مشاوره رایگان: 02122110460
ویزای توریستی آلمان

ویزای توریستی آلمان برای سفرهای تاریخی کوتاه مدت مناسب می باشد. همچنین در صورتی که قصد دیدار با اعضای خانواده تان را دارید این ویزا برای شما حرف اول را می زند. در صورتی که قصد تحصیل و یا کار در آلمان را دارید این ویزا برای شما مناسب نخواهد بود و می بایست برای ویزای تحصیلی آلمان و یا ویزای کار آلمان اقدام کنید. مدت زمان اعتبار ویزای توریستی آلمان به تصمیم سفارت و نوع درخواست شما بستگی دارد. بعد از صادر شدن ویزا، سفارت برچسب ویزا را در گذرنامه شما خواهد چسباند. این برچسب شامل اطلاعات اصلی ویزا همچون تاریخ اعتبار، میزان دفعاتی که شما مجاز به سفر با آن هستید، می باشد.
اولین مرحله ای که برای درخواست ویزای هر کشوری وجود دارد، پر کردن فرم تقاضای ویزا می باشد. شما می توانید این فرم را از وب سایت سفارت آلمان در تهران دانلود کنید و یا به صورت حضوری از بخش ویزای سفارت آلمان تهیه کنید. قابل ذکر است که در حال حاضر سفارت آلمان تنها به صورت آنلاین وقت ملاقات تعیین می کند. در تاریخی که به عنوان وقت ملاقات و تحویل مدارک برای شما تعیین شده است، می بایست در سفارت حضور داشته باشید. مطمئن‌ترین و کم‌هزینه ‌ترین روش این است که مسافر خود برای دریافت ویزای شنگن اقدام کند. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات درباره شرایط اخذ ویزای توریستی، تحصیلی، تمکن مالی، بلوکارت آلمان و...  با کارشناسان ویزاپلاس تماس بگیرید.

ویزای توریستی آلمان تضمینی

ویزای توریستی آلمان تضمینی یکی از ایده آل ترین هایی است که می تواند برای هرکسی رقم بخورد. آلمان یکی از کشور های اروپایی عضو شینگن می باشد که برای مسافرت بلند مدت و یا کوتاه مدت بسیار لذت بخش است. این کشور در حوزه های دانش، صنعت و اقتصاد کشوری پیشتاز به شمار می آید. عوامل متعددی می تواند شما را برای سفر به این کشور تشویق کند اما با هر هدفی که شما قصد سفر به این کشور را دارید گرفتن ویزا از سفارت آلمان ضروری خواهد بود. بنابراین دریافت ویزا از سفارت آلمان یکی از اقدامات اولیه و بسیار مهم محسوب می شود. 

ویزای آلمان به دو دسته ویزای شینگن آلمان و ویزای نشنال آلمان تقسیم می شود. کسانی که موفق به اخذ ویزای آلمان شوند در صورتی که ویزای شینگن دریافت کنند می توانند به تمام کشور های عضو پیمان شینگن سفر کنند اما در صورتی که شخص ویزای نشنال داشته باشد تنها می تواند به کشور آلمان سفر کند. این که چه کسانی ویزای شینگن دریافت کنند و چه کسانی ویزای نشنال به صلاحدید کنسول می باشد. با توجه به این که آلمان از کشور های عضو پیمان شینگن می باشد برای آسان تر کردن فرایند دریافت ویزا، مراحل اولیه مثل جمع‌آوری مدارک، ثبت اطلاعات و مصاحبه را به سفارت آلمان در کشور مبدا واگذار کرده است. مسلما تصمیم نهایی برای تایید و یا عدم تایید درخواست ویزای شینگن از طرف سفارت این کشور گرفته خواهد شد.

ویزای توریستی آلمان تضمینی

 مدارک لازم برای ویزای توریستی سفارت آلمان

مدارک لازم برای ویزای توریستی سفارت آلمان مدارکی هستند که علاوه بر فرم تکمیل شده می بایست در هنگام ملاقات و انجام مصاحبه با خود به همراه داشته باشید. از تمامی مدارکی که در ادامه مطلب ذکر شده است می بایست یک کپی هم موجود باشد. پس از مطابقت دادن، اصل مدارک به شما بازگردانده خواهد شد و کپی مدارک نزد سفارت آلمان باقی خواهد ماند. از جمله مدارکی که برای اخذ ویزای توریستی لازم است می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • کپی صفحات اول و دوم شناسنامه
  • کپی صفحه اول و دوم گذرنامه و صفحاتی که در آن ها مهر ویزا درج است. اعتبار گذرنامه حتما از تاریخ تمام شدن اعتبار ویزای درخواستی شش ماه بیشتر باشد.
  • سه قطعه عکس رنگی شش در چهار
  • اسنادی مبنی بر وضعیت اشتغال متقاضی
  • پرینت حساب بانکی با سربرگ رسمی بانک به زبان انگلیسی و مهر سرپرستی
  • ترجمه سند مالکیت
  • بیمه مسافرتی

ویزای توریستی آلمان چند روزه است

ویزای توریستی آلمان چند روزه است؟ این یکی از سوالاتی است که ذهن متقاضیان زیادی را به خود مشغول کرده است و به دنبال یافتن پاسخ برای آن هستند. برای اطلاع از جزئیات این سوال می توانید با کارشناسان ویزاپلاس در تماس باشید. 

با توجه به تعداد زیاد مراجعه کنندگان و محدودیت های مکانی و پرسنلی در بخش ویزای سفارت، علی الخصوص در فصل تابستان و ایام نوروز، ممکن است که تعیین وقت چند روزی به طول بیانجامد، بعلاوه این که تقریبا چهارده روز نیز بررسی تقاضای ویزای توریستی آلمان زمان می برد. بنابراین در برنامه ریزی مسافرت خود به زمانبندی ها توجه داشته باشید.

 

 

نوشتن دیدگاه