مشاوره رایگان: 02122110460
خرید ملک در فرانسه

فرانسه دارای مناطق مختلفی است که خط ساحلی خیره کننده آن در مدیترانه و اقیانوس اطلس و مناظر کوهستانی دیدنی آن در آلپ، مناطقی بی نظیر است. پایتخت فرانسه پاریس است. این شهر از لحاظ فرهنگی در درجه بالایی قرار دارد و موزه ها و تئاتر و سینماهای بسیاری دارد. این کشور مقصدی محبوب برای خرید ملک است. دو دلیل عمده مشوق سرمایه گذاران برای خرید ملک در فرانسه و زندگی در این کشور می باشد. اولین دلیل، سبک زندگی مردم این کشور است. آنها برای زندگی و آرامش در زندگی ارزش قائلند و سعی می کنند زندگی را به نحوی که سبب آرامش و لذتشان شود پیش ببرند. دومین دلیل زندگی و اقامت در فرانسه این است که هزینه زندگی در فرانسه بسیار ارزانتر از انگلستان است. سیاست دولت فرانسه بدین گونه بوده که قیمت خانه را متعادل نگه داشته و از افزایش این قیمت جلوگیری می کند و بر اساس استانداردهای سرمایه گذاری جهت حفظ تعادل قیمت ملک تلاش می کند.

شرایط خرید ملک در فرانسه

از لحاظ قانونی هر کس مجاز است و می تواند در این کشور ملک بخرد. در واقع شخص بایستی با یک ویزای توریستی وارد این کشور شده و ملک خود را خریداری نمایند. البته این شخص با ویزای توریستی تنها سه ماه می تواند در فرانسه اقامت گزیند. البته همسر و فرزند زیر 18 سال وی نیز می توانند ویزای توریستی دریافت کنند. طبق قوانین فرانسه، چنانچه خریدار یا فروشنده زبان فرانسه را درک و صحبت نکنند حضور مترجم برای عقد قرارداد الزامی خواهد بود. جهت خرید ملک مسکونی در فرانسه فرد می بایست به ازای هر نفر 14 متر مربع خانه داشته باشد. جهت خرید ملک مسکونی، وام به فرد تعلق نمی گیرد. در صورتی که فرد بخواهد ملک تجاری بخرد دولت فرانسه به میزان 65 درصد مبلغ ملک به او وام اعطا می کند. خرید ملک در فرانسه به گونه ای می باشد که ابتدا باید اطمینان حاصل نمایید که ملک مورد نظر هیچگونه منع قانونی از نظر خرید و فروش و معامله نداشته باشد. پس از اطمینان خاطر از این موضوع، می توانید به عنوان پیش پرداخت هزینه ای را به مالک بپردازید و پس از آنکه قرارداد ملک مورد نظر از نظر قانونی به امضا و تایید طرفین رسید، مابقی پول را پرداخت کنید. در هنگام خرید ملک فروشنده می بایست به شما گزارش شرایط خرید ملک، مبنی بر میزان خسارت های وارده بر ملک، چه از نظر بلایای طبیعی و چه از نظر سایر موارد بدهد و شما را از وضعیت ملک آگاه کند. همچنین، پس از امضای قرارداد باید حق الزحمه دفتر اسناد رسمی و هزینه ثبت را بپردازید.

مبلغ خدمات ملکی بسته به نوع خدمات و سیستم گرمایش ساختمان و همچنین چگونگی مدیریتش بین 1 تا 5 یورو برای هر متر مربع در ماه متغیر است. به طور معمول پرداخت شارژ هر سه ماه یک ‌بار انجام می ‌شود. پرداخت شارژ در هر شرایط اعم از اینکه ملک پر یا خالی از سکنه باشد بایستی انجام ‌شود. اگر ملک اجاره رفته باشد بخش بیشتر مبلغ شارژ را مستاجر هر ماه به همراه مبلغ اجاره به مالک پرداخت می‌ کند.

در قوانین فرانسه یک هفته فرصت تجدید نظر و فسخ یک جانبه قولنامه بدون هیچ خسارتی برای خریدار در نظر گرفته شده است. پس از گذشت این مدت، فسخ قرارداد چه از سمت خریدار و چه از سمت فروشنده تنها در صورت پرداخت خسارتی که معمولا معادل 10 درصد بهای معامله است و در قو‌لنامه نیز ذکر می‌ شود میسر خواهد شد. مالکین همچنین موظفند از آغاز مالکیت و تحت هر شرایط اعم از اینکه ملک پر یا خالی از سکنه باشد آن را بیمه کنند. خرید ملک در فرانسه حدودا 3 ماه طول می کشد.

