مشاوره رایگان: 02122110460
تأثیر کرونا بر مهاجرت

یکی از دوره های تاریخی و پر حاشیه در قرن 21، سال 2020 می باشد که با ظهور ویروس کرونا توانست طیف گسترده ای از مردم جهان را به خود درگیر کند و علاوه بر فلج کردن اقتصاد دنیا، تاثیر بسیار وحشتناکی نیز بر روی مهاجرت بگذارد. با توجه به اینکه ویروس COVID-19 یک ویروس جهش یافته است باعث شده تا خیلی از کشورهای مهاجر پذیر راه های ورودی کشور خودشان را بر روی مهاجران ببندند. با توجه به اینکه کرونا ویروسی خطرناک است و از راه های مختلف به راحتی از فردی به فرد دیگر انتقال می یابد، کشورهای مهاجر پذیر خود را به عبارتی قرنطینه کرده اند تا بتوانند ویروس کرونا را کنترل کنند.

دستورالعمل مهاجرت در زمان شیوع کرونا

با در نظر گرفتن شیوع این ویروس سازمان بهداشت جهانی برای تمام کشورهای دنیا وضعیت اضطراری اعلام نموده که این وضعیت باعث دردسرهای زیادی برای افرادی که دارای اقامت دائم و موقت هستند شده است. با توجه به خبرهای وسیع در حوزه کرونا ویروس، مرزهای زمینی و هوایی خیلی از کشورها بطور کامل بسته و یا محدود شده است و بسیاری از پرونده های مهاجرتی افراد در اداره مهاجرت کشورها به حالت تعلیق درآمده است و فرآیند بررسی آنها به تاریخ دیگری موکول شده است. در نظر داشته باشید طبق دستورالعمل ها و امور مهاجرتی که در زمان شیوع این ویروس از طرف دولت های مختلف صادر شده است، تمامی دفاتر مهاجرتی درخواست ویزا و اقامت تا اطلاع ثانوی تعطیل شده اند تا تکلیف این ویروس در کشورهای جهان روشن شود.
با وجود این همه مشکلاتی که COVID-19 به بار آورده است، هنوز مهاجرین می توانند به یک سری از کشورها در این شرایط خاص سفر کنند، اما طی این مهاجرت یا سفر، قوانین مخصوص آن کشورها بایستی رعایت شود. در ادامه به چند مورد از آنها اشاره می کنیم:

  • افرادی که قصد دارند در حال حاضر به کشورهای دیگر مهاجرت کنند باید از سلامتی کامل برخوردار باشند
  • پس از ورود به خاک کشور مقصد این افراد توسط پزشکان متخصص و دستگاه های تب سنج مورد بررسی و تست قرار می گیرند
  • از آنجایی که علائم این ویروس پس از ورود به بدن پس از دو هفته نمایان می شود، افراد به مدت دو هفته در قرنطینه قرار می گیرند
  • در طول بازه زمانی قرنطینه پزشکان متخصص به طور مکرر از افراد تست های مختلف می گیرند تا مطمن شوند که آنها دچار این بیماری نباشند

دستورالعمل مهاجرت در زمان شیوع کرونا

تاثیر ویروس کرونا بر مهاجرت

با توجه به توضیحات بالا، افراد بسیاری با ویزا پلاس تماس گرفته اند و سوالات زیادی در مورد تاثیرات کرونا بر مهاجرت از ما پرسیده اند که در پاسخ باید بگوییم که محدودیت های زیادی شامل حال ایرانیان و کشورهایی از جمله چین و کره جنوبی شده است. ماجرا از زمانی آغاز شد که موارد مشکوک به ویروس کرونا در ایران پدیدار شد و دولت های کشورهای مختلف از ورود ایرانی ها به خاک کشورشان ممانعت بعمل آوردند. همانطور که قبلا اشاره شد، این مخالفت ها شامل حال همه افراد مهاجر نمی شود و در بعضی از کشورها قوانینی به نفع مهاجرانی که دارای اقامت دائم هستند و یا اقوام درجه یک آنها در کشور مقصد زندگی می کنند به تصویب رسید. بر اساس این قوانین، این افراد می توانند بدون مشکل به این کشورها سفر کنند. برای اطلاعات بیشتر از تاثیر کرونا بر مهاجرت و قوانین کشورهای پذیرنده می توانید با ویزاپلاس تماس حاصل فرمایید.

 

 

نوشتن دیدگاه