مشاوره رایگان: 02122110460
دوره زبان انگلیسی در انگلستان

با توجه به شرایط موجود در دنیای امروز تسلط به زبان انگلیسی یکی از توانایی های لازم برای ساختن آینده ای بهتر و پیدا کردن موقعیت های مناسب در زندگی افرادی محسوب می شود که قصد تحصیل، زندگی یا کار در کشورهای اروپایی و آمریکایی را دارند. شما می توانید برای یادگیری زبان، در دوره های زبان انگلیسی در برخی کشورها شرکت کنید و در کنار یادگیری زبان، با فرهنگ غربی آشنا شوید و با استفاده از زبان انگلیسی در محیط، مهارتهای خود را ارتقا دهید. یکی از مناسب ترین گزینه ها برای یادگیری زبان، شرکت در دوره زبان انگلیسی در انگلستان است که آن را می توان معتبرترین روش برای یادگیری زبان انگلیسی محسوب کرد. در دوره های یادگیری زبان انگلیسی در انگلستان به صورت های مختلف (مکالمه، تماشای فیلم، خواندن روزنامه و کتاب داستان و چهار مهارت اصلی آیلتس) با دانشجویان کار می شود.

اخذ ویزای دوره زبان انگلیسی در انگلستان

انگلستان به عنوان مرجع اول زبان انگلیسی و با شهرت عالی تحصیلی همراه با میراث فرهنگی غنی، تنوع و ترکیبی از روستاها، شهرها و ساحل ها، مقصد عالی برای یادگیری زبان انگلیسی است.

دوره های متنوع زبان انگلیسی در انگلستان مناسب همه افراد با اهداف مختلف مانند یادگیری عمومی زبان، آمادگی برای دوره های دانشگاهی، یادگیری انگلیسی برای تجارت، دوره های تابستانه برای نوجوانان و غیره می باشد. با اخذ ویزای دوره زبان انگلیسی در انگلستان این فرصت را خواهید داشت تا در کنار برخورداری از آموزش با کیفیت از طریق اساتید بومی Native، تجربه زندگی در یک محیط کاملا انگلیسی زبان را داشته باشید که تمامی فعالیت های زندگی روزمره به زبان انگلیسی انجام می شود که این موقعیت باعث ارتقای هر چهار مهارت زبانی شما می شود و در تسریع یادگیری زبان انگلیسی نقش شایان ذکری را ایفا می کند.

اخذ پذیرش دوره زبان انگلیسی در انگلیس

فرد ابتدا باید یک مرکز زبان انگلیسی را در کشور انگلستان پیدا کند و نسبت به اخذ پذیرش دوره زبان انگلیسی در انگلیس اقدام نماید. در دستور کار کشور انگلستان فهرستی بیش از 500 مراکز زبان انگلیسی ارائه شده که عضو اعتباربخشی انگلستان هستند. اعتباربخشی انگلستان یک برنامه تضمین کیفیت برای مدارس، کالج ها و دانشگاه هایی است که دوره های زبان انگلیسی را به عنوان زبان خارجی ارائه می دهند. این طرح تضمین کیفیت را به دانشجویان بین المللی می دهد که در انگلستان دوره های زبان انگلیسی را در نظر می گیرند یا در حال برنامه ریزی هستند. این لیست از طریق مناطق انگلستان تقسیم شده است تا به افراد در شناسایی یک مرکز در یک مکان خاص انگلستان که توجه افراد را برای تحصیل و یادگیری زبان انگلیسی و زندگی جلب کرده است، کمک نماید. توجه داشته باشید که برخی از مراکز معتبر نیز عضو یادگیری انگلیسی کشور انگلیس نیستند و بنابراین در این مراکز دورهای زبان یابی انگلیسی پیدا نمی شود.


اخذ پذیرش دوره زبان انگلیسی در انگلیس

انواع ویزای دوره زبان انگلیسی در انگلستان

در حال حاضر دو نوع ویزا برای متقاضیان دوره زبان صادر می شود که شامل موارد ذیل می شود:

 • ویزای دانشجویی عمومی که برای دوره های 6 ماه به بالا صادر می شود و معمولا برای شرکت در دوره آمادگی پیش از مقاطع تحصیلی در دانشگاه کاربرد دارد. این ویزا پس از اتمام دوره زبان و آغاز دوره تحصیلی در کالج یا دانشگاه قابل تبدیل می باشد. برای اخذ این ویزا باید مدرک آیلتس با نمره حداقل 4 در هر مهارت داشته باشید.
 • ویزای دیداری دانشجویی یک ویزای 7 ماهه است که قابل تمدید تا 11 ماه می باشد که معمولا برای دوره های تابستانی و نوجوانان صادر می شود و فرد پس از اتمام تاریخ ویزا باید کشور انگلستان را ترک کند. برای اخذ این نوع ویزا نیازی به ارائه مدرک آیلتس نیست.

دوره های آموزشی دوره زبان انگلیسی در انگلستان

انواع مختلفی از دوره های آموزشی دوره زبان انگلیسی در انگلستان ارائه می شود. این دوره ها شامل موارد ذیل می شود:

 • دوره زبان انگلیسی عمومی برای کاربردهای روزمره
 • دوره های زبان انگلیسی خصوصی تک نفره
 • دوره های زبان تابستانه برای سنین 5 تا 17 سال
 • دوره های کوتاه مدت برای اشخاص بزرگسال
 • دوره های زبان انگلیسی تخصصی برای اهداف خاص EAP مانند دوره های تخصصی پزشکی، پرستاری، جهانگردی، حقوق، مدیریت، معماری، بازیگری، روزنامه نگاری و غیره
 • دوره های آمادگی آزمون آیلتس و تافل
 • دوره های زبان انگلیسی تجاری به صورت فشرده و نیمه فشرده به منظور کسب و کار
 • دوره های زبان انگلیسی General English Plus برای اهدافی مانند ورزش، طراحی مد، هنر و آشپزی
 • دوره های زبان انگلیسی مخصوص استادان و معلمان زبان انگلیسی
 • دوره های آکادمیک و آشنایی با مهارت های مختلف و همچنین مطالعه، بحث و تحقیق

پذیرش ویزای دوره زبان انگلیسی در انگلستان

حداقل زمان برای یادگیری زبان انگلیسی در کشور انگلستان 3 ماه می باشد که توصیه می شود متقاضیان ایرانی دوره های حداقل 6 ماه به بالا را اخذ نمایند زیرا شانس اخذ ویزای این افراد در دوره های بلند مدت تر بیشتر می باشد.

اولین قدم جهت پذیرش ویزای دوره زبان انگلیسی در انگلستان اخذ پذیرش نهایی از موسسه یا مرکز آموزشی می باشد. برای دریافت ویزای انگلستان عواملی مانند تمکن مالی مناسب، داشتن ملک و متعلقات عاطفی مانند همسر، نامزد و فرزند در ایران، ارائه نامه گردش حساب بانکی به میزان تعیین شده برای هر ماه اقامت در انگلستان که باید حداقل یک ماه در حساب بلوکه شده باشد، سابقه سفر به کشورهای اروپایی و انگلستان در گذشته می تواند شانس شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

سفارت انگلستان صدور ویزا برای دوره های زبان را با سختگیری های زیاد بررسی می کند و معمولا برای دوره زبان به تنهایی ویزا صادر نمی کند، به همین دلیل این دوره ها می بایستی در کنار دوره ای دیگر به صورت تکمیلی اتخاذ شوند. این دوره های جانبی که برای متقاضیان زیر 17 سال ارائه می شوند شامل مدارس دوره ابتدایی و متوسطه و همچنین کمپ های تابستانی مانند مدرسه فوتبال، مدرسه تنیس، مدارس هنر و موسیقی می شود که متقاضیان می توانند با شرکت در این دوره ها در کنار یادگیری زبان انگلیسی از دیگر مزایای این دوره ها نیز برخوردار شوند.

همچنین متقاضیان بالای 17 سال که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های انگلستان را داشته باشند در صورتی که برای اخذ پذیرش از مهارت کافی در زبان انگلیسی تعیین شده توسط دانشگاه مقصد برخوردار نیستند و معمولا 0.5 تا 1 نمره آیلتس بالاتر نیاز دارند می توانند با اخذ ویزای زبان در دوره های آمادگی پیش از دوره اصلی دانشگاه شرکت کنند و نمره کافی را برای ورود به مقطع تحصیلی مد نظر کسب نمایند.  در صورت وجود هر گونه ابهام در زمینه شرایط ثبت شرکت در انگلستان و سایر کشورهای اروپایی با مشاورین ویزاپلاس در ارتباط باشید. 


هزینه دوره زبان انگلیسی در انگلیس

هزینه دوره زبان انگلیسی در انگلیس

هزینه دوره زبان انگلیسی در انگلیس با توجه به تنوع زیاد موسسات و کیفیت آموزش در شهرهای مختلف متفاوت است و هر فرد باید بسته به نیاز خود بهترین دوره را انتخاب کند، اگرچه به صورت میانگین می توان گفت شهریه سالیانه این دوره ها در مراکز آموزش زبان بین 3,737 تا 14,950 دلار می باشد و هزینه شهریه یک دوره 15 ساعت در هفته به مدت 48 هفته در کالج دولتی سطح بالا 4,983 تا 6,230 دلار در سال می باشد. حداقل زمان این دوره 3 ماه می باشد.

باید توجه داشته باشید شهریه دوره زبان انگلیسی در انگلستان عموما به صورت هفتگی محاسبه می شود و متقاضیان ایرانی برای بالا بردن احتمال دریافت ویزا بهتر است در دوره های 24 هفته (6 ماهه) به بالا شرکت کنند. پرداخت شهریه افراد باید قبل از صدور پذیرش و پس از صدور پیش فاکتور به حساب کالج یا مراکز آموزش زبان صورت بپذیرد.

علاوه بر هزینه شهریه، باید هزینه های دیگر مانند هزینه سفر به انگلیس، هزینه امتحانات، هزینه تهیه کتابهای مورد نیاز دوره، هزینه اقامت و غذا و هزینه‌های رفت ‌و ‌آمد شهری را نیز در نظر بگیرید.

 

 

نوشتن دیدگاه