مشاوره رایگان: 02122110460

قاره آفریقا

قاره آفریقا پس از آسیا دومین قاره پهناور جهان است. این قاره دارای 61 کشور بوده که حدود یک هفتم از جمعیت کنونی جهان را در خود جای داده است. به احتمال زیاد در آینده دو کشور صحرای غربی و سومالی لند هم به این قاره می پیوندند، البته امروزه نیز جزئی از آفریقا هستند ولی به رسمیت شناخته نشده اند. بزرگترین کشور آفریقا الجزایر و کوچکترین منطقه آن جزایر سیشل واقع در اقیانوس هند می باشند. کوچک ترین کشور ناحیه خشکی آن گامبیا و پرجمعیت ترین کشور این قاره نیجریه است. آفریقا در دو سوی خط استوا قرار گرفته و نواحی اقلیمی مختلفی را در بر می گیرد. این قاره از شمال به دریای مدیترانه، از شمال شرق به کانال سوئز و دریای سرخ، از شرق به خلیج عدن، از جنوب شرق به اقیانوس هند و از غرب به اقیانوس اطلس محدود می شود. قاره آفریقا و اروپا به وسیله دریای مدیترانه از هم جدا می شوند و کانال سوئز این قاره را به قاره آسیا متصل می کند. قاره آفریقا مانند قاره آمریکا قاره ای است که از منطقه معتدله شمالی تا منطقه معتدله جنوبی امتداد یافته است. شمالی ترین نقطه آفریقا دماغه الغیران درکشور تونس و جنوبی ترین نقطه آن دماغه آگولهاس است. آفریقا قدیمی ترین قاره ای است که بشر در آن سکونت داشته و تاریخ آن به دوران اولیه پیش از نوسنگی باز می گردد.

مهاجرت به قاره آفریقا

تا حدود زیادی به دلیل اثرات استعمار و همچنین دولت های فاسد و مستبد، آفریقا فقیرترین قاره مسکونی دنیا است. مصر و آفریقای جنوبی را می توان به عنوان اقتصادهای برتر این قاره عنوان کرد. کشورهایی همچون غنا، کنیا و کامرون دیگر کشورهای آفریقائی هستند که پیشرفتهای قابل توجهی داشته اند. مهاجرت به قاره آفریقا در سال های اخیر رشد خیره کننده ای داشته است. در آفریقا به دلیل مهاجرت های سال های گذشته تنوع قومیتی بسیار زیادی بوجود آمده است. برخی کشورهای آفریقایی به دلیل اقتصاد رو به رشد و ایجاد فرصت های شغلی متعدد از مقاصد جذاب مهاجرت به حساب می آیند. افراد بسیاری از طریق برنامه های مختلف مهاجرتی قصد اخذ اقامت کشورهای آفریقایی را دارند. پس از طی مدت زمان مشخص و دارا بودن شرایط خاص می توان تابعیت و شهروندی این کشورها را بدست آورد.

 

ویزا پلاس با در اختیار داشتن برترین وکلا مفتخر است شما را در کلیه مراحل اخذ ویزا و اقامت کشورهای قاره آفریقا یاری و همراهی نماید.