مشاوره رایگان: 02122110460
ویزای استارت آپ سوئد

سوئد کشور اروپایی به مرکزیت استکهلم واقع در شبه جزیره اسکاندیناوی است این کشور مرکزیت برندهای آشنا مانند اسکانیا و ولوو می باشد. سوئد کشور از لحاظ اقتصادی جایگاه مطلوبی دارد و جزو مهاجر پذیرترین کشور های اروپا می باشد. سوئد هر ساله میزبان افرادی از سرتاسر دنیا است که برای اقامت و کاریابی سوئد اقدام می کنند، یکی از روش های ورود به کشور سوئد برای اقامت، دریافت ویزای استارت آپ سوئد می باشد. با توجه به رشد علم کشور، سوئد از این موضوع مستثنا نیست و همچنان میزبان شرکت های استارت آپی است که برای پیشرفت کشور، تولید نا خالصی زیادی دارد.
آنچه کشور سوئد را از دیگر کشورها متمایز کرده است موراد زیر می باشد :

 • عدم تبعیض با توجه به نوع نژاد، جنسیت، مذهب، سن و ناتوانی جسمی
 • اهمیت به سلامت و امنیت شاغلین
 • امکان همراهی خانواده در زمان اخذ اقامت
 • حمایت از ایده های جدید و استارت آپ ها

اگر قصد دریافت ویزای استارت آپ سوئد را دارید در ادامه با ویزا پلاس همراه باشید. کشور سوئد یک فرصت طلایی برای افرادی است که قصد سرمایه گذاری و کارآفرینی در این کشور را دارند. اگر قصد دریافت اقامت دائم در سوئد را دارید و می خواهید این اقامت را از روش سرمایه گذاری و کارآفرینی دریافت کنید باید از سرمایه کافی برخوردار باشید و بتوانید در بازه زمانی که در این کشور اقامت دارید بدون کمک های دولت هزینه های زندگی خود و فرزندانتان را به طور کامل تامین کنید. افرادی که بیش از 90 روز در این کشور اقامت داشته باشند برای آنها کارت اقامت موقت صادر می شود و این کارت، هویت شما را در این کشور تایید می کند که به کمک آن می توانید حتی به کشورهای عضو شنگن سفر کنید.
در صورتی که بخواهید کسب و کارتان را از روش های استارت آپ و کارآفرینی و یا خود اشتغالی self-employed راه اندازی کنید باید از روش قانون اقدام کنید و مالیات پرداخت کنید. طبق این اسناد صلاحیت شما برای اداره کسب و کار و خانواده ثابت می شود و پس از گذشت 4 سال به شما اقامت دائم تعلق می گیرد. در صورت وجود هر گونه ابهام و یا برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط ثبت شرکت در سوﺋد با مشاورین ویزاپلاس تماس بگیرید.

ویزای استارت آپ سوئد

کشور سوئد دارای نظام حقوقی با ثبات است و از قوانین مالیاتی شفاف پیروی می کند که اگر به عنوان کارآفرین وارد این کشور شدید در سال های ابتدایی فعالیت از مالیات معاف هستید. روش های سرمایه گذاری زیادی در این کشور وجود دارد اما یکی از مهم ترین روش ها که این روزها بسیار مورد اهمیت دولت سوئد قرار گرفته است حمایت از ایده های نو و شرکت های استارت آپ است. به طور یقین این شرکت ها با هزینه های کم می توانند ثروت اندوزی کلانی داشته باشند. در صورتی که به ثبت شرکت پرداختید، سهم شما از شرکت باید حداقل به میزان 51% باشد.

شرایط سرمایه گذاری در سوئد به روش راه اندازی استارت آپ

 • چنانچه بخواهید ویزای استارت آپ سوئد را دریافت کنید باید مدارک مورد نیاز به همراه طرح کسب درآمدتان را به اداره مهاجرت ارائه دهید. پس از بررسی توسط کارشناسان، باید اطلاعات کامل مربوط به موضوع کاری خودتان را که قصد هدایت آن را دارید، از مسئولان دولتی این کشور اخذ نمایید.
 • متقاضی استارت آپ باید اثبات کند در 60 ماه گذشته کاری خود، حداقل 24 ماه تجربه کافی با روش مدیریت و کسب و کار داشته است. این موضوع را می توانید از طریق اسناد و مدارک به کارشناسان سوئدی اثبات کنید.
 • تحصیلات دانشگاهی باید مرتبط با موضوع کاری شما باشد. اگر موضوع دانشگاهی شما نامرتبط است درخواست شما رد خواهد شد.
 • برای راه اندازی استارت آپ باید حداقل هزینه برای سرمایه گذاری را داشته باشید که این رقم به دلیل نرخ پرش سالانه باید استعلام شود.
 • ارائه برنامه دقیق یا برنامه کاری مشخص به همراه بیزینس پلن اجباری است.
 • با کمک بیزینس‌ پلن باید اثبات کنید که می توانید هزینه های زندگی خود و خانواده را برای مدت معین پوشش دهید.
 • برای گرفتن اقامت‌ دائم از راه استارت آپ، نیازی به ارائه مدرک زبان سوئدی ندارید.
 • اگر کمتر از 51% از سهام استارت آپ و یا شرکتی را در اختیارداشته باشید با درخواست اقامت شما موافقت نخواهد نشد.

 

 

نوشتن دیدگاه