مشاوره رایگان: 02122110460
دوره زبان فرانسه در فرانسه

از آنجا که زبان شیرین فرانسوی زبان زنده دنیاست و زبان رسمی 29 کشور در قاره های مختلف جهان است، افراد بسیاری سعی در یادگیری آن دارند. بی تردید بهترین شیوه فراگیری مهارتهای زبان فرانسوی، یادگیری زبان فرانسه در فرانسه است. آموزش زبان فرانسوی در فرانسه روشی برای سرعت بخشیدن به فراگیری زبان و همچنین تجربه اندوزی از این سفر می باشد. اگر مدرک زبان فرانسوی ندارید و قصد تحصیل و یا کار در کشورهای فرانسه و کانادا را دارید بهترین پیشنهاد برای شما خواندن زبان فرانسوی در مراکز زبان واقع در فرانسه می ‌باشد. تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان امکان پذیر نیست. اما شما می ‌توانید پس از اخذ مدرک زبان در فرانسه و بدون مراجعت به ایران در دانشگاه ‌های دولتی فرانسه و سایر کشورهای حوزه شنگن به تحصیل بپردازید و یا در همان کشورها ویزای خود را تبدیل کنید. خواندن دوره زبان فرانسه در فرانسه فرصتی برای دانشجویانی است که می خواهند دانش زبان فرانسه خود را عمیق تر ساخته یا از ابتدا این زبان شیرین اروپایی را بیاموزند. همچنین همه کسانی که مایل به آماده شدن برای آزمون TCF، تست دانش فرانسه TEF، آزمون ارزیابی فرانسوی DELF، دیپلم پیشرفته زبان فرانسوی DALF، و یا دیپلم مطالعات در زبان فرانسوی هستند دوره های متنوعی وجود دارد.

اخذ ویزای دوره زبان فرانسه در فرانسه

دانشجویان ایرانی برای ورود به فرانسه نیاز به دریافت ویزای تحصیلی بلند مدت یا کوتاه مدت خواهند داشت. دانشجویانی که مایل به تمدید اقامت فرانسه و ماندن بعد از دوره زبان در آن کشور هستند باید برای ویزای بلند مدت درخواست دهند. برخلاف دیگر کشورهای اروپایی که با اخذ پذیرش دوره زبان تنها یک ویزای بلند مدت دریافت می ‌کنید و به شما ویزای دانشجویی تعلق نمی‌ گیرد، در فرانسه برای تحصیل دوره زبان به شما ویزای دانشجویی فرانسه اعطا می ‌کنند. این بدان معناست که شما حق و حقوق دانشجویی را خواهید داشت. ویزای دانشجویی به شما امکان کار پاره وقت به مدت 20 ساعت در هفته را می دهد. همچنین می توانید از بیمه درمان دانشجویی استفاده کنید. علاوه برا اینها، کمک هزینه مسکن نیز به شما تعلق می گیرد و دولت 40 درصد از هزینه مسکن و یا خوابگاه شما را پرداخت می کند. امکان اخذ کارت حمل و نقل عمومی فرانسه و افتتاح حساب بانکی در اروپا نیز از دیگر مزایای اخذ ویزای دوره زبان فرانسه در فرانسه است. لازم به یادآوری است شانس اخذ ویزا برای پذیرش های مربوط به مراکز دولتی نسبت به مراکز خصوصی بالاتر است.

اخذ پذیرش دوره زبان فرانسه در فرانسه

خواندن زبان فرانسوی در مراکز زبان واقع در این کشور انجام می شود. این مراکز شامل مراکز دولتی و خصوصی هستند. تحصیل دوره زبان فرانسه در کالج های دولتی ارزان تر و معتبرتر از کالج های خصوصی می‌باشد. ظرفیت هر دانشگاه یا آموزشگاه دولتی معمولا 15 نفر برای هر ترم می باشد، در حالیکه در کالج های خصوصی معمولا همیشه ظرفیت خالی وجود دارد. فرآیند از شروع اخذ پذیرش دوره زبان فرانسه در فرانسه تا انتهای آن که دریافت ویزا می باشد بین 3 تا 6 ماه طول می‌ کشد. اکثر کالج ها و موسسات آموزشی به منظور اخذ پذیرش زبان فرانسه در فرانسه در دوره هایشان اقدام به برگزاری آزمون تعیین سطح آنلاین می کنند تا بتوانند متقاضی را در سطح مناسب دانش خودش از سطح مبتدی A1 تا سطح پیشرفته C2 پذیرش کنند.

اخذ پذیرش دوره زبان فرانسه در فرانسه

سیستم آموزشی فرانسه

دوره‌ های زبان از سطح A1 مبتدی تا سطح C2 پیشرفته برنامه ریزی شده اند و پذیرش آنها سالانه به تعداد محدودی بین 2 تا 6 مرتبه به دانشجویان خارجی تخصیص داده می‌ شود. معمولا دوره ‌های زبان 6 ماهه، یکساله و یا دو ساله می ‌باشند. اگر در طول دوره یکساله زبان در فرانسه موفق به اخذ مدرک B2 نشدید می ‌توانید ویزای خود را یکسال دیگر تمدید نمایید تا بتوانید مدرک B2 را اخذ کنید. در این روش معمولا بین 2 الی 6 نوبت در سال پذیرش دوره زبان به دانشجوها داده می ‌شود و زمان نوبت دهی سفارت نیز زیر 3 ماه است.

