مشاوره رایگان: 02122110460

کشور لهستان از جمله کشورهای اتحادیه اروپا و عضو کشورهای معاهده شینگن است که در شرق اروپا قرار دارد و یکی از اعضای ناتو می باشد. کشور لهستان یکی از بهترین ها در خصوص کسب و کار و شروع بیزینس است، از این رو شرایط ایده آلی را برای ثبت شرکت در لهستان فراهم آورده است. کشور لهستان جزو آن دسته از کشورهایی می باشد که ارزش و جایگاه ویژه ای برای سرمایه گذاران خارجی دارد. قانون لهستان برای سرمایه گذاران خارج از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا این اجازه را داده است که کسب و کار خود را در لهستان راه اندازی کنند و بتوانند اجازه اقامت و اجازه کار دریافت کنند. لهستان کشوری است که ثبات اقتصادی خود را در طول بحران مالی اروپا حفظ کرده است و همچنین کشوری است که فرصت های امیدوار کننده ای برای سرمایه گذاران فراهم می کند. فضای کسب و کار و همچنین رقابت اقتصادی در طی سال های گذشته رو به بهبود بوده است و اکنون این کشور دارای یک اقتصاد موفق، یک بازار بزرگ داخلی و دسترسی به نیروی کار ماهر می باشد. لهستان توسط بانک جهانی به عنوان یک اقتصاد پر درآمد طبقه بندی شده است و همچنین رتبه 24 در شاخص سهولت انجام فعالیت های تجاری در سراسر جهان را به خود اختصاص داده است.

اخذ اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در کشورهای مختلف یکی از راه حل های اخذ اقامت و مهاجرت به آن کشور محسوب می شود. اخذ اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت امکان پذیر است و سرمایه گذاران می توانند با سرمایه گذاری در این کشور به اقامت آن نائل آیند. افرادی که در کشور لهستان ثبت شرکت می نمایند اجازه اقامت به مدت یکسال را دریافت می نمایند که قابلیت تمدید نیز دارد. به صورت معمول بازه زمانی برای کسب اولین اقامت در حدود 7 الی 8 ماه در نظر گرفته می شود. در صورتی که متقاضی 5 سال ویزای خود را تمدید نماید و حداقل 2 سال از 5 سال را در کشور لهستان و یا کشورهای اتحادیه اروپا حضور داشته باشد، توانایی مالی برای تامین معاش خود و خانواده داشته باشد و اثبات کند که شرکت وی در لهستان در جهت کمک به اقتصاد این کشور و اشتغال زایی فعالیت داشته و فاقد بدهی مالیاتی است می تواند اقامت دائم این کشور را برای خود، همسر و فرزندان زیر 18 سال دریافت نماید. متقاضیان پس از گذشت 5 سال از زمان اخذ اقامت دائم لهستان و در صورت احراز شرایط لازم مانند آزمون شهروندی و زبان می توانند نسبت به اخذ تابعیت و شهروندی لهستان اقدام نمایند.

 

اخذ اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت

مزایای ثبت شرکت در لهستان

 • موقعیت استراتژیک لهستان در قلب اروپا
 • مالکیت صد در صد بدون نیاز به شریک محلی
 • افتتاح حساب بانکی در اروپا
 • مجوز تردد و اقامت در کشورهای اتحادیه اروپا و شنگن
 • مجوز کار و تحصیل برای اعضای خانواده در لهستان و کل اروپا
 • اخذ اقامت دائم و پاسپورت لهستان
 • داشتن اقتصاد پایدار و در حال رشد سریع
 • عدم نیاز به مدرک زبان مثل آیلتس
 • امکان افتتاح حساب بانکی در لهستان
 • دسترسی به نیروی کار ماهر
 • امکان تردد و اقامت در سایر کشورهای اروپایی و عضو شنگن
 • عدم نیاز به حضور دائم فیزیکی در این کشور
 • داشتن سیستم شفاف مالیاتی
 • دارا بودن سیستم مالی توسعه یافته و پایدار
 • مالیات بر درآمد 19 درصد
 • امنیت سرمایه گذاری در چهارچوب قوانین و استانداردهای بین المللی
 • عدم تفاوت قوانین ثبت شرکت بین شهروندان و اتباع خارجی
 • سرمایه گذاری در مناطق آزاد تجاری در اتحادیه اروپا
 • تجارت با کل دنیا بدون محدودیت
 • سهولت قوانین ثبت شرکت
 • مدت زمان نسبتا کوتاه انجام پروسه

انواع ثبت شرکت در لهستان

در مجموع چهار نوع اصلی از شرکت های لهستانی وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت:

  1. شرکت های سهامی
  2. شرکت با مسئولیت محدود
  3. دفتر نمایندگی یا شعبه
  4. شرکت های مشارکت مدنی

