مشاوره رایگان: 02122110460
اخذ ویزای دانشجویی آلمان با دیپلم

به جرات می توان گفت آلمان کشوری است که که دارای قویترین شرایط اقتصادی در کشورهای اروپایی است. کشور آلمان به دلیل دارا بودن دانشکده های ممتاز و رایگان بودن تحصیلات در دانشگاه، به عنوان یکی از کشورهای سرآمد در اروپا شناخته شده است. شهر برلین به عنوان پایتخت این کشور یکی از شهرهایی به شمار می آید که بیشترین دانشجو را به خود اختصاص داده است و در این شهر حجم زیادی از دانشجویان خارجی از کشورهای دیگر مشغول به تحصیل در آلمان به عنوان یک کشور پیشرفته هستند.

اخذ ویزای دانشجویی آلمان با دیپلم

با توجه به اینکه پذیرش دانشجو با دیپلم در آلمان امکان پذیر است، هر کسی از سراسر جهان پس از اخذ مدرک دیپلم به راحتی می‌تواند به یکی از دانشگاه های این کشور برای ادامه تحصیل برود و از اساتید مجرب و امکانات بالای آنجا بهره مند گردد. برخی از دانشگاه های این کشور دوره های آموزشی شان را به زبان انگلیسی هم برگزار می کنند. ویزا پلاس مفتخر است شما را در تمامی مراحل پذیرش دانشجویی و اخذ ویزای دانشجویی آلمان با دیپلم یاری نماید.

شرایط پذیرش دانشجویی آلمان با دیپلم

از جمله شرایط پذیرش دانشجو با دیپلم در آلمان، نیاز به مدرک Hochschulzugangsberechtigung یا همان مدرک دیپلم آبیتور Abitur می باشد. اگر برای تحصیل در آلمان،‌ مدرک تحصیلی مقطع دبیرستان شما تایید نشود، باید قبل از ثبت نام در دانشگاه، در یک دوره پیش‌دانشگاهی برای دریافت مدرک دیپلم آبیتور شرکت کنید. برای ثبت ‌نام در این دوره پیش‌دانشگاهی، باید ابتدا در آزمون ورودی شرکت کنید. سطح مهارت B1 در زبان آلمانی پیش نیاز این آزمون است. اگر شما مدرک تحصیلی دیپلم خود را در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا یا ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ یا سوئیس گرفته‌اید، مدرک دیپلم شما در آلمان نیز مورد تایید است. این موضوع برای کسانی که در 140 مدرسه آلمانی خارج از آلمان تحصیل کرده‌اند و مدرک آبیتور را از این مدارس دریافت کرده‌اند نیز صدق می‌کند. این افراد دیگر نیازی به گذراندن دوره پیش‌دانشگاهی در آلمان ندارند. برای رشته‌های هنری بسته به نوع دانشگاه، ممکن است مجبور شوید نمونه کار خود را ارسال کنید یا به جای آن در آزمون تشخیص صلاحیت شرکت کنید.

اخذ ویزای دانشجویی آلمان با دیپلم

در پایان دوره پیش‌دانشگاهی، از شما آزمونی گرفته می‌شود که قابلیت و علاقه شما را در چندین رشته مربوط به حوزه تحصیلی که قصد دنبال آن را دارید، بررسی می‌کند. این آزمون، آزمون ارزیابی ورودی دانشگاه یا Feststellungsprüfung نامیده می‌شود. دوره پیش‌دانشگاهی معمولا دو ترم است و نیازمند 28 تا 32 ساعت آموزش در هفته است. اگر نمرات شما بسیار خوب باشد، تنها پس از یک ترم، مجاز به شرکت در آزمون ارزیابی ورودی دانشگاه خواهید بود.

داشتن حداقل معدل 15، داشتن شرایط سنی زیر 22 سال، گرفتن کارت بیمه درمان و داشتن تمکن مالی مناسب با حدود 8700 یورو برای حداقل یکسال زندگی و تحصیل در آلمان از دیگر شرایط پذیرش دانشجو با دیپلم در آلمان می باشد.

اخذ اقامت آلمان با پذیرش دانشجویی آلمان با دیپلم

پس از اینکه از طریق پذیرش دانشجو با دیپلم در آلمان وارد این کشور شدید و در صورت محقق بودن تمامی شرایط پذیرش، شما می توانید جهت اخذ ویزای تحصیلی و اخذ اقامت آلمان اقدام نمایید و در صورت تایید، اجازه اقامت دانشجویی آلمان در طول زمان تحصیل به شما داده خواهد شد. چنانچه مایل به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر باشید، اقامت دانشجویی شما تمدید می شود. پس از اتمام تحصیلات خود، 6 ماه فرصت دارید شغل مرتبط با رشته تحصیلی خود را بیابید و ویزای تحصیل خود را به ویزای کاری تبدیل کنید. پس از عقد قرارداد کاری می توانید به خانواده خود نیز شانس زندگی در یک کشور اروپایی را بدهید. با تحصیل در این کشور، راه شما برای اخذ اقامت آلمان، بلوکارت آلمان، تابعیت و در نهایت اخذ پاسپورت این کشور هموار می گردد.

 

 

نوشتن دیدگاه