دانشگاه ها و کالج های برتر آموزش دوره زبان فرانسوی

برخی از کالج های برتر فرانسه برای تحصیل دوره زبان فرانسوی به شرح ذیل می باشد:

  • دانشگاه استراسبورگ Université de Strasbourg
  • کالج Elfe Ecole de langue Francaise
  • کالج الاینس Alliance Francaise
  • کالج مطالعات بین المللی زبان در شهر پاریس LSI Paris
  • موسسه زبان فرانسه French Language Institute
  • مدرسه فرانسویی آلپ مورزین Alpine French School, Morzine

پذیرش ویزای دوره زبان فرانسه در فرانسه

شرایط ثبت نام دوره زبان فرانسه در مراکز دولتی برای سنین مختلف متفاوت است. متقاضیان زیر 22 سال می بایست حداقل دیپلم نظام جدید یا پیش دانشگاهی داشته باشند و معدل آنها بالای 17 باشد. گواهی تمکن مالی معادل حداقل 8000 یورو نیز الزامی است. گواهی تمکن مالی می‌تواند به واحد ریال و در یکی از بانک ‌های ایران باشد و البته نرخ آن بر اساس مبلغ آزاد یورو محاسبه می ‌گردد. متقاضیان ویزاهای دانشجویی فرانسه نیاز به گردش مالی ندارند. آشنایی با زبان انگلیسی برای اخذ پذیرش ویزای دوره زبان فرانسه در فرانسه، یک نیاز اساسی است. برای پذیرش کالج زبان در کشور فرانسه نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی نیست، اما باید بتوانید به یکی از این دو زبان به صورت نسبی تسلط داشته باشید.

متقاضیان تا 28 سال می بایست حداقل مدرک کارشناسی با معدل بالای 15 داشته باشند. گواهی تمکن مالی معادل حداقل 9000 یورو نیز الزامی است. برای این گروه از متقاضیان نیز تسلط به زبان انگلیسی تا حدودی لازم است.

متقاضیان تا 36 سال می بایست حداقل کارشناسی ارشد با معدل بالای 16 داشته باشند. گواهی تمکن مالی معادل حداقل 9000 یورو و تسلط نسبی به زبان انگلیسی از جمله مهم ترین فاکتورهای پذیرش ویزای دوره زبان فرانسه در فرانسه می باشند.

در صورتی که سن شما بالای موارد ذکر شده فوق باشد، داشتن رزومه کاری می تواند شانس دریافت ویزا را بالاتر ببرد. ثبت نام دوره زبان در فرانسه برای متقاضیانی که دارای دیپلم فنی حرفه‌ای هستند با ارائه مدرک کاردانی امکان پذیر است.

پذیرش ویزای دوره زبان فرانسه در فرانسه

هزینه دوره زبان فرانسوی در فرانسه

هزینه دوره زبان فرانسوی در کالج های دولتی با توجه به رنکینگ کالج و شهر مورد نظر کاملا متفاوت است. به طور کلی هزینه این دوره حدود 2000 تا 6000 یورو در طول سال و یا 800 تا 1800 در هر ترم می باشد. دانشجویان می‌ توانند شهریه خود را به صورت اقساطی نیز پرداخت نمایند، اما این امکان در شهرهای بزرگتر میسر نیست. مثلا کالج زبان فرانسه در استراسبورگ هزینه را به صورت ترمی و یکجا از دانشجویان اخذ می‌ کند.

هزینه دوره زبان فرانسوی در کالج های خصوصی با توجه به مکان کالج و سطح علمی آن متفاوت است و هزینه ای بین 4000 تا 10,000 یورو در سال خواهد داشت. زبان آموزان می توانند در برخی از موسسات و کالج ها شهریه خود را به صورت قسطی نیز بپردازند.

هزینه زندگی در فرانسه

هزینه زندگی در فرانسه به سبک زندگی، میزان درآمد و مهمتر از همه به مکان انتخابی شما بستگی دارد. عمدتا شهر محل زندگی شما در فرانسه می تواند تعیین کننده باشد. هزینه های زندگی در پاریس ماهانه 1200 تا 1800 یورو و در شهرهای کوچکتر ماهانه 800 تا 1000 یورو می ‌باشد. لازم به ذکر است که 70 درصد هزینه های یاد شده مربوط به بخش مسکن است که بسیار هزینه بالایی است، بنابراین دولت فرانسه برای رفع این مشکل تصمیمی اتخاذ کرده است. این کشور سازمانی به نام CAF ایجاد کرده که پس از اقامت فرد در این کشور این سازمان حدود 40 درصد کمک هزینه مسکن وی را متقبل می شود.

دانشجویان در فرانسه بهتر است خوابگاهی را انتخاب کنند که شارژ نداشته باشد، چون هزینه برق در اروپا بسیار بالاست و معمولا خوابگاه های دانشجویی از این مزیت برخوردارند که پول شارژ جداگانه ندارند.

 

 

نوشتن دیدگاه