مشاوره رایگان: 02122110460
ثبت شرکت در سوﺋد

سوئد در شمال اروپا و در شبه جزیره اسکاندیناوی واقع شده است. این کشور چهارمین کشور پهناور اروپاست. این کشور از نظر سرانه تولید ناخالص داخلی در رتبه هشتم جهان قرار گرفته است که با توجه به اقتصاد قوی، شرایط زندگی و کیفیت بالای رفاه و سطح آموزشی ایده آل از جایگاه بسیار مطلوبی در دنیا برخوردار است. بزرگترین شهر و پایتخت کشور سوئد شهر استکهلم است. نکته قابل توجه، درصد ریسک و خطر پایین سرمایه گذاری در کشور سوئد است. سرمایه گذار با بررسی این موضوع، در مسیری قدم بر می دارد که شرایط مطلوب و با ثباتی در سرمایه گذاری و ثبت شرکت خواهد داشت. سوئد، برای شرکت هایی که به دنبال بازارهایی جدید و خاص می گردند انتخابی درست می باشد. نظام مالیاتی کشور سوئد از نوع مالیات مستقیم و مالیات شرکت ها از جمله پایین ترین مالیات ها در اتحادیه اروپا است. کشور سوئد دارای نظام حقوقی متعادل است و قراردادها و سرمایه گذاری در این کشور شکل ساده ای دارند. همچنین، ثبت شرکت در سوئد تشریفات تجاری خاصی ندارد و روش های آن برای سرمایه گذاری آسان است.

اخذ اقامت سوئد از طریق ثبت شرکت

یکی از مهم ترین اهدافی که متقاضیان مهاجرت به سوئد از طریق ثبت شرکت آن را دنبال می کنند این است که ضمن کسب سود و افزایش سرمایه، موفق به اخذ اقامت سوئد از طریق ثبت شرکت شوند و خانواده خود را در محیط امن، پیشرفته و زیبای سوئد مستقر نمایند. در صورت ثبت شرکت در سوئد به متقاضی اقامت دو ساله تعلق می گیرد که به محض ورود وی به این کشور و ارائه مدارک مورد نیاز، کارت اقامت موقت را دریافت خواهد نمود. در طی این دو سال متقاضی باید شرکت خود را راه اندازی نموده و فعالیت اقتصادی خود را آغاز نماید. پس از دو سال فعالیت، متقاضی می تواند با مراجعه به اداره مهاجرت این کشور، نسبت به تقاضای اخذ اقامت دائم سوئد اقدام نماید. این اقدام در صورتی موجب اخذ اقامت سوئد می شود که فرد اثبات نماید 50 درصد کسب و کار برای اوست. متقاضی باید حداقل 6 ماه در سال در کشور سوئد سکونت داشته باشد. با درخواست متقاضی، اداره مهاجرت این کشور کلیه فعالیت های وی در دو سال اقامتش از جمله عدم جرائم قانونی و یا بدهی و همچنین پرداخت کامل مالیات را بررسی می کند. در طول مدت این 2 سال، همراهان متقاضی اصلی، شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می توانند در این کشور اقامت داشته باشند اما اجازه کار در سوئد ندارند و برای دریافت اجازه کار همسر باید جداگانه اقدام نمود. پس از بررسی پرونده متقاضی در این دو سال اقامت، در صورتی که شرایط وی دقیقا طبق قوانین کشور سوئد بوده باشد، به او اقامت دائم اعطا می گردد و پس از 5 سال از دریافت اقامت دائم، متقاضی می تواند برای اخذ پاسپورت سوئد اقدام کند.

