مشاوره رایگان: 02122110460
تحصیل در دانمارک

کشور دانمارک از جمله کشورهای آرام و مرفه منطقه اسکاندیناوی به شمار می رود. با توجه به شرایط مناسب تحصیل در دانمارک و بازار کار بسیار مناسب، تحصیل در دانمارک رشد چشمگیری داشته است. در سراسر دنیا مدرک کسب شده از دانشگاه های دانمارک به رسمیت شناخته شده و می تواند آینده شغلی فرد را تضمین نماید. کشور دانمارک دارای یکی از قویترین نظام های آموزشی دنیا است و در تمامی مقاطع تحصیلی به روزترین و بهترین سیستم آموزشی را ارائه می دهد. کسانی که قصد مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل در این کشور را دارند می توانند از مزایای اخذ اقامت دانمارک از طریق تحصیل و نهایتا رسیدن به تابعیت و اقامت در دانمارک بهره مند شوند. دانشگاه های دانمارک رتبه و رنکینگ خوبی در جهان دارند، به همین علت اکثر این دانشگاه ها مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران می باشند.

اخذ ویزای تحصیلی دانمارک

دانشگاه های دانمارک طیف وسیعی از موضوعات تحصیلی و مطالعاتی را ارائه می دهد و دانشجویان در دانمارک نقش اصلی را در اهداف آموزشی دنبال می کنند. مطالب درسی به روش های نوآورانه در نظام آموزشی دانمارک تدریس می شود. به همین جهت دانشجویان در هر موضوعی انتخاب رشته داشته باشند می توانند از کیفیت عالی و استانداردهای بالای دانشگاه های دانمارک بهره مند شوند. دانشگاه های دانمارک در رتبه پنجم جهان از نظر تسهیلات آموزش عالی قرار دارند و مدرک دانشگاهی آنها از اعتبار بین المللی برخوردار هستند. همچنین در دانشگاه های دانمارک از اساتید برجسته بهره گیری شده است. تحصیل در دانمارک برای اعضای اتحادیه اروپا نیازی به ویزا ندارد، اما متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا برای تحصیل در این کشور ملزم به اخذ ویزای تحصیلی دانمارک هستند. متقاضیان پس از دریافت پذیرش از دانشگاه های دانمارک باید برای دریافت ویزا اقدام نمایند. مدت زمان رسیدگی به درخواست و صدور ویزای متقاضی 60 روز خواهد بود.

اخذ پذیرش تحصیلی دانمارک

دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی زیادی برای تحصیل در دانمارک وجود دارد. در دانمارک علاوه بر دانشگاه های دولتی، دانشگاه های خصوصی نیز وجود دارند که متقاضیان می توانند با توجه به رشته مد نظر خود اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی دانمارک نمایند. دانش آموزان بین المللی باید بتوانند به یکی از زبان های دانمارکی، سوئدی، نروژی، انگلیسی و یا آلمانی که در مدارس دانمارک تدریس می شود، تحصیل کنند. دانشگاه های دانمارک جهت تحصیل در این کشور در رتبه پنجم قرار دارند و جزو بهترین دانشگاه ها از نظر تسهیلات آموزش عالی می باشند. مدارک دانشگاهی دانمارک از اعتبار بین المللی برخوردار هستند. متقاضیان می توانند نسبت به اخذ پذیرش تحصیلی دانمارک از هر کدام از دانشگاه های این کشور اقدام نمایند. متقاضی می تواند هشت درخواست پذیرش به دانشگاه های این کشور بفرستد تا شانس خود را جهت اخذ پذیرش تحصیلی دانمارک افزایش دهد.

