مشاوره رایگان: 02122110460
مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملک

کشور پرتغال یا به عبارتی جمهوری پرتغال یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که در جنوب غربی اروپا واقع شده است. پایتخت کشور پرتغال شهر لیسبون بوده و زبان رسمی آن ها نیز پرتغالی است. این زبان یکی از شاخه های زبان رومی به شمار می آید و علاوه بر زبان پرتغالی افراد ساکن کشور پرتغال به زبان انگلیسی مسلط هستند. جمعیت کشور پرتغال حدودا بیش از ۱۰ میلیون نفر بوده و واحد پول آن نیز همچون دیگر کشورهای اتحادیه اروپا یورو است. شیوه حکومتی کشور پرتغال به ‌صورت پارلمانی بوده و در زمره کشورهای توسعه یافته قاره اروپا به شمار می‌ آید.
یکی از راه های دریافت اقامت خرید ملک پرتغال است. البته شما صرفا با خرید ملک نمی ‌توانید اقامت این کشور را به دست آورید. بلکه این ملک باید حداقل ۵ سال به نام شما باشد تا بتوانید اقامت پرتغال را به دست آورید. پس از آن نیز اگر جزو افراد مرفه و طبقه بالای کشور پرتغال شناسایی شوید می توانید نسبت به دریافت کارت آبی نیز اقدام نموده و سپس کسب و کار یا تجارت خود را در کشور پرتغال یا کشورهای دیگر در اتحادیه اروپا تاسیس کنید.
در ادامه این مطلب نیز تصمیم گرفته ایم تا در مورد چگونگی مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملک نیز اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم. پس تا انتهای این مقاله با ما در ویزا پلاس همراه باشید.

چگونگی مهاجرت به پرتغال با خرید ملک

چگونگی مهاجرت به پرتغال با خرید ملک

بسیاری از افراد در کشور خود صاحب کسب و کار و تجارت هستند و امکان مهاجرت به کشورهای خارجی ندارند، اما تمایل دارند که اقامت دوم در کشورهای پیشرفته داشته باشند. به همین منظور ترجیح می ‌دهند که در آن کشورها نیز سرمایه‌ گذاری کرده و از طریق ملک یا احداث شرکت ‌های دیگر اقامت کشورهای پیشرفته به خصوص کشورهای اروپایی را دریافت کنند.
یکی از روش های پرطرفدار برای مهاجرت و اخذ اقامت پرتغال خرید ملک در این کشور است. شما می توانید حدود ۲۰۰ الی ۵۰۰ هزار یورو در قسمت املاک در پرتغال سرمایه‌ گذاری کرده و از همین طریق اقامت پرتغال و ویزای کاری آن را برای خود و خانواده خود دریافت کنید. یکی از نکات مثبت دریافت اقامت پرتغال از این طریق این است که شما نیازی به حضور در این کشور را ندارید و در دو سال اول فقط حدود دو هفته و در سال های بعدی فقط بیست و یک روز یعنی سه هفته باید در پرتغال حضور داشته باشید.
بنابراین شما صرفا با وجود سند ملک می توانید اقامت آن کشور را کسب کنید، بدون اینکه در آن کشور حضور داشته باشید. این در صورتی است که اگر بخواهید با استفاده از ویزای کاری اقامت یک کشور را بگیرید، باید حداقل ۶ ماه از سال را در آن کشور حضور داشته باشید. بنابراین این روش بسیار مورد توجه و استقبال سرمایه ‌گذاران خارجی قرار گرفته است. در کشور ما نیز بسیاری از سرمایه گذاران که توان حضور در پرتغال را ندارند، می توانند از طریق خرید ملک به راحتی اقامت پرتغال را دریافت نمایند بدون اینکه در آن کشور حضور داشته باشند.

