مشاوره رایگان: 02122110460
ویزای کار پزشک در آلمان

جمهوری فدرال آلمان با مرکزیت کلان شهر برلین، امروزه از ثروتمندترین، قانونمندترین و پیشرفته ترین کشورهای جهان است که به دلیل دارا بودن فرصت های شغلی عالی، بسیار مورد توجه مهاجران تحصیلی و کاری سایر کشورها قرار گرفته است. این کشور دارای شهرهای بزرگ و کوچک زیادی می باشد که اغلب از لحاظ علمی و اقتصادی رتبه برجسته ایی در دنیا دارا هستند. کشور آلمان جزو سه کشور برتر در زمینه پزشکی، بعد از کشور آمریکا و انگلستان می باشد. شرایط ورود نسبتا راحت با ویزای کار پزشک در آلمان و همچنین تایید مدرک پزشکی از جمله مواردی است که مورد توجه بسیاری از پزشکان می باشد. آلمان به پزشکان و دیگر متخصصان در زمینه های پزشکی نیاز دارد. پزشکان واجد شرایط برای استخدام در آلمان، به ویژه در مناطق روستایی و شهرهای کوچک، فرصت های زیادی دارند. این کشور رشته پزشکی را به زبان آلمانی ارائه می دهد که مدت دوره این رشته بین 5 تا 7 سال می باشد که متناسب با زیرشاخه های آن متغیر است. از همین رو، این دولت شرایط ویژه ای را برای اعطای ویزای کار پزشک در آلمان در نظر گرفته است بصورتی که افرادی که دارای مدرک پزشکی و یا فارغ التحصیل این رشته باشند می توانند برای اقامت کشور آلمان اقدام نمایند. طبق آخرین آمارهای اعلام شده توسط سایت نظام پزشکی آلمان، بیشتر از 20,000 نفر پزشک خارجی در این کشور مشغول به کار هستند. بیشتر این پزشکان از کشورهای ایران، روسیه، یونان، اتریش و لهستان هستند. دولت به دلیل اهمیت رشته پزشکی، بودجه بسیار زیادی را برای پژوهش و تحقیقات اختصاص داده است. بسیاری از مراجعان از ما می پرسند که چگونه ویزای کار آلمان را بگیریم؟ در این مطلب هر اطلاعاتی در خصوص ویزای کار پزشک و... را که احتیاج دارید، توضیح داده شده است.

ویزای کار پزشک در آلمان

شرایط اخذ ویزای کار پزشک در آلمان

یکی از شرایط اخذ ویزای کار پزشک در آلمان، شرکت در آزمون ارزش مساوی (Gleichwertigkeitsprufung) است. این آزمون سراسری معمولا در هر ایالت به دو صورت کتبی و شفاهی برگزار می شود. متقاضیان باید در این آزمون ها حداقل نمره در نظر گرفته شده را کسب کرده تا مجوز پزشکی این کشور را بدست آورند. این امتحان شامل محتوای پزشکی داخلی، جراحی، سؤالات عمومی پزشكی مانند Toxicology و Pharmacology است. متقاضیان باید بدانند برای موفقیت در این امتحان تسلط به زبان آلمانی لازم و ضروری است. مجوز پزشکی صادر شده توسط دولت آلمان به پزشکان اجازه می دهد در حرفه خود فعالیت کنند. این مجوز پزشکی یا Approbation در سراسر آلمان معتبر است. در صورتی که فرد موفق نشود حداقل نمره را بدست بیاورد اجازه کار پزشکی به او ارائه نمی شود. داشتن مدرک زبان آلمانی در سطح B2 و یا سپری کردن 600 ساعت دوره، از دیگر شرایط اخذ ویزای کار پزشک در آلمان می باشد.

شرایط اخذ ویزای کار پزشک در آلمان

اخذ اقامت کاری آلمان از طریق ویزای کار پزشک در آلمان

پزشکان داخلی، دندانپزشکان، داروسازان، روانپزشکان و دیگر متخصصان بهداشتی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا که می خواهند در آلمان فقط به طور موقت کار کنند می توانند برای یک پروانه حرفه ای تحت عنوان Berufserlaubnis که تا دو سال معتبر است، درخواست بدهند. این مجوز حرفه ای به یک زمان و مکان خاص محدود شده است و صرفا برای کار به عنوان یک ارائه دهنده خدمات در اتحادیه اروپا در نظر گرفته شده است. اگر شما پیشنهاد شغلی مشخصی داشته باشید، می توانید با این نوع مجوز موقت شروع به کار کنید و جهت اخذ اقامت کاری آلمان اقدام نمایید. این مجوز به شما اجازه می دهد همزمان با اینکه واجد شرایط بودن شما برای اخذ مجوز دائم پزشکی توسط مقامات بررسی می شود، بتوانید در آلمان کار کنید. پس از یک سال کار می توانید از طریق بلوکارت آلمان، اقامت این کشور را بدست بیاورید. پس از منعقد شدن قرارداد کاری و یا اخذ بلوکارت آلمان، می توانید برای همسر و فرزندان خود درخواست اخذ ویزای آلمان نمایید.

 

 

نوشتن دیدگاه