تحصیل در دانمارک

خدمات ویزا پلاس در خصوص اعزام دانشجو به دانمارک

شرکت ویزا پلاس با داشتن سالها تجربه در امور پذیرش تحصیلی، بهترین خدمات پذیرش را به دانشجویان گرامی ارائه می دهد. این شرکت با اشراف کامل به دانشگاه ها و سیستم تحصیلی در دانمارک، راه علاقمندان به تحصیل در این کشور را هموار می نماید. کارشناسان مجرب و با تجربه ویزا پلاس در تمامی مراحل اخذ پذیرش تا دریافت ویزای تحصیلی و اعزام دانشجو، آماده کمک رسانی و پاسخگویی به شما عزیزان می باشند. برای این امر، می توانید از طریق شماره های درج شده در پایین سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دانمارک

دانمارک جنوبی ترین کشور اسکاندیناوی است که تنها با آلمان مرز مشترک دارد. دانمارک با سوئد و نروژ صرفا مرز مشترک دریایی دارد. این کشور دارای 7500 کیلومتر خط ساحلی است. به سبب جغرافیای دانمارک و دسترسی به دریا، کشاورزی و ماهیگیری و کشتی سازی از گذشته باعث رونق اقتصاد دانمارک شده اند. پایتخت این کشور شهر کپنهاگ است. کشور دانمارک به قرارداد یورو نپیوسته بنابراین واحد پول آن کرون دانمارک است. دانمارک از طریق پل دریایی اورسوند به سوئد متصل می شود. دانمارک از اعضای موسس سارمان ملل و ناتو است و دارای دولت رفاه ‌است و از نظر کم بودن اختلاف درآمد مردم، در رتبه اول جهان قرار دارد. دانمارک از نظر درآمد سرانه در رتبه هفتم جهان است و در بررسی‌ های سالانه، مردم این کشور مکررا به عنوان راضی ترین و شادترین مردم جهان شناخته شده اند. آب و هوای دانمارک معتدل، مرطوب و پر باران است. دانمارک بر سرزمینی جلگه‌ای سرسبز و بسیار حاصلخیز با مراتع فراوان شکل یافته ‌است و رودهای آن کوتاه ولی پر آب هستند.

 

زندگی و کار در دانمارک

کیفیت زندگی در دانمارک بسیار بالا است و به سبب کیفیت بالای زندگی در دانمارک، رضایت مردم آن از زندگی زبانزد است. مردم این کشور به علت وضعیت مناسب زندگی و کار در دانمارک جزو راضی ترین ملت ها به شمار می روند. این عوامل موجب شده تا متقاضیان از کشورهای مختلف قصد مهاجرت به این کشور را داشته باشند.

دولت دانمارک اجازه کار حین تحصیل را به دانشجویان می دهد. پیدا کردن کار دانشجویی در هر کشوری به پارامترهای متفاوتی نظیر سطح آگاهی فرد از زبان آن کشور، تجربه کاری، ویژگی های شخصی، زمان ورود شخص به آن کشور و چندین عامل دیگر وابسته است. دانشجویان می توانند در حین تحصیل در مقطع کارشناسی در دانمارک 10 ساعت در هفته کار کرده و می ‌توانند تامین کننده هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویی خود باشند. دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد در کشور دانمارک مجوز کار پاره وقت به مدت 20 ساعت در هفته را دارا می باشند. دانشجویان مقطع دکتری نیز اجازه کار به مدت 30 ساعت در هفته را دارند.

بعد از فارغ التحصیلی دانشجویان به مدت 6 ماه فرصت دارند تا به دنبال کار در این کشور بگردند و اگر شغل مناسب با تحصیلات خود پیدا کردند می توانند ویزای خود را به کاری تبدیل کرده و در دانمارک بمانند. در نهایت پس از گذشت 5 سال و با پرداخت مالیات می توانند اقامت دائم و پس از حدود 8 سال اقامت، با دانستن زبان دانمارکی، نداشتن سوء پیشینه و قبولی در آزمون شهوندی می توانند تابعیت یا پاسپورت کشور دانمارک را اخذ نمایند.