مهاجرت به پرتغال و شرایط سیاسی و اقتصادی

اقامت پرتغال با خرید ملک

اخذ اقامت پرتغال با خرید ملک یکی از روش های پرطرفدار برای مهاجرت به این کشور می باشد. این اقامت در ابتدا به صورت یک ساله صادر می شود و هر بار به مدت دو سال قابل تمدید می باشد. متقاضی می تواند برای همسر، فرزندان زیر 24 سال و حتی والدین خود درخواست ویزای همراه نماید. شخص می تواند پس از مدت 5 سال درخواست تابعیت و پاسپورت کشور پرتغال را نماید. این برنامه نیازمند حداقل 4 سفر به پرتغال در طول 5 سال است. در این 5 سال متقاضی باید یک بار برای انتخاب و خرید ملک، یک بار برای انجام پروسه انگشت نگاری و 2 بار برای تمدید اقامت موقت یعنی هر 2 سال یک بار به پرتغال سفر کند. فرد تنها موظف است در هر سال تنها 7 روز در پرتغال حضور داشته باشد. در صورتی که دارنده اقامت پرتغال در 5 سال اول ملک خریداری شده را بفروشد اقامت خود را به صورت کلی از دست می دهد اما پس از 5 سال که به اقامت دائم یا تابعیت رسیده باشد فروش ملک تاثیری بر وضعیت اقامتی او نخواهد داشت. کسانی که به ارزش معین در پرتغال ملک خریداری کرده باشند و ملک را به مدت 5 سال نفروخته باشند می توانند برای اخذ پاسپورت یا اقامت دائم پرتغال اقدام کنند. در این 5 سال چنانچه متقاضی زبان پرتغالی را در سطح A2 (سطح مبتدی یا پایه) آموخته باشد واجد شرایط دریافت تابعیت و پاسپورت کشور پرتغال می باشد. در غیر اینصورت اقامت موقت وی به اقامت دائم پرتغال تبدیل می شود. نکته مثبت اخذ اقامت پرتغال با خرید ملک این است که شرط حضور ندارد. متقاضی بایستی فقط 7 روز در سال در پرتغال حضور داشته باشد. اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک و اخذ گلدن ویزای پرتغال یکی از شیوه های پر طرفدار اخذ اقامت در سراسر دنیا محسوب می شود.

اقامت پرتغال با خرید ملک

مهاجرت به پرتغال و شرایط سیاسی و اقتصادی

کشور پرتغال از سمت غرب با اقیانوس اطلس در تماس بوده و کشاورزی در آن رونق بسیار زیادی دارد. محصولات کشاورزی که در کشور پرتغال کشت می شوند، عبارتند از صیفی جات همچون سیب زمینی و گوجه فرنگی و انواع مختلف میوه ها از جمله زیتون و انگور هستند. صنعت شراب سازی نیز در کشور پرتغال رونق زیادی دارد. ما تا به اینجا یک ویو و چشم انداز کلی از کشور پرتغال برای شما بیان کرده ایم.
اگر قصد اخذ اقامت و مهاجرت به پرتغال را دارید باید در مورد شرایط سیاسی و اقتصادی این کشور تحقیقات لازم را به عمل آورید. کشور پرتغال در شرایط تحریم جهانی یا تغییر رژیم حاکم بر این کشور می ‌تواند اموال افراد سرمایه گذار را به نفع دولت مصادره کند. بنابراین در این زمینه حتما تحقیقات لازم را به عمل آورده و سپس نسبت به سرمایه ‌گذاری در پرتغال اقدام نمایید. در صورتی که در مورد فرهنگ و آداب و رسوم و همچنین در مورد شرایط سیاسی کشور پرتغال سوال داشتید می توانید از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان ما در تماس باشید تا به صورت کامل شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

مراحل مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملک

مراحل مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملک

مراحل مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملک در چند مرحله اصلی خلاصه می ‌شوند. در مرحله اول شما از طریق یک مرکز خاص ملک مورد نظر خود را انتخاب می کنید و در مرحله دوم یک اقامت موقت به شما داده می شود. تا به منظور امضا و اخذ قرارداد به طور موقت در این کشور حضور داشته باشید در این مرحله شما قرارداد خود را در دفتر اسناد رسمی ثبت کرده و طبق قرارداد مبلغ را نیز پرداخت می کنید.
در مرحله بعدی ملک به نام شخص شما در دفترخانه رسمی کشور پرتغال ثبت می شود و شما می توانید پس از آن به کشور خود بازگردید. پس از مدت زمان معینی و با پیگیری‌ های لازم ویزا با نام شما صادر شده و اقامت بلند مدت شما به کشور پرتغال ثبت می شود. سپس شما می توانید به منظور اقامت دائمی یا به منظور کسب و کار و تجارت خود به کشور پرتغال مهاجرت کنید.
اگر در هر صورت توان پرداخت یکجای هزینه و قیمت ملک را نداشتید، می توانید درصد مشخصی از آن را مطابق با توافق طرفین پرداخت کرده و سپس ملک خود را به صورت اجاره واگذار نماید. اجاره ‌بهای ماهانه پرداخت شده به شما می تواند به عنوان اقساط ملک پرداخت شوند و پس از آن سند اصلی ملک با نام شما در دفترخانه های رسمی کشور پرتغال ثبت خواهد شد. در صورتیکه توضیحات ارائه شده در وبسایت ویزا پلاس برای شما کافی نبود می توانید از طریق لینک ‌های ارتباطی و کانال‌ های ارتباطی با کارشناسان ما در تماس باشید. کارشناسان خبره و با تجربه ما که در زمینه حقوقی و همچنین در زمینه سیاسی تخصص و تجربه کافی را دارند می توانند به صورت کامل شما را در زمینه خرید ملک و مکان های تجاری یا زمین در پرتغال راهنمایی کنند. تمکن مالی پرتغال، ویزای طلایی پرتغال و همچنین دریافت ویزای D7 پرتغال از دیگر راهکار دریافت ویزای پرتغال است.

نوشتن دیدگاه

دانستی های مهاجرت