شرایط زندگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی موجود در کشور ما باعث شده است که افراد زیادی به فکر مهاجرت و مقیم شدن در کشور های دیگر بیفتند و از آنجایی که کشورهای قاره اروپاشرایط خوبی برای کار، تحصیل و زندگی ساکنین خود فراهم کرده اند، یکی از مقاصد افرادی که قصد مهاجرت دارند کشورهای اروپایی هستند. اما همواره این سوال وجود دارد که راحت ترین کشور اروپایی برای گرفتن اقامت کدام است. به همین دلیل متخصصان ما در ویزاپلاس امروز دانش و تجربه خود را در این زمینه با شما در میان میگذارند و پاسخ این سوال را به صورت مفصل برای شما توضیح میدهند، پس با ما همراه باشید.

تفاوت ویزا و اقامت

دانستن تفاوت ویزا و اقامت که در این قسمت به صورت مختصر برای شما توضیح می دهیم کمک میکند که بتوانید ادامه مطلب را بهتر درک کنید. قبل از آن بهتر است بدانید که به طور کلی همه روش ها مهاجرتی زیر در مجموعه ویزا و اقامت قرار میگیرند.

 • ویزا: ویزا یک مجوز ورود به کشورهای دیگر است که برای مدت زمان خاص یا برای انجام کار خاصی صادر می شود. نکته ای که باید در طول زمان داشتن ویزا به یاد داشته باشید این است که شما حقوقی برابر با شهرواندان آن کشور نخواهید داشت. به طور کلی باید در نظر داشته باشید که شما و هر کسی که در کشور خارجی همراه شماست با داشتن ویزا مانند یک مهمان به حساب می آیید و به همین صورت نمی توانید ملک یا ماشین بخرید، وام بگیرید یا حساب بانکی باز کنید. در ضمن بعد از اتمام مدت ویزا شما باید به کشور خود بازگردید و در صورتی که قصد تمدید ویزای خود را داشته باشید نیز به راحتی می توانند درخواست شما را رد کنند.
 • اقامت: به طور کلی دو نوع اقامت وجود دارد: اقامت موقتی و اقامت دائمی که شما برای گرفتن اقامت دائمی باید ابتدا اقامت موقت را بگذرانید. این نکته را در نظر داشته باشید که اگر شما اقامت (چه موقت و چه دائم) داشته باشید، به راحتی می توانید از حقوق شهروندی آن کشور بهره مند شوید و از طرفی حساب بانکی بازکنید، خودرو یا خانه بخرید، وام بگیرید، از تحصیلات رایگان استفاده کنید. در ضمن نکته مهمی که در این قسمت باید به یاد داشته باشید این است که اگر شما کارت اقامت موقت یا دائم در یکی از کشورهای عضو شینگن را بگیرید، در تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا دارای حقوق شهروندی هستید.

راحت ترین کشور اروپایی برای گرفتن اقامت کدام است؟

راحت ترین کشور اروپایی برای گرفتن اقامت در حال حاضر اسلواکی است. بهترین راه برای ورود به این کشور ثبت شرکت است که نیاز به سرمایه اولیه ندارد، اما باید در نظر داشته باشید که هزینه هایی مانند حق وکیل، هزینه کارهای ثبتی، اجاره نامه و... که معادل 15 هزار تا 20 هزار یورو است را باید پرداخت کنید. در ضمن به یاد داشته باشید که با گرفتن اقامت اسلواکی شما اقامت کل اروپا را گرفته اید.

راحت ترین کشور اروپایی برای گرفتن اقامت کدام است؟
یکی از مزایای اصلی مهاجرت به اسلواکی این است که شما در مصاحبه انجام شده در سفارت سوالات سختی را پاسخ نخواهید داد و آمار قبولی در سالهای اخیر برای این کشور بسیار زیادی بوده است. دلیل اصلی این موافق می تواند این باشد که کشور اسلواکی نیاز به افراد با ارزش دارد تا بتواند از نظر اقتصادی پیشرفت کند و از طرفی شما با رفتن به این کشور و گرفتن اقامت باید تا 5 سال مالیات سالیانه 3500 یورو را پرداخت کنید.
در ضمن به یاد داشته باشید که راحترین راه برای اخذ اقامت اسلواکی، ثبت شرکت در این کشور است و در ادامه دلایل راحتی این کار را با هم بررسی می کنیم:

 • توانایی گرفتن اقامت به کشورهایی مانند انگلستان، آمریکا و کانادا به دلیل داشتن کارت اقامت کشورهای عضو اتحادیه اروپا
 • توانایی خرید خودرو، خانه (یا هرگونه ملک دیگر) و همچنین افتتاح حساب بانکی و گرفت تسهیلات در کشورهای عضو اتحادیه اروپا
 • نداشتن محدودیت برای تحصیل، سفر، کار، زندگی و... در کلیه کشورهای عضو اتحادیه اروپا.
 • برای رفتن به این کشور و گرفتن اقامت نیازی به یادگیری زبان ندارید.
 • گرفتن اقامت به راحتی و بدون نیاز به سرمایه گذاری های کلان ندارید.
 • ارزان قیمت بودن هزینه های ثبت شرکت در اسلواکی نسبت به سایر قسمت های اروپا
 • ساده بودن فرآیند پیشبرد کارهای مربوط به اخذ اقامت
 • البته باید در نظر داشته باشید که این روش دارای معایب و محدویت هایی است که در ادامه آنها را برای شما نام میبریم:
 • طبق قوانین اتحادیه اروپا شما باید هر 6 ماه یک بار وارد خاک اروپا شوید.(البته این قانون در همه کشورهای عضور اتحادیه اروپا نیز چنین است.)
 • با رفتن به کشور اسلواکی و گرفتن اقامت شما ملزم به پرداخت مالیات 3500 یورو در سال هستید.

 در صورتی که برای اقامت خود به نبال کشوری راحت برای اقامت هستید می توانید با کارشناسان ویزاپلاس در تماس باشید و پاسخ سوال خود را از ما دریافت کنید.