 

سیستم آموزشی دانمارک

سیستم آموزشی دانمارک به گونه ای است که خلاقیت، ایجاد نوآوری، تفکر تحلیلی و انتقادی را ترویج می دهد. همچنین به تازگی در روند سیستم تحصیل دانمارک یک نوآوری ایجاد کرده اند که دانشجو در حین تحصیل می تواند دوره کارآموزی را گذرانده و تجربه کاری بیشتری بدست آورد که این موضوع سیستم آموزش دانمارک را منحصر به فرد می نماید. در این کشور تحصیل در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری امکان پذیر است. طول دوره تحصیل در دانمارک در مقطع لیسانس 4 سال می باشد. مدت تحصیل در رشته هایی مانند هنر و معماری در این کشور سه ساله می باشد. در دانمارک دوره کارشناسی، تحصیل بر پایه آکادمیک و تحقیقی است و دانشجو را با دانش تخصصی آشنا می سازد. مدت زمان دوره های کارشناسی ارشد معمولا 2 سال می باشد. مدت زمان دوره تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های هنر 2 الی 3 ساله می باشد. برخی از رشته ها هم چون دامپزشکی و معماری 5 یا 6 سال طول می کشند. تحصیل در دانمارک در رشته پزشکی حدودا 6 سال طول می کشد و دروس به دو زبان انگلیسی و دانمارکی تدریس می شوند. طول تحصیل در مقطع دکتری حدودا 3 تا 4 سال است. سال تحصیلی در دانشگاه های دانمارک به دو ترم پاییز و بهار تقسیم می شود و از اول سپتامبر تا ژوئن ادامه دارد. بین هر ترم تعطیلات یک هفته ای وجود دارد.

دسته بندی مراکز آموزش عالی در سیستم آموزشی دانمارک

پنج نوع موسسه آموزش عالی در دانمارک وجود دارد که همگی تحت نظارت وزارت آموزش دانمارک هستند:

 • دانشگاه: تحصیلات عالی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می دهد.
 • کالج های دانشگاهی: دوره های تخصصی حرفه ای را در زمینه هایی مانند پرستاری، مهندسی و کارهای اجتماعی ارائه می دهند. این کالج ها دارای ارتباطات قوی با کسب و کار و دانشگاه ها هستند.
 • موسسات آموزش عالی هنری: این مدارس هنری ویژه برای دانشجویان طراحی، موسیقی، معماری و نساجی هستند.
 • مدارس آموزش و پرورش: این مدارس ارائه دهنده دوره های تحقیقاتی و تمرینی می باشند. این مدارس را می توان در کپنهاگ، ارشوس، فردریکیا و سندببور یافت.
 • آکادمی های کسب و کار

 

رشته های برتر تحصیلی در دانمارک

کلیه رشته های تحصیلی در دانمارک از استاندارد بالایی برخوردار هستند. مدرک تحصیلی تمامی رشته ها اعتبار یکسانی دارد، اما برخی رشته ها نزد دانشجویان خارجی پرطرفدار هستند. از پر متقاضی ترین رشته ها در مقطع کارشناسی می توان به رشته های مدیریتی اشاره نمود. در مقطع کارشناسی ارشد، رشته های مدیریت بازرگانی، علوم اجتماعی، انسان شناسی، علوم طبیعی، اقتصاد، کشاورزی، دامپزشکی، طراحی، بازرگانی، فناوری اطلاعات، بیوتکنولوژی و مهندسی عمران از محبوب ترین رشته های برتر تحصیلی در دانمارک به شمار می آیند.

دانشگاه های برتر دانمارک

برخی از دانشگاه های برتر دانمارک به شرح ذیل می باشد:

 • دانشگاه کپنهاگ در رتبه اول کشوری و در رنکینگ جهانی 93 قرار دارد.
 • دانشگاه آرهوس در رتبه دوم کشور و جایگاه 134 را در رنکینگ جهان دارد.
 • دانشگاه صنعتی دانمارک در رتبه سوم کشور و در رنکینگ جهانی 176 جای دارد.
 • دانشگاه آلبورگ در رنکینگ 340 دنیا قرار گرفته است.
 • دانشگاه جنوبی دانمارک در رنکینگ 414 جهان جای دارد.
 • مدرسه تجاری کپنهاگ رنکینگ 801 جهان را به خود اختصاص داده است.
 • دانشگاه راسکیلد در رنکینگ 1094 دنیا قرار دارد.
 • دانشگاه آی تی کپنهاگ در رنکینگ جهانی 1185 جای دارد.
 • کالج دانشگاهی سی الند در رنکینگ جهانی 5013 قرار گرفته است.
 • مدرسه طراحی كولدینگ در رنکینگ 5618 دنیا قرار دارد.

