مشاوره رایگان: 02122110460

سوئد

سوئد با نام رسمی پادشاهی سوئد کشوری است در شمال اروپا که در شبه جزیره اسکاندیناوی قرار گرفته است. این کشور از غرب با کشور نروژ، از شمال شرق با کشور فنلاند، از شرق با خلیج بوتنی، از جنوب شرقی با دریای بالتیک و از جنوب غربی با کشور دانمارک همسایه است. این کشور از نظر طبیعی از چهار ناحیه تشکیل شده است: کوه های پوشیده از جنگل در منطقه نورلند در شمال، زمین های مرتفع یونکوپینگ در جنوب، دریاچه دیستریکت در ناحیه مرکزی و جلگه حاصلخیز اسکانیا در منتها الیه بخش جنوبی کشور. پایتخت و بزرگ ترین شهر این کشور استکهلم است. گوتنبرگ (یوتوبری)، اوپسالا، مالمو، لوند و وستروس از شهرهای مهم سوئد هستند. سوئد در گذشته های دور قلمروی وایکینگ ها بوده است. جمعیت کل این کشور 10 میلیون نفر است. سوئد پنجمین کشور وسیع اروپا پس از روسیه، اوکراین، فرانسه و اسپانیا است. این کشور از صلح طلب ترین و مرفه ترین کشورهای جهان است. شهروندان این کشور از سطح کیفی بالای زندگی و نرخ بیکاری پایین بهره می برند و جایگاه خوبی در جنبه های مختلف ملی مانند کیفیت زندگی، آزادی شهروندی، بهداشت، آموزش، اختلاف طبقاتی، رفاه و توسعه انسانی دارند. واحد پول سوئد، کرون است که با نماد kr و کد ایزو SEK شناخته می شود.


زبان

زبان رسمی مردم این کشور زبان سوئدی است. زبان سوئدی از خانواده زبان های هندواروپایی شاخه ژرمنی است و نزدیک به زبان های نروژی و دانمارکی است. علاوه بر این، بخش اعظم جمعیت این کشور به زبان انگلیسی مسلط هستند. بیشترین زبان های مورد استفاده در این کشور پس از زبان سوئدی شامل فنلاندی، صربستانی-کرووات، عربی، کردی، اسپانیایی، آلمانی و فارسی می شود. در برخی نواحی شمالی کشور به زبان فنلاندی و سامی نیز تکلم می گردد. تعداد چهار زبان اقلیمی اعم از فنلاندی، تورندال، رومانی (زبان کولی ها) و ییدیش (زبان یهودیان) در کشور سوئد رواج دارد. زبان سوئدی کلید همه زبان های اسکاندیناوی است. زبان سوئدی از رایج ترین زبان های حوزه اسکاندیناوی است. بیش از 10 میلیون نفر در سوئد و فنلاند به این زبان صحبت می کنند.


مردم

مردم سوئد همراه با مردمان نروژ، ایسلند و دانمارک از شاخه ژرمنی اقوام هندواروپایی بوده و تبارشان به وایکینگ ها می رسد. اغلب ساکنان سوئد از مهاجران شمال و مرکز قاره اروپا بوده اند، بنابراین نژاد اغلب مردم این کشور به آن مهاجران برمی گردد. آرامش ناشی از بی طرفی سوئد در جنگ جهانی دوم زمینه لازم برای مهاجرت افرادی از اقوام و نژادهای مختلف به این کشور را فراهم کرد. قوانین آسان مهاجرت به سوئد و شکوفایی اقتصادی این کشور موجب ادامه این وضعیت تا اواخر قرن بیستم شد. امروزه می توان اقلیت هایی از مردمان فنلاندی، ایرانی، بوسنیایی، نروژی، عراقی، دانمارکی و ترک را در این کشور مشاهده نمود. سوئد کشوری مهاجرپذیر است و به عنوان کشوری پیشرو در مبارزه با نژادپرستی شناخته می شود.


