مشاوره رایگان: 02122110460
اکسپرس انتری کانادا

کشور کانادا یکی از پر متقاضی ترین و برترین مقاصد مهاجرت در جهان می باشد. با توجه به این که کانادا کشور مهاجر پذیریست و به عنوان برترین کشور جهان از لحاظ کیفیت زندگی شناخته شده است، در سال های اخیر مقصد مهاجرت بسیاری از مردم جهان به ویژه ایرانیان بوده است. این کشور در نیم کره شمالی کره زمین و در منتها الیه شمالی قاره پهناور آمریکا واقع شده است. کشور کانادا تحت سیستم دولت فدرال اداره شده و ایالت های مختلفی دارد. این سیستم فدرالی باعث کنترل بهتر نقاط مختلف کشور و پیشرفت سریع این کشور گردیده است. ایالت های مختلف دارای قوانین خاصی بوده ولی به صورت کلی تحت کنترل نظام فدرال این کشور اداره می شوند. پایتخت این کشور شهر اوتاوا در ایالت انتاریو می باشد. اصلی ترین و پر جمعیت ترین شهرهای این کشور تورنتو، ونکوور و مونترال هستند. پروسه جذب نیروهای مورد نیاز و برنامه های مختلف مهاجرتی باعث ایجاد سیستم های امتیاز بندی مختلفی در این کشور شده است. اکسپرس انتری کانادا یکی از این سیستم های امتیاز بندی در کانادا می باشد که چهار برنامه اصلی مهاجرتی کانادا تحت این سیستم در حال جذب نیرو کار و متخصصین می باشند:

 • برنامه کارگر ماهر فدرال Federal Skilled Worker Program
 • برنامه تجارت فدرال ماهر Federal Skilled Trade Program
 • گروه تجربه کانادایی Canadian Experience Class
 • برنامه گزینش استانی Provincial Nominee Program

مزایای اکسپرس انتری کانادا

 • اعطای اقامت دائم در همان ابتدای ورود به کانادا
 • کم هزینه بودن پروسه های تحت سیستم اکسپرس انتری کانادا
 • رشد اقتصادی بالا و امنیت سرمایه گذاری در کانادا
 • ورود همزمان تمامی اعضای خانواده
 • داشتن حق کار، تحصیل و شرایط بیمه های درمانی
 • کیفیت بالای زندگی در کشور کانادا
 • قابلیت زندگی در تمامی ایالت ها در صورت نداشتن دعوتنامه استانی یا اقدام برای یک استان خاص
 • شفافیت و منصفانه بودن سیستم امتیاز بندی
 • ارائه سابقه دعوتنامه های ارسال شده در دوره های گذشته و کسب امتیاز

اکسپرس انتری کانادا

شرایط اکسپرس انتری کانادا

درصورتی که شما مشخصات خود را در اکسپرس انتری تکمیل کنید، درخواست تان بر اساس ویژگی های سیستم رتبه بندی می شود. پروفایل شما در سیستم اکسپرس انتری، ویژگی های شما را بر این اساس مشخص می کند. این امکان برای متقاضیان اکسپرس انتری وجود دارد که هر لحظه پروفایل خود را آپدیت نمایند و اطلاعات و مدارک ثبت شده خود را ارتقا دهند. در واقع، تنها آیتمی که نمی توان تغییری در آن ایجاد نمود سن است. متقاضیان باید شرایط اکسپرس انتری کانادا را داشته باشند و بتوانند امتیاز مورد نیاز را کسب کنند. امتیاز بندی بر اساس فاکتورهای زیر انجام می شود:

 • فاکتورهای سرمایه انسانی اولیه (Core Human Capital Factors) که شامل سن، سطح تحصیلات، سطح زبان و میزان سابقه کار کانادایی می شود. امتیاز بندی افراد مجرد و متاهل متفاوت است، همسر متقاضی نیز می تواند امتیاز کسب کند. رده سنی بین 20 تا 35 سال امتیاز کامل را دریافت می کنند و سن بالاتر از 42 سال امتیازی نخواهد داشت. شرایط سنی شما بسیار حائز اهمیت است، به طوری که از 29 سالگی به بعد با گذشت هر سال از امتیاز شما کم خواهد شد. سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی باید حداقل 5 سال باشد. به افرادی که اقوام درجه یک آنها مانند خواهر، برادر، پدر و مادر مقیم کانادا هستند نیز امتیاز مشخصی تعلق می گیرد.
 • فاکتورهای قابل انتقال بودن مهارت (Skill Transferability Factors) که شامل ترکیبی از فاکتورهایی است که در بالا به آن اشاره شد. این موارد شامل ترکیب سطح زبان و سطح تحصیلات، ترکیب سطح زبان و سابقه کار غیر کانادایی، ترکیب سابقه کار کانادایی و سابقه کار غیر کانادایی و ترکیب داشتن گواهی صلاحیت شغلی استان با سطح زبان متقاضی می شود.
 • فاکتور دارا بودن گواهی PNP از یکی از استان ها و یا داشتن پیشنهاد شغل از یک کارفرمای معتبر در کانادا در امتیاز بندی اکسپرس انتری تاثیرگذار است.

فرد باید ثابت کند که در مدت زمان تجربه کار حرفه ‌ای خود، تمام وظایف را همانگونه که در بیانیه توضیحات شغلی NOC آمده است به درستی انجام داده است. در این بیانیه وظایف اصلی و اساسی هر شغل ذکر شده است. بر اساس معیار سنجش سطح زبان کانادا CLB، افراد برای افزایش شانس انتخاب در پرونده های اکسپرس انتری باید حداقل نمره 7 را در چهار مهارت زبان دریافت نمایند. تحصیلات به دو بخش کانادایی و غیرکانادایی تقسیم می شود. در تحصیلات کانادایی، حداقل مدرک تحصیلات باید متوسطه و یا آکادمیک باشد. اما در تحصیلات غیر کانادایی قانون ثابتی برای حداقل تحصیلات وجود ندارد. هرچه میزان تحصیلات فرد بالاتر باشد، میزان امتیاز پرونده فرد و شانس انتخاب شدن وی افزایش خواهد یافت. درصورتی که شما دوره کالج یا دانشگاه را در کانادا تکمیل کرده و به پایان رسانده باشید، امتیازات اضافی به شما تعلق خواهد گرفت.

مراحل اکسپرس انتری کانادا

برای تشکیل پرونده اولیه لازم است یک حساب کاربری مخصوص خود درست کنید. پس از باز کردن حساب کاربری، لازم است مشخصات فردی خود و خانواده خود را وارد کنید. اگر همه اطلاعاتی که وارد کرده اید کامل باشد، می توانید پروفایل را ارسال کنید. سیستم، اطلاعات شما را تحلیل می کند و با سه روش مهاجرت موجود مقایسه می نماید. اگر مشخصات شما با هیچ یک از سه روش فوق سازگاری نداشته باشد، ظرف چند دقیقه تا چند ساعت پرونده شما بسته می شود و نامه ریجکتی در پروفایل شما صادر خواهد شد. به همین دلیل بسیار مهم است که از قبل مطمئن باشید که شرایط مهاجرت و اقامت در کانادا از حداقل یکی از سه روش فوق را دارید. صرف نظر از اینکه پرونده قبول یا رد بشود، فایل نامبر برای شما صادر خواهد شد. اگر شما شرایط یکی از روش فوق را داشته باشید، وارد جمع متقاضیان اکسپرس انتری (Selection Pool) می شوید. شما حداکثر یک سال در این جمع باقی خواهید ماند. همچنین سیستم اداره مهاجرت بر اساس پروفایل شما امتیازی به شما می دهد که در اصطلاح CRS (مخفف Comprehensive Ranking System به معنای سیستم امتیازدهی فراگیر) نامیده می شود. هر چقدر امتیاز شما بیشتر باشد شانس رسیدنتان به مرحله بعد بیشتر می شود. دولت کانادا سالی چند بار تعدادی از افراد موجود در جمع متقاضیان Selection Pool را انتخاب می کند. هر بار تعدادی از افرادی که بالاترین امتیاز را آورده اند انتخاب می شوند. اگر امتیاز بالایی داشته باشید به احتمال قوی ظرف کمتر از یک ماه انتخاب می شوید. اگر ظرف یک سال از میان جمع متقاضیان انتخاب نشوید، خود به خود پرونده شما بسته می شود و دوباره باید از اول اقدام نمایید.

اگر از بین جمع متقاضیان انتخاب شوید باید یک سری اطلاعات دیگر را در خصوص خود و خانواده خود در اختیار اداره مهاجرت قرار دهید. این کار از طریق حساب کاربری آنلاین شما انجام می شود. وقتی که همه اطلاعات را وارد کردید، لیستی از مدارک در اختیار شما قرار می گیرد که باید آنها را تهیه و ترجمه و ارائه کنید. همچنین در نظر داشته باشید که در این مرحله به طور معمول 90 روز به شما فرصت داده می شود که همه کارها را انجام دهید. افسر مهاجرت مدارک شما را بررسی می کند و اگر از نظر وی رضایت بخش باشد، از شما می خواهند که تست پزشکی بدهید. همچنین پیشینه شما را بررسی می کنند یا در اصطلاح Background Check می شوید. اگر همه مراحل اکسپرس انتری کانادا بدون مشکل بگذرد برای شما ویزای اقامت صادر می شود و می توانید وارد کانادا شده و زندگی خود را در این کشور به عنوان یک مقیم دائم آغاز کنید. در موارد بسیار نادر ممکن است افسر مهاجرت از شما بخواهد مدارکی را به صورت فیزیکی برایشان پست کنید و یا حتی شما را به مصاحبه حضوری دعوت کنند.

اخذ اقامت کانادا از طریق اکسپرس انتری

اخذ اقامت کانادا از طریق اکسپرس انتری

افرادی که در اکسپرس انتری کانادا موفق به اخذ امتیاز کافی می شوند، با تشخیص و صلاحدید دولت کانادا می توانند در بدو ورود خود به کانادا، اقدام به اخذ اقامت از طریق اکسپرس انتری کانادا نمایند و می توانند همسر و فرزندان زیر 18 سال را نیز به همراه خود به کانادا ببرند. آنها می توانند به راحتی در این کشور مشغول به کار و تحصیل شده و از تمامی حقوی شهروندی به جز حق رای برخوردار شوند. همچنین فرزندان این افراد نیز می توانند در مدارس دولتی کانادا به طور رایگان مشغول به تحصیل شوند. همچنین یکی از مزایای بسیار مهم اکسپرس انتری استفاده از خدمات درمانی رایگان برای شخص و خانواده وی می باشد. از دیگر مزایای قابل توجه برای افرادی که دارای کارت اقامت دائم کانادا هستند اشتغال در این کشور بدون نیاز به مجوز کار است.

دارندگان اقامت دائم کانادا با 3 سال زندگی در کانادا در طی 5 سال و در صورت ادغام با فرهنگ کانادایی و نشان دادن شرایط مناسب زبان، پرداخت بیمه و مالیات و داشتن حقوق کافی می توانند برای دریافت پاسپورت کشور کانادا اقدام نمایند.

خدمات ویزا پلاس در خصوص اکسپرس انتری کانادا

افراد متقاضی اکسپرس انتری کانادا باید به این نکته دقت نمایند که قواعد و قوانین این برنامه مهاجرتی را رعایت نمایند که مبادا دچار مشکل حقوقی در پروسه کاری خود بشوند. اکسپرس انتری کانادا یک اقدام حقوقی است و نیاز است که یک کارشناس حقوقی همواره در همه مراحل انجام کار در کنار شما باشد تا مبادا آثار منفی حقوقی برایتان لحاظ شود. اخذ اقامت کانادا از طریق اکسپرس انتری کانادا مراحل و قوانین خاص خود را دارد که باید به دقت اجرا شود، در غیر اینصورت سبب ریجکتی اقامت شما خواهد شد و اقدام مجدد ریسک بالایی به همراه خواهد داشت. ویزا پلاس با قریب به دو دهه سابقه درخشان و اشراف کامل و همه جانبه به قوانین و مقررات دولتی و مهاجرتی کانادا و همچنین نمونه پرونده های موفق متعدد در این کشور، مفتخر است شما را در خصوص اقدام برای اکسپرس انتری کانادا همراهی کند تا بتوانید با خیالی آسوده و صرفه جویی در وقت و هزینه خود به این مهم دست یابید.

 

 

نوشتن دیدگاه