مشاوره رایگان: 02122110460
سوپر ویزای کانادا

به طور کلی سوپر ویزای کانادا که به ویزای والدین نیز شهرت دارد به ویزایی گفته می شود که از سوی دولت فدرال یا اداره مهاجرت کانادا به والدین یا بزرگترهایی اعطا می شود که فرزندان یا نوه های آنها مقیم یکی از شهرهای این کشور باشند. در حقیقت، این نوع ویزا به عنوان ویزای موقت کانادا در نظر گرفته شده است که به تمامی والدین، پدر بزرگ و مادر بزرگ ها این امکان داده می شود تا به سبب وابستگی عاطفی که میان خود و فرزندانشان وجود دارد دورانی را در کنار آنها بوده و از کنار هم بودنشان لذت ببرند. سایر اعضای خانواده از جمله برادر، خواهر، عمو، عمه و سایر نسبت های خانوادگی مشمول این ویزا نمی باشند. این ویزا بسیار شبیه ویزای توریستی کانادا است اما مدارکی برای اطمینان از پوشش مالی و سلامت پدر و مادر در هنگام حضور در کانادا الزامی است. سوپر ویزا می‌ تواند به صورت یک بار ورود (Single Entry) یا چند بار ورود (Multiple Entry) باشد. اگر سوپر ویزا به صورت چند بار ورود صادر شود به طور معمول تا یک ماه قبل از زمان ابطال گذرنامه متقاضی اعتبار خواهد داشت. به واقع صدور ویزایی همچون سوپر ویزای کانادا از جمله موارد قابل توجهی است که به عنوان یک مزیت منحصر به فرد و ایده آل برای کانادا در نظر گرفته شده که کمتر کشوری از آن بهره مند است.

شرایط اخذ سوپر ویزای کانادا

فرزندان یا نوه‌ های فرد متقاضی ویزا که برای او دعوت ‌نامه فرستاده ‌اند باید شهروند کانادا باشند یا اقامت دائم کانادا را داشته باشند. علاوه بر این، دارا بودن سایر شرایط اخذ سوپر ویزای کانادا الزامی است. متقاضیان باید شرایط دریافت ویزای توریستی را نیز داشته باشند. یعنی علاوه بر داشتن سلامت و مدارک معتبر برای سفر، باید به موقع کشور کانادا را ترک کنند و اجازه ندهند از مدت زمان اقامت قانونی آنها در این کشور بگذرد. همچنین در کشور خود از لحاظ داشتن امکانات شغلی و مالی مشکلی نداشته باشند و تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌ های زندگی در کشور کانادا را داشته باشند. متقاضیان اخذ سوپر ویزای کانادا به طور کلی باید بتوانند ثابت کنند که آمادگی یک سفر بلند مدت را دارند و قصد آنها دیدار فرزندان و خانواده آنها است و قصدی برای ماندن و یا اقامت دائم کانادا ندارند و تنها به قصد رفع دلتنگی خانواده به این مسافرت اقدام کرده‌اند.

متقاضی باید دعوت ‌نامه‌ رسمی از جانب فرزند یا نوه‌ اش داشته باشد که او را به کانادا دعوت کرده اند و تعهد برای حمایت مالی از متقاضی در تمام مدتی که نزد آنهاست، فهرست و تعداد افرادی که در منزل فرد دعوت‌ کننده زندگی می‌کنند و یک نسخه از سند شهروندی یا اقامت دائم دعوت‌ کننده در کانادا در آن لحاظ شده باشد. متقاضی باید بیمه درمانی از یکی از شرکت‌های بیمه کانادایی داشته باشد که به مدت حداقل یک سال از تاریخ ورود متقاضی به کانادا اعتبار داشته باشد و حداقل 100,000 دلار هزینه را پوشش دهد. در ضمن بایستی برای اثبات پرداخت بیمه درمانی متقاضی، مدارک کافی ارائه شود. متقاضیانی که به دنبال دریافت سوپر ویزای کانادا هستند به دلیل اینکه معمولا افرادی میانسال هستند و قرار است بیشتر از 6 ماه در این کشور بمانند باید معاینات پزشکی انجام دهند. زیرا در صورت داشتن یک بیماری خاص، ممکن است ناقل آن به کشور دیگر باشند و این سلامتی شهروندان کشور کانادا را به خطر می ‌اندازد.