اقتصاد

اقتصاد سوئد یک اقتصاد توسعه یافته و صادرات محور است که چوب، انرژی آبی و سنگ آهن به آن کمک می کند. اینها پایه منابع اقتصادی را تشکیل می دهند که جهت گیری آن به سوی تجارت خارجی است. صنایع اصلی شامل وسایل موتوری، مخابرات، داروهای شیمیایی، ماشین های صنعتی، ابزار دقیق، کالاهای شیمیایی، کالاهای خانگی جنگلداری، آهن و فولاد است. تورم در این کشور 4.1 درصد است. سوئد به طور صنعتی یک اقتصاد کشاورزی است که بیش از نیمی از نیروی کار داخلیش در این حوزه مشغول به کار هستند. امروزه در سوئد صنایع مهندسی، معدن، فولاد و خمیر کاغذ توسعه یافته اند و در سطح بین المللی رقابت می کنند. معدن سنگ آهن و جنگل ها نیز نقش بسزایی در پیشرفت صنعتی سوئد ایفا می کنند. تولید خودرو، کامیون و دیگر صنایع سبک و سنگین سهم 50 درصدی در اقتصاد تولیدی کشور دارند. کاغذ و داروسازی نیز 34 درصد از تولید را به خود اختصاص داده اند. سوئد یک اقتصاد مختلط رقابتی است که بودجه اش از مالیات بر درآمد نسبتا بالا تامین می شود که تضمین می کند درآمد در سرتاسر جامعه توزیع می شود، مدلی که گاهی از آن به مدل نوردیک تعبیر می شود. در حدود 90 درصد از منابع و شرکت ها در مالکیت خصوصی هستند و اقلیتی 5 درصدی در مالکیت دولت و 5 درصد دیگر تعاونی های مصرف یا تولید هستند. اروپا مهم ترین بازار صادراتی کشور سوئد است. 60 درصد تولیدات کشور سوئد به دیگر کشورهای عضو بازار مشترک اروپا صادر می شود. آمریکای شمالی و کشورهای آسیای جنوب شرقی از دیگر بازارهای مهم صادراتی سوئد هستند.

35 درصد از محصولات صادراتی این کشور را ماشین آلات تشکیل می دهد و بقیه شامل وسایل نقلیه موتوری، کاغذ و مشتقات آن، چوب، محصولات آهنی و فولادی و مواد شیمیایی است. محصولات وارداتی به این کشور شامل ماشین آلات، نفت و مشتقات آن، مواد شیمیایی، وسایل نقلیه موتوری، آهن و فولاد، مواد غذایی و البسه است.


آب و هوا

کشور سوئد یک کشور چهار فصل می باشد که البته در سرزمینی به وسعت سوئد این فصل ها بسته به نقطه محل زندگی می توانند خیلی متفاوت باشند. کشور سوئد را از نظر آب و هوایی می توان به سه بخش شمالی، جنوبی و مرکزی تقسیم کرد. هر بخش آب و هوای متفاوتی دارد. در بخش جنوبی، فصل زمستان کوتاه و ملایم تر است و در فصل تابستان، دما در طول روز بین 15 تا 25 درجه سانتیگراد است. هوا در این قسمت تقریبا شرجی است که باعث می شود روزهای گرم، گرمتر از حالت عادی و روزهای سرد، سردتر از حالت عادی حس شوند. همچنین، در فصل زمستان به ندرت در این بخش برف می بارد. بخش مرکزی از استکلهم تا نروژ امتداد می یابد. آب و هوای این بخش کمی خنک تر از بخش جنوبی است. متوسط دما در فصل زمستان چند درجه زیر صفر است و بارش برف در این منطقه متداول می باشد. در بخش شمالی ساکنین خیلی کمی وجود دارند و فصل زمستان این بخش طولانی، سرد و خشک است و دمای زیر صفر برای چندین ماه طول می کشد. فصل تابستان در این بخش کوتاه می باشد، اما دمای آن معمولا بالای 15 درجه سانتیگراد است. بسیاری از مردم به اشتباه گمان می کنند که آب و هوای کل سوئد شبیه به آب و هوای بخش شمالی کشور می باشد. بهترین زمان برای سفر به کشور سوئد فصل تابستان می باشد. ماه ژوئن (خرداد و تیر ماه) را می توان بهترین ماه برای سفر به کشور سوئد دانست.


