مشاوره رایگان: 02122110460
کارآفرینی کانادا

کانادا کشور وسیعی است که در شمال قاره آمریکا قرار گرفته، از چندین قلمرو و ایالت تشکیل شده و با ایالات متحده آمریکا نیز بیشترین مرز مشترک را داراست. پایتخت کانادا، شهر اتاوا است و از مهم ترین شهرهای آن می توان به مونترال، ونکوور و تورنتو که بزرگ ترین شهر آن است، اشاره کرد. کانادا بیشترین میزان تنوع آب و هوایی را از شمال تا جنوب خود دارد و البته بعد از کشور روسیه بیشترین مساحت را نیز دارا می باشد. مساحت این کشور در حدود 10 میلیون کیلومتر مربع بوده و جمعیتی در حدود 37 میلیون نفر را در خود جای داده است. زبان های فرانسوی و انگلیسی، زبان های رسمی این کشور بوده و واحد پول آن دلار کانادا می باشد. این کشور یکی از بزرگ ترین اقتصادهای دنیا را دارست و به کارآفرینان به عنوان یکی از زیر مجموعه های قوی کننده اقتصاد توجهی ویژه دارد. به همین جهت کارآفرینی در کانادا یکی از روش های مهاجرت به این کشور است. در استان بریتیش کلمبیا، دولت کانادا شرایطی را برای افراد و خانواده هایشان فراهم آورده است تا در صورت داشتن شرایط مناسب قادر به اخذ ویزای کارآفرینی کانادا و راه اندازی کسب و کار در این کشور باشند. استان بریتیش کلمبیا با یک موقعیت استراتژیک، مالیات کم، هزینه های اجرایی و عملیاتی رقابتی و نیروهای کاری تحصیل کرده از فرهنگ های مختلف که بسیار ماهر و مولد هستند، یکی از پویاترین مناطق کانادا برای کسب و کار است که فرصت های سرمایه گذاری بی نظیری را ایجاد کرده است. این برنامه کارآفرینی قسمتی از برنامه های استان بریتیش کلمبیا می باشد. هدف این برنامه ایجاد مشاغل جدید در کانادا و همین طور بهبود و افزایش رشد اقتصادی این کشور پهناور است.

مزایای کارآفرینی کانادا

 • امکان زندگی در یکی از برترین کشورهای جهان
 • موقعیت استراتژیک استان بریتیش کلمبیا
 • دسترسی به نیروی کار متخصص
 • معقول بودن هزینه های اجرایی
 • عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی در سطح پیشرفته
 • نرخ مالیات شخصی 33 درصد
 • نرخ مالیات بر درآمد شرکت 27 درصد
 • وجود شرایط استرداد وجه و هزینه های پرداختی در صورت عدم پذیرش متقاضی
 • اعطای اقامت دائم کانادا به متقاضی و خانواده‌ وی
 • امکان در یافت وام از بانك توسعه كسب و كارهای كانادا جهت تامین سرمایه
 • وجود امنیت سرمایه گذاری بسیار بالا در این کشور
 • عدم نیاز به انجام سرمایه گذاری تا قبل از ورود به کانادا

ویزای کارآفرینی کانادا

شرایط کارآفرینی کانادا

کارآفرینی در کانادا یکی از روش های سرمایه گذاری در کانادا است. برای این منظور باید تمامی شرایط کارآفرینی کانادا را داشته باشید. یکی از الزامات این روش، ارائه یک طرح تجاری یا بیزنس پلن مناسب و نوآورانه می باشد که باید در ابتدای امر توسط دولت فدرال کانادا مورد تایید واقع شود. نکته ای که در این خصوص بسیار حائز اهمیت است، توجه به ارائه بیزنس پلن یا طرح تجاری ای است که از نوآوری برخوردار بوده و همچنین باید اثبات نمایید که از این طریق حداقل 2 نفر شهروند کانادایی را استخدام خواهید نمود. علاوه بر این، باید دولت فدرال کانادا را قانع کنید که این بیزنس به اقتصاد این کشور کمک شایانی خواهد نمود. در کنار این طرح تجاری باید مدارک و الزامات دیگری را نیز فراهم آورید؛ مواردی از جمله مدرک تحصیلی بالاتر از دیپلم، مدرک زبان با نمره حداقلی، سابقه مدیریتی در کسب و کار مورد نظر و همین طور سرمایه کافی از جمله الزامات این طرح می باشند. در حال حاضر امکان کارآفرینی در دو طرح جداگانه در ایالت بریتیش کلمبیا کانادا وجود دارد:

