مشاوره رایگان: 02122110460
پاسپورت دومینیکا

دومینیکا کشوری جزیره ای در دریای کارائیب است. دومینیکا در جنوب گوادلوپ و در شمال مارتینیک واقع شده است. دومینیکا از جزایر بادپناه و بخشی از منطقه آنتیل کوچک است و به خاطر طبیعت دست نخورده ای که دارد به جزیره طبیعت کارائیب معروف است. دومینیکا عمدتا توسط جنگل های بارانی پوشیده شده است و از دیدگاه زمین شناسی جوان ترین جزیره آنتیل کوچک به شمار می رود. به همین دلیل فعالیت های آتشفشانی و زمین گرمایی هنوز در آن دیده می شوند. به دلیل آنکه این کشور مستعمره فرانسه بوده گاهی از آن به نام دومینیکای فرانسه نیز نام برده می شود. همچنین این کشور مدت ها مستعمره انگلیس بود و هم اکنون جزو کشورهای مشترک المنافع می باشد. دومینیکا عضو سازمان ملل، بانک جهانی و صندوق بین المللی پول است. جمعیت این کشور 10 میلیون و 700 هزار نفر برآورد شده است. پایتخت دومینیکا شهر وسو است. از پورتسموث، کالیبیشی، سانتیاگو، لاوگا و سان پدرو می توان به عنوان مهمترین شهرهای این کشور یاد کرد. زبان رسمی این کشور انگلیسی است و زبان های کریول دومینیکایی و فرانسوی نیز به عنوان زبان های گفتاری رایج هستند. امروزه اکثریت مردم دومینیکا سیاهپوست هستند و سرخ پوستان کارائیبی و سفیدپوستان در اقلیت هستند. حدود 80 درصد از مردم دومینیکا کاتولیک رم هستند ولی با این حال در سال های اخیر کلیساهای پروتستان نیز در این جزیره بنا شده اند. اقتصاد دومینیکا کاملا به گردشگری، کشاورزی و اخذ مالیات وابسته است. اقتصاد دومینیکا بر پایه صادرات موز است. این کشور جزیره ای با توجه به طبیعت بکر و بی نظیری که دارد بین گردشگران و ماجراجویان بسیار محبوب است. دومینیکا به طور عمده در حجم وسیعی از جنگل ها پوشیده شده و خانه دوم جنگل های جهان می باشد. این کشور دارای آب و هوایی گرمسیری تحت تاثیر بادهای شمال شرقی است.

پاسپورت دومینیکا

اخذ پاسپورت دومینیکا

دانستن اعتبار پاسپورت یک کشور از جمله موارد مهم و تاثیرگذار در انتخاب آن کشور برای اقامت و مهاجرت به شمار می رود. پاسپورت دومینیکا از نظر اعتبار در رتبه 31 جهان قرار دارد. با پاسپورت این کشور امکان سفر بدون ویزا به 90 کشور جهان وجود خواهد داشت و همچنین می توان برای سفر به 35 کشور جهان با پاسپورت دومینیکا در بدو ورود به مرز درخواست ویزا نمود. بدست آوردن پاسپورت این کشور به فرد اجازه سفر به بسیاری از کشورها مانند انگلستان و کشورهای حوزه شینگن را بدون نیاز به اخذ ویزا خواهد داد. همچنین داشتن این پاسپورت به متقاضیان امکان افتتاح حساب بانکی در اتحادیه اروپا، حوزه شینگن و انگلستان را می دهد. پاسپورت دومینیکا دارای اعتباری 10 ساله بوده که می توان آن را به صورت مادام العمر تمدید نمود. پاسپورت دومینیکا برای کودکان زیر 16 سال 5 سال اعتبار دارد. تابعیت دومینیکا تحت هیچ شرایطی قابل ابطال نیست. وقتی که یک شخص پاسپورت و ملیت دومینیکا را بدست آورد هیچ اجباری برای رفتن به این جزیره به منظور حفظ تابعیت وجود ندارد و امکان تمدید به صورت غیر مشروط برای تمام شهروندان وجود دارد. برای تمدید آن می توان با پرداخت مبلغی اندک در هر کدام از کنسولگری ها، سفارت ها، دفتر کمیسیون عالی در سراسر دنیا و یا اداره گذرنامه دومینیکا اقدام کرد. مزیت بسیار مهم این است که نیازی به داشتن آدرس دومینیکایی برای تمدید پاسپورت این کشور نخواهد بود و فرد می تواند از آدرس محل اقامت خود در هرجای دنیا بدون هیچ مشکلی استفاده کند. جمهوری دومینیکا یکی از بهترین برنامه های اعطای تابعیت و پاسپورت از طریق سرمایه گذاری CBI ارائه کرده است که امکان دسترسی تمامی کشورها از طریق یک مسیر قابل اعتماد و مقرون به صرفه برای دستیابی به تابعیت دوم را فراهم آورده است.

اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری از جمله راه هایی است که افراد را به این منظور می رساند. سرمایه گذاری به دو روش خرید املاک و مستغلات و حمایت مالی از صندوق تجاری دولت برای متقاضیان امکان پذیر است. بزرگترین مزیت سرمایه گذاری در صندوق تجاری دولت دومینیکا این است که متقاضیان می توانند بدون اخذ اقامت دائم و انجام شرایط دریافت آن بلافاصله برای دریافت شهروندی و پاسپورت اقدام کنند. این مساله بدان معناست که سرمایه گذار و خانواده اش به محض تایید درخواست سرمایه گذاری می توانند برای شهروندی درخواست دهند. پروسه خرید ملک در دومینیکا شرایط متفاوتی دارد و از همان ابتدا منجر به اخذ پاسپورت این کشور نخواهد شد. با خرید ملک برای متقاضیان اقامت 3 ساله صادر می شود و سپس برای 2 سال دیگر قابل تمدید خواهد بود و در نهایت منجر به اخذ تابعیت دومینیکا می گردد. یکی از شروط لازم برای تمدید اقامت، حفظ مالکیت ملک است. متقاضی می تواند با پرداخت هزینه برای همسر، فرزندان زیر 18 سال و والدین بالای 55 سال خود نیز تقاضای پاسپورت نماید. کل پروسه اخذ پاسپورت دوم از طریق دومینیکا 6 ماهه است.

اخذ پاسپورت دومینیکا

هزینه اخذ پاسپورت دومینیکا

هزینه اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق کمک مالی به صندوق اقتصادی دولت برای متقاضی اصلی به مبلغ 100,000 دلار است. این هزینه برای یک زوج به مبلغ 175,000 دلار خواهد رسید. مبلغ سرمایه گذاری مورد نیاز برای یک خانواده سه یا چهار نفره 200,000 دلار است. به ازای هر فرزند مبلغ 50,000 به مبلغ اصلی اضافه خواهد شد. علاوه بر این مبالغ، متقاضیان باید هزینه تقاضا، بررسی امنیتی، ثبت و صدور پاسپورت را برای هر یک از اعضای خانواده خود در نظر بگیرند. مبلغ سرمایه گذاری باید به بانک تجاری دومینیکا سپرده شود. در صورتی که درخواست شهروندی در قدم نهایی رد شود کل مبلغ سرمایه گذاری منهای مبلغ جزئی هزینه درخواست طی یک ماه به متقاضی بازگشت داده خواهد شد.

حداقل مبلغ سرمایه گذاری در دومینیکا در زمینه املاک و مستغلات 200,000 دلار است. این مقدار سرمایه برابر با هزینه لازم برای خرید پاسپورت برای یک خانواده 4 نفره است. ملک خریداری شده باید به مدت 3 سال حفظ شود. متقاضیان باید علاوه بر هزینه اصلی خرید ملک هزینه های دیگری مانند دفتر اسناد، کارشناسی ارزش ملک، انتقال سند و کمیسیون مشاور املاک را نیز در نظر داشته باشند.

افرادی که دارای پاسپورت دومینیکا هستند از پرداخت مالیات بر تمام درآمدهای خارجی و سود سرمایه معاف هستند و مشمول پرداخت مالیات بر هدیه، ارث و ثروت در این کشور نمی شوند. افرادی که حداقل به مدت 183 روز در سال در داخل خاک این کشور اقامت داشته باشند مقیم دومینیکا به حساب می آیند. افراد مقیم دومینیکا موظف هستند برای درآمد خود مالیات بپردازند، درحالی که افراد غیر مقیم هیچ گونه مالیاتی نمی پردازند و تنها چنانچه در کشور دومینیکا درآمد کسب نمایند باید بر سود حاصل از منابع داخل جزیره دومینیکا مالیات پرداخت نمایند.

هزینه پاسپورت دومینیکا

خدمات ویزا پلاس در خصوص اخذ پاسپورت دومینیکا

کسب اقامت و پاسپورت دومینیکا یک پروسه حقوقی است و نیاز به آگاهی کامل به قوانین مهاجرتی و مالیاتی کشور مقصد دارد. ویزا پلاس با قریب به دو دهه فعالیت درخشان در امور مهاجرتی شما را در راه رسیدن به تابعیت دومینیکا یاری و همراهی می نماید. کارشناسان مجرب این مجموعه با بررسی کامل شرایط شما و کشور مقصد بهترین راه برای اخذ پاسپورت دومینیکا را به شما معرفی می نمایند. ویزا پلاس در تمامی مراحل از آماده سازی مدارک و تعیین وقت سفارت و در نهایت اخذ اقامت این کشور در کنار شما خواهد بود. ویزا پلاس با برخورداری از دانش به روز و با داشتن کارشناسان مطلع شما را از قوانین مهاجرتی و نحوه اقدام کشور دومینیکا آگاه می کند تا علاوه بر صرف زمان کوتاه تر در هزینه شما نیز صرفه جویی گردد.

 

 

نوشتن دیدگاه