مزایای ثبت شرکت در لهستان

شرایط ثبت شرکت در لهستان

ثبت شرکت در لهستان، با عنوان مسئولیت محدود، بیشترین طرفدار را برای خود ایجاد کرده است چرا که امکان مشارکت در این شرکت برای چند سهامدار وجود دارد و هر شریک به میزان سهم خود مسئولیت های شرکت را به عهده خواهد داشت. برای تاسیس شرکت در لهستان به حداقل یک سهامدار، یک مدیر و یک دفتر ثبت نیاز است. اعتبار این اعضا محدود به توزیع سرمایه می باشد. داشتن گواهی تمکن مالی از بانک مبنی بر وجود حداقل 30,000 یورو در حساب متقاضی یا معادل ریالی آن، از جمله شرایط ثبت شرکت در لهستان است. افراد در صورت ارائه تمکن مالی برای سرمایه مورد نیاز شرکت می بایست هزینه یکسال زندگی در کشور لهستان را به همراه داشته باشند. هزینه های زندگی در لهستان برای یک خانواده ماهانه بین 1200 تا 1800 یورو تخمین زده می شود. لازم بذکر است که میزان هزینه های ماهانه به شهر انتخابی و سبک زندگی افراد بستگی دارد. میزان هزینه های زندگی در شهر ورشو بالاتر از سایر شهرهای لهستان می باشد. ارائه گواهی عدم سوء پیشینه کیفری جهت ثبت شرکت در لهستان الزامی است. متقاضیان ملزم به ارائه گواهی سلامت جهت ثبت شرکت در لهستان هستند. یکی از مهم ترین مزایای ثبت شرکت لهستان عدم شرط داشتن مدرک زبان و سابقه و تحصیلات مرتبط است. البته متقاضیان نیازمند ارائه بیزینس پلن قوی هستند. بیزینس پلن که به آن طرح کسب و کار و طرح تجاری نیز گفته می شود یک نوشته رسمی است که اهداف کسب و کار را تعیین، دلایل امکان تحقق اهداف را ذکر و برنامه هایی که برای رسیدن به این اهداف دنبال می شوند را ارائه می کند. بیزینس پلن همچنین ممکن است شامل اطلاعاتی درباره پیشینه سازمان و تیم اجرایی طرح باشد. مدت زمان ثبت شرکت در لهستان حداقل 7 یا 8 روز کاری است و پس از آن متقاضیان می توانند اقدام به اخذ ویزای سرمایه گذاری نمایند.

مراحل ثبت شرکت در لهستان

به طور کلی افراد برای ثبت شرکت در لهستان ملزم به پیمودن مراحل تعیین گشته می باشند. کسب و کار ملزم به داشتن یک نام اصلی است، بنابراین بنیانگذاران موظف خواهند بود یک بررسی اولیه انجام داده و متناسب با شرایط و اهداف، نام تجاری مناسبی را انتخاب نماید. به طور قطع برای ثبت شرکت، سرمایه گذاران موظف به ارائه بیزینس پلن هستند. تهیه اساسنامه و به ثبت رساندن آن در دفتر اسناد رسمی یکی از مهم ترین مراحل ثبت شرکت در لهستان است. در اساسنامه باید اطلاعات کلی در مورد شرکت مانند نام کسب و کار، اهداف شرکت، میزان سرمایه و ارزش اسمی سهام مشخص شود و اطلاعات در مورد سهامداران و هیات مدیره و نیز اسناد اختلاط شرکت باید به ثبت رسیده باشد. سهامداران مسئول تعهدات شرکت می باشند با این حال به میزان سرمایه گذاری که انجام داده اند باید پاسخگو باشند. با توجه به اقامت از طریق ثبت شرکت، امکان افتتاح حساب برای افراد مقدور می باشد. در خصوص انتقال سرمایه، سرمایه گذاران برای ثبت شرکت در لهستان بایستی متناسب با نوع شرکت، میزان سرمایه مورد نظر را به بانک های لهستانی انتقال دهند. برای ثبت شرکت به صورت قانونی، ارائه حساب بانکی که در مرحله قبل واریز شده است الزامی می باشد.

پس از آنکه تمامی اطلاعات مربوط به سرمایه گذاری و اسامی تمامی اعضا و میزان سرمایه اولیه مورد تایید قرار گرفت، بایستی آدرس و کدپستی شرکت مشخص شود. در فرآیند ثبت، این آدرس از طریق قرارداد اجاره یا عنوان مالکیت ملک مورد تایید قرار می گیرد. پس از جمع آوری مدارک مربوطه امکان ثبت در اداره ثبت دادگاه ملی امکان پذیر می باشد. در مرحله آخر، سرمایه گذاران باید شماره KRS را از امور مالیاتی دریافت نمایند تا مراحل ثبت به اتمام برسد و شماره NIP را بدست آورند. شرکت ها در صورت فعالیت در کشور لهستان ملزم به ثبت نام در اداره مالیات می باشند. برای ثبت نام در اداره مالیات مدارکی نظیر اساسنامه شرکت، شماره آماری، گواهینامه REGON، گواهی بانکی و نامه ای از ثبت دادگاه ملی الزامی می باشد. لازم بذکر است برای استخدام، شرکت ها باید در موسسه بیمه های اجتماعی و در بازرسی ملی کار ثبت نام کنند. پس از اینکه شرکتی در لهستان ثبت شد سرمایه گذار قادر به شروع فعالیت در این کشور می باشد. از این پس در صورت لزوم موسس شرکت می تواند نسبت به استخدام کارمندان اقدام نماید.

