مشاوره رایگان: 02122110460

کانادا یکی از کشورهای شمالی قاره آمریکای شمالی، به عنوان یکی از مقاصد گردشگری جهان به شمار می رود. اماکن دیدنی شهرهای کانادا جزو پر بازدیدترین مکان های آمریکا محسوب می شوند. در تعطیلات کریسمس و جشن سال نو، افراد زیادی از سراسر جهان به کانادا سفر می کنند. رشد صنعت توریسم در این کشور، با افزایش تعداد گردشگران بیشتر، افزایش می یابد. صنعت گردشگری کانادا به شدت تحت تاثیر طبیعت سرسبز آن قرار دارد. طبیعت فوق العاده زیبای این کشور در تمام نقاط آن باعث می شود تا هر ساله گردشگران زیادی نسبت به اخذ ویزای توریستی کانادا اقدام می کنند. ویزای توریستی کانادا بصورت 10 ساله صادر می شود. اجازه ورود توریستی بر اساس تاریخ اعتبار پاسپورت متقاضی صادر می گردد، به عنوان مثال اگر تاریخ اعتبار گذرنامه شما کمتر از 3 سال باشد ویزای توریستی برای شما به صورت 2 ساله صادر می گردد. لازم به ذکر است نظر به اینکه مدت اعتبار پاسپورت ایرانیان 5 سال می باشد، این ویزا نیز برای ایرانیان حداکثر 5 ساله صادر خواهد داشت.

ویزای توریستی کانادا که خود زیر مجموعه ویزای ویزیتور تقسیم بندی می‌شود را می‌توان به سه نوع ویزای سینگل کانادا، ویزای مولتیپل کانادا و سوپر ویزای کانادا تقسیم بندی کرد:

ویزای سینگل کانادا

ویزای سینگل کانادا تنها برای یک بار ورود به خاک کانادا، در زمان مشخص و تا مدت معین صادر می‌شود. به بیان دیگر دارنده ویزای سینگل کانادا تنها قادر خواهد بود یک بار وارد خاک کانادا شود و مقید به ترک کانادا در زمان مندرج در ویزا است. خروج فرد پیش از پایان اعتبار ویزای سینگل کانادا از این کشور بدان معنا نخواهد بود که وی می‌تواند تا زمان پایان اعتبار ویزای خود یک بار دیگر وارد کانادا شود. ویزای سینگل کانادا تنها اجازه یک بار ورود به خاک این کشور را می‌دهد و پس از خارج شدن از کانادا حتی با وجود باقی ماندن از اعتبار آن، دیگر ارزشی نخواهد داشت.

ویزای مولتیپل کانادا

ویزای مولتیپل کانادا که در بین ایرانیان با نام‌ هایی همچون ویزای مولتی کانادا و یا ویزای 5 ساله کانادا نیز شناخته می‌شود. یکی از جذاب‌ ترین انواع ویزای کانادا است. اگرچه ویزای مولتی کانادا نوعی ویزای اقامت موقت است، اما بر اساس قوانین مهاجرتی کانادا و اطلاعیه‌های صادر شده، اعتبار این ویزا به جز در شرایط خاص تا زمان پایان اعتبار پاسپورت متقاضی خواهد بود. برخی از مهم ترین ویژگی‌های ویزای مولتیپل کانادا از این قرار است:

 • نامحدود بودن تعداد دفعات ورود به خاک کانادا
 • اعتبار ویزا تا پایان زمان اعتبار پاسپورت
 • امکان اقامت در کانادا تا 6 ماه برای هر بار ورود
 • امکان تمدید مدت 6 ماه در صورت ارائه دلایل کافی و قانع کننده از سوی متقاضی
 • عدم نیاز به انگشت نگاری مجدد در صورتی که متقاضی طی 10 سال گذشته برای اخذ ویزای توریستی کانادا انگشت نگاری شده باشد، حتی اگر تقاضای وی رد شده باشد

سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزای کانادا یا ویزای والدین نوع سوم ویزای توریستی کانادا است. ویزایی که مخصوص پدر، مادر و یا پدربزرگ و مادربزرگ افرادی است که اولا اقامت دائم کشور کانادا را در اختیار دارند و ثانیا سن آنها بالای 18 سال است. برای سوپر ویزای کانادا ارائه دعوت نامه از داخل کانادا الزامی است. با سوپر ویزای کانادا متقاضی اجازه دارد در هر بار ورود به کانادا تا 2 سال پیوسته در این کشور اقامت نماید.

