مشاوره رایگان: 02122110460
ویزای استارت آپ کانادا

ویزای استارت آپ کانادا یکی از روش های دریافت اقامت کانادا می باشد و به کسانی که توانایی راه اندازی شرکت های خلاق و استارت آپی را داشته باشند و بتوانند برای تعدادی دیگر نیز شغال ایجاد کنند اعطا می شود. در صورتی که یک ایده خوب برای کار داشته باشید و بتوانید یکی از سازمان هایی که توسط اداره مهاجرت معرفی می شوند را به سرمایه گذاری در طرح خود تشویق کنید، می توانید ویزای استارت آپ کانادا را دریافت کنید. در این روش شما اجازه سرمایه گذاری ندارید، مگر این که سازمان معرفی شده از شما در سرمایه گذاری دعوت کند. این برنامه کارآفرینان را ترغیب می کند که شرکت های خود در کانادا را زیاد کنند. در صورتی که به شما و خانواده شما اقامت دائم کانادا داده شود و احیانا در بیزینس شما اختلالی ایجاد گردد، مشکلی برای اقامت شما ایجاد نخواهد شد.

وکیل ویزای استارتاپ کانادا

اگر قصد راه اندازی یک کسب و کار با هدف کارآفرینی در کشور کانادا را دارید باید قبل از هر چیز شرایط اقامت این کشور را بدانید. روش های مختلفی وجود دارد تا بتوانید اقامت کانادا را دریافت کنید، اما یکی از راه ها دریافت ویزای استارتاپ کانادا است. اخذ این ویزا به کمک وکیل قانونی می تواند مسیر پر پیچ و خم مهاجرت را برای شما کوتاه کند. ویزا پلاس به عنوان مشاور وکیل ویزای استارتاپ کانادا می تواند شما را در تمامی موارد مربوط به اخذ این ویزا یاری و همراهی نماید. ما به شما کمک می کنیم تا بتوانید در بهترین شرایط ویزای استارت آپ خود را دریافت نمایید.

ویزای start up کانادا

برای دریافت اقامت بدون دردسر می توانید از ویزای start up کانادا استفاده کنید. این نوع ویزا با هدف جذب کارآفرینان، افراد خلاق و نخبه های جهان توسط دولت کانادا برنامه ریزی شده است. آمار نشان می دهند که بیش از 2700 پرونده ویزای استارتاپ کانادا هر ساله در صف انتظار قرار دارند، که بیانگیر آن است که این نوع ویزا با استقبال خوبی روبرو شده است. در این برنامه افرادی که با ایده های جدید بتواند زمینه های شغلی جدیدی ایجاد کنند، با توجه به رزومه کاری، در اولویت قرار خواهند گرفت.
چند سازمان کانادایی مشخص شده اند که موظف هستند طرح های افراد را مورد بررسی قرار دهند. هر کدام از این سازمان ها بر معیارهای شخصی و سازمانی خود تکیه دارند. اگر سازمانی تصمیم گرفت طرح شما را بررسی کند ابتدا میزان سود دهی و رشد تجارت را در اولویت قرار می دهد. اگر طرح شما مورد تایید یکی از این سازمان ها قرار گرفت، شما را از طریق نامه و یا ایمیل آگاه می سازد. برای اینکه بتوانید طرح استارت آپ خود را عملی کنید به حمایت یکی از این سازمان ها نیاز دارید. از مهم ترین این سازمان ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:
Designated Venture Capital Funds
اگر طرح شما مورد تایید این سازمان قرار گرفت باید حداقل یک مبلغی که از سمت این سازمان مشخص می شود در یک صندوق اقتصادی کانادایی سرمایه گذاری کنید.
Designated Angel Investor Groups
اگر طرح و ایده شما توسط این سازمان مورد تایید قرار گرفت هنگام دریافت ویزای استارت آپ کانادا، می توانید از راه سرمایه گذاری مبلغ مشخصی دریافت کنید.
Designated Business Incubators
از نگاه این سازمان طرح متقاضی باید در برنامه تعیین رشد اقتصادی کانادا تاثیر مثبت داشته باشد تا پذیرفته شود.

مدت زمان گرفتن ویزای استارتاپ کانادا

مدت زمان گرفتن ویزای استارتاپ کانادا

به طور کلی برای دریافت ویزای استارتاپ زمان مشخصی در نظر گرفته نشده است و مدت زمان گرفتن ویزای استارتاپ کانادا بستگی به تعداد متقاضی دارد که در صف انتظار قرار گرفته اند. بررسی پرونده های متقاضیان در یک بازه زمانی مشخص بررسی می شود. نظر به اینکه ویزای استارتاپ جزو ویزاهای جدید تلقی می شود، مواردی وجود دارد که می تواند صدور ویزای شما را به تاخیر بیندازد. این موارد عمدتا به شرح زیر می باشند:
تعداد درخواست های کامل پر نشده
تغییرات فصلی در پذیرش درخواست ویزا
تغییرات در عملکرد اداره مهاجرت و شهروندی

استارت آپ کانادا

با ویزای استارت آپ کانادا پس از گذشت 5 سال می توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. با دریافت اقامت دائم، شما همانند یک شهروند کانادایی می توانید از تمامی مزایای خدمات شهروندی (بجز رای دادن) استفاده کنید. اگر بخواهید به عنوان یک شرکت استارت آپ در کانادا فعالیت کنید باید یک ایده با طرحی خلاقانه ارائه دهید. این ایده توسط یکی از شرکت های معتبر در کانادا بررسی می شود، چنانچه مورد تایید قرار گرفت می توانید جهت اخذ اقامت در کانادا دست به کار شوید. اگر بتوانید با طرح و ایده خود یکی از سازمان های سرمایه گذاری را در مورد طرح خود متقاعد کنید ویزای استارت آپ به شما و خانواده شما تعلق می گیرد که به واسطه آن اقامت دائم کانادا به را نیز دریافت خواهید کرد. همانطور که پیشتر عنوان شد نکته مهم برای راه اندازی استارتاپ این است که شما مجاز به سرمایه گذاری شخصی نمی باشید، مگر اینکه سازمان سرمایه گذار از شما بخواهد در سرمایه گذاری شراکت کنید.

 

 

نوشتن دیدگاه