 • طرح کارآفرینی 100 هزار دلاری یا همان برنامه منطقه‌ای استان
 • طرح کارآفرینی 200 هزار دلاری یا همان برنامه اصلی استان

تفاوت این دو طرح در آن است که در طرح کارآفرینی 100 هزار دلاری کانادا محدودیت های بیشتری نسبت به طرح 200 هزار دلاری وجود دارد. در هر دو این طرح ها شما باید طی دو سال پس از اجازه راه اندازی کسب و کار خود، به دولت کانادا ثابت نمایید که طرح شما به اقتصاد این کشور کمک نموده و موجب ایجاد مشاغل جدید گشته است.

برنامه کارآفرینی 100 هزار دلاری بریتیش کلمبیا

برنامه کارآفرینی 100 هزار دلاری یا طرح پایلوت منطقه‌ای بریتیش کلمبیا برای مهاجران کارآفرین در تاریخ 14 مارس 2019 اجرا شده است. علاقمندان مهاجرت به استان بریتیش کلمبیا از طریق سرمایه گذاری می توانند از طریق پایلوت منطقه‌ای اقدام به راه اندازی کسب و کار خود در این استان کنند. این برنامه با هدف حمایت از مناطق کم جمعیت تر و رفع چالش های جمعیتی جوامع کوچکتر که در اثر مهاجرت نیروهای جوان این مناطق به شهرهای بزرگتر ایجاد شده، طراحی شده است تا موجب بهبود اقتصاد محلی این مناطق شود. کسب و کارها باید در مناطقی با جمعیت کمتر از 75 هزار نفر و با فاصله ای بیش از 30 کیلومتر از شهرهای بزرگ راه اندازی شود. از مهمترین شرایط ویزای سرمایه گذاری بریتیش کلمبیا در برنامه منطقه‌ای به موارد زیر می توان اشاره کرد:

 • داشتن حداقل 300,000 دلار دارایی خالص شخصی
 • مالکیت یک کسب و کار فعال یا داشتن تجربه مدیریت مدیریت ارشد ظرف 5 سال گذشته
 • زبان انگلیسی و یا فرانسه در سطح CLB 4
 • داشتن طرح تجاری، مدرک تحصیلات عالی و یا تجربه مالکیت صد در صد و مدیریت برای حداقل 3 سال در 5 سال گذشته
 • مالکیت حداقل 51 درصد کسب و کاری که قرار است راه اندازی شود و سرمایه گذاری به میزان حداقل 100,000 دلار کانادا در یکی از کسب و کارهای واجد شرایط
 • ایجاد حداقل یک فرصت شغلی تمام وقت برای شهروندان کانادا یا مقیمان دائم این کشور
 • اقامت در آن منطقه 75 درصد از زمان اعتبار مجوز کار در بریتیش کلمبیا

ویزای کارآفرینی کانادا

برنامه کارآفرینی 200 هزار دلاری بریتیش کلمبیا

در این برنامه کارآفرینی که به طرح سرمایه گذاری اصلی نیز معروف است، مکان راه اندازی بیزینس می تواند در هر منطقه‌ای از بریتیش کلمبیا باشد. از مهم‌ترین شرایط سرمایه گذاری اصلی بریتیش کلمبیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن دارایی خالص معادل حداقل 600,000 دلار (از جمله پول نقد، دارایی در حساب بانکی، سپرده های ثابت، املاک واقعی، سرمایه گذاری و ...) به نام داوطلب یا همسر وی
 • سرمایه گذاری حداقل به میزان 200,000 دلار کانادا
 • داشتن حداقل یک مدرک تحصیلی بالای دیپلم و سابقه مدیریت فعال با مالکیت صد در صد طی 3 سال از 5 سال گذشته
 • بیش از 4 سال سابقه کار در سمت مدیریت ارشد یا ترکیبی از حداقل یک سال سابقه کار به عنوان مالک یا مدیر تجارت و حداقل دو سال سابقه کار به عنوان مدیر ارشد
 • مدیریت فعال و مستمر فعالیت های روزانه تجارت
 • سطح اولیه زبان انگلیسی یا فرانسوی معادل CLB 4 یا بالاتر
 • اقامت در محدوده 100 کیلومتری تجارت به مدت حداقل 75 درصد از زمان اعتبار مجوز کار در بریتیش کلمبیا
 • ایجاد یک فرصت شغلی برای شهروندان کانادایی یا مقیمان دائم کانادا

