مشاوره رایگان: 02122110460
اقامت سوئد

اقامت در سوئد در سالهای اخیر همیشه به عنوان یکی از گزینه های بسیار خوب برای افرادی بوده است که قصد مهاجرت را داشته اند، اما همیشه در ذهن افرادی که قصد مهاجرت دارند سوالاتی مطرح می شود، سوالاتی مانند: چطور می توانیم اقامت در سوئد را برای خود و خانواده دریافت کنیم؟ شرایط گرفتن ویزای سوئد چیست؟ شرایط زندگی در سوئد چطور است؟ چه زبانی برای مکالمه در سوئد مورد استفاده است و...
در این بخش از ویزا پلاس ما قصد داریم که به تمامی سوالات شما در زمینه مهاجرت به سوئد و اقامت در این کشور پاسخ دهیم و علاوه بر آن اطلاعاتی که باید قبل از رفتن به سوئد در نظر داشته باشید را با شما در میان بگذاریم. قبل از همه چیز انواع روشهای اقامت در سوئد را با هم بررسی میکنیم:

در صورت وجود هر گونه ابهام و یا برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط ثبت شرکت در سوﺋد با مشاورین ویزاپلاس تماس بگیرید.

کشور سوئد

سوئد یکی از کشورهای واقع در شبه جزیره اسکاندیناوی است که در شمال قاره اروپا قرار دارد و پایتخت این کشور استکهلم می باشد. این کشور از جنوب غربی با دانمارک، از بخش جنوبی با دریای بالتیک، از غرب با کشور نروژ و از شمال شرق با کشور فنلاند هم مرز می باشد. این کشور با کمتر از 450 کیلومتر مربع مساحت و حدود 10.12 میلیون نفر جمعیت دارد و به همین صورت یکی از کشورهای کم جمعیت جهان به شمار می رود و تراکم جمعیت این کشور در هر کیلومتر مربع 21 نفر می باشد. نکته دیگری که باید در مورد این کشور بدانید این است که نزدیک به 85 درصد جمعیت آن در بخشهای شهری این کشور زندگی می کنند و 15 درصد در روستاهای این کشور ساکن هستند. این کشور دارای 25 استان است که کل این استان ها در یک تقسیم بندی دیگر به سه بخش اصلی استانهای جنوبی، مرکزی و شمالی تقسیم می شوند. در ضمن جزایر اورلند و گوتلند که در نزدیکی این کشور قرار گرفته اند به عنوان بزرگترین جزایر سوئد شناخته می شوند. این کشور جزء اتحادیه اروپا است و با گرفتن اقامت در این کشور شما می توانید به راحتی به سایر کشورهای اروپایی سفر کنید.

کشور سوئد

زبان کشور سوئد

زبان مردم کشور همانطور که می توانید حدس بزنید سوئدی است، این زبان در خانواده زبان های هندواروپایی و در شاخه ژرمنی قرار میگیرد. زبان این کشور شباهت زیادی به دانمارکی و نروژی دارد و به همین ترتیب ساکنین این سه کشور می توانند به راحتی با هم ارتباط برقرار کنند. البته باید این موضوع را در نظر داشته باشید که در برخی از قسمتهای شمالی این کشور از زبان فنلاندی استفاده می شود و از سوی دیگر به طور کلی می توان گفت که در این کشور 4 زبان بومی به جز سوئدی وجود دارد که عبارتند از: پیدیش (زبان یهودی های بومی این منطقه)، رومانی یا زبان کولی ها، تورندال و فنلاندی. افرادی که به این زبان ها صحبت میکنند تا حد زیادی حق دارند که در دستگاه های دولتی نیز از این زبان استفاده کنند.
نکته بسیار جالبی که باید در نظر داشته باشید این که زبان مردم این کشور برای دولت سوئد بسیار مهم است و هر ساله سعی میکند اقدامات مفیدی را در خصوص حفظ زبان سوئدی انجام دهد. یکی دیگر از نکاتی که باید در مورد زبان مردم این کشور بدانید این است که بیشتر مردم این کشور توانایی فهمیدن و صحبت کردن به زبان انگلیسی را دارند، اما برای اقامت در سوئد شما نیاز به یادگیری زبان سوئدی خواهید داشت.

