مشاوره رایگان: 02122110460
ویزای همراه متقاضی تحصیل در کانادا

در حال حاضر یکی از بهترین موقعیت های مناسبی که کشور کانادا در اختیار دانش آموزان و دانشجویان کانادایی قرار می دهد، اخذ ویزای همراه برای اعضای درجه یک آنها (اعم از همسر، فرزندان و والدین) می باشد. ویزای همراه متقاضی تحصیل کانادا از جمله ویزاهایی است که به خانواه فرد محصل این امکان را می دهد تا با خیال راحت و در تمامی دوران تحصیل، همراه و در کنار عزیزان خود باشند. تعهد کشور کانادا به حفظ انسجام خانواده بدین منظور است که دانشجویان بین المللی و اعضای خانواده آنها فرصتی برای تجربه زندگی در کانادا به همراه یکدیگر داشته باشند. صرف نظر از اینکه این مدت چند ماه و یا چند سال طول بکشد، دانشجویان بین المللی در کنار دست یافتن به رویای تحصیل در کانادا، خاطرشان از بابت زندگی در کنار عزیزان خود راحت خواهد بود.

ویزای همراه متقاضی تحصیل در کانادا شامل دو نوع می باشد:

  • ویزای همراه دانش آموزی کانادا
  • ویزای همراه دانشجویی کانادا

ویزای همراه دانش آموزی کانادا

بسیاری از خانواده ها تمایل دارند فرزندانشان دوران تحصیل خود را در مدارس بین‌المللی با بالاترین استانداردهای جهانی سپری کنند. ویزای همراه دانش‌آموزی کانادا این امکان را برای خانواده ها فراهم می‌آورد تا کودکان زیر 18 سال خود را (حداقل سن 5 سال) برای ادامه تحصیل به کانادا فرستاده و خود نیز با دریافت ویزای همراه در کنار آنها باشند. اگر پدر یا مادر دارای ویزای کاری یا تحصیلی باشند معمولا ویزای فرزند تا آخر مهلت پاسپورت او یا به مدت طول مدت ویزای تحصیل یا کار پدر یا مادر خواهد بود. در صورتی که والدین ویزای تحصیل یا کار نداشته باشند، معمولا ویزای تحصیل در مدرسه یک ساله است که سال به سال قابل تمدید می باشد. هر فرزندی که هنوز به سن قانونی نرسیده باشد درتعاریف مهاجرتی کانادا، فرزند کوچک شناخته می‌شود. البته سن قانونی در استان‌های مختلف کانادا متفاوت است. در نیوبرانزویک، بریتیش کلمبیا، لابرادور، نیوفاندلند، نوناووت، سرزمین های شمال غربی، نوا اسکوشیا، و یوکان، 19 سالگی ملاک سن قانونی است در حالیکه در مابقی استان‌های کانادا، سن قانونی همان 18 سال است. فرزندان کوچکی که پیش از این با یکی از والدین خود که مجاز به تحصیل یا کار در کانادا بوده ‌است، زندگی کرده‌ باشد، نیازی به مجوز تحصیل برای حضور در مقاطع پیش دبستانی، ابتدایی و یا متوسطه ندارند. اما به محض اینکه فرزند به سن قانونی برسد، باید برای ادامه تحصیل در کانادا اجازه تحصیلی دریافت نماید.

ویزای همراه دانش آموزی کانادا

ویزای همراه دانشجویی کانادا

سالانه بالغ بر یکصد هزار دانشجوی خارجی از سراسر جهان به قصد انجام تحصیلات تکمیلی در معتبر‌ترین دانشگاه ها و مراکز علمی کانادا وارد این کشور می‌شوند. کلیه دانشجویان بین المللی در کانادا می توانند اعضای درجه یک خانواده خود از جمله همسر خود را به کانادا دعوت کنند. سیاست‌های مهاجرتی کانادا با هدف تسهیل روند جذب دانشجو و برطرف کردن نگرانی‌های خانوادگی در این بین، این امکان را فراهم آورده است تا همسر و فرزندان کوچکتر از سن قانونی متقاضی ادامه تحصیل در کانادا بتوانند با اخذ ویزای همراه دانشجویی کانادا، در کنار یکدیگر باشند. این قوانین حتی اجازه کار و ادامه تحصیل را به همسر و فرزندان متقاضی داده تا دغدغه‌ها برای تحصیل در مهاجرت به حداقل برسد.