 

اخذ اقامت سوئد از طریق ثبت شرکت

مزایای ثبت شرکت در سوئد

 • موقعیت عالی در اروپا و قرار داشتن در حوزه اسکاندیناوی
 • مالکیت صد در صد بدون نیاز به شریک محلی
 • اختصاص تسهیلات ویژه برای سرمایه گذاران در قالب وام
 • کم خطر بودن ثبت شرکت و سرمایه گذاری
 • داشتن نظام سیاسی و حقوقی با شرایط مناسب
 • داشتن نظام اقتصادی فعال و پویا
 • امکان زندگی در کل کشورهای حوزه شنگن
 • نیروی کاری متخصص و توانمند
 • قوانین مالیاتی ساده و مناسب
 • قوانین تجاری و گمرکی آزاد و امکان گسترش بیزنس در اروپا
 • امکان اخذ اقامت دائم 2 سال پس از اخذ اقامت موقت
 • امکان درخواست پاسپورت 5 سال پس از اخذ اقامت دائم
 • اجازه اقامت حوزه شنگن برای تمام اعضای خانواده
 • استفاده از برند اروپایی
 • هزینه های پایین اداره شرکت
 • افتتاح حساب شخصی و شرکتی
 • نرخ مالیات بر ارزش افزوده 25 درصد
 • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان انکلیسی یا سوئدی
 • عدم نیاز به تحصیلات دانشگاهی

انواع ثبت شرکت در سوئد

در مجموع پنج نوع اصلی از شرکت های سوئدیی وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت:

  1. شرکت با مسئولیت محدود
  2. شرکت سهامی عام یا H.B
  3. شرکت سهامی خاص یا K.B
  4. شرکت انحصاری
  5. شرکت نمایندگی یا شعبه

مزایای ثبت شرکت در سوئد

شرایط ثبت شرکت در سوئد

ثبت شرکت با مسئولیت محدود، بین سرمایه گذران جهانی از محبوبیت ویژه ای برخوردار است. این نوع شرکت برای تجارت های کوچک بسیار مناسب است. وجود حداقل یک سهام دار و دو مدیر از جمله شرایط ثبت شرکت در سوئد است. مدارک مورد نیاز به منظور ثبت شرکت در سوئد شامل گواهی اشتغال به کار مرتبط با فعالیت شرکت، اصل سند مالکیت، پرینت 3 ماهه صورت حساب بانکی و نامه ای مبتنی بر قصد و نیت و برنامه سفر متقاضی می باشند. داشتن تجربه شخصی مرتبط با کسب و کار مد نظر الزامی می باشد. شخص متقاضی باید برای سرمایه‌گذاری ثابت کند در 5 سال گذشته 2 سال سابقه در رابطه با فعالیت مورد نظر خود در داشته است. گواهی تمکن مالی باید برای شخص اصلی مبلغ 19,000 یورو و برای همسر حدود 10,000 یورو و برای هر فرزند مبلغ 5000 یورو را پوشش دهد. تحصیلات شخص متقاضی باید با امری که قصد سرمایه گذاری در آن را دارد مطابقت داشته باشد. ارائه مدرک دانشگاهی لازم نیست ولی می تواند موفقیت شخص متقاضی را افزایش دهد.

موضوعی که در خصوص ثبت شرکت در کشور سوئد بسیار مهم و اساسی می باشد، ارائه یک طرح تجاری خلاقانه و بیزنس پلن خوب و مناسب است. زمانی که طرح تجاری سرمایه گذار توسط اداره کار کشور سوئد مورد تایید قرار گرفت، سرمایه گذار اجازه ثبت شرکت و فعالیت در سوئد را خواهد داشت. یک بیزینس پلن مناسب برای کسب و کار موفق بایستی شامل مقدار سرمایه اولیه برای راه اندازی شرکت، هدف از راه اندازی این کسب و کار، پیش بینی سود سالیانه تجارت و تعداد نیروی مورد نظر برای استخدام باشد.

داشتن آشنایی به زبان سوئدی یا انگلیسی برای ثبت شرکت در کشور سوئد مورد نیاز می باشد. برای برخی از مشاغل نیاز است که متقاضی به هر دو زبان آشنایی داشته باشد. توجه نمایید که برای این امر دانش زبان کفایت می نماید و نیازی به داشتن مدرک زبان نمی باشد.

