مشاوره رایگان: 02122110460

بانک های ایرانی عضو شبکه بانکی جهانی نیستند، به همین دلیل امکان انتقال ارز به خارج از کشور یا پرداخت ارزی با حساب های بانکی ایرانی وجود ندارد. به علاوه، حساب های ایرانی امکان دریافت حواله ارزی از بانک های خارجی را نیز ندارند. از این رو ایرانیانی که قصد سفر، خرید، پرداخت شهریه دانشگاه، ثبت نام آنلاین و هر گونه تجارت در کشورهای دیگر را دارند امکان دریافت کارت اعتباری و خدمات بانکی بین المللی را نداشته و به هنگام معامله در خارج از کشور مجبور به استفاده از ارز نقدی و یا خدمات صرافی با کارمزد بالا می شوند. پس تنها راه برای انجام مبادلات ارزی، حواله دستی و یا داشتن حساب بانکی خارجی است. حساب های ارزی کاربردهای مختلف دارند. امنیت پرداخت، سرعت و سهولت در استفاده، از مزایای مهم افتتاح حساب بین المللی می باشند. یکی دیگر از قابلیت هایی که افتتاح حساب بین المللی در اختیار شما قرار می دهد دریافت حواله سوئیفت است. حواله سوئیفت یا حواله بین بانکی روشی برای انتقال وجه بین حساب های بانکی طرفین است. این روش انتقال ارز معمولا برای دریافت درآمد ارزی استفاده می شود. حساب بین المللی امکان دریافت درآمد از کشورهای دیگر را برای شما فراهم می کند. برای افتتاح حساب در برخی کشورها باید اقامت آن کشور را داشته و آدرس محل سکونت خود را اعلام کنید. در بعضی کشورها افتتاح حساب به سادگی و تنها با ارائه پاسپورت انجام می شود. توجه کنید که قوانین بانک ها حتی در یک کشور نیز با هم متفاوت هستند. سقف برداشت، واریز و تعداد تراکنش هایی که در روز، هفته و یا ماه انجام می دهید به نوع کارت شما بستگی داشته و هر بانکی با توجه به قوانین خود محدودیت هایی را برای مشتری در نظر می گیرد.

انواع حساب بین المللی

برای افتتاح حساب، انواع حساب بین المللی پیش روی شما قرار دارند. به طور کلی می توانید به دو صورت شخصی (یا همان حقیقی) و شرکتی (یا همان حقوقی) حساب بانکی افتتاح کنید. البته افتتاح حساب شخصی دشواری های افتتاح حساب شرکتی را ندارد اما به هر حال باید با نیازسنجی حساب بانکی مورد نیاز خود را باز کنید. مثلا برای اقامت کارآفرینی شاید نیاز داشته باشید با افتتاح حساب شرکتی از تسهیلات بانکی خاصی بهره مند شوید. برای افتتاح حساب بانکی شرکتی، باید ابتدا به صورت قانونی شرکتی را در کشور مورد نظر ثبت کنید، سپس اسناد لازم را به بانک ارائه دهید. حساب حقوقی می تواند بین مدیرعاملان و یا سرمایه داران شرکت به صورت شریکی افتتاح شود. در این صورت امکان نظارت و مدیریت حساب برای تمامی اعضا امکان پذیر می باشد. برای افتتاح حساب شخصی در بسیاری از کشورها ابتدا باید اقامت آن کشور را داشته باشید. در برخی از بانک های دنیا هم نیازی به اقامت نیست و امکان بهره مندی از خدمات محدود بانکی با پاسپورت وجود دارد. پس از افتتاح حساب، ویزا کارت یا مسترکارت فیزیکی برای شما صادر می گردد.

افتتاح حساب بین المللی

انواع کارت های اعتباری متصل به حساب بین المللی

امروزه برای انجام هر معامله ساده نظیر خرید از فروشگاه تا خریدهای اینترنتی و رزرو بلیط قطار یا هواپیما نیازمند کارت های اعتباری هستید. این کارت ها شامل کارت اعتباری، کارت نقدی و کارت پیش پرداخت می شوند.