 

پذیرش ویزای تحصیلی دانمارک

تحصیل در مقطع کارشناسی در دانمارک مستلزم دریافت پذیرش از موسسات و دانشگاه های معتبر از نظر آموزشی است. محدودیت سنی برای تحصیل در دانمارک وجود ندارد، گرچه برای تحصیل در دانمارک در رشته های پزشکی چنانچه سن متقاضی کمتر از 34 سال باشد شانس بیشتری جهت پذیرش ویزای تحصیلی دانمارک دارد. دریافت پذیرش تحصیلی متقاضیانی که سن آنها بین 35 تا 40 سال باشد آسانتر است. داشتن‌ دیپلم‌ دبیرستان‌ اولین شرط‌ ورود به‌ دانشگاه‌ ها و مراکز آموزش‌ عالی کشور دانمارک است. الزامی است که دانشجویان مهارت های زبانی خود را در یکی از زبان های دانمارکی، انگلیسی و یا آلمانی ارائه دهند. تحصیلات در مقطع لیسانس در دانمارک در برخی رشته های تحصیلی به زبان دانمارکی می باشد و دانشجوی متقاضی اخذ پذیرش در مقطع لیسانس کشور دانمارک ملزم به ارائه مدرکی دال بر تسلط بر زبان دانمارکی قبل از ورود به دانشگاه های دانمارک می باشد. برخی از دانشجویان بین المللی می توانند قبل از دریافت پذیرش در دانشگاه در دوره های مقدماتی ثبت نام نمایند. دانشجویان باید در دروه های مقدماتی ثبت نام نمایند که به دوره های آموزش عالی آنان مرتبط باشد. شرکت در این دوره ها شرط لازم برای ورود به دانشگاه های دانمارک و شرکت در برنامه های آموزشی عالی می باشد. دانشجویان باید در نظر داشته باشند که در موسساتی عالی باید پذیرش دریافت کنند که دارای اعتبار عمومی باشد و توسط موسسات ارزیابی دانمارک EVA تایید شده باشد. گذراندن‌ یک‌ سال‌ پیش‌ دانشگاهی‌ در بعضی‌ دانشگاه‌ ها و موفقیت‌ در امتحان‌ ورودی‌ برای‌ دانشجویان‌ خارجی‌ الزامی‌ است.

برای ورود به تحصیل در مقطع فوق لیسانس در دانمارک نیازی به امتحان ورودی نمی باشد و این امر فقط با در نظر گرفتن نمرات دوره قبل و اظهار نظر اساتید امکان پذیر می باشد. همچنین متقاضیان باید مدرک معادل کارشناسی داشته باشند. بسیاری از رشته های دانشگاهی در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارائه می شوند. علاوه بر این افراد متقاضی می بایست مدرک آیلتس با نمره 6.5 داشته باشند.

متقاضی تحصیل در مقطع دکتری در دانمارک به مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر نیاز دارد. تحصیل در مقطع دکتری در دانمارک نسبت به مقاطع دیگر کمی متفاوت است. تحصیل در این مقطع بیشتر به صورت پروژه ای و تحقیقاتی انجام می شود. تحصیل در مقطع دکتری در کشور دانمارک به دو صورت Self-fund و Full fund ارائه می گردد. یکی از نقاط قوت تحصیل در دانمارک در مقطع دکتری تحصیل به زبان انگلیسی می باشد، از این رو دانشجویان بسیاری تمایل دارند برای تحصیل در این کشور اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی نمایند. جهت تحصیل در دانمارک مدرک آیلتس 7 برای مقطع دکتری الزامی است. داشتن تالیفات از قبیل مقالات بین المللی ISI، کتاب و یک استاد راهنما از جمله شروط پذیرش ویزای تحصیلی دانمارک جهت تحصیل در دانمارک در مقطع دکتری است. دانشجویان همچنین باید یک پروپوزال قوی داشته باشند.

