مشاوره رایگان: 02122110460
دوره زبان انگلیسی در سوﺋد

سوئد کشوری در شمال اروپا است که سالیانه دانشجویان بسیاری از سراسر جهان را برای تحصیل به خود جذب می کند. درخواست پذیرش تحصیلی کشور سوئد در مقاطع مختلف دارند. کشور سوئد یکی از بهترین کشور های دنیا برای ادامه تحصیل و پیدا کردن شغل مناسب است. کشور سوئد از جمله ده کشور برتر و مرفه دنیاست که دانشجویان زیادی قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند. ادامه تحصیل در سوئد ‌نیازمند دانش زبان انگلیسی یا سوئدی است. اگر دانش زبان انگلیسی شما برای تحصیل در سوئد کافی نیست، می توانید مهاجرت تحصیلی خود را با شرکت در دوره زبان انگلیسی در سوئد آغاز کنید، ویزای دانشجویی دریافت کنید و از تمامی مزایای دانشجویی سوئد استفاده کنید و پس از گذراندن این دوره ها به دانشگاه بروید. هنگامی که در دوره زبان انگلیسی در حال تحصیل هستید، دانشجو محسوب می شوید و ویزای تحصیلی دارید در نتیجه شرایط ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور سوئد بسیار راحت خواهد بود. متقاضی همچنین پس از گذراندن دوره های زبان درکشور سوئد می تواند در این کشور اقدام به یافتن شغل مناسب نماید و سپس بعد از 4 سال کار و پرداخت مالیات به دولت موفق به دریافت اقامت دائم سوئد خواهد شد.

اخذ ویزای دوره زبان انگلیسی در سوئد

شهروندان اتحادیه اروپا نیازی به ویزا جهت تحصیل در سوئد ندارند. دیگر کشورهای خارج از اتحادیه اروپا که قصد تحصیل دوره زبان انگلیسی و اقامت بیش از 3 ماه در سوئد را دارند قبل از رسیدن به سوئد نیاز به اجازه اقامت و اخذ ویزای دوره زبان انگلیسی در سوئد دارند. از آنجا که تحصیل دوره زبان انگلیسی در سوئد در دانشگاه است پس ویزای دوره زبان انگلیسی در سوئد از نوع تحصیلی است و تمام شرایط تحصیلی را شامل می شود. دوره زبان انگلیسی در سوئد به سه صورت تابستانی، سالانه و ترمیک ارائه می شود. در هر سه دوره امکان اخذ ویزای همراه میسر می باشد. ویزای همراه متقاضی اصلی برای همسر و فرزندان زیر 18 سال جهت ورود به کشور سوئد خواهد بود. اجازه اقامت توسط کمیته مهاجرت سوئد صادر می شود.

اخذ پذیرش دوره زبان انگلیسی در سوئد

اخذ پذیرش دوره زبان انگلیسی در سوئد از بهترین و سریع ترین راه های ورود به کشور سوئد می باشد. همچنین تحصیل دوره زبان در سوئد از جمله دوره های پرطرفداری می باشد که علاقمندان خاصی را به سمت خود جذب کرده است. دوره های آموزشی زبان در کشور سوئد دارای تنوع بسیار زیادی بوده و افرادی که قصد یادگیری زبان انگلیسی در این کشور را دارند می توانند از میان دوره های آموزشی متنوعی که در سطوح مختلف ارائه می شوند، دوره مورد نظر خود را از میان سطوح مبتدی تا پیشرفته انتخاب کنند. تعداد زیادی از دانشگاه ها در کشور سوئد برنامه های تمام وقت آموزش زبان انگلیسی را به متقاضیان ارائه می دهند.. امکان اخذ پذیرش دوره زبان انگلیسی در سوئد برای هر سه دوره زبان انگلیسی (تابستانی، سالانه و ترمیک) وجود دارد. در سال دو بار (در سپتامبر و ژانویه) می توان جهت پذیرش دوره زبان اقدام کرد. متقاضیان باید حداقل 8 ماه قبل از شروع دوره اقدام به ثبت نام و ارسال مدارک کنند.