مردم کشور سوئد

مردم سوئد در کل جهان به این معروف هستند که دارای رفاه اجتماعی بالایی هستند، اما نکته ای که باید در مورد این مردم بدانید این است که انسان های سرد و دیر جوش محسوب می شوند که گفته می شود شکل زندگی، تاریخ و آب و هوای کشور باعث بروز این خلق و خود در آنها شده است. البته دیر جوش بودن آنها به معنی بد اخلاقی نیست، چون مردم سوئد مهربان و صادق هستند و تنها موردی که شاید برای شما خوشایند نباشد این است که این مردم به ندرت به غریبه ها نزدیک می شوند که دیده شده همین موضوع برای برخی افرادی که به کشور مهاجرت کرده‌اند ناخوشایند است و صد البته که نباید نگران این موضوع باشید، چرا که اقامت در سوئد مزایای فراوانی دارد که این مشکل سطحی در برابر آنها اصلا به چشم نمی آید.
مردم سوئد در جهان به عنوان انسان هایی شیک پوش شناخته می شوند و با توجه به وضع اجتماعی و رفاهی مناسبی که دارند این موضوع برای ما بسیار عادی جلوه میکند. مورد بعدی در مورد این کشور بالا بودن میانگین سنی جمعیت آن است، به گونه ای که این کشور به عنوان یکی از کشورهای پیر در دنیا شناخته می شود.

مردم کشور سوئد

مذاهب در کشور سوئد

مذاهب در سوئد می توانند زیر پرچم قوانین این کشور به فعالیت خود ادامه دهند و هر کسی با توجه به دینی که دارد، به عبادت بپردازد. گفته می شود که بخش زیادی از مردم این کشور مسیحی هستند اما آمارگیری های اخیر نشان دهنده این است که مذهب به طور کلی برای مردم سوئد موضوع مهمی نیست و از سال 1951 آزادی مذاهب در این کشور به رسمیت شناخته شده و می توان گفت دولت به طور کلی با مذهب هیچ ارتباطی ندارد. تعداد مسلمانان در این کشور به بیش از 150 هزار نفر میرسد که تعداد 30 تا 60 هزار نفر آنها شیعه هستند، با این که در کشور سوئد آشنایی ناچیزی با دین وجود دارد، اگر شما به دین دیگران کاری نداشته باشید هیچ سختی را تحمل نخواهید کرد. در ضمن شیعیان این کشور که بیشتر دارای ملیت عراقی یا ایرانی هستند می توانند از مرکز اسلامی زینبیه یا مرکز امام علی در استکهلم استفاده کنند.
مسلمانان و به طور کلی دین دارهایی که در سوئد زندگی میکنند معمولا زیاد به مراسمات مذهبی اهمیت نمیدهند و صرفا از طرز فکر یک دین (مانند اسلام) در زندگی خود استفاده می کنند و تنها عده محدودی هستند که به مراسمات و آیین های مذهبی اهمیت می دهند.

جاذبه های گردشگری سوئد

گردشگری در سوئد و به طور کلی کشورهای حوزه اسکاندیناوی همیشه یکی از گزینه های بسیار خوب برای افرادی بوده است که دوست دارند منظره های زیبا و بکر ببینند و از طرفی از قلعه های قدیمی واقع در این منطقه دیدن کنند. البته باید در نظر داشته باشید که جاذبه های گردشگری در سوئد به این موارد خلاصه نمی شود و شما می توانید از ساحل های دیدنی و جاذبه هایی که در مرز این کشور با نروژ و فنلاند وجود دارد دیدن کنید. یکی دیگر از مواردی که باعث می شود گردشگری در این منطقه باب میل توریست ها از سراسر جهان باشد، امکانات رفاهی ویژه برای گردشگران است که در نوع خود بی نظیر می باشد.
یکی دیگر از دیدنی های این کشور، استکهلم، پایتخت سوئد است. این شهر مدرن و خاص همیشه توجه بینندگان را به خود جلب می کند و برای افرادی که اولین بار به این شهر پا میگذارند بسیار زیبا و بی نظیر خواهد بود. پیشرفته بودن این شهر باعث شده است که در آن انواع رستوران ها، لباس فروشی ها، مکان های مخصوص دوست داران تکنولوژی، فضای شهری بسیار زیبا و... از دیدنی های این شهر است که به هیچ وجه نباید از دست بدهید.