انجام یک سفر تجاری برای متقاضیان به منطقه‌ای که قصد دارند کسب و کار خود را در آن راه اندازی کنند جزو الزامات هر دو برنامه است. در سفر تجاری، متقاضی باید یک پیشنهاد بیزینسی به نمایندگان منطقه‌ای ارائه کند. هدف این سفر، دریافت معرفی نامه منطقه است که یکی از الزامات برای ثبت نام در برنامه مهاجرت استان بریتیش کلمبیا می باشد.

مراحل کارآفرینی کانادا

مراحل کارآفرینی کانادا به صورت امتیاز بندی است. به این شکل که شما باید ابتدا درخواست خود را برای دولت فدرال ارسال نموده و هم چنین باید اطمینان کسب کنید که قادر به کسب امتیازات لازم خواهید بود تا بتوانید وارد استخر مجازی شوید. سیستم امتیازبندی بر اساس فاکتورهایی مانند سن، مدرک تحصیلی، مدرک زبان، سابقه کاری و غیره تعیین می شود. سازمان PNP بریتیش کلمبیا بر اساس سیستم امتیاز بندی، نمره نهایی شما را محاسبه خواهد کرد. در صورتی که بتوانید حداقل امتیاز اعلام شده را کسب نمایید می توانید وارد Pool یا استخر شده و طی مدت 6 ماه برای پروسه خود اقدام نمایید. در این فاصله، بایستی یک سفر کوتاه به استان مورد نظر جهت بررسی شرایط تجاری آن داشته باشید و نامه ابراز علاقمندی به راه اندازی کسب و کار (Expression of Interest) را به صورت مکتوب به اداره مهاجرت ارائه نمایید. در مرحله بعدی می بایست نام شرکت را انتخاب کرده و تاییدیه آن را دریافت نمایید تا بتوانید کسب و کار خود را ثبت رسمی و قانونی نماید. در صورتی که کسب و کار متقاضی تایید صلاحیت شود برای اقدام جهت اخذ تاییدیه‌ استانی از وی دعوت به عمل خواهد آمد. در قدم بعدی، پرونده‌ شما برای دریافت تاییدیه استانی ارسال می‌شود و با یک نماینده از اداره‌ مهاجرت استانی مصاحبه خواهید داشت. تاییدیه‌ استانی توسط استان مورد نظر صادر و امضای توافقنامه عملکرد بین شما و استان صورت می‌گیرد. در مرحله آخر، پرونده‌ شما برای اخذ مجوز کاری موقت به دولت فدرال ارسال می‌شود.

اقامت کانادا از طریق کارآفرینی

اخذ اقامت از طریق کارآفرینی کانادا

در صورت طی تمامی مراحل و اخذ مجوز کاری از دولت فدرال، قادر خواهید بود ویزای کانادا از طریق کارآفرینی کانادا را دریافت نمایید. جهت اخذ اقامت از طریق کارآفرینی کانادا، می بایست مدیریت این کسب و کار را به مدت یکسال و به صورت مستمر و روزانه، به عهده گرفته و بر آن نظارت داشته باشید و در دوره زمانی مشخص شده گزارش عملکرد خود را به دولت فدرال کانادا ارسال نمایید. پس از اثبات سود دهی کسب و کارتان پس از مدت زمان معینی که دولت در اختیار شما قرار داده است، استخدام حداقل 2 شهروند کانادایی و هم چنین اثبات اینکه تجارت شما تاثیر مثبتی بر اقتصاد کانادا داشته و بیزینس پلن شما به اقتصاد این کشور در آینده نیز کمک خواهد کرد، می توانید بعد از پایان دو سال درخواست اقامت دائم نمایید. پس از گذشت چند سال قادر به کسب تابعیت و پاسپورت کانادا خواهید بود.

هزینه اقامت کانادا از طریق کارآفرینی

هزینه اقامت کانادا از طریق کارآفرینی با توجه به شرایط متقاضی (از جمله تعداد اعضای خانواده، بیزینس پلن و ...) متفاوت است. برای دریافت اطلاعات دقیق در این زمینه با مشاوران زبده ویزا پلاس تماس حاصل فرمایید.

 

 

نوشتن دیدگاه