سوپر ویزای کانادا

از طرف دیگر، دعوت‌کننده باید اثبات کند که توانایی مالی برای تامین "حداقل درآمد" مورد نیاز خانوار را دارد. مدارکی مانند برگه ارزیابی مالیاتی (NOA) یا فرم‌های مالیاتی T4/T1 برای سال مالیاتی جاری، اظهارنامه بیمه اشتغال، گواهی اشتغال که در آن حقوق و تاریخ استخدام ذکر شده است، فیش حقوقی و صورتحساب بانکی می توانند به‌ عنوان اثبات این توانایی مالی تهیه شوند. درآمد سالانه فرد دعوت کننده در کانادا باید حداقل مبلغ 25,000 دلار باشد. فرد متقاضی در نظر داشته باشد در هنگام اخذ این ویزا، تنها می ‌تواند همسر قانونی خود را به عنوان همراه با خود به کانادا ببرد.

مهم ترین نکته این است که افسر پرونده باید به این نتیجه برسد که متقاضی سوپر ویزای کانادا، اقامتی موقت در این کشور خواهد داشت و برای بازدید از فرزندان خود اقدام به سفر کرده ‌است و بعد از پایان مدت اعتبار ویزای خود، کانادا را ترک خواهد کرد. عواملی مانند پیوندهای محکم خانوادگی در کشور مبدا، دلیل سفر، شرایط خانوادگی و مالی و ثبات کلی سیاسی و اقتصادی کشور مبدا به افسر پرونده کمک خواهد کرد تا در خصوص خروج متقاضی سوپر ویزای کانادا در زمان مقرر اطمینان حاصل کند.

دارندگان سوپر ویزای کانادا مجاز به کار در کانادا نیستند و اجازه کار به این افراد داده نمی شود. در واقع این ویزا، یک ویزای ویژه برای والدین افراد ساکن کاناداست و بنابراین محدودیت هایی نیز به همراه دارد.

مدت اعتبار سوپر ویزای کانادا

در شرایط عادی اگر کسی بخواهد به عنوان یک توریست یا گردشگر با داشتن ویزای موقت وارد خاک کشور کانادا شود، تمامی مدارک مربوط به وی هنگام ورود از سوی دولت فدرال مورد بررسی قرار خواهند گرفت و حداکثر زمانی را که وی می تواند در این کشور حضور داشته باشند تعیین می گردد. در هر شرایطی فرد مذکور قادر نیست با داشتن ویزای موقت بیش از 6 ماه در کانادا بماند. یکی از راه حل های مناسب برای حل چنین مشکلی سوپر ویزای کانادا است. چنانچه با درخواست چنین ویزایی موافقت شود، فرد مذکور می تواند حداکثر دو سال تمام را در خاک کشور کانادا زندگی کند. این نوع ویزا 10 ساله است و با هر بار ورود، والدین فرد مقیم می ‌توانند به مدت 2 سال در کانادا اقامت داشته باشند. سوپر ویزای کانادا 10 ساله است اما مدت زمانی که ویزا صادر می‌شود بیشتر از مدت زمان اعتبار پاسپورت فرد نخواهد بود، بنابراین چون اعتبار گذرنامه ‌های ایرانی 5 ساله است می ‌توان گفت مدت اعتبار سوپر ویزای کانادا برای ایرانیان 5 ساله است، بنابراین متقاضی باید پیش از دریافت سوپر ویزا اقدام به تمدید اعتبار پاسپورت خود کند تا بتواند مدت زمان ویزای خود را افزایش دهد.

هزینه اخذ سوپر ویزای کانادا

هزینه اخذ سوپر ویزای کانادا، در مقایسه با سایر انواع ویزای کانادا و همچنین برنامه اسپانسرشیپ والدین بسیار کمتر است و همین امر سبب محبوبیت اخذ آن شده است. هزینه سوپر ویزای کانادا شامل هزینه بررسی مدارک، هزینه انگشت ‌نگاری و نوبت سفارت متقاضی می باشد. در صورتی که افسر ویزا تشخیص دهد که متقاضی نیازمند آزمایشات پزشکی خاصی است، فرد متقاضی بایستی هزینه مربوط به آزمایشات پزشکی را نیز بر عهده گیرد. جهت اطلاع از جزئیات مربوط به اخذ سوپر ویزای کانادا از طریق شماره های مندرج در وبسایت با کارشناسان ویزا پلاس در تماس باشید.

 

 

نوشتن دیدگاه