گردشگری

سوئد کشوری است که از نعمت های طبیعی بسیاری مانند فضای باز، هوای تازه، آب گوارا، طبیعت بکر و حیات وحش برخوردار است. این کشور به خاطر داشتن مناظر خیره کننده، دهکده های ماهیگیری زیبا، سرزمین گوزن های شمالی و آفتاب تابستانی بی پایان خود معروف است. سوئد پر از ساختمان های رنگارنگ چوبی، کلبه های سنتی، قلعه ها و کلیساهای سنگی و برخی از نوآورانه ترین آثار معماری معاصر می باشد. تاریخ غنی و مناظر متنوع سوئد بهشتی برای گردشگران است. اگر شما عاشق مسافرت های هیجانی هستید قطعا سفر به سوئد با آب و هوای پاک و تمیز، هزاران هکتار از جنگل های سبز و دریاچه های باشکوه و مجمع الجزیره های گسترده ای که در امتداد سواحل آن وجود دارد رویاهای شما را به واقعیت تبدیل می کند. صنعت توریسم در این کشور سریع ترین رشد را در بین همه صنایع آن داشته و انتظار می رود درآمدهای آن طی دهه آینده دو برابر شود. درآمدهای گردشگری خارجی این کشور طی پنج سال گذشته دو برابر شده و حجم بازدیدها بیشتر از متوسط اروپا رشد داشته است. سرمایه گذاری های کلانی روی تسهیلات و زیرساخت های گردشگری انجام شده و پروژه های بیشتری نیز در سراسر کشور و در مقاصد تابستانی و زمستانی در حال اجرا هستند.

برخی از جاذبه های گردشگری سوئد شامل مجمع الجزایر استکهلم، شهر اسکانه، پارک ملی زیردریایی کوسترهیوت، دامنه های اسکی در شهر آر، جزیره گاتلند، شهر ویسبی، پارک ملی آبیسکو، جزیره جوگاردن، کانال و آبریز گوتا، دریاچه مالارن دراوپلاند، شهر تاریخی سیگتونا، منطقه حفاظت شده کالبرگ، شهر تاریخی قرون وسطایی مالمو، شهری ساحلی ایستد، قلعه قرن هفدهمی کارلستن و شهر بندری گوتنبرگ می شود.


مذهب

در واقع می توان گفت که کشور سوئد هیچ دین و یا مذهب رسمی خاصی ندارد. آزادی مذهب از سال 1951 در کشور سوئد به رسمیت شناخته شده است. سوئد یک کشور سکولار است، اما اکثر مذاهب دنیا در این کشور دیده می شوند. اکثریت جمعیت این کشور پیرو دین مسیحیت پروتستان لوتری هستند. در حال حاضر 88 درصد مردم مسیحی هستند، از این رو سوئد جامعه ای مسیحی است. پس از مسیحیت، اسلام یکی از بزرگترین مذاهب در این کشور است. بودیسم و یهودیت نیز پیروان قابل توجهی در این کشور دارند. با اینکه سوئد کشوری غیر مذهبی است اما پذیرای اکثر مذاهب جهان می باشد و به حقوق همه آنها احترام گذاشته می شود. کلیسای رسمی و ملی سوئد کلیسای لوتران است، اما کاتولیک و سایر انواع مسیحیت نیز در آنجا رایج هستند.


سیاست

سیاست در سوئد حکومت پادشاهی مشروطه با نظام پارلمانی و دموکراسی نیابتی است و پادشاه رئیس حکومت محسوب می شود. اما رئیس حکومت دارای قدرت سیاسی نیست و تنها وظایف تشریفاتی را بر عهده دارد. وظیفه گرداندن کشور به عهده نمایندگان مردم است که با رای گیری آزاد انتخاب می  شوند. قدرت اجرایی توسط هیات دولت اعمال می شود که نخست وزیر در راس آن قرار دارد و مسئول دولت است. قانونگذاری به پارلمان و دولت محول شده است. قوه قضائیه نیز کاملا مستقل است و اعضای آن توسط دولت منصوب می شوند و تا زمان بازنشستگی مشغول به کار خواهند بود. سوئد دارای نظام دموکراتیک پارلمانی است، یعنی تمام قدرت حکومتی ناشی از مردم است. مدل مدیریت دولتی در سوئد شامل سه سطح ملی، منطقه ای و محلی است. سوئد یک دموکراسی نیابتی است و بر اساس ساختارهای دموکراتیک در سطوح گوناگون جامعه اداره می  شود. وظیفه گرداندن کشور به عهده نمایندگان مردم است که با رای گیری آزاد انتخاب می  شوند.


هزینه زندگی در سوئد

زندگی در حومه استکهلم ارزان تر از زندگی در مرکز شهر است و نکته مثبت در آن است که استانداردهای زندگی در هر دو بسیار بالاست به همین دلیل زندگی در حومه استکهلم گزینه بسیار خوب و به صرفه ای است. پس از مسکن، کالاهایی نظیر خوراک و پوشاک بزرگ ترین بخش از هزینه های مهاجرین را شامل می شود. هزینه های زندگی در سوئد به سبک زندگی هر شخص، شهر محل سکونت و میزان درآمد وی بستگی دارد. به طور میانگین هزینه زندگی در سوئد بین 800 یورو تا 1000 یورو در ماه می باشد.

برخی از هزینه های اساسی زندگی در سوئد شامل موارد زیر می باشد:

 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 650 یورو
 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در حومه شهر 440 یورو
 • هزینه اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 1080 یورو
 • هزینه اجاره آپارتمان سه خوابه در حومه شهر 752 یورو
 • هزینه خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر 5577 یورو
 • هزینه خرید هر متر مربع آپارتمان در حومه شهر 2976 یورو
 • هزینه خدمات شامل آب، برق، سرمایش، گرمایش و زباله برای آپارتمان 85 متری ماهانه 152 یورو
 • هزینه خوراک و مواد غذایی 180 تا 280 یورو
 • هزینه حمل و نقل ماهانه 47 یورو
 • هزینه پوشاک ماهانه حدود 60 یورو
 • هزینه اینترنت ماهانه 28 یورو
 • هزینه باشگاه ورزشی برای هر فرد بزرگسال ماهانه 46 یورو
 • هزینه مهد کودک برای روز کامل در موسسات خصوصی، سالانه برای هر کودک 9315 یورو

مزایای کشور سوئد

سوئد یکی از رقابتی ترین و تولید کننده ترین کشورهای جهان است. این کشور یک رهبر جهانی در زمینه نوآوری با نیروی کار ماهر، روش های کسب و کار هموار، باز بودن مالکیت بین المللی و یک اقتصاد پایدار است. کیفیت بالای زندگی در سوئد، مانند سایر کشورهای اسکاندیناوی، بهترین زیرساخت های جهان برای ساکنان خود را فراهم می کند. بهداشت و درمان و آموزش و پرورش از سوی دولت حمایت می شود. این کشور جزو تمیز ترین کشورهای جهان برای زندگی است و این موضوع یکی از مزایای کشور سوئد است. در کشور سوئد دولت به مردم احترام زیادی می گذارد و حقوق شهروندی به درستی اجرا می شود. شاید از این روست که نرخ جرم و جنایت در این کشور بسیار پایین است و نرخ بیکاری نیز خیلی پایین است. این کشور پیشرفته و نوآور می باشد که در عرصه های زیادی در سطح تراز اول جهان هستند. در سوئد آموزش و سطح تدریس بسیار پیشرفته و بالاست. مردمان این کشور بسیار باسواد هستند. اگر شما در مدارس یا دانشگاه های سوئد مشغول به تحصیل شوید بالا بودن سطح آموزش را حس می کنید. دستیابی به اقامت سوئد از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری و ثبت شرکت امکان پذیر می باشد.

 

مزایای شهروندی و تابعیت سوئد

 • سفر بدون ویزا به 127 کشور و 43 کشور با ویزای فرودگاهی
 • کسب چهارمین پاسپورت قدرتمند جهان
 • افتتاح حساب در کل کشورهای اتحادیه اروپا
 • حق برخورداری از حقوق شهروندی و مزایای اجتماعی
 • بهره مندی از قانون تابعیت دوگانه
 • دسترسی به خدمات پزشکی رایگان
 • امکان زندگی، کار و تحصیل در کشورهای اتحادیه اروپا
 • امکان راه اندازی تجارت آزاد در کشورهای اتحادیه اروپا

