مشاوره رایگان: 02122110460
ویزای استارت آپ لتونی

لتونی یکی از کشورهای شمالی در قاره اروپا می باشد که در کنار دریای بالتیک قرار دارد مرز شرقی این کشور با روسیه و در جنوب با بلاروس و از غرب با دریای بالتیک همسایه است. این کشور با توجه به جمعیت کمی که دارد در چند سال اخیر تلاش نموده تا بتواند به روش های گوناگون علاوه بر جذب مهاجر به اقتصاد خود نیز رونق بدهد. اگز علاقه مند به مهاجرت به لتونی از طریق دریافت ویزای استارت آپ این کشور را دارید پس با ویزا پلاس همراه باشید. پایتخت لتونی شهر ویلنیوس است که در آن قانون ویزای استارت آپ برای مهاجرین خارجی تنظیم شده است، این کشور با توجه به موقعیت جغرافیایی دارای فرصت های خوبی برای زندگی و کار می باشد که از جمله آنها می توان به عضویت اتحادیه اروپا، ناتو و شینگن اشاره نمود و از سال 2015 واحد پول این کشور به یورو تغییر یافت.

ویزای استارتاپ لتونی

بدون شک زندگی در این کشور دارای مزایای مهاجرتی بسیار می باشد که اگر موفق به دریافت ویزای استارت آپ این کشور شدید از این مزایا بهره مند می شوید. قبل از هر چیز باید بدانید که زندگی در کشوری جدید با مردمی متفاوت بدون شک کاری بسیار سخت و دشوار است که باید با این سختی ها کنار بیایید تا بتوانید با قدرت به موفقیت برسید. در ادامه همین بخش مزایای دریافت ویزای استارت آپ و زندگی در لتونی را برای شما بیان می کنیم.

  • لتونی دارای مکانی امن برای زندگی بدون تحدید می باشد
  • این کشور یکی از امن ترین کشورهای دنیا به حساب می آید
  • این کشور دارای غذای خوشمزه ای می باشد که کمتر کسی است که غذای آنجا را دوست نداشته باشد
  • هزینه زندگی در این کشور بسیار پایین و مقرون به صرفه می باشد

با توجه به توضیحات بالا باید بدانید که لتونی جزو دسته کشورهای آرام می باشد که دارای طبیعتی زیبا و بکر با پوشش گونه های گیاهی و جانوری مختلفی می باشد. تحصیلات برای مردم این کشور تقریبا رایگان است و دانش آموزان با نمره بالا می توانند بصورت رایگان در دانشگاه های این کشور تحصیل کنند. لتونی جزو دسته کشورهای پیشرفته در شمال شرقی اروپا می باشد که از طرق مختلف مهاجران می توانند علاوه بر دریافت ویزا، اقامت این کشور را نیز بدست بیاورند. در این بخش با توجه به تجربیاتی که داشته ایم می خواهیم با ویزا پلاس برای شما توضیحاتی در مورد دریافت ویزای استارت آپ لتونی ارائه دهیم. همانطور که می دانید دریافت ویزای استارتاپ دارای قوانین خاصی می باشد که متقاضی باید این شرایط را داشته باشد تا بتوانید در این کشور به عنوان مهاجر وارد و اقامت دریافت کند.

ویزای استارتاپ لتونی 

یکی از سریع ترین و ساده ترین راه های مهاجرت به لتونی از طریق ویزای استارتاپ می باشد که این ویزا در سال 2017 به تصویب قانون گذاری این کشور رسید. از آن زمان کارآفرینان و افراد صاحب ایده می توانند اقامت این کشور را اخذ نمایند و بدون هیچ مشکلی به کشورهای حوزه شینگن سفر کنند. ویزای استارت آپ بصورت یکساله صادر می شود که افراد باید بتوانند در این یک سال کسب و کار خود را با ایده های جدید رونق دهند. ناگفته نماند که ویزای این کشور قابلیت تمدید دارد و اگر قصد اقامت دائم در لتونی را دارید باید حداقل 5 سال در این کشور اقامت موقت داشته باشید.

نحوه دریافت ویزای استارت آپ لتونی

برای شروع و نحوه دریافت ویزای استارت آپ لتونی ابتدا شخص باید درخواست خود را برای استارتاپ شدن ثبت کند. سپس این افراد توسط کارشناسان بیزنس به مصاحبه حدودا یک ساعته دعوت می شوند. در این مصاحبه شما باید بتوانید کارشناس استارت آپ را متقاعد کنید که می توانید طرح خودتان را عملیاتی کنید. از نظر کارشناسان افرادی در اولویت قرار می گیرند که صاحب ایده های جدید بوده و این ایده ها قابلیت پیاده سازی نیز داشته باشند. در صورتی که طرح شما مورد تایید قرار گرفت نامه ای برای حمایت از طرح شما از جانب دولت لتونی ارسال می شود که با این نامه شما می توانید برای دریافت مجوز اقدام کنید. با مراجعه حضوری به کنسول گری لتونی در کشور خود و ارائه مدارک مورد نیاز می توانید مجوز اقامت صادر شده را دریافت نمایید. هزینه این درخواست توسط کنسولگری لتونی به نرخ روز در هر سال محاسبه و اخذ می شود. متقاضیانی که موفق به ورود این کشور شدند حداکثر 30 روز زمان دارند تا بیزنس خودشان را آغاز نمایند. در صورتی که با هر گونه ابهام و مشکل مواجه شدید می توانید با ویزا پلاس در ارتباط باشید. ما شما را به بهترین نحو ممکن راهنمایی می کنیم تا بتوانید در زمانی کوتاه ویزای استارت آپ لتونی را دریافت کنید.

 

 

نوشتن دیدگاه