مشاوره رایگان: 02122110460
ویزای توریستی اروپا

ویزای توریستی اروپا نام دیگری نیز دارد که به ویزای شینگن معروف است. تاریخچه این نام بسیار جالب است. سی سال قبل چندین کشور اروپایی به یک نتیجه مشترک رسیدند، این که اتباع اروپایی برای ورود به کشورهای یکدیگر نیازمند ویزای اروپا نباشند. نظر به اینکه این قرارداد یا معاهده در منطقه شینگن یا شنگن کشور لوکزامبورگ در مرز آلمان و فرانسه انعقاد شد به آن معاهده شینگن و به کشورهای امضا کننده این معاهده کشورهای حوزه شینگن گفته می شود. به طور کلی 4 نوع ویزای اروپا صادر می شود که با حروف الفبا مشخص می شوند. ویزای تایپ A، که به ویزای ترانزیت نیز مشهور است، برای افرادی مناسب است که قصد خروج از فرودگاه را ندارند و فقط می توانند در فرودگاه این کشور ویزای خود را تعویض کنند و از این حوزه خارج شوند. ویزای دوم با عنوان ویزای تایپ B یا ویزای عبور معروف است. در این ویزا به مسافر اجازه خروج از فرودگاه داده می شود تا بتواند بصورت های دیگر، از جمله زمینی و دریایی، به کشورهای دیگر مسافرت کند. بدیهی است دارنده این نوع ویزا اجازه ماندن یا اقامت در کشور صادر کننده ویزا را ندارد. ویزای سوم، ویزای تایپ C برای ویزای اقامت کوتاه مدت در هر کشور عضو منطقه شینگن اعطا می شود و مدت زمان مجاز بازدید در کشورهای منطقه شینگن، که نهایتا می تواند تا 90 روز باشد، در این ویزا ثبت خواهد شد. ویزای شینگن نوع C بسته به اهداف سفر متقاضی در 3 نوع صادر می شود: ویزای تک بار ورود، ویزای دو بار ورود و ویزای مولتیپل یا چند بار ورود. ویزای تایپ D یا ویزای ملی به افراد خاصی که در یکی از کشورهای حوزه شینگن تحصیل، کار و یا اقامت دائمی دارند اعطا می شود. دارنده این ویزا می تواند بیشتر از 90 روز در اروپا بماند.

ویزای توریستی اروپا تقریبا کلیه کشور های اتحادیه اروپا را در برمی گیرد. تمامی کشور های اتحادیه اروپا، به جز انگلستان و ایرلند، به این پیمان پیوسته اند. کسانی که دارای ویزای شینگن باشند می توانند تا پایان مدت اعتبار ویزای خود در کشور های اروپایی رفت و آمد کنند. این پیمان ابتدا در سال 1985 و در لوکزامبورگ بین بلژیک، فـرانسه، آلمان، هـلنـد و لوکزامبورگ به امضا رسید. در حال حاضر هم 28 کشور اروپایی به طور کامل مفاد این پیمان را پذیرفته اند. ارزان ترین، ساده ترین و مطمئن ترین روش برای اخذ ویزای شینگن به صورت انفرادی و گروهی، ثبت نام در تورهای تفریحی و نمایشگاهی می باشد. در ادامه این مطلب از ویزاپلاس به بررسی شرایط اخذ ویزای توریستی اروپا می پردازیم.

ویزای توریستی اروپا تضمینی

ویزای توریستی اروپا تضمینی باید ارائه ویزا به شما را تضمین کند. شرکت های بسیاری تنها از این نام برای رونق کسب و کار خود استفاده می کنند و هیچ تضمینی به افراد ارائه نمی دهند. ویزای توریستی که با حرف C مشخص می شود مخصوص ایرانی ها است. البته ویزای D برای تاجران و بازرگانان مناسب است و با نام ویزای بلند مدت شهرت پیدا کرده است. تاجران قادر خواهند بود تا با استفاده از این ویزا چند بار در سال به اروپا سفر کنند.
برای تحصیل در اروپا، کار کردن و یا ازدواج قادر نخواهید بود که از ویزای توریستی استفاده کنید. ویزای توریستی اروپا با توجه به سفر فرد تعیین می شود. برای مثال شما می توانید ویزای 3 ماهه دریافت کرده ولی سفر خود را به یک هفته کاهش دهید. این موارد همگی به برنامه سفر شما بستگی دارد. در صورتی که ویزای توریستی دریافت کرده اید، همانگونه که پیشتر ذکر شد، نمی توانید بیشتر از 90 روز در اروپا اقامت داشته باشید. این موضوع در مورد شهروندان اتحادیه اروپا صدق نمی کند.