مراحل ثبت شرکت در سوئد

قدم اول انتخاب یک نام مناسب و متناسب با فعالیت شرکتی است که متقاضی می خواهد به ثبت برساند. نام شرکت باید استعلام شود و در صورت تایید می تواند به عنوان نام رسمی شرکت ثبت شود. مرحله بعدی، ارائه اساسنامه است. تنظیم اساسنامه باید شامل اطلاعاتی مانند نام، تعداد و میزان سهام سهامداران و همچنین میزان سرمایه اولیه شرکت باشد. پس از تایید و ثبت اساسنامه شرکت، ثبت شرکت باید در یکی از دفاتر معتبر ثبت شرکت در سوئد انجام شود. بعد از انجام آن یک گواهی ثبت برای متقاضی صادر می شود. متقاضی باید بیزینس پلن یا طرح تجاری ارائه دهد و این طرح باید به اندازه کافی قوی باشد که اداره مهاجرت سوئد را جهت سودآور بودن آن و نیاز آن برای جامعه سوئدی متقاعد کند. پس از تایید اداره مهاجرت متقاضی باید بقیه مدارک خود را ارائه دهد. متقاضی باید نامه گردش مالی حساب خود را از بانک کشور مبدا به مسئولین کشور سوئد ارائه دهد. این امر بایستی موجب اثبات تمکن مالی مناسب سرمایه گذار برای خرید و ثبت شرکت در سوئد و دو سال زندگی وی در کشور سوئد شود. گرفتن تاییدیه از مسئولان کشور سوئد نیز برای شروع کسب و کار مورد نظر حائز اهمیت است. ثبت شرکت در سوئد می بایست در دفتر اسناد رسمی به ثبت برسد. همچنین یک حساب بانکی به علاوه استخدام یک حسابدار محلی برای شرکت تازه تاسیس در سوئد لازم است. در مرحله آخر، باید نام و فعالیت شرکت در یک روزنامه رسمی در سوئد منتشر شود. ثبت مالیات به صورت آنلاین یا توسط مقامات مالیاتی صورت می گیرد. ثبت مالیات باید حداقل دو ماه قبل به تایید مقامات مالیاتی سوئد برسد. پس از طی موفقیت آمیز تمامی مراحل ثبت شرکت در سوئد مجوز شروع فعالیت تجاری در این کشور صادر می گردد. سپس موسس شرکت باید به سوئد رفته و مراحل اولیه اجرای بیزینس پلن را انجام دهد. متقاضی می‌تواند پس از انجام مراحل اولیه بیزینس پلن و راه اندازی کسب و کار برای اعضای خانواده خود دعوتنامه ارسال نماید.

هزینه ثبت شرکت در سوئد

هزینه ثبت شرکت در سوئد

ثبت شرکت با مسئولیت محدود از پرطرفدارترین نوع ثبت شرکت در سوئد است. یکی دیگر از ویژگی های مثبت این پروسه، ساده بودن و روند سریع این نوع شرکت هاست. برای شروع هر بیزنس باید مقداری از سرمایه را صرف هزینه های ثبت و راه اندازی آن کار کرد. این هزینه ها ممکن است شامل هزینه های احداث بنای شرکت، اجاره و یا خرید ملک برای شرکت باشد. همچنین هزینه های ثبت شرکت در ادارات کشور مقصد و ثبت برند بایستی به دولت آن کشور پرداخت شود. سرمایه گذار باید در طرح تجاری خود سرمایه اولیه ای را در نظر داشته باشد. سرمایه گذار باید ثابت کند که در کل توانایی پرداخت هزینه های اصلی و جانبی و همچنین توانایی تامین حقوق ماهیانه خود و مخارج همسر و فرزندانش را خواهد داشت.

حداقل سرمایه اولیه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در شرکت در کشور سوئد 50,000 کرون معادل حدودا 5000 یورو است. برای اخذ ویزای سرمایه گذاری سوئد از طریق خرید بیزینس فعال حداقل 150,000 یورو نیاز است. احراز توان پرداخت حقوق و بیمه یک سال آینده خودتان و کارمندان و هزینه‌های سالیانه شرکت الزامی است. همچنین سرمایه گذار علاوه بر هزینه ثبت شرکت در سوئد باید هزینه اجاره یک سال دفتر شرکت و حقوق یک سال کارمندان استخدام شده (در صورت نیاز) و هزینه تبلیغات را نیز مد نظر قرار دهد. پرداخت مالیات نیز یکی دیگر از هزینه های اساسی ثبت شرکت خواهد بود. خوشبختانه سوئد قوانین مالیاتی پیچیده و سخت گیرانه ای ندارد و این موضوع سبب رونق سرمایه گذاری در این کشور شده است. دولت سوئد با اعطای وام دولتی به سرمایه گذاران خارجی، روند سرمایه گذاری را تسهیل نموده است. مالیات ارزش افزوده بر کالاها و شرکت ها در سوئد طبق قوانین اتحادیه اروپا 0 درصد است. مالیات بر درآمد شرکت ها در سوئد تقریبا 25 درصد است که نسبت به قوانین مالیات جهانی رقمی منصفانه است.