روشهای اخذ ویزای همراه دانشجویی کانادا

جهت اخذ ویزای همراه دانشجویی کانادا، دو روش وجود دارد که بر اساس شرایط خود می ‌توانید یکی از آنها را انتخاب نمایید:

1. ویزای توریستی کانادا یا همان Temporary Resident Visa

یکی از راه های دریافت ویزای همراه کانادا دریافت ویزای توریستی کانادا است که تحت عنوان TRV معرفی می شود و صدور آن برای همراهان متقاضی تنها به مدت 6 ماه است. نکته‌ای بایستی که بسیار مورد توجه قرار بگیرد این است که کلیه اطلاعات و مشخصات افراد خانواده و همراهان فرد متقاضی باید به صورت کامل در فرم وارد شود، چرا که این اطلاعات تکمیل‌ شده در خصوص درخواست تقاضا برای الحاق همراهان می تواند به عنوان مدرکی مهم برای فرد متقاضی محسوب شود. متقاضیانی که قصد دریافت پذیرش از دانشگاه های کشور کانادا را دارند باید ثابت کنند که از تمکن مالی خوبی برخوردار هستند و امکان تامین کلیه هزینه های زندگی در کانادا را برای خود و همراهانشان دارند.

2. ویزای اجازه کار کانادا یا همان Open Work Permit

اگر متقاضی در یکی از دانشگاه ‌ها و یا کالج ‌های معتبر کانادا به صورت تمام وقت پذیرفته شده باشد یا در حین تحصیل باشد، همسر وی می‌تواند برای ویزای کار اقدام نماید. این ویزا به همسر متقاضی این اجازه را خواهد داد که به صورت تمام‌ وقت و بدون نیاز به دریافت مجوز درکانادا کار یا تحصیل کند. به عبارت دیگر مجوز کار آزاد یا همان Open Work Permit به دارنده آن این امکان را می دهد برای هر کارفرمایی در کانادا کار کند و دیگر نیازی به LMO یا پیشنهاد کاری نداشته باشد. معمولا مجوز کاری دارای میزان اعتبار زمانی برابر با اجازه تحصیلی دارد. با این حال، مجوز کار آزاد ممکن است در انجام مشاغل خاصی که نیاز به حفظ سلامت عمومی دارد موارد استثناء داشته باشد، مگر اینکه متقاضی تحت معاینات پزشکی مهاجرت قرار بگیرد. بدین ترتیب نه تنها همسر یا شریک دانشجو فرصت ارزشمند کار در کانادا را بدست می آورد، بلکه در تامین مالی خانواده خود نیز موفق تر خواهد بود.

بطور میانگین می ‌توان گفت مدت زمان صدور ویزای کانادا حدود دو تا سه ماه کاری است و در این مدت به شرط عدم وجود مشکلی خاص در پرونده متقاضی، طی دو تا سه ماه ویزای همراه دانش آموزی و یا دانشجویی کانادا صادر می‌شود.