جاذبه های گردشگری سوئد

اقتصاد کشور سوئد

اقتصاد سوئد به شکلی است که باعث شده شهروندان این کشور از کیفیت زندگی بالایی برخوردار باشند. اقتصاد این کشور بیشتر بر پایه‌ مشارکت کردن مردم در سرمایه گذاری ها بنا شده است و از سوی دیگر باید این موضوع را در نظر بگیریم که نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است. جالب است بدانید این کشور تا اواخر قرن 18 میلادی به عنوان یکی کشور های فقیر اروپا شناخته می شد و کم کم بعد از آن سالها مسیر رشد اقتصادی را در پیش گرفت، بعد از اتمام جنگ جهانی دوم رشد اقتصادی در این کشور بیشتر شد و درآمد خالص ملی در این کشور افزایش یافت که همین یک موضوع از اتفاقات بسیار موثر در پیشرفت اقتصادی سوئد بود.
در آمد این کشور مانند سایر کشورهای صنعتی کوچک به صادرات تولیدات صنعتی وابسته است و در چند سال اخیر سوئد توانسته رشد بالایی در زمینه توازن بین واردات و صادرات داشته باشد. در این کشور نرخ بیکاری 5.6 درصد می باشد و آماری از تعداد افراد زیر خط فقر در آن در دسترس نیست. در سالهای اخیر تورم این کشور ثابت بوده و بیشتر از 1.4 درصد نشده است. محصولات صادراتی سوئد عبارتند از: "محصولات فولادی، مواد شیمیایی، محصولات کاغذی، وسایل نقلیه موتوری و ماشین آلان مختلف" است. در صورت وجود هر گونه ابهام و یا برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در سوئد با مشاورین ویزاپلاس تماس بگیرید.

آب و هوای سوئد

آب و هوا در سوئد بسته به منطقه ای که در آن هستید می تواند متفاوت باشد، اما نقطه مشترک بین همه آنها، سردی هواست که به صورت طبیعی این کشور از 4 قسمت اصلی تشکیل شده است:

  • جلگه حاصل خیز اسکانیا در نزدیکی مرز جنوبی کشور
  • ارتفاعات یونکوپینگ در ثلث جنوبی سوئد
  • دریاچه دیستریکت در قسمت مرکزی
  • کوهای سرسبز و جنگل های کوهستانی نورلند در شمال

قسمت شمالی این کشور به دلیل نزدیکی به قطب شمال دارای آب و هوای سردی است و جمعیت کمتری را در خود جای داده است، اما نمیتوان از زیبایی های آن چشم پوشی کرد؛ یکی از این زیبایی ها پدیده خورشید نیمه شب است. در ضمن این منطقه به دلیل این که شش ماه در سال روز و شش ماه شب است نیز معروف می باشد و این قضیه نیز روی آب و هوای آن تاثیر میگذارد. تابستان های این کشور کوتاه و معتدل است و زمستان هایی سرد و طولانی دارد و بارش سالانه بسته به منطقه جغرافیایی، بین 200 سانتی متر در قسمت های غرب و جنوب غربی و 50 سانتیمتر در شرق و جنوب شرقی متغیر است. یکی از نکات مثبت در مورد آب و هوای این کشور، کم بودن آلودگی می باشد؛ چرا که بخش زیادی از سوئد را جنگل تشکیل داده و همین به پاکی هوا کمک میکند.

اگر قصد اقامت در کشور سوئد را دارید می توانید با مشاورین ما در تماس باشید، ویزا پلاس به عنوان مجری ارائه دهنده خدمات اقامت در سوئد به افرادی که تمایل به اخذ اقامت این کشور را دارند کمک می کند تا بتوانند بدون دردسر به سوئد مهاجرت کنند. چنانچه سوالی در رابطه با دریافت اقامت سوئد دارید می توانید با شماره های زیر تماس گرفته و سوالات خود را از متخصصین ما بپرسید.

 

 

نوشتن دیدگاه