مشاوره رایگان: 02122110460
پاسپورت گرانادا

گرانادا کشوری است در حوزه دریای کارائیب که در انتهای جنوبی زنجیره جزیره گرانادین واقع شده است. این کشور شامل خود جزیره گرانادا و 6 جزیره کوچک اطراف آن است که در امتداد شمالی جزیره اصلی کشیده شده اند. کشور گرانادا در شمال غربی ترینیداد و توباگو، در شمال شرقی ونزوئلا و در جنوب غربی کشور سنت کیس و مجموعه جزایر گرانادین قرار دارد. این کشور دارای جمعیتی حدود 110 هزار نفر می باشد. پایتخت گرانادا شهر سنت جورج است. گرانادا برای سالیان متمادی توسط فرانسوی ها و سپس توسط بریتانیا استعمار شده بود. جزایر گرانادا هنوز آثاری از این استعمار اروپایی را در فرهنگ، معماری و نامگذاری سواحل خود حفظ کرده است . اکنون نیز این کشور جزو مستعمرات بریتانیای کبیر به شمار می آید. این کشور همچنین بعلت تولید محصولات برگرفته از درخت جوز یا nutmeg از بزرگترین صادر کنندگان این محصولات به شمار می رود. این کشور به جزیره ادویه نیز معروف است. زبان رسمی این کشور انگلیسی و زبان دوم آن فرانسوی است. واحد پول گرانادا نیز دلار کارائیب شرقی می باشد. این کشور علاوه بر محصولات درخت جوز بازار صادراتی خوبی در زمینه میوه، کاکائو و سبزیجات دارد. توریسم نیز از گسترش یافته ترین صنایع گراناداست. دین اکثر مردم کاتولیک و بقیه پروتستان هستند. همچنین اکثر مردم این کشور سیاهپوست و دورگه و اقلیتی سرخ پوست و سفید پوست هستند. آب و هوا در گرانادا استوایی و میانگین دما 28 درجه سانتیگراد در سال است. گرانادا یک جزیره آفتابی است.

پاسپورت گرانادا

اخذ پاسپورت گرانادا

پاسپورت گرانادا در رنکینگ بین المللی پاسپورت کشورهای جهان در رتبه 38 قرار دارد. متقاضی با داشتن پاسپورت گرانادا می تواند بدون ویزا به 36 کشور سفر کنند. همچنین می تواند به راحتی به 27 کشور دنیا با اخذ ویزای فرودگاهی سفر داشته باشد که برخی از این کشورها کشورهای عضو اتحادیه اروپا، انگلستان، ایرلند، کشورهای حوزه کارائیب و کشورهای مشترک المنافع، چین و روسیه می باشند. موافقت نامه برای معافیت ویزای متقابل بین گرانادا وکشورهای حوزه شنگن در سال 2015 به امضا رسید. شایان ذکر است که داشتن پاسپورت گرانادا یک فرصت مناسب برای بدست آوردن ویزای E-2 ایالات متحده آمریکا می باشد. با این توصیفات اعتبار پاسپورت این کشور و آزادی سفر برای دارنده آن، خود یکی از بزرگترین مزیت های اخذ پاسپورت گرانادا است. قانون ملی گرانادا به شهروندان خود اجازه داشتن تابعیت مضاعف می دهد، به این معنی که متقاضی با داشتن تابعیت و پاسپورت گرانادا، تابعیت و پاسپورت کشور زادگاه خود را از دست نخواهد داد. برنامه CBI بوسیله یک پروتکل قانونی توسط دولت گرانادا اداره می شود. بر این اساس، سرمایه گذاران پس از ارسال درخواست جهت اخذ شهروندی گرانادا از طریق سرمایه گذاری، به این کشور دعوت می شوند. برای هر درخواست، خانواده و شرکای تجاری سرمایه گذار باید بصورت جداگانه توسط دولت گرانادا مورد بررسی قرار گیرند. لازم به ذکر است که سرمایه گذار می بایست سرمایه خود را به مدت حداقل 4 سال در کشور گرانادا نگه دارد. برنامه سرمایه گذاری در گرانادا به طور خلاصه شامل دو زیر برنامه، کمک مالی به اقتصاد گرانادا و سرمایه گذاری در زمینه املاک و مستغلات مورد تایید دولت این کشور می باشد.

اخذ پاسپورت گرانادا

هزینه اخذ پاسپورت گرانادا

هزینه اخذ پاسپورت گرانادا با توجه به تعداد اعضای خانواده و روش سرمایه گذاری متفاوت است. با سرمایه گذاری در پروژه های ساخت و ساز و همچنین خرید ملک در گرانادا با حداقل مبلغ 200,000 دلار می توان پاسپورت گرانادا را برای خود و خانواده خود اخذ نمود. در حال حاضر قیمت هر متر مربع زمین کنار ساحل در گرانادا بین 20,000 تا 50,000 آمریکا می باشد.

در برنامه کمک به اقتصاد گرانادا پروژه هایی که متقاضی می تواند با آنها به پاسپورت گرانادا دست یابد طرح هایی در زمینه انرژی های نو و کشاورزی و توریسم هستند. این طرح ها با هدف تبدیل گرانادا به کشوری با چشم انداز اقتصادی امید بخش و رفاه اجتماعی آغاز شدند. مبلغ این سرمایه گذاری به میزان حداقل 350,000 دلار می باشد که بصورت اهدایی و غیر قابل بازگشت خواهد بود. یکی از مزیت های مهم این طرح این است که هیچ مالیاتی در سطح جهانی برای پرداخت وجود نخواهد داشت.

در هر دو نوع طرح سرمایه گذاری، برای خانواده های بیش از چهار نفر، به ازای هر نفر 25,000 دلار به مبلغ فوق اضافه خواهد شد. هزینه اخذ پاسپورت گرانادا برای والدین وابسته کمتر از 65 سال حدود 50,000 دلار و برای والدین بالای 65 سال 25,000 می باشد. متقاضیان باید هزینه درخواست، هزینه بررسی پیشینه و هزینه پردازش را نیز در نظر داشته باشند.

هزینه پاسپورت گرانادا

خدمات ویزا پلاس در خصوص اخذ پاسپورت گرانادا

کسب اقامت و پاسپورت گرانادا یک پروسه حقوقی است و نیاز به آگاهی کامل به قوانین مهاجرتی و مالیاتی کشور مقصد دارد. ویزا پلاس با قریب به دو دهه فعالیت درخشان در امور مهاجرتی شما را در راه رسیدن به تابعیت گرانادا یاری و همراهی می نماید. کارشناسان مجرب این مجموعه با بررسی کامل شرایط شما و کشور مقصد بهترین راه را برای اخذ پاسپورت گرانادا به شما معرفی می نمایند. ویزا پلاس در تمامی مراحل از آماده سازی مدارک و تعیین وقت سفارت و در نهایت اخذ اقامت این کشور در کنار شما خواهد بود. ویزا پلاس با برخورداری از دانش به روز و با داشتن کارشناسان مطلع شما را از قوانین مهاجرتی و نحوه اقدام کشور گرانادا آگاه می کند تا علاوه بر صرف زمان کوتاه تر در هزینه شما نیز صرفه جویی گردد.

 

 

نوشتن دیدگاه