مشاوره رایگان: 02122110460
تحصیل فیزیوتراپی در آلمان

از جمله رشته های تحصیلی شاخه پزشکی در کشور بی نظیر آلمان که امروزه دارای متقاضیان بسیار زیادی است، تحصیل فیزیوتراپی در آلمان می باشد. این کشور در سال 2014 میلادی در زمینه فیزیوتراپی دچار کمبود نیروی انسانی بود و از این رو از فیزیوتراپیست های داخلی و بین المللی استقبال ویژه ای به عمل می آورد. در سال 2015 میلادی وضعیت بحرانی کمبود نیرو، کمی بهبود پیدا کرد اما همواره با کمبود فیزیوتراپیست مواجه است. رشته تحصیلی فیزیوتراپی زیر نظر وزارت بهداشت آلمان فعالیت می کند. در آلمان تعداد زیادی دانشکده و مرکز آموزشی برای آموزش فیزیوتراپی وجود دارد که سالانه 7000 دانشجو از آنها فارغ‌التحصیل می ‌شوند. اکثر این دانشگاه‌ها وابسته به مراکز درمانی و بیمارستان‌های آلمان هستند. دانشجویان این رشته درباره موضوعات مرتبط با ساختار و حرکت بدن آموزش می‌ بینند و همچنین در مورد جنبه‌های فیزیولوژی و اجتماعی سلامت و بدن سالم اطلاعات مهمی کسب می کنند.

اخذ ویزای تحصیل فیزیوتراپی در آلمان

آلمان کشوری است که از نظر شرایط تحصیلی در رتبه بالایی قرار دارد، به همین دلیل افراد بسیاری علاقمند به اخذ ویزای تحصیلی آلمان هستند. تحصیل رایگان در کشور آلمان و شرایط تحصیلی مناسب، از مهم ترین عواملی است که موجب جذب افراد جهت ادامه تحصیل در این کشور شده است. از دیگر دلایلی که دانشجویان این کشور را انتخاب می کنند می توان به کیفیت آموزش و بازار کار مناسب در آلمان اشاره کرد. دانشجویانی که ملیت آنها خارج از کشورهای اتحادیه اروپا است، برای اخذ ویزای دانشجویی آلمان باید در کشور خود اقدام نمایند. شما با اخذ پذیرش تحصیلی آلمان از طریق دانشگاه های این کشور موفق به دریافت ویزای تحصیلی خواهید شد.

اخذ پذیرش تحصیل فیزیوتراپی در آلمان

متقاضی ابتدا باید برای اخذ پذیرش تحصیل فیزیوتراپی در آلمان اقدام نموده و سپس نسبت به اخذ ویزای تحصیل فیزیوتراپی در آلمان اقدام نماید. هنگام اخذ پذیرش تحصیل فیزیوتراپی در آلمان بایستی به این نکته توجه نمود که دانشگاه های آلمان به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم بندی می شوند که البته اکثر دانشگاه ها دولتی می باشند. بسیاری از دانشگاه های خصوصی، فنی حرفه ای هستند که توسط دولت به رسمیت شناخته شده اند. البته دانشگاه های فنی حرفه ای هزینه تحصیلی نسبتا بالایی دارند به همین دلیل بسیاری از دانشجویان تمایل به تحصیل در دانشگاه های فدرال دارند. گفتنی است به دلیل سطح علمی بالا و دانشگاه های دولتی رایگان، این کشور یکی از مقاصد مهاجرت تحصیلی در دنیا می باشد. دانشجویان بین المللی که در این کشور به تحصیل می پردازند با توجه به بازار کار مناسب، شانس بالایی برای جستجوی کار در آلمان و اخذ اقامت آلمان خواهند داشت.

تحصیل فیزیوتراپی در آلمان

خدمات ویزا پلاس در خصوص اعزام دانشجو به آلمان

شرکت ویزا پلاس با داشتن سالها تجربه در امور پذیرش تحصیلی، بهترین خدمات پذیرش را به دانشجویان گرامی ارائه می دهد. این شرکت با اشراف کامل به دانشگاهها و سیستم تحصیلی در آلمان، راه علاقمندان به تحصیل در این کشور را هموار می نماید. کارشناسان مجرب و با تجربه ویزا پلاس در تمامی مراحل اخذ پذیرش تا دریافت ویزای تحصیلی و اعزام دانشجو، آماده کمک رسانی و پاسخگویی به شما عزیزان می باشند. برای این امر، می توانید از طریق شماره های درج شده در پایین سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

آلمان

کشور آلمان واقع در قلب قاره اروپاست و نام رسمی آن جمهوری فدرال آلمان می‌باشد که در کل با 10 کشور مرز مشترک دارد. همسایه های غربی آلمان، فرانسه، هلند، لوکزامبورگ و بلژیک هستند. از جنوب، با اتریش و سوئیس همسایه است و همسایه های شرقی آلمان نیز لهستان و جمهوری چک هستند. دانمارک، دریای بالتیک و دریای شمال هم در شمال آلمان قرار دارند. پایتخت این کشور قبلا شهر بن بوده است و هم اکنون برلین می ‌باشد. برلین با 3 و نیم میلیون شهروند بزرگترین و پر جمعیت ترین شهر آلمان به حساب می آید. جمعیت آلمان حدود 82 میلیون نفر است. زبان رسمی این کشور زبان آلمانی است. آلمان دارای یک محل استراتژیک در شمال اروپا و در جوار دریای بالتیک بوده و یکی از اعضای اتحادیه اروپا (EU) می باشد. این کشور از صنعتی ترین کشورهای جهان است.آلمان با 4227 میلیارد یورو، سومین کشور جهان از نظر قدرت صنعتی و اقتصادی است. علاوه بر این، آلمان در سراسر جهان مقام اول از نظر صادرات محصولات مختلف به خارج از کشور را دارد، به طوری که بیشتر شرکتهای آلمانی وابسته به تجارت خارجی هستند و تا یک سوم درآمد خود را از صادرات تامین می‌کنند. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات درباره شرایط اخذ انواع ویزا و بلوکارت آلمان با کارشناسان ویزاپلاس تماس بگیرید. 

سیستم آموزشی

با توجه به سیستم آموزشی کشور آلمان متقاضیان رشته فیزیوتراپی می توانند در دو مقطع پایه و کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند:

تحصیل فیزیوتراپی در مقطع پایه

تحصیل فیزیوتراپی در مقطع پایه، طی یک دوره تحصیلی 3 ساله و به مدت 4500 ساعت به متقاضیان ارائه می شود. برای ورود به این رشته حداقل 10 سال تحصیل در مدرسه و دبیرستان مورد نیاز است. دانشجویان مقطع پایه، هم آموزش‌های تئوری می‌بینند و هم آموزش‌های عملی در برنامه درسی خود دارند. آموزش‌های عملی در بیمارستان‌ها و کلینیک‌های درمانی به دانشجویان داده می‌شود. در انتهای مدت تحصیل دانشجویان باید یک آزمون جامع بدهند و در صورت قبولی مدرک پایان تحصیل به ‌آنها داده می‌شود. همچنین مدرکی به دانشجویان داده می‌شود که به ‌آنها اجازه می‌دهد تحت عنوان فیزیوتراپیست در بیمارستان ها، کلینیک های شخصی، مراکز ارتقاء سلامت و غیره مشغول به کار شوند. لازم به ذکر است که مدرکی که دانشجویان در پایان این دوره تحصیلی می‌گیرند، مدرک کارشناسی نیست.

تحصیل فیزیوتراپی در مقطع کارشناسی ارشد

برای تحصیل فیزیوتراپی در مقطع کارشناسی ارشد، دانشگاه‌های آلمان گرایش‌هایی مثل فیزیوتراپی ورزشی را ارائه می ‌دهند. شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد به این صورت است که متقاضیان باید مدرک پایه یا معادل کارشناسی با حداقل 6 ترم در این رشته تحصیل داشته باشند و همچنین ‌‌آزمون جامع انتهای دوره پایه را با نمره قبولی پشت سر گذاشته باشند و همچنین باید حداقل یک سال سابقه کار داشته و زبان آلمانی را فرا گرفته باشند. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد فیزیوتراپی 2 سال است که این رشته به زبان آلمانی تدریس می ‌شود.

در کشور آلمان دانشگاه های بسیار معتبر و عالی وجود دارد که هر کدام از آنها یک سری از رشته ها را پوشش می دهند. دانشگاه هایی که ارائه دهنده رشته فیزیوتراپی در آلمان هستند، به شرح زیر می باشند:

  • دانشگاه اسنابروک
  • دانشگاه دولتی تعاون بادن-وورتمبرگ
  • دانشگاه لوبک
  • دانشگاه استینبیس برلین
  • دانشگاه IB برلین
  • دانشگاه علمی کاربردی کیل
  • دانشگاه جناکالو
  • دانشکده فیزیوتراپی مصوب دولتی در اورتنائو

شرایط پذیرش فیزیوتراپی در آلمان

به پایان رساندن دوره دبیرستان و دارا بودن مدرک زبان آلمانی سطح B1 از شرایط اصلی پذیرش دانشگاه های مرتبط با این رشته می باشد. افرادی که می خواهند پذیرش دانشگاه های آلمان شوند نباید هیچ گونه سابقه کیفری و سوء پیشینه داشته باشند، و همچنین دارا بودن گواهی سلامت پزشکی یکی از شروط دانشگاه می باشد تا به آنها اثبات شود افراد از لحاظ جسمانی و روانی مشکلی نداشته و در سلامت کامل هستند. مجموعا 250 دوره فیزیوتراپی در کشور آلمان وجود دارد که تعدادی از آنها وابسته به بیمارستان های دانشگاه های مختلف این کشور هستند. امکان تحصیل در کلیه مقاطع در رشته فیزیوتراپی در آلمان برای دانشجو فراهم است.

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در آلمان 

همانطور که می دانید برای تحصیلات در آلمان باید با هزینه های آن آگاه باشید، بدون شک هزینه تحصیل فیزیوتراپی در آلمان به نوع دانشگاهی که در آن مشغول به تحصیل هستید بستگی دارد. با توجه به اینکه دانشگاه ها و موسسات مختلفی در این کشور وجود دارند، هزینه تحصیل فیزیوتراپی در آلمان هم متفاوت خواهد بود. مهم تر اینکه شما باید به طور سالانه و به روز این هزینه را مورد بررسی قرار دهید. مثلا دانشگاه Bremen City University of Applied Sciences هزینه ای را در قبال تحصیل در این رشته از دانشجویان دریافت نمی کند. دیگر هزینه های تحصیل در این کشور و این رشته به مقوله های خدمات و امکانات تحصیلی مرتبط می شوند. معمولا شهریه سال اول برای گرایش فیزیوتراپی از حدود 1000 یورو شروع شده و می تواند با عواملی چون تعداد واحدهای اخذ شده در هر ترم و همچنین عملی یا تئوری بودن واحدها افزایش یابد. هزینه تحصیل برای دانشجویان اروپایی و غیر اروپایی نیز متفاوت است. چنانچه هزینه تحصیل یک ترم یک دانشجوی اروپایی 1200 یورو شود، برای دانشجوی غیر اروپایی حدود 8150 یورو خواهد بود. همچنین هزینه بیمه برای دانشجویان اجباری است.

اخذ اقامت دائم و کار از طریق تحصیل فیزیوتراپی در آلمان

برای اخذ اقامت دائم و کار در آلمان، زمینه های شغلی بسیاری وجود دارد که یک فرصت شغلی بی نظیر برای فیزیوتراپیست ها در آلمان می باشد. فارغ التحصیلان رشته فیزیوتراپی می توانند در مراکز توانبخشی، بیمارستان ها و حتی درمانگاه ها فعالیت کنند و در باشگاه های ورزشی و کنفدراسیون ها، دانشگاه های آموزشی و پژوهشی و همچنین خانه های سالمندان مشغول به کار شوند. امروزه اکثر کلینیک های خصوصی آلمان با کمبود نیروی فیزیوتراپیست در بخش ورزشی یا اسکلتی مواجه هستند، پس در نتیجه  یافتن کار در آلمان در رشته فیزیوتراپی کاری بسیار ساده و امکان پذیر می باشد. اگر دارای حداقل 3 سال سابقه کاری هستید، شانس بیشتری برای استخدام خواهید داشت. چنانچه حدود چند سال از استقرار و اقامت شما در کشور آلمان در زمینه کاری سپری گردد، می توانید جهت اخذ اقامت دائم آلمان اقدام نمایید.

 

 

نوشتن دیدگاه

 

مطالب این صفحه صرفا جهت اطلاع رسانی است. ویزاپلاس هیچ اقدامی در این خصوص ندارد.