مزایای اقامت دائم سوئد

 • واجد شرایط اخذ شهروندی این کشور پس از 5 سال
 • سفر به کشورهای حوزه شینگن و اتحادیه اروپا
 • امکان کار در کشورهای عضو شینگن بدون نیاز به مجوز کار
 • هزینه های زندگی و تحصیل معقول و مناسب
 • امکان افتتاح حساب بانکی شخصی و تجاری
 • امکان استفاده از برند اروپایی
 • حق زندگی در هر جای دیگر در اتحادیه اروپا
 • دسترسی به مزایای مراقبت های بهداشتی و آموزشی در سراسر اتحادیه اروپا

مزایای اقامت موقت سوئد

 • زندگی در کشوری پیشرفته و مرفه
 • واجد شرایط اخذ اقامت دائم پس از 3 سال
 • واجد شرایط اخذ شهروندی این کشور پس از 5 سال (جمعا 8 سال)
 • دسترسی به خدمات درمانی با کیفیت
 • سفر به تمامی کشورهای حوزه شینگن
 • امکان کار در کل کشور
 • امکان تحصیل در تمامی دانشگاه های کشور

 

ویزا پلاس با در اختیار داشتن برترین وکلا مفتخر است شما را در کلیه مراحل اخذ اقامت سوئد یاری و همراهی نماید.

 • اقامت سوئد

  اقامت سوئد

  اقامت در سوئد در سالهای اخیر همیشه به عنوان یکی از گزینه های بسیار خوب برای افرادی بوده است که قصد مهاجرت را داشته اند، اما همیشه در ذهن

  ...
 • ثبت شرکت در سوﺋد

  ثبت شرکت در سوﺋد

  سوئد در شمال اروپا و در شبه جزیره اسکاندیناوی واقع شده است. این کشور چهارمین کشور پهناور اروپاست. این کشور از نظر سرانه تولید ناخالص

  ...
 • ویزای سرمایه گذاری سوئد

  ویزای سرمایه گذاری سوئد

  ویزای سرمایه گذاری سوئد یکی از روش های اخذ ویزای سوئد برای اقامت در این کشور می باشد. اخذ اقامت در سوئد به وسیله سرمایه گذاری در این کشور

  ...
 • اخذ اقامت سوﺋد با سرمایه گذاری

  اخذ اقامت سوﺋد بدون سرمایه گذاری

  ویزای سرمایه گذاری سوئد یکی از روش های اخذ ویزای سوئد برای اقامت در این کشور می باشد. اخذ اقامت در سوئد به وسیله سرمایه گذاری در این کشور

  ...
 • ویزای استارت آپ سوئد

  ویزای استارت آپ سوئد

  سوئد کشور اروپایی به مرکزیت استکهلم واقع در شبه جزیره اسکاندیناوی است این کشور مرکزیت برندهای آشنا مانند اسکانیا و ولوو می باشد. سوئد

  ...
 • اقامت کاری سوئد

  اقامت کاری سوئد

  سوئد کشوری در شمال اروپا و از کشورهای حوزه اسکاندیناوی است و دارای برخی از بهترین مزایای رفاهی و زندگی در سراسر جهان است. سوئد یکی از

  ...
 • تمکن مالی سوئد

  تمکن مالی سوئد

  تمکن مالی سوئد یکی از روش های اخذ اقامت سوئد می باشد. اخذ اقامت سوئد از طریق تمکن مالی به علت آسان بودن و داشتن شرایط کم ریسک، طرفداران

  ...
 • تحصیل در سوﺋد

  تحصیل در سوﺋد

  کشور سوئد پنجمین کشور بزرگ اروپا به شمار می رود. سوئد مقصد محبوب دانشجویان بین المللی است. دولت سوئد سرمایه گذاری مالی و زمان زیادی را

  ...
 • تحصیل پرستاری و فیزیوتراپی در سوﺋد

  تحصیل پرستاری و فیزیوتراپی در سوﺋد

  کشور سوئد پنجمین کشور بزرگ اروپا به شمار می رود. شهر استکهلم پایتخت کشور سوئد می باشد. در این شهر شمار زیادی از دانشگاه ها با اعتبار

  ...
 • دوره زبان انگلیسی در سوﺋد

  دوره زبان انگلیسی در سوﺋد

  سوئد کشوری در شمال اروپا است که سالیانه دانشجویان بسیاری از سراسر جهان را برای تحصیل به خود جذب می کند. درخواست پذیرش تحصیلی کشور سوئد در

  ...