کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت

این روزها با توجه به شرایط اقتصادی و سیاسی حاکم بر کشورهای جهان به خصوص ایران، افراد زیادی سالانه تصمیم به مهاجرت میگیرند که البته هر فرد دلیل خاص خود را برای انجام این کار دارد. به عنوان مثال فردی برای شروع یک زندگی تازه، ادامه تحصیل، شروع به کار و... به کشورهای دیگر مهاجرت میکنند. از سوی دیگر شما باید این موضوع را به یاد داشته باشید که کشورهای مختلف نیز دارای شرایط مناسبی هستