مشاوره رایگان: 02122110460
پاسپورت سنت کیتس

سنت کیتس یکی از جزیره های دوگانه کشور سنت کیتس و نویس است که در دریای کارائیب و جنوب شرقی فلوریدای آمریکا واقع شده است. سنت کیتس که به صورت رسمی به عنوان جزیره سنت کریستوفر شناخته می شود جزیره ای در وست ایندیا است. ساحل غربی سنت کیتس با دریای کارائیب و ساحل شرقی آن با اقیانوس اطلس هم مرز است. سنت کیتس با جزیره همسایه خود یعنی نویس یک کشور به اسم فدراسیون سنت کیتس و نویس را تشکیل می دهند. سنت کیتس و نویس با یک کانال کم عمق به نام The Narrow از هم جدا شده اند. سنت کیتس و نویس تا زمان اعلام استقلال خود یعنی تا سال 1983 عضوی از وست ایندیای بریتانیای کبیر بود. جمعیت سنت کیتس در حدود 52,000 نفر می باشد که اکثریت آنها از صحرای آفریقا هستند. زبان رسمی این کشور انگلیسی است و پایتخت آن شهر باستر است و ساکنان این جزیره خود را کیتیتیان می نامند. واحد پول سنت کیتس و نویس دلار کارائیب شرقی است. صنعت گردشگری یکی از منابع عمده و در حال رشد برای این جزیره است.

صنایع بزرگ این کشور تصفیه و تولید شکر و گردشگری می باشد. شکر مهم ترین صادرات این کشور است. معمولا عمده سرمایه گذاری ها برای تولید و تصفیه شکر صورت می گیرد. علاوه بر اینها، حمل و نقل، تولید و ساخت و ساز دیگر بخش های اقتصاد سنت کیتس را تشکیل می دهند.

پاسپورت سنت کیتس

اخذ پاسپورت سنت کیتس

یکی از مهم ترین شاخص هایی که متقاضی پاسپورت، تابعیت و شهروندی یک کشور باید حتما مد نظر خود قرار دهد اعتبار پاسپورت آن کشور است. به گزارش وبسایت پاسپورت ایندکس پاسپورت سنت کیتس و نویس رده 23 در رنکینگ بین المللی پاسپورت های جهان را دارد. متقاضیان با داشتن پاسپورت این کشور می توانند به 100 کشور از کشورهای دنیا بدون ویزا مسافرت داشته باشند. سفر به 34 کشور دنیا نیز با اخذ ویزای فرودگاهی ممکن است. متقاضیان می توانند به همه کشورهای اروپایی عضو اتحادیه شینگن، سوئیس، انگلستان، استرالیا، کانادا و ایرلند بدون ویزا سفر کنند. سنت کیتس پاسپورت الکترونیکی بیومتریک معتبر برای 10 سال تحت برنامه CBI صادر می کند. گذرنامه را می توان از طریق نماینده مجاز یا در سفارت اخذ کرد. داشتن تابعیت مضاعف برای دارندگان پاسپورت سنت کیتس منع قانونی ندارد، بدین معنی که افراد بومی این کشور می توانند به صورت قانونی برای اخذ پاسپورت و تابعیت کشور دیگر اقدام کنند. افراد بیگانه نیز مجازند ضمن حفظ تابعیت و پاسپورت قبلی، برای اخذ پاسپورت این کشور اقدام نمایند. اخذ پاسپورت سنت کیتس به مدرک زبان و رعایت شرط سنی و مصاحبه در سفارت نیازی نخواهد داشت. فرزندان زیر 25 سال متقاضی اصلی مشمول اخذ پاسپورت سنت کیتس می شوند، اما اگر سن فرزند بالای 18 سال باشد باید وابستگی تحصیلی و پرداخت هزینه های وی توسط متقاضی اصلی به اثبات برسد و معاینات پزشکی را انجام دهند.

اخذ پاسپورت سنت کیتس از طریق برنامه سرمایه گذاری از قدیمی ترین انواع سرمایه گذاری در جهان می باشد. این برنامه در سال 1984 بنیان گذاری شد و برنامه شهروندی را از طریق سرمایه گذاری املاک و مستغلات به متقاضیان واجد شرایط ارائه کرد.

اخذ پاسپورت سنت کیتس

هزینه اخذ پاسپورت سنت کیتس

هزینه اخذ پاسپورت سنت کیتس و نویس می تواند شامل هزینه برنامه، هزینه ویزای ورود و هزینه پردازش باشد. بسته به نوع ویزا و هدفی که از سفر دارید امکان دارد هزینه ها متفاوت تمام شود. مخصوصا برای ایرانی هایی که برای اخذ ویزای سنت کیتس و نویس مجبور هستند به سفارت کشور دیگری سفر کنند هزینه ها متغیر است.

هزینه های سرمایه گذاری مبلغ 250,000 دلار به عنوان کمک مالی به SIDF می باشد. سرمایه گذارانی که تعداد خانواده آنها 5 نفر است باید حدود 300,000 دلار سرمایه داشته باشند. برای کسانی که 6 نفر وابسته یا بیشتر دارند مبلغ 400,000 دلار نیاز است. متقاضیان می توانند با خرید املاک موفق به کسب پاسپورت این کشور شوند. ملکی که متقاضی خریداری می کند می بایست دارای مبلغی به ارزش حداقل 400,000 دلار و همچنین در یکی از نواحی توسعه یافته که قبلا توسط دولت تایید شده است واقع شده باشد. مبلغ این سرمایه بسته به تعداد نفرات اعضای خانواده همراه شخص متفاوت است. به ازای هر متقاضی سرمایه گذاری در سنت کیتس 35,000 دلار برای متقاضی اصلی، 15,000 دلار برای همسر متقاضی، 15,000 دلار برای افراد کمتر از 18 سال و 35,000 دلار برای افراد بزرگتر از 18 سال هزینه خواهد داشت. لازم به ذکر است ملک خریداری شده باید حداقل 5 سال حفظ گردد.

تمامی وجوه فوق به دولت سنت کیتس جهت سرمایه گذاری در صنعت تولید شکر پرداخت می شود. این وجوه، غیر قابل بازگشت است. هزینه های وکیل مهاجرت و سایر هزینه ها مانند ترجمه مدارک و هزینه سفارت جدا از هزینه های مذکور می باشند.

هزینه پاسپورت سنت کیتس

خدمات ویزا پلاس در خصوص اخذ پاسپورت سنت کیتس

کسب اقامت و پاسپورت سنت کیتس یک پروسه حقوقی است و نیاز به آگاهی کامل به قوانین مهاجرتی و مالیاتی کشور مقصد دارد. ویزا پلاس با قریب به دو دهه فعالیت درخشان در امور مهاجرتی، شما را در راه رسیدن به تابعیت سنت کیتس یاری و همراهی می نماید. کارشناسان مجرب این مجموعه با بررسی کامل شرایط شما و کشور مقصد، بهترین راه را برای اخذ پاسپورت سنت کیتس به شما معرفی می نمایند. ویزا پلاس در تمامی مراحل از آماده سازی مدارک و تعیین وقت سفارت و در نهایت اخذ پاسپورت این کشور در کنار شما خواهد بود. ویزا پلاس با برخورداری از دانش به روز و با داشتن کارشناسان مطلع شما را از قوانین مهاجرتی و نحوه اقدام کشور سنت کیتس آگاه می کند تا علاوه بر صرف زمان کوتاه تر در هزینه شما نیز صرفه جویی گردد.

 

 

نوشتن دیدگاه