال اضافه نمایید:

 • هزینه اجاره آپارتمان با 1 اتاق در لیسبون 872 یورو
 • هزینه اجاره آپارتمان با 1 اتاق در شهرهای کوچکتر 520 یورو
 • هزینه خرید هر متر مربع آپارتمان در لیسبون 4170 یورو
 • هزینه خرید هر متر مربع آپارتمان در شهر های کوچکتر 1000 یورو

اقامت خود حمایتی پرتغال

پرتغال از معدود کشورهایی است که طرفداران بسیاری زیادی دارد و به همین دلیل انواع اخذ اقامت برای این کشور به وجود آمده است. اقامت خود حمایتی پرتغال یکی از این روش ها است. از مهم ترین مزیت های اقامت خود حمایتی یا اقامت تمکن مالی پرتغال، ضروری نبودن سرمایه گذاری و پرداخت هزینه به دولت پرتغال است. درشیوه اقامت تمکن مالی پرتغال که درواقع همان اقامت خود حمایتی پرتغال نامیده می شود، می توان تنها با نشان دادن و اثبات اینکه سرمایه کافی برای تشکیل زندگی در کشور پرتغال را دارید، اقامت این کشور بی نظیر را به دست آورید. در این روش، مقدار سرمایه ای را که مشخص کرده اید از آن خود دارید، باید در حساب خودتان، برای مدت مشخصی قرار داشته باشد و فرد متقاضی باید مدرک آن را به همراه دیگر مدارکی که مورد نیاز است، هم برای خودش و هم دیگر اعضای خانواده اش (فرزندان زیر22 سال) به سفارت ارائه دهد و ابتدا اقامت موقت و پس از مدتی، اقامت دائمی را به دست بیاورد. البته لازم به ذکر است که پس از گذشت مدت زمانی نیز می توانید تابعیت این کشور را به دست آورید. البته این روش برای دیگر کشورها از جمله فرانسه و اتریش نیز به کار می رود و تنها یک تفاوت بسیار مهم دارند و آن این است که با اقامت خود حمایتی در پرتغال شما اجازه کار خواهید داشت، اما در دیگر کشورها با اقامت خود حمایتی به شما اجازه کار نمی دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، می توانید با کارشناسان و مشاوران ما در مجموعه ویزاپلاس تماس بگیرید و راهنمایی های لازم را کسب کنید.

در کجای پرتغال ملک بخریم؟

پرتغال یکی از خوش آب و هوا ترین کشورهای اروپایی است و همین امر باعث شده است که اکثر مناطق این کشور برای خرید ملک گزینه خوبی باشند. می توانید با توجه به میزان بودجه خودتان و نوع ملکی که علاقه مند به خرید آن هستید، تصمیم بگیرید که چه شهر و چه منطقه ای از کشور پرتغال برای خرید ملک مناسب تر است. هر منطقه ای نسبت به خودش ویژگی های مهم و خاصی دارد. برخی از شهرهای پرتغال نسبت به دیگر شهرها محبوب تر هستند و نکات مثبت بیشتری دارند، از این رو آن ها را به شما معرفی می کنیم و ویژگی آن ها را شرح می دهیم تا بتوانید راحت تر تصمیم خود را بگیرید. اگر قصد اخذ ویزا و اقامت این کشور از طریق خرید ملک را دارید، حتما شهرهایی که در ادامه به شما معرفی می کنیم را به ذهن خود بسپارید.