اقامت از طریق خرید ملک در فرانسه

هزینه خرید ملک در فرانسه

خرید ملک در فرانسه با توجه به موقعیت ملک، نوساز یا قدیمی بودن آن و همچنین متراژ آن قیمت های متفاوتی دارد به گونه ای که قیمت آپارتمان ها در مرکز شهر نسبت به نرخ آپارتمان ها در خارج و اطراف پایتخت رشد و افزایش بیشتری را شامل می شود. هزینه خرید ملک در فرانسه علاوه بر مبلغ خرید، شامل مالیات نیز می باشد که علاوه بر مالیات هزینه ملک، شامل مالیات هزینه های مشاور املاک، هزینه های وکیل و هزینه های ثبت سند و غیره می باشد. به صورت کلی اشخاص غیر مقیم فرانسه معمولا مالیات بر درآمد خود را با حداقل نرخ مالیات 20 درصد پرداخت می کنند. مالیات بر دارایی در فرانسه برای افراد غیر مقیم از فروش ملک 19 درصد برای شهروندان اتحادیه اروپا و شهروندان خارج از اتحادیه اروپا 33 درصد است. چنانچه ملک نوساز و سند آن دست اول باشد حق الزحمه دفتر اسناد رسمی، مالیات خرید و هزینه ثبت بیشتر از 3 درصد نخواهد بود. برای دیگر املاک مبلغ این هزینه‌ ها در حدود 8 درصد ارزش ملک خواهد بود که خریدار آن را در پایان و هنگام امضای نهایی سند به محضردار پرداخت می کند.

قیمت ملک در فرانسه

قیمت املاک در شهرهای مختلف فرانسه به صورت تقریبی در زیر آورده شده اند.

  • قیمت ملک در شهر پاریس برای یک واحد آپارتمان دو خوابه همراه با دو حمام و دستشویی 750,000 یورو است.
  • قیمت ملک در شهر فینیستر، منطقه بریتانی برای یک منزل سه خوابه همراه با چهار حمام 115,000 یورو است.
  • قیمت زمین در شهر فینیستر، منطقه بریتانی برای یک زمین 998 متر مربع 12,500 یورو می باشد.
  • قیمت ملک در شهر النزاک، منطقه لانگ دوک-روسیون برای منزل سه خوابه همراه با چهار حمام 250,000 یورو است.
  • قیمت ملک در شهر لیون، منطقه رن برای یک آپارتمان دو خوابه همراه با دو حمام 300,000 یورو می باشد.
  • قیمت ملک در شهر رودخانه لوآر، منطقه امبوز برای یک منزل چهار خوابه همراه با چهار حمام 1,250,000 است.
  • قیمت ملک در شهر مارسی برای یک منزل چهار خوابه همراه با چهار حمام 550,000 یورو می باشد.
  • قیمت ملک در شهر مارسی برای یک آپارتمان دو خوابه همراه با دو حمام 295,000 یورو است.
  • قیمت خرید آپارتمان در مرکز شهر برای هر متر مربع 10,375 یورو می باشد.
  • قیمت خرید آپارتمان در خارج از شهر برای هر متر مربع 7349 یورو است.

اقامت فرانسه با خرید ملک

اقامت فرانسه از طریق خرید ملک زیر مجموعه روش سرمایه گذاری در فرانسه قرار می گیرد. شما به عنوان یک خارجی اجازه خرید ملک در فرانسه را دارید، گرچه اخذ اقامت از طریق خرید ملک در فرانسه امکان پذیر نمی باشد و خرید ملک منجر به اخذ اقامت در این کشور نمی گردد. جهت اخذ اقامت این کشور می بایست روش های دیگر را امتحان نمود. در صورتی که اشخاص ویزای توریستی داشته باشند ممکن است 90 روز بتوانند از فرانسه دیدن کنند. تمدید ویزا در این کشور ممکن نیست و در واقع در کشور فرانسه ویزای خود را نمی توان تمدید کرد و می بایست از یکی از روش های اقامت اقدام به اخذ مجوز کرد که به مدت یک سال اعتبار دارد و نیاز است که آن را هر سال تمدید کنید. جهت تمدید این مجوز می بایست ثابت کنید که در امور تحصیل، کار و سرمایه گذاری در این کشور مشارکت دارید.

 

 

نوشتن دیدگاه