هزینه ثبت شرکت در لهستان

هزینه ثبت شرکت در لهستان

شرکت با مسئولیت محدود از رایج ترین انواع شرکت های تجاری در لهستان است. این شرکت را با 5000 زلوتی می توان تاسیس کرد. این نوع از شرکت محبوب ترین هاست که با حداقل سرمایه یعنی حدود 1200 یورو می توان آن را تاسیس کرد و ارزش هر سهم حدود 50 زلوتی است. متقاضیان علاوه بر سرمایه اولیه شرکت باید هزینه های دیگری مانند هزینه اجاره دفتر، هزینه حسابداری، هزینه ثبت نام در دادگاه ملی و هزینه های سفارت را در نظر بگیرند. هزینه تبلیغات و استخدام کارمندان نیز جزو هزینه ثبت شرکت در لهستان هستند.

متقاضیانی ثبت شرکت در لهستان با پرداخت مالیات های مربوطه می توانند تداوم شرکت خود را بیمه نمایند. به طور معمول مالیات بر درآمد در لهستان بسته به میزان درآمد شخص حقیقی یا حقوقی محاسبه می گردد که به طور میانگین 18 درصد عنوان شده است. مالیات بر درآمد بعضی از مشاغل در لهستان تا 32 درصد هم اعلام شده است. مالیات بر درآمد، تنها مالیات ثبت شرکت در لهستان و سرمایه گذاری در لهستان نیست، بلکه مالیات بر ارزش افزوده نیز بر درآمدهای با ارزش افزوده تعلق خواهد گرفت. علاوه بر این، مالیات بر ارزش افزوده نیز یک مالیات غیر مستقیم می باشد که نرخ پایه آن 23 درصد می باشد که ممکن است با کاهش نیز همراه باشد. سود حاصل از فروش اوراق بهادار و یا فروش سهام مالیات بر سود را به همراه دارد که نرخ آن در لهستان 19 درصد محاسبه شده است. در مجموع میزان مالیات ثبت شرکت و سرمایه گذاری در لهستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی مقرون به صرفه تر است.

خدمات ویزا پلاس در خصوص ثبت شرکت در لهستان

افرادی که برای اولین بار اقدام برای ثبت شرکت یا سرمایه گذاری در لهستان می نمایند باید به این نکته دقت نمایند که قواعد و قوانین تجارت را رعایت نمایند که مبادا دچار مشکل حقوقی در پروسه کاری خود بشوند. ثبت شرکت در لهستان یک عمل حقوقی است و نیاز است که یک کارشناس حقوقی همواره در همه مراحل ثبت شرکت از جمله افتتاح حساب بانکی، بیزینس پلن، انتخاب نام شرکت، ثبت برند، پرداخت مالیات و بقیه امور در کنار شما باشد تا مبادا آثار منفی حقوقی برایتان لحاظ شود. اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در لهستان مراحل و قوانین خاص خود را دارد که باید به دقت اجرا شود در غیر اینصورت سبب ریجکتی اقامت شما خواهد شد و اقدام مجدد ریسک بالایی به همراه خواهد داشت. ویزا پلاس با قریب به دو دهه سابقه درخشان و اشراف کامل و همه جانبه به قوانین و مقررات دولتی و مهاجرتی لهستان و همچنین ثبت موفق شرکت های متعدد در این کشور، مفتخر است شما را در خصوص ثبت شرکت و اخذ اقامت لهستان همراهی کند تا بتوانید با خیالی آسوده و صرفه جویی در وقت و هزینه خود به این مهم دست یابید.

 

 

دیدگاه‌ها  
سلام برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیاز به چقدر سرمایه داریم؟
به نقل از کرمانی:
سلام برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیاز به چقدر سرمایه داریم؟

سلام بر شما جناب آقای گرجی عزیز، حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در لهستان حدود 1200 یورو است.
سلام هزینه ثبت شرکت در لهستان چقدره؟
به نقل از اسفندیار گرجی:
سلام هزینه ثبت شرکت در لهستان چقدره؟

سلام بر شما جناب آقای گرجی، برای اطلاع از هزینه های دقیق ثبت شرکت د ر لهستان با کارشناسان ویزاپلاس تماس بگیرید.
نوشتن دیدگاه

سوالات متداول ثبت شرکت در لهستان

شرایط اولیه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در لهستان چیست؟
به منظور ثبت شرکت در لهستان باید اطلاعات حداقل یک سهامدار، یک مدیر و یک دفتر ثبترا به مراجع ذیصلاح اعلام نمود اعتبار اعضا وابسته به میزان سرمایه گذاری آن هاست و به ارائه اسناد مالی با میزان حداقل 30,000 یورو در بانک برای اثبات تمکن مالی نیاز است.
چه نوع شرکت هایی را می توان در لهستان به ثبت رساند؟
در کشور لهستان به طور کلی امکان ثبت چهار نوع شرکت از جمله: شرکت سهامی، شرکت با مسئولیت محدود، دفتر نمایندگی یا شعبه و شرکت های مشارکت مدنی وجود دارد.