سوالی که در رابطه با دریافت ویزا مطرح می شود این است که برای دریافت ویزای توریستی شینگن باید به سراغ یک کارگزار برویم یا خودمان در این خصوص اقدام کنیم. بهتر است بدانید کم هزینه ترین روش برای گرفتن ویزای توریستی اروپا اقدام توسط خود فرد است. منتها انجام این پروسه چندان هم ساده نیست. در صورتی که فردی با دانش زبانی بالا هستید و با روند انجام این کار کاملا آشنا هستید می توانید خودتان اقدام کنید. در غیر این صورت دفاتر معتبر مهاجرتی با توجه به داشتن سابقه در این زمینه می توانند این روند را با سرعت بسیار بالاتری برای شما انجام دهند. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات درباره شرایط اخذ اقامت اسلوونی و سایر کشورهای اروپایی با کارشناسان ویزاپلاس تماس بگیرید.

 

ویزای توریستی اروپا تضمینی

شرایط ویزای توریستی اروپا

شرایط ویزای توریستی اروپا به تمامی مدارکی گفته می شود که برای دریافت ویزای اروپا الزامی می باشد. این مدارک غالبا عباتند از:

  • فرم درخواست ویزا که عمدتا به صورت اینترنتی عرضه می شود که می بایستی با دقت تمام تکمیل شود
  • اصل گذرنامه معتبر با حداقل شش ماه پس از اعتبار ويزای درخواستی
  • اصل شناسنامه به همراه ترجمه رسمی کليه صفحات آن
  • مدارک اجتماعی، شغلی و مالی متقاضی به همراه ترجمه رسمی آنها
  • دو قطعه عکس رنگی و جديد با زمينه روشن

ارائه اسناد رسمی، شغلی و مالی از مواردی هستند که ممکن است باعث ایجاد نگرانی شود. توجه داشته باشید که جای هیچ گونه نگرانی نیست. کشور مقصد فقط قصد دارد مطمئن شود که شما صرفا یک مسافر هستید و نه یک پناهنده. این یک امر طبیعی است که فرد پس از ورود به کشور مقصد دیگر به کشور خود بازنگردد، پس وجود یکسری سخت گیری ها در این زمینه الزامی است. برای ارائه این مدارک بهترین گزینه ای که وجود دارد ارائه مدارک اشتغال در کشورتان است. با این مدرک شما اثبات می کنید که شاغل هستید و هرچه زودتر می بایست به کشور خود برگردید. در صورتی که دانشجو هستید گواهی اشتغال به تحصیل با زبان اصلی و مهر و امضا لازم است. در صورتی که شغل شما آزاد باشد پروانه کسب شما نیاز است.

هزینه ویزای توریستی اروپا

هزینه ویزای توریستی اروپا را می توان در سفارت و یا کنسولگری کشور صادر کننده ویزا و بصورت نقدی و یا با یکی از کارتهای اعتباری ویزاکارت یا مسترکارت پرداخت کرد. ممکن است برخی از سفارتخانه ها اجازه پرداخت هزینه ویزای توریستی اروپا با کارت اعتباری را ندهند. به همین دلیل گزینه نقدی راه مطمئن تری برای شما خواهد بود. هزینه ویزای اروپا شامل هزینه ویزا و خدمات مربوطه می باشد. به نکته ای که می بایست توجه کنید این است که در صورت رد درخواست شما برای ویزا، هزینه های پرداخت شده قابل استرداد نخواهد بود.

 

 

نوشتن دیدگاه