متقاضیان تحصیل در تمامی مقاطع باید نامه تمکن مالی مبنی بر پشتوانه مالی داشته باشند که نشان دهد مبلغ آن معادل هزینه یکسال زندگی و تحصیل در این کشور است.

بر اساس قانون دانمارک دانشجویانی که از دانشگاه های این کشور پذیرش و ویزای تحصیلی داشته باشند، می توانند همسر و فرزندان زیر 18 سال را به عنوان همراه با خود به کشور دانمارک ببرند. نکته بسیار مهم و جذاب در این خصوص این است که شخص همراه می تواند ویزای کاری تمام وقت دریافت کرده و از همان ابتدای ورود خود به این کشور به صورت تمام وقت کار کرده و اقامت کاری دریافت نماید. این در حالی است که شخص اصلی نیز که با ویزای دانشجویی ورود کرده است تا زمانی که مشغول به تحصیل است می تواند به صورت پاره وقت کار دانشجویی انجام دهد. نکته مثبت دیگر این است که فرزندان این شخص می توانند به صورت کاملا رایگان در مدارس این کشور تحصیل نمایند.

 

هزینه تحصیل در دانمارک

هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی حدود 15,000 تا 17,000 یورو در سال بسته به نوع دانشگاه و رشته مورد نظر می باشد. دوره تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بسته به نوع رشته و دانشگاه مورد نظر از سالی 6,000 یورو تا حدود 20,000 یورو برای دانشجویان بین المللی و غیر اروپایی هزینه خواهد داشت، اما برای دانشجویان دانمارکی رایگان می باشد. البته هزینه تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی تا سالی 34,000 یورو نیز قابل افزایش است. تحصیل در مقطع دکتری نیز به صورت میانگین برای تمامی رشته ها حدودا سالی 10,000 یورو است.

هزینه زندگی در دانمارک

از آنجایی که کشور دانمارک جزو کشورهای ثروتمند است از نظر هزینه های زندگی نیز جزو کشورهای گران محسوب می شود. البته این نکته هم مهم است که هزینه های زندگی در دانمارک به نوع زندگی کردن یا سبک زندگی شخص، شهر و یا منطقه زندگی افراد بستگی دارد، اما به طور کلی برای دانشجویان هزینه زندگی در دانمارک بین 800 تا 1000 یورو در ماه می باشد.

برخی جزئیات هزینه های زندگی دانشجویی در دانمارک شامل موارد ذیل می باشد:

 • هزینه خوابگاه دانشجویی بسته به شهر محل تحصیل ماهانه 200 تا 250 یورو
 • هزینه خانه دانشجویی شریکی حدود 350 یورو
 • هزینه اجاره ماهیانه آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 600 یورو
 • هزینه اجاره ماهیانه آپارتمان یک خوابه در اطراف شهر 500 یورو
 • هزینه خدمات شامل آب، برق، سرمایش، گرمایش و زباله برای آپارتمان 85 متری 200 یورو
 • هزینه خوراک و مواد غذایی 200 تا 250 یورو
 • هزینه حمل و نقل ماهیانه 52 یورو
 • هزینه اینترنت 31 یورو
 • هزینه باشگاه ورزشی برای هر بزرگسال ماهانه 30 یورو
 • هزینه خرید کتاب و وسایل آموزشی بسته به رشته تحصیلی ماهانه حدود 35 تا 60 یورو
 • هزینه تفریح و امور فرهنگی 40 یورو
 • هزینه بیمه درمان ماهیانه 26 یورو

 

 

نوشتن دیدگاه

 

مطالب این صفحه صرفا جهت اطلاع رسانی است. ویزاپلاس هیچ اقدامی در این خصوص ندارد.