بهترین شهر پرتغال برای خرید ملک کدام است؟

لیسبون
لیسبون که پایتخت کشور پرتغال است، شهری است که تاریخ غنی دارد و قطب اصلی اقتصاد این کشور است. به همین دلیل از بهترین انتخاب ها برای خرید ملک است. لیسبون از زیبا ترین شهرهای اروپا است و از لحاظ گردشگری و تجاری رشد بسیار خوبی دارد. همه این مزیت ها باعث شده است که این شهر از بهترین مکان ها برای خرید ملک تبدیل شود. فرقی نمی کند که اهداف شما از خرید ملک در این کشور تجاری است یا قصد زندگی در آن را دارید، شهر لیسبون پرتغال همواره از بهترین گزینه های موجود روی میز است. البته با توجه به اینکه لیسبون پایتخت این کشور است، هزینه های خرید ملک در این شهر کمی افزایش یافته است.
الگاروه
خرید ملک در الگاروه برای همه بی نظیر است. از افراد بازنشسته گرفته است تا سرمایه گذاران قدر، همه و همه خرید ملک در این شهر توریستی را دوست دارند. الگاروه از معروف ترین شهرهای گردشگری پرتغال است و سواحل زیبا، آسمان آفتابی، غذاهای دریایی تازه، گلف، طبیعت بکر و دیگر جاذبه های آن زبانزد همه است. به راحتی می توان از طریق مسیر هوایی از انگلستان به این شهر سفر کرد. از این جهت ممکن است انگلیسی زبانان زیادی را در این شهر ببینید که مالکان بسیاری از خانه های ویلایی و ساحلی این شهر هستند.
پورتو
پورتو دومین شهر مجبوب کشور پرتغال، پس از پایتخت این کشور است. پورتو از قدیمی ترین شهرهای اروپا به حساب می آید و شهر تجاری و پر تراکمی است و همچنین میراث فرهنگی و تاریخی سرشاری دارد. پورتو از مقصدهای گردشگری محبوب کشور پرتغال است و شراب بندر که از تولیدی های شهره و خوش نام این شهر است، زبانزد همه است. مردم این شهر بسیار پر تلاش و سختکوش هستند. شهر پورتو املاک بسیار مطلوبی را در محله های گوناگون همچون فوز دو دورو (Foz do Douro)، ریبرا (Ribeira) و ویلا دو کوند (Vila do Conde) جای داده است و از انتخاب های مناسب برای خرید ملک در پرتغال به شمار می آید.
کشکایش
اگر به دنبال شهری هستید که به اندازه لیسبون امکانات خوب داشته باشد، اما خلوت تر و کم ترافیک تر و... باشد، کشکایش جایگزین مناسبی برای این شهر است. همین امر باعث شده است که در این سال ها اروپایی ها و اتباع غیر اروپایی بسیاری در این شهر سکنا گزینند. محبوبیت شهر کشکایش به دلیل داشتن محیطی آرام و هزینه های مناسب در مقایسه با شهر لیسبون است. کشکایش شهری است با پارک های سرسبز که فضای شهر را زیباتر کرده اند و معماری خوش منظر و موزه های منحصر به فرد این شهر، زیبایی اش را چند برابر کرده اند. امکان دسترسی به ساحل ها و دیگر امکانات در این شهر موجود و بسیار راحت است.

 

00:00 00:00

دیدگاه‌ها  
+1
داشتن بیمه برای ویزای تمکن مالی پرتغال، الزامیه؟
+1
به نقل از افسانه:
داشتن بیمه برای ویزای تمکن مالی پرتغال، الزامیه؟

به نقل از افسانه:
داشتن بیمه برای ویزای تمکن مالی پرتغال، الزامیه؟

سلام افسانه عزیز؛
ارائه دفترچه بیمه سلامت معتبر که در کشور پرتغال و در عرض 90 روز پس از ورود خریداری شده باشد، از ملزومات دریافت ویزای تمکن مالی پرتغال هست.
+1
ویزای تمکن مالی پرتغال، چند ماهه حاضر میشه؟
به نقل از ملیکا:
ویزای تمکن مالی پرتغال، چند ماهه حاضر میشه؟

سلام ملیکای عزیز؛
در صورت مثبت بودن نتیجه، تکمیل بودن تمامی مدارک ارائه شده و درست طی شدن مراحل اخذ ویزای D7 پرتغال یا ویزای تمکن مالی پرتغال، از شما انگشت نگاری می شود. بین دو تا سه هفته طول می کشد تا نتیجه اقامت شما اعلان شده و کارت اقامت شما صادر و تحویل گردد.
نوشتن دیدگاه

سوالات متداول تمکن مالی پرتغال

با استفاده از اقامت به واسطه تمکن مالی در پرتغال چه حقوقی برای فرد بوجود می آید؟
حق اقامت اعضای خانواده، حق تحصیل و کار، استفاده از خدمات درمانی، معافیت از پرداخت مالیات برای 10 سال، امکان سفر به کشورهای حوزه شینگن، دریافت پاسپورت پس از 5 سال و .... از مزایای اخذ اقامت به واسطه تمکن مالی در پرتغال است.
ویزای D7 پرتغال چیست و برای چه کسانی مناسب است؟
ویزای D7 در حقیقت همان ویزای تمکن مالی پرتغال است و برای افرادی که به دنبال مهاجرت با ریسک کم به روش سرمایه گذاری هستند از جمله بازنشستگان با فیش حقوقی و یا افرادی که دارای درامد مستمر از طریق املاک و سرمایه های خود هستند، مناسب است.