دوره زبان انگلیسی در سوئد

انواع دوره زبان انگلیسی در سوئد

دوره زبان انگلیسی در سوئد زیر نظر دانشگاه بوده و در موسسات و کالج ها برگزار نمی شود. این دوره شامل 30 واحد دانشگاهی بوده و به طور کلی از 6 ماه تا 18 ماه به طول خواهد انجامید. انواع دوره زبان انگلیسی در سوئد شامل موارد ذیل می شود:

  • دوره تابستانه زبان انگلیسی در سوئد
    دوره تابستانه زبان انگلیسی در سوئد معمولا 4 ماه به طول می انجامند. دوره های تابستانی در تابستان برگزار می شوند.
  • دوره ترمیک زبان انگلیسی در سوئد
    متقاضیان می توانند در دوره های ترمیک 6 ماهه شرکت کنند. هر سال تحصیلی شامل دو ترم 6 ماهه است. دوره ترمیک زبان انگلیسی در سوئد معمولا دوبار در سال در ماه های ژانویه و سپتامبر برگزار می شود.
  • دوره سالیانه زبان انگلیسی در سوئد
    متقاضیان در دوره های یک ساله شرکت می کنند که این دوره ها یکبار پذیرش در سال دارند و کلاس ها هم در ماه سپتامبر شروع می شوند.

شرایط پذیرش دوره زبان انگلیسی در سوئد

برای ورود به این دوره ها داشتن مدرک پیش دانشگاهی در ایران مورد نیاز است. شرط سنی برای تحصیل در دوره های زبان انگلیسی در کشور سوئد مطرح نمی باشد. امکان پذیرش برای تمامی افراد با داشتن مدرک پیش دانشگاهی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری فراهم است. البته نباید مدت زمان زیادی از فارغ التحصیلی متقاضیان گذشته باشد. ارائه آخرین مدرک تحصیلی مورد تایید به همراه ریز نمرات ترجمه شده الزامی است. افرادی که دارای مدرک دانشگاهی کارشناسی یا کارشناسی ارشد می باشند شانس بیشتری برای اخذ ویزای دوره های زبان انگلیسی در سوئد دارند. گاها دانشگاه های کشور سوئد جهت پذیرش در دوره تابستانه زبان انگلیسی نمره آیلتس 5 می خواهند. برای ورود به دوره ترمیک زبان انگلیسی سوئد مدرک پیش دانشگاهی ایران مورد نیاز بوده و مدرک آیلتس 5.5 نیز درخواست می ‌شود. برای دوره سالیانه نیز نمره آیلتس 5 مورد نیاز است. داوطلبان باید در زمان بسیار مناسب قبل از شروع ترم اقدام نمایند. افراد در حین تحصیل در این دوره ها می توانند برای کلاس های رایگان زبان سوئدی که توسط شهرداری شهرهای کشور سوئد دایر می شود نیز اقدام کنند. گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی سلامت از دیگر شرایط پذیرش دوره زبان انگلیسی در سوئد می باشند. ارائه نامه تمکن مالی جهت اثبات توانایی پرداخت هزینه تحصیلی و اقامت مورد نیاز خواهد بود.

هزینه دوره زبان انگلیسی در سوﺋد

یکی از مهم ترین مزایای تحصیل در سوئد امکان کار در حین تحصیل می باشد. دانشجو می تواند با کار حین تحصیل به مدت 20 ساعت در هفته بخشی از هزینه دوره زبان انگلیسی در سوئد و هزینه اقامت خود را پوشش دهد. هزینه دوره زبان انگلیسی در سوئد با توجه به انواع دوره ها متفاوت است. هزینه دوره زبان انگلیسی تابستانه در سوئد حدودا 3000 یورو است. هزینه دوره ترمیک زبان انگلیسی در سوئد بسته به دانشگاه مقصد بین 5000 تا 10,000 یورو برای دو ترم است که این شهریه شامل هزینه دانشگاه و هزینه خوابگاه و هزینه غذا می باشد. دوره سالانه زبان انگلیسی در سوئد بسته به مقطع و رشته مورد نظر، حدود 10,000 تا 17,000 یورو می باشد که این شهریه شامل هزینه خوابگاه و خوراک و هزینه دانشگاه می باشد. در هر سه نوع دوره، پیش از درخواست متقاضی برای ویزای دانشجویی کشور سوئد شهریه کامل دانشگاه بایستی واریز شود.

 

 

نوشتن دیدگاه