 

شرابط دریافت ویزای توریستی کانادا

شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا

ویزا توریستی کانادا صرفا برای متقاضیانی صادر می‌شود که قصد بازدید از جاذبه‌های کانادا و یا دیدار اقوام خود را دارند. داشتن ویزا توریستی به شما مجوز تحصیل یا کار نخواهد داد. شرایط اخذ ویزا توریستی کانادا به شرح ذیل است:

 • مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی کانادا
 • ارائه ترجمه اسناد ملکی
 • ارائه اسناد و مدارک مالی
 • ارائه ترجمه اصل شناسنامه
 • ارائه دعوتنامه یا مدارک رزرو هتل
 • ارائه پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • در صورت ازدواج ارائه ترجمه سند ازدواج
 • ارائه مدارک شغلی از جمله گواهی اشتغال به کار
 • یک قطعه عکس جدید گرفته شده با سایز 3 در 4 به صورت رنگی با زمینه سفید
 • تکمیل فرم اطلاعات فردی و خانوادگی (برای هر فرد از خانواده یک فرم اطلاعات بطور جداگانه تکمیل شود)

متقاضی دریافت ویزای توریستی کانادا باید قادر باشد تمام هزینه‌های مورد نظر را بر حسب دلار کانادا پرداخت کند. اعضای خانواده باید به طور همزمان و در یک مکان درخواست خود مبنی بر دریافت ویزای توریستی این کشور را ارائه دهند. فرزندان نیز به عنوان افراد وابسته به والدین باید تمام شرایط مورد نیاز برای دریافت این نوع ویزا را داشته باشند. سن وابستگی فرزندان از 19 سالگی به 22 سالگی تغییر یافته است. انگشت نگاری برای ویزای کانادا یا بیومتریک کانادا یکی از مراحل درخواست ویزای کانادا است که هر متقاضی باید شخصا نسبت به انجام آن اقدام نماید. به بیان دیگر درخواست ویزای کانادا تا پیش از انجام انگشت نگاری رسمیت نیافته و اصطلاحا به جریان نمی‌افتد. تمام افراد پرونده (همسر، فرزند، پدر یا مادر) می‌بایست همزمان برای انگشت نگاری اقدام نمایند. جواب انگشت‌ نگاری، بسته به تصمیم سفارت بعد از 2 هفته الی 6 ماه به شما اعلام خواهد شد و در صورت مثبت بودن جواب ویزا، شما 30 روز مهلت دارید پاسپورتتان را جهت زدن برچسب ویزای کانادا به سفارت کانادا تحویل دهید.

هزینه ویزای توریستی کانادا تضمینی

لازم به توضیح است کلمه تضمینی به معنای صدور صد در صد ویزا نمی‌باشد. این سوء برداشت توسط افراد سودجو به اشتباه در ذهن متقاضیان تعریف شده است. کلمه تضمینی در ویزای کانادا به معنای بالا بودن درصد شانس دریافت ویزای کانادا می باشد. داشتن ویزای شنگن برای درخواست ویزای کانادا الزامی نیست، اما پیشینه سفر قوی در پرونده درخواست شما برای دریافت ویزای کانادا موثر است. با وجود اینکه در هیچ کجا الزام به وجود ویزای شنگن عنوان نشده، اما به صورت تجربی ثابت شده که زمانی که افراد از سوی سفارت کانادا ریجکت می شوند در نامه ریجکتی سفارت کانادا دلیل عنوان شده ضعیف بودن تاریخچه سفر بوده است. یکی دیگر از مواردی که می‌تواند در دریافت ویزای کانادا بسیار تاثیر گذار باشد (حتی بدون اینکه به اروپا سفری داشته باشید) داشتن دعوتنامه معتبر از کشور کاناداست. حال این دعوتنامه می‌تواند از سوی یک دوست، شرکت یا اقوام شما باشد، گرچه بهتر است دعوتنامه از سوی اعضای درجه یک خانواده باشد. این عوامل سبب افزایش تایید صلاحیت شما برای اخذ ویزای توریستی کانادا خواهد شد. بدون شک برای پیشبرد این اهداف تمامی کارها با هزینه مشخصی طبق تعرفه محاسبه می گردد، و در آخر هزینه ویزای تضمینی کانادا نیز به آنها اضافه می شود.

هزینه ویزای توریستی کانادا تضمینی

قیمت ویزای توریستی کانادا

همانطور که می دانید ویزای توریستی کانادا از طریق روش های گوناگون قابل اخذ می باشد که بسته به شرایط متقاضی متفاوت است. یکی از سوالات متداول مهاجرین از ویزا پلاس مربوط به قیمت ویزای توریستی کانادا است. هزینه ویزای توریستی کانادا بسته به عواملی نظیر تعداد اعضای خانواده متقاضی، وجود یا عدم وجود دعوتنامه معتبر و غیره متفاوت خواهد بود. آنچه مشخص است متقاضی بایستی هزینه های مربوط به بررسی پرونده و هزینه انگشت نگاری و بیومتریک را پرداخت نماید. داشتن دعوتنامه معتبر، سبب کاهش هزینه شما در اخذ ویزای توریستی کانادا خواهد شد. متقاضیانی که طی 10 سال گذشته درخواست ویزای کانادای آنها به هر دلیلی رد شده است نیازی به انگشت نگاری و بیومتریک مجدد نخواهند داشت و این هزینه کسر خواهد شد. هزینه ترجمه رسمی مدارک مورد نیاز ویزای کانادا، ایاب و ذهاب به سفارت جهت انگشت نگاری و پیکاپ ویزا را نیز بایستی به هزینه های پیشتر ذکر شده اضافه نمود. برای دریافت مشاوره در خصوص اخذ ویزای توریستی کانادا با مشاورین زبده ویزا پلاس در ارتباط باشید.

 

 

نوشتن دیدگاه