روشهای اخذ ویزای همراه دانشجویی کانادا

شرایط اخذ ویزای همراه تحصیلی کانادا

شرایط اخذ ویزای همراه تحصیلی کانادا، برای دانش آموزان و دانشجویان متفاوت است. برای اخذ ویزای همراه دانش‌ آموزی کانادا، کافی است برای فرزند خود پذیرش تحصیلی دانش آموزی بگیرید. سپس در مرحله درخواست ویزای دانش آموزی برای فرزند زیر 18 سال خود، برای پدر، مادر و یا هر دو و همچنین دیگر فرزندان زیر 5 سال تقاضای ویزای همراه دانش‌آموزی کنید. یکی از مزیت های ویزای تحصیلی برای دانش آموزان زیر 18 سال در کانادا این است که نیاز به ارائه مدرک زبان نیست و همچنین پدر و مادر دانش آموز می‌توانند در دوران تحصیل در کنار فرزند خود باشند. جهت تحصیل فرزندان در مدارس کانادا و دریافت ویزای تحصیلی مدارس کانادا، باید فرزند شما از نظر پزشکی سالم باشد و از نظر مالی هم والدین توان تامین او را داشته باشند. اگر فرزند شما قصد تحصیل در استان کبک را دارد باید نامه CAQ نیز داشته باشد.

نامه هدف یا همان Purpose of Travel یکی از مهمترین مدارک شما در اخذ ویزای همراه کاناداست. در خصوص اخذ ویزای همراه دانشجویی، ارائه یک نامه هدف با توضیحات خوب می‌تواند شانس شما را تا حدود زیادی بالا ببرد.

روشهای اخذ ویزای همراه تحصیلی کانادا

فرد متقاضی دریافت ویزای تحصیلی کانادا این امکان را دارد که به شکل همزمان و یا پس از دریافت اقامت کشور کانادا نسبت به دریافت ویزای همراه کانادا اقدامات لازم را انجام دهد. مراحل اخذ ویزای همراه تحصیلی کانادا، به دو روش امکان پذیر است:

روش اول: در این روش، درخواست برای ویزای همراه همزمان با درخواست شخص متقاضی برای ویزای تحصیلی کانادا انجام خواهد شد. در صورت همزمان بودن درخواست ممکن است همراهی خانواده باعث تاثیر منفی در پرونده متقاضی شده و درخواست او برای ویزای تحصیلی کانادا ریجکت شود. احتمال دارد افسر پرونده به این موضوع شک کند که شخص متقاضی پس از اتمام مدت ویزای تحصیلی اش قصد خارج شدن از کانادا را ندارد. در صورت ارسال چنین درخواستی از شخص متقاضی خواسته می‌شود که در رابطه با دلیل همراهی خانواده در کانادا توضیح دهد. تصمیم‌گیری نهایی در رابطه با قبول یا رد درخواست، به عهده افسر پرونده خواهد بود.

روش دوم: در این روش، ابتدا درخواست شخص متقاضی برای ویزای تحصیلی کانادا طبق روال مشخص ارائه خواهد شد. بعد از بررسی پرونده توسط افسر مهاجرت کانادا و تایید شدن ویزای تحصیلی شخص متقاضی فرآیند درخواست ویزای همراه کانادا برای اعضای خانواده او شروع خواهد شد. بدین ترتیب درخواست ویزای همراه کانادا تاثیری بر روی مجوز تحصیل شخص متقاضی نخواهد داشت.

ممکن است از متقاضیان خواسته شود تا تحت معاینات پزشکی قرار گرفته و گواهی های لازم را به پلیس ارائه دهند. دقت داشته باشید که تمامی مدارک را به طور کامل گردآوری کرده و در پر کردن فرم ‌های مورد نیاز دقت کنید زیرا هر گونه اطلاعات نادرست ممکن است باعث رد شدن درخواست شما شود. این موضوع به ویژه در رابطه با وارد کردن اطلاعات دقیق اعضای خانواده حائز اهمیت است. همچنین مدارک مربوط به تمکن مالی از جمله گرفتن نامه از بانک در رابطه با گردش حساب بانکی نیز اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت.

کارشناسان ویزا پلاس با تجربه صدها پرونده موفق در اخذ ویزای همراه تحصیلی کانادا آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیز بوده تا این عزیزان بتوانند در کنار خانواده شان از سختی های تحصیل در خارج از کشور بکاهند.

 

 

نوشتن دیدگاه