مشاوره رایگان: 02122110460
دوره زبان آلمانی در اتریش

کشور اتریش با داشتن موقعیتی مناسب در قلب اروپا به نوعی نقطه اتصال شرق و غرب اروپا به شمار می رود. زبان رسمی کشور اتریش، آلمانی است که افراد برای شرایط زندگی و تحصیل مستلزم آموزش زبان آلمانی می باشند. به واسطه همین قانون، کشور اتریش برای تسهیل بخشیدن به این امر آموزش زبان آلمانی را در اختیار علاقه مندان به این کشور قرار داده است. افراد زیادی تصمیم می گیرند از طریق دوره زبان آلمانی در اتریش مهارت های زبانی خود را تقویت کرده و درک درستی از ادبیات و فرهنگ اتریش به زبان آلمانی به دست آورند. امروزه تعداد افراد علاقه مند به یادگیری زبان آلمانی افزایش یافته است. شاید این مسئله ریشه در آن دارد که بیش از 110 میلیون نفر از مردم اروپا و سایر کشورها به زبان آلمانی صحبت می کنند. به علاوه، یکی دیگر از مواردی که انگیزه علاقه مندان به شرکت در دوره زبان آلمانی در اتریش را افزایش می دهد آن است که زبان آلمانی یک زبان خیلی مهم برای کسب و کار و تجارت و پژوهش است.

برنامه های دوره زبان در کشور اتریش متنوع بوده و در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده و توسط مشاوران آموزشی بین المللی تایید شده است. این دوره ها و آکادمی های زبان، مسیری سریع و انتخاب بسیار مناسبی برای یادگیری زبان آلمانی در اتریش می باشند. آکادمی های زبان معمولا هشت سطح متفاوت از دوره های زبان آلمانی را از مبتدی تا پیشرفته ارائه می دهند. این سطوح شامل دوره های آمادگی C1 ،B2 ،B1 ،A2 ،A1 و C2 می شوند.

طول دوره ها و شهریه کلاسها

- دوره آموزشی استاندارد شامل 20 ساعت کلاس در هفته می‌باشد که به صورت نیمه خصوصی و یا گروهی با تعداد افراد محدود برگزار می‌گردد.

- معمولا ترمهای عادی که سه ماهه هستند با هزینه های تقریبا پایین برگزار می‌شوند. متقاضیان باید برای هر ترم که حدودا سه ماه به طول می انجامد مبلغی معادل 410 یورو بپردازند.

دوره زبان آلمانی در اتریش

کالج های زبان آلمانی

کالج های متعددی برای برگزاری دوره زبان آلمانی در اتریش وجود دارند که البته هزینه و کیفیت برگزاری دوره ها در همه آنها یکسان نیست.

- کالج SALLS

این کالج ارائه دهنده دوره های زبان انگلیسی و آلمانی است که کلاس های آن به شکل ماهیانه آغاز به کار می نمایند. حداقل طول دوره زبان آلمانی در اتریش در این کالج 4 هفته است که ماهیانه 80 الی 144 ساعت آموزشی آکادمیک را شامل می شود. دانشجویان علاقه مند به شرکت در این دوره ها لازم است حداقل شهریه ای معادل 525 یورو در ماه را بپردازند.

- مرکز آموزش زبان Ostarrichi

دوره های این مرکز بر مبنای چهارچوب مشترک آموزش زبان کنسول اروپا ارائه می شوند. هزینه شرکت در دوره های زبان آلمانی این مرکز نیز بسیار مقرون به صرفه است. دوره های زبان در این مرکز از سطح A1 تا C2 برگزار می شود که شهریه آن بین 400 تا 600 یورو است.

- آکادمی Actilingua

این آکادمی زبان مدرن در وین واقع شده و با تجربه ای بیش از 20 سال یکی از مشهورترین مراکز آموزش زبان آلمانی به عنوان یک زبان خارجی محسوب می شود. دوره های زبان آلمانی در این آکادمی شامل دوره های استاندارد، بلند مدت، فشرده، فوق فشرده و خصوصی می شوند. مدت این دوره ها مابین 1 تا 52 هفته می باشد و شهریه آن بین 273 تا 1853 یورو است. در این کالج شرایط خوابگاه با امکانات بسیار خوب مهیا می باشد. ارائه خوابگاه برای متقاضیان به صورت خانواده میزبان، آپارتمان و خانه های دانشجویی می باشد. اتاق ها به صورت تک نفره و یا دو نفره، با صبحانه و شام ارائه می شوند.

هزینه های زندگی در اتریش

هزینه های زندگی و اقامت در اتریش قطعا یکی از موارد تاثیرگذار بر تصمیم مبنی بر شرکت در دوره زبان آلمانی در اتریش محسوب می شود. فرد علاوه بر شهریه پرداختی برای دوره زبان آلمانی در اتریش لازم است به هزینه زندگی خود در این کشور نیز توجه کند، هر چند هزینه زندگی فرد در اتریش بسته به شهر و منطقه محل زندگی متفاوت است. اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر معادل 725 یورو است. افرادی که قصد دارند برای محل سکونت خود خوابگاه را انتخاب نمایند، هزینه ای بین 250 الی 700 یورو در ماه پرداخت می نمایند. به طور میانگین هزینه ماهانه زندگی در وین برای یک فرد مجرد در حدود 813 یورو است.

 در صورت وجود هر گونه ابهام و یا برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت و سایر کشورهای اروپایی با مشاورین ویزاپلاس در ارتباط باشید.

 

نوشتن دیدگاه