  • کارت اعتباری  Credit Card
    در صورتی که شرکتی با بانک قرارداد بسته و حقوق کارمندان خود را به آن حساب واریز کند، متقاضی می تواند از این نوع کارت استفاده کند. مادامی که واریز حقوق سر موعد انجام شود متقاضی اعتبار دارد که بیش از میزان موجودی حساب با کارت خرج کند. زمانی که مشتری خوش حساب باشد امتیاز اعتبار افزایش می یابد. مشتری می تواند با اعتبار بانکی خود با کارت خرید کرده و سپس از حقوق خود به صورت قسطی مبلغ خرج شده را پرداخت کند. سقف خرید به اعتباری که صاحب حساب کسب کرده وابسته است.
  • کارت نقدی  Debit Card
    به هر اندازه که در حساب بانکی شخص موجودی باشد به همان اندازه می تواند خرید کند و یا از دستگاه خودپرداز پول نقد برداشت کند و امکان خرید و برداشت بیش از موجودی کارت وجود ندارد. پس از اتمام موجودی می توان کارت نقدی را مجددا شارژ کرد.
  • کارت پیش پرداخت  Pre-paid Card
    برای دریافت این کارت به افتتاح حساب بانکی نیازی ندارید. این دسته از کارت ها در فروشگاه های زنجیره ای هم به فروش می رسند. سقف خرید آنها به موجودی کارت بستگی داشته و غیرقابل شارژ هستند. از نقاط قوت این کارت ها امکان خرید آنلاین می باشد.

سوئیفت (SWIFT) چیست؟

استاندارد ISO9362 که با نامهای دیگری مانند Swift ID ،SWIFT-BIC و BIC code شناخته می شود فرمت استاندارد کد شناسایی جهانی کسب و کار را مشخص می کند. این استاندارد در واقع فرمت مشخص برای کد شناسایی منحصر به فرد موسسات مالی و غیرمالی را تعیین می کند و شبکه سوئیفت از این فرمت برای شناسایی موسسات مالی استفاده می کند. از این استاندارد امروزه به طور محبوبی به عنوان سوئیفت کد نام برده می شود. در شبکه سوئیفت از این کد برای انتقال وجه بین بانک ها، خصوصا انتقال وجه بین المللی و ارسال حواله ارزی و سایر تبادلات استفاده می شود. فرمت کد سوئیفت که در حال حاضر مورد استفاده است شامل 8 کاراکتر اصلی و 3 کاراکتر غیر الزامی برای تعیین شعبه بانک مورد نظر است. چهار کاراکتر اول معرف کد بانک است که تنها می تواند حروف باشد، دو کاراکتر بعد از آن معرف کشور است و دو کاراکتر بعدی کد موقعیت مکانی بانک است. این کد می تواند عددی و یا حرفی باشد. در نهایت سه کاراکتر آخر کد شعبه بانک است که بدون این کد نیز شماره سوئیفت کامل است و این مورد انتخابی است.

صدور مسترکارت فیزیکی

آی بن (IBAN) چیست؟

IBAN مخفف عبارت International Bank Account Number به معنای شماره حساب بانکی بین المللی است. کد آی بن که شامل اعداد و حروف است حداکثر 34 کاراکتر دارد و به تمام حساب های حوزه اروپا تعلق می گیرد. از سال 2007 تا کنون کشورهای دیگر نیز به صورت تدریجی وارد حوزه آی بن شده اند و شماره حساب های خود را با این نام ارائه می کنند. هم اکنون حدود 50 کشور جهان عضو این پروتکل هستند. این عدد نشان دهنده کشوری که در آن افتتاح حساب شده، بانک مقصد و شماره حساب فردی است که حساب به نام وی باز شده است. کد آی بن ارسال ها و دریافت های حواله های بین المللی را راحت تر و سریعتر کرده است. با استفاده از آی بن می توانید ارسال حواله ای با مطمئن ترین حالت ممکن و بصورت صحیح و بدون تاخیر داشته باشید. آی بن شماره حساب شماست. در واقع شماره شبا که در کشور ما استفاده می شود نوعی آی بن بوده و تقریبا همان کارایی را دارد. از مجموع کاراکترهای آی بن دو حرف اول آن نشان دهنده کشور مقصد است.

خدمات ویزا پلاس در خصوص افتتاح حساب بین المللی

ویزا پلاس با بیش از دو دهه تجربه در خصوص امور مهاجرت و افتتاح حساب های بین المللی بسیار در سرتاسر دنیا آماده همراهی شما عزیزان می باشد. کارشناسان ویزا پلاس با شناخت کامل از انواع حسابهای بین المللی، میزان موجودی افتتاح حساب و شناخت اهداف و کاربردهای حساب بانکی، متقاضیان را نسبت به افتتاح حساب متبوع آگاه می سازد. ویزا پلاس شما را در افتتاح حساب بین المللی به نام خود شما، بدون محدودیت واریز و برداشت، افتتاح حساب حقیقی یا حقوقی، با قابلیت خرید آنلاین یا آفلاین به همراه ویزا کارت یا مسترکارت فیزیکی 2 تا 3 سال یاری می نماید. ویزا پلاس آماده خدمت رسانی به شما عزیزان جهت افتتاح حساب بین المللی به نام شما و اخذ کارت های فیزیکی از نوع ویزا کارت و مسترکارت با درج نام شما روی کارت با ارز دلار، یورو و یا ارز کشور صادر کننده کارت می باشد.