ویزای کار کانادا

کشور کانادا در دسته کشورهای جهان اول و پیشرفته قرار دارد که با 10 هزار کیلومتر مربع وسعت جغرافیایی از اقتصادی قدرتمندی برخوردار است. کانادا کشوری پهناور و دارای جمعیت بسیار کمی می باشد و هر ساله تلاش می کند تا از سایر کشورها مهاجر بپذیرد. زبان رسمی این کشور انگلیسی می باشد و با کشور آمریکا مرز زمینی مشترک دارد، چنانچه قصد سفر به کشور شمال قاره آمریکا را دارید با ویزا پلاس همراه باشید. کانادا یکی از کشورهای صنعتی دنیا می باشد که جزو ده کشور برتر دنیا از لحاظ کار و زندگی محسوب می شود. شهروندان این کشور در رفاه کامل بدون دردسر به سر می برند. افراد زیادی در سراسر دنیا تمایل دارند در این کشور زندگی کنند. مطمئنا دریافت ویزای این کشور یک سری قوانین دارد. کانادا دارای انواع ویزا می باشد که ساده ترین آن ویزای کار کانادا می باشد و برای افرادی که ساکن این کشور نمی باشند و باید مجوز لازم برای دریافت ویزا کار را انجام دهند مناسب است.
مجوز کار موقت در کانادا: هر ساله افراد بسیار زیادی به عنوان نیرو کار خارجی با استفاده از مجوز کار موقت می توانند به کانادا سفر کنند و مشغول کار شوند. اکثر نیروهای جذب شده کاری به منظور کار موقت نیازمند ویزای کار می باشند که این قوانین بر حسب ملیت افراد متفاوت است. در ادامه همین بخش به قسمت هایی از قوانین دریافت ویزای کار اشاره می کنیم:

  • معافیت های الزام اخذ مجوز کار: برای جذب نیروی کار خارجی کارفرما باید یک مجوز کار LMIA دریافت کرده باشد.
  • متقاضی باید از طریق کارفرما که اسپانسرشیپ او است پیشنهاد کار دریافت کند.
  • کارفرما بر اساس اعتبار سنجی می تواند به اداره توسعه منابع انسانی کانادا درخواست نیروی کار دهد.
  • پس از اخذ LMIA متقاضی می تواند برای اخذ ویزای کار به اداره کار کانادا درخواست دهد.
  • در صورتی که از طریق موارد نام برده ویزای کاری خود را دریافت کرده اید باید قبل از پایان تاریخ نسبت به تمدید آن اقدام کنید.
  • معمولا ویزاهای موقت برای نیروی کار خارجی به مدت 6 ماهه صادر می شود و در بعضی مواقع به مدت 4 سال قابلیت تمدید دارند.

اقامت کاری کانادا

اقامت کاری کانادا

کانادا با سیستم اقتصادی پایدار که جزو کشورهای محبوب به حساب می آید با کمبود نیروی کار متخصص مواجه است که برای جذب نیروی کار متخصص از سیستم اخذ ویزای کار استفاده می کند تا بتواند افراد ماهر را جذب کشور خود کند. یکی از راه های دریافت اقامت کاری کانادا استفاده از روش سیستم امتیاز بندی مهاجرین می باشد که هر ساله در کانادا حدود 30 هزار نفر را از طریق برنامه اسکیلد ورکر می پذیرد. اسکیلد ورکر یک سیستم دو مرحله ای می باشد که در آن افراد بر اساس سیستم امتیاز بندی انتخاب می شوند و امتیاز بندی آنها بر اساس شرایط فردی قابل محاسبه می باشد. در مرحله اول افراد باید حداقل امتیاز 67 را از 100 دریافت کنند تا واجد شرایط محسوب شوند، و در مرحله دوم این افراد باید بیشتر از 1200 امتیاز کسب نمایند که عموما افرادی ماهر و متخصص انتخاب می شوند.

انواع ویزای کار کانادا

امروزه کانادا به شدت به نیروی کار ماهر برای پیشرفت اهداف اقتصادی خود نیازمند است که از افراد ماهر استقبال زیادی می شود. اصولا اگر افراد ماهر بتوانند دستاورهای خوبی را از خود بجای بگذارند بدون شک در پایان می توانند اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. ویزای کار کانادا برای هر فرد متخصص متفاوت می باشد که می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • Federal Skilled Worker Program: این روش برای افرادی کاربرد دارد که در گذشته در یکی از استان های کانادا، به جز استان کبک، سابقه کار داشته باشند.
  • Quebec Skilled Worker: افراد ماهر و متخصص که قصد مهاجرت به استان کبک را دارند می توانند از طریق این برنامه درخواست ویزای کار بدهند.
  • Provincial Nominee Programs: استان های که تقاضای جذب نیروی ماهر خارجی را دارند از طریق برنامه Skilled Worker مخصوص به خود اقدام به جذب نیرو می کنند، در اکثر موارد افراد متقاضی ماهر با کمک nomination certificate می توانند سریع تر برای کار به کانادا مهاجرت کنند.

انواع ویزای کار کانادا

چگونه ویزای کار کانادا بگیریم

همانطور که می دانید ویزای کار کانادا انواع مختلفی دارد که با توجه به تخصص افراد صادر می شود. در حال حاضر مهاجرت به کانادا از طریق کار یکی از کم هزینه ترین مسیرها برای اخذ ویزای کار می باشد و به عنوان پر طرفداراترین روش مهاجرت در جهان تبدیل شده است. معمولا ایرانیان از این نوع ویزا استفاده می کنند. چنانچه قصد دریافت ویزای کار کانادا را دارید می توانید با متخصصین ویزا پلاس تماس بگیرید، همکاران ما بصورت حرفه ای به شما کمک می کنند تا بتوانید در کوتاه ترین زمان ویزای کار کشور کانادا را دریافت کنید.

 

ویزا پلاس با در اختیار داشتن برترین وکلای مهاجرت کانادا مفتخر است شما را در تمام مراحل اخذ ویزای کار کانادا یاری و همراهی نماید.