مشاوره رایگان: 02122110460
ویزای کار مهندس برق در آلمان

کشور آلمان یکی از کشورهای پیشرفته اروپایی در زمینه صنعت می باشد. نرخ بیکاری آلمان بسیار پایین است چرا که شرکت ها و کارخانجات بسیاری در این کشور مشغول به فعالیت هستند. کشور آلمان از یک بازار اقتصادی پر رونق همراه نیروی کاری مجرب تشکیل شده است. قدرت این کشور در اقتصاد و صنعت آنچنان اهمیت دارد که در اتحادیه اروپا قانون گذاری ها و سیاست های مالی را در دامنه گسترده ایی وضع می کند. کشور آلمان به دلیل ثبات اقتصادی، سیاسی و نرخ فساد اداری بسیار کم و سطح بالای نوآوری و خلاقیت در صنعت می تواند مکان بسیار مطلوبی برای نیروی کاری جوان و مجرب در کلیه صنایع به شمار آید. لازم به ذکر است کشور آلمان بزرگ‌ترین اقتصاد ملی در اروپا می باشد و به عنوان یکی از چهار تولیدکننده برتر شناخته شده جهان قرار گرفته است. آلمان به عنوان کشوری پیشرو و طراز اول در صنعت، اعم از اتومبیل سازی و تجهیزات الکترونیکی، همچنان بالاترین رتبه ها را به خود اختصاص می دهد. به همین دلیل، یکی از موثرترین شاخه های تخصصی مهندسی مورد نیاز و مرتبط با صنایع این کشور، مهندسی برق و کلیه زیر شاخه های مرتبط با آن می باشد. طبق آخرین بررسی های صورت گرفته، ویزای کار مهندسی برق آلمان جزء رشته هایی است که بالاترین آمار اخذ ویزا را در این کشور دارد. این کشور دارای رشد جمعیت بالا و نرخ بیکاری پایین است و بازار کار فوق العاده ایی دارد تا جایی که با ارائه ویزای جستجوی کار تمایل خود را برای جذب نیروی کار متخصص خارجی نشان داده است. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات درباره شرایط اخذ بلوکارت آلمان با کارشناسان ویزاپلاس تماس بگیرید، همچنین همه ما نمیدانیم که چگونه ویزای کار آلمان را بگیریم، به همین دلیل ما در ویزاپلاس در این زمینه مطالب مفیدی قرار داده ایم. برای کسب اطلاعات می توانید مطالب ویزاپلاس را مطالعه کنید.

ویزای کار مهندس برق در آلمان

شرایط اخذ ویزای کار مهندس برق آلمان

به طور کلی، شرایط اخذ ویزای کار مهندس برق آلمان به شرح ذیل می باشد:

  • پیشنهاد شغلی از کارفرما (job offer)
  • ویزای جستجوی کار (job seeker)

روش اول ویزای پیشنهاد کار(job offer) است. می توان با یافتن یک کارفرما در آلمان و دریافت دعوتنامه کاری از وی و عقد قرارداد کاری، جهت اخذ ویزای کاری آلمان و مهاجرت به آلمان از طریق ویزای کاری اقدام نمود. درآمد ناخالص ذکر شده در قرارداد باید حداقل سالانه 51,000 یورو (ماهانه 4250 یورو) باشد. شرکت صادر کننده دعوت نامه، باید تعهد پرداخت دستمزد شما را تا پایان قرارداد کاری به دولت آلمان بدهد. شرکت صادر کننده دعوت نامه، باید شرکت معتبر با سابقه مالیاتی خوب باشد.
روش دوم ویزای جستجوی کار آلمان (job seeker) است که متقاضیان آن عمدتا مهندسین فنی هستند که می توانند با داشتن مدرک کارشناسی و سابقه مرتبط با رشته تحصیلی جهت اخذ آن اقدام کنند. این نوع از ویزای کاری آلمان به متقاضیان این امکان را می دهد که 6 ماه در کشور آلمان اقامت داشته و به دنبال کار بگردند و در صورت یافتن کار منطبق با رشته تحصیلی و سوابق کاری خود، اقامت خود را دریافت کند. در صورت وجود هر گونه ابهام و یا برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط ثبت شرکت در هامبورگ و سلیر شهرهای آلمان با مشاورین ویزاپلاس تماس بگیرید.

داشتن حداقل کارشناسی دارای تاییدیه ZAB الزامی است و مدرک فنی حرفه‌ای به تنهایی قابل قبول نمی‌باشد. برای دریافت تأییدیه ZAB باید مدرک شما از نظر دانشگاه محل تحصیل و رشته تحصیلی، مورد ارزشیابی مدارک تحصیلی آلمان قرار گیرد. فرد متقاضی می بایست تسلط کافی به زبان آلمانی حداقل در سطح A2 و یا انگلیسی حداقل در سطح آیلتس 5.5 داشته باشد. اگر مدرک زبان نداشته باشید، در صورت تسلط نسبی به زبان آلمانی یا انگلیسی هم امکان دریافت این ویزا وجود دارد. از دیگر شرایط اخذ ویزای کار مهندس برق آلمان، داشتن سه سال سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی و داشتن سن زیر 40 سال و بیشتر از 24 سال می باشد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات درباره شرایط ثبت شرکت در آلمان و اخذ ویزای این کشور با کارشناسان ویزاپلاس تماس بگیرید.

شرایط اخذ ویزای کار مهندس برق آلمان

اخذ اقامت دائم آلمان از طریق ویزای کار مهندس برق در آلمان

شما پس از 33 ماه اشتغال و زندگی در آلمان می‌توانید در خواست اخذ اقامت دائم آلمان را بدهید و چنانچه مدرک زبان B1 داشته باشید این مدت به 21 ماه نیز می‌تواند کاهش می‌یابد. پس از یافتن موقعیت کاری مناسب می توان شرایط اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور را با 5 سال کار در کشور آلمان و پرداخت مالیات این کشور فراهم نمود. در کل، پس از گذشت 8 سال از اخذ اقامت کاری آلمان و بستن اولین قراردارد کاری، به شرط پیوسته بودن مدت کار و اقامت در این کشور، می توان جهت دریافت پاسپورت آلمان به اداره مهاجرت این کشور مراجعه و پس از ارائه مدارک لازم آن را دریافت نمود. به تمامی اعضای تحت تکفل شما (همسر و فرزندان زیر 18 سال) نیز از ابتدا ویزا تعلق می‌گیرد و می‌توانند به همراه شما در آلمان زندگی کنند. اعضای خانواده شما نیز مجاز به کار و اشتغال تمام وقت در آلمان می‌باشند.

 در صورت وجود هر گونه ابهام در زمینه ویزای کار مهندس برق در آلمان با مشاورین ویزاپلاس در ارتباط باشید.

 

نوشتن دیدگاه