مشاوره رایگان: 02122110460
ویزای توریستی روسیه

ویزای توریستی روسیه بصورت موقت و مخصوص افرادی است که قصد دارند در مدت کوتاهی با هدف گردشگری به روسیه سفر کنند. ویزای توریستی روسیه در دو نوع ارائه می شود نوع اول ویزای 14 روزه است و نوع دوم 30 روزه می باشد، روند اخذ ویزا به یک شکل است ولی قبل از اینکه اقدامی برای دریافت ویزا کنید ابتدا باید بلیط رفت و برگشت و اقامت یکی از هتل های روسیه را دریافت کنید. نکته بسیار مهم در سفر به روسیه این است که برای ورود به روسیه حتما باید از شهر مسکو وارد شوید و برای خروج می توانید از شهرهای دیگر روسیه خروج کنید.

هزینه ویزای توریستی روسیه

هزینه ویزای توریستی روسیه با توجه به عوامل مختلفی تعیین میشود. اگر قصد سفر به روسیه دارید به تنهایی نمی توانید برای دریافت ویزای روسیه اقدام کنید و فقط در قالب تورهای گروهی ویزا صادر می‌شود. برای اخذ ویزای روسیه باید به کارگزار و یا آژانس مسافرتی تورهای روسیه مراجعه کنید. برای ارائه و بررسی مدارک به سفارت روسیه بابت دریافت ویزای توریستی باید هزینه ای به سفارت روسیه پرداخت شود. دریافت ویزای توریستی روسیه، در دو حالت ارائه می شود تحویل ویزای عادی و ویزای فوری که هر کدام به ترتیب مدت زمان تحویل 7 روزه و تحویل 3 روزه می باشد، هزینه های ویزای عادی و ویزای فوری متفاوت است.

شرایط ویزای توریستی روسیه

یکی از ویزا های کشور روسیه ویزای توریستی است که به شما کمک می کند بتوانید به این کشور پهناور سفر کنید. شرایط ویزای توریستی روسیه سخت گیرانه است پس قبل از سفر به این کشور باید برنامه ریزی درست و کاملی داشته باشید. قبل از سفر به روسیه باید به زمان ویزا دقت کنید چون اگر برنامه های شما تغییر کند در خاک روسیه نمی توانید ویزای خود را تغییر دهید. در این صورت برای افزایش زمان ویزا باید به کشور مبدا سفر کنید و ویزای خود را تغییر دهید و دوباره به روسیه سفر کنید. افرادی که به دنبال دریافت ویزای توریستی هستند سفارت روسیه به مدت ۱۴ روز و یا یک ماهه برای مسافران ویزای توریستی صادر می کنند. با توجه به شرایط موجود افراد می توانند یکی از این دو مورد را انتخاب و برای اخذ ویزای آن اقدام کنند. از نکات مهم در رابطه با ویزای 14 روزه می توان به زمان رزرو هتل بر اساس تاریخ و همچنین ساعت پرواز اشاره کرد. یکی دیگر از انواع ویزای توریستی روسیه یک ماهه است در این حالت افراد باید برای حداقل دو سوم زمان سفر رزرو هتل را انجام دهند که معادل 20 روز می باشد همچنین قبل از ورود به روسیه باید رزرو بلیط دو طرفه سفر خود را ارائه دهند.

شرایط ویزای توریستی روسیه

اخذ ویزای توریستی روسیه

روسیه پهناور ترین کشور دنیا است و در دو قاره آسیا و اروپا قرار دارد که بخش اعظم آن در آسیا می باشد. از سمت شمال به قطب شمال نزدیک است و پایتخت این کشور شهر مسکو می باشد. واحد پول روسیه روبل است و ساکنین آنجا به زبان روسی که به آن سیریلیک گفته می شود، صحبت می کنند. روسیه همانند بسیاری از کشور های جهان دارای چند نوع ویزای مختلف می باشد و برای اخذ ویزای توریستی روسیه آن نیازمند یک سری مدارک هستید که طی هفت روز کاری برای شما صادر می شود. منظور از هفت روز کاری، روزهایی است که سفارت روسیه در کشور ایران فعالیت می کند.
• فرم تعهد بازگشت به کشور
• فرم مشخصات فردی
• بلیط رفت و برگشت
• بیمه مسافرتی
• رزرو قطعی هتل یا محل اقامت برای کل مدت اقامت
• ارائه پاسپورت با اعتبار شش ماه از تاریخ پایان سفر و حداقل 3 صفحه خالی
• دو قطعه عکس ۴*۳ زمینه‌ سفید رنگی
• برای تمامی مسافران از جمله کودکان و نوزادان نیاز به پاسپورت جداگانه است
• پاسپورت افراد بالای 16 سال باید امضا شده باشد

 در صورت وجود هر گونه ابهام و یا برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط ثبت شرکت در روسیه با مشاورین ویزاپلاس در ارتباط باشید.

 

نوشتن دیدگاه