خدمات ویزا پلاس در خصوص ثبت شرکت در سوئد

افرادی که برای اولین بار اقدام برای ثبت شرکت یا سرمایه گذاری در سوئد می نمایند باید به این نکته دقت نمایند که قواعد و قوانین تجارت را رعایت نمایند که مبادا دچار مشکل حقوقی در پروسه کاری خود بشوند. ثبت شرکت در سوئد یک عمل حقوقی است و نیاز است که یک کارشناس حقوقی همواره در همه مراحل ثبت شرکت از جمله افتتاح حساب بانکی، تنظیم بیزینس پلن، انتخاب نام شرکت، ثبت برند، پرداخت مالیات و بقیه امور در کنار شما باشد تا مبادا آثار منفی حقوقی برایتان لحاظ شود. اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در سوئد مراحل و قوانین خاص خود را دارد که باید به دقت اجرا شود، در غیر اینصورت سبب ریجکتی اقامت شما خواهد شد و اقدام مجدد ریسک بالایی به همراه خواهد داشت. ویزا پلاس با قریب به دو دهه سابقه درخشان و اشراف کامل و همه جانبه به قوانین و مقررات دولتی و مهاجرتی سوئد و همچنین ثبت موفق شرکت های متعدد در این کشور، مفتخر است شما را در خصوص ثبت شرکت و اخذ اقامت سوئد همراهی کند تا بتوانید با خیالی آسوده و صرفه جویی در وقت و هزینه خود به این مهم دست یابید.

 

 

دیدگاه‌ها  
سلام وقت بخیر
در صورت ثبت شرکت در سوئد افراد تحت تکفل هم اجازه کار دارند؟
به نقل از فرهاد کشاورز:
سلام وقت بخیر
در صورت ثبت شرکت در سوئد افراد تحت تکفل هم اجازه کار دارند؟

با سلام و عرض ادب- پس از ثبت شرکت در سوئد به مدت دو سال افراد همراه صاحب شرکت همچون فرزندان و همسر وی اجازه کار کردن در این کشور را ندارند و این افراد در صورت تمایل برای دریافت مجوز کار در سوئد باید بصورت مجزا اقدام نمایند.
سلام وقت بخیر - من با کمک تیم محترم و حرفه ای ویزاپلاس در سوئد شرکت با مسئولیت محدود ثبت کردم. ممنون از همراهی شما واقعا همه چیز به بهترین نحو انجام شد
به نقل از بهروز نیازی:
سلام وقت بخیر - من با کمک تیم محترم و حرفه ای ویزاپلاس در سوئد شرکت با مسئولیت محدود ثبت کردم. ممنون از همراهی شما واقعا همه چیز به بهترین نحو انجام شد

با سلام و عرض ادب خدمت شما جناب آقای نیازی، بسیار خرسندیم که از خدمات ویزاپلاس راضی هستید. این باعث افتخار ماست که ویزاپلاس را به عنوان همراه خود انتخاب نمودید.
نوشتن دیدگاه

سوالات متداول ثبت شرکت در سوﺋد

امکان ثبت چه نوع شرکت هایی در سوئد وجود دارد؟
از جمله انواع شرکت هایی که می توان در کشور سوئد ثبت نمود عبارتند از: شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی عام ، شرکت سهامی خاص، شرکت انحصاری و شرکت های نمایندگی.
مهمترین اصل در پذیرش درخواست ثبت شرکت در سوئد چیست؟
مهمترین گزینه در پذیرش درخواست ثبت شرکت در سوئد مورد تایید بودن طرح تجاری ارائه شده برای شروع کسب و کار توسط اداره کار سوئد است.