تمکن مالی پرتغال

ویزای تمکن مالی پرتغال که به عبارتی با عنوان D7 شناخته می شود مخصوص افرادی است که عمدتا بازنشسته هستند و حقوق بازنشستگی دریافت می کنند. اما به کمک این ویزا می توانید با تامین هزینه های مالی از طریق اجاره املاک و مستغلات، سرمایه گذاری در شرکت ها یا درآمد مستمر می توانید با این نوع ویزا به کشور پرتغال مهاجرت کنید. در برنامه مهاجرتی باید ثابت کنید که میزان درآمد شما برای امرار و معاش به حداقل میزانی که کشور پرتغال برای یک زندگی مشخص نموده می رسد.

اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی

برای اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی ابتدا باید از طریق کنسولگری این کشور درخواست دهید. مجوز این درخواست برای مدت 4 ماه معتبر خواهد بود که باید در مدت این 4 ماهه به منظور دریافت مجوز اقامت وارد خاک کشور پرتغال شوید. پس از صدور اقامت نامه به مدت یک سال معتبر خواهد بود. همانطور که به عرض شما رساندیم ویزای D7 پرتغال در واقع یک میانبر است برای اخذ اقامت دائم که فرصت بسیار خوبی برای کار و زندگی در این کشور را فراهم می کند.
از مزایای ویزای تمکن مالی یا D7 تحصیل رایگان برای فرزندان در مدارس دولتی می باشد و اجازه کار در قالب قرارداد کارگر و کارفرما با شما امضا می شود. اگر تخصصی داشته باشید به عنوان نیروی متخصص می توانید بصورت مستقل کار کنید، دسترسی به بیمه سلامت و خدمات تامین اجتماعی از مهمترین مزایای این ویزا می باشد.

اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی

روند دریافت ویزای D7 یا ویزای تمکن مالی

این ویزا برای مدت 4 ماه صادر می شود که متقاضی در این بازه زمانی باید خودش را به کشور پرتغال برساند، پس از دریافت مجوز اقامت، ابتدا بصورت یک ساله صادر شده و پس از آن برای دو دوره 2 ساله تمدید می شود. پس از 5 سال اقامت قانونی در پرتغال، متقاضی می تواند درخواست اقامت 5 ساله‌ دوم خود را کند. توجه داشته باشید که در پایان سال ششم می توانید درخواست پاسپورت پرتغالی بدهید . در آخر باید به این موضوع اشاره کنیم برای این نوع اقامت می توانید همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به این کشور بیاورید.
کلام آخر افراد بازنشسته ای که ثابت کنند برای مدت 12 ماه می توانند از پس هزینه های زندگی و امرار و معاش خود در کشور پرتغال بر بیایند می توانند درخواست اقامت بدهند.

 

ویزا پلاس با در اختیار داشتن برترین وکلای پرتغال مفتخر است شما را در کلیه مراحل اخذ اقامت تمکن مالی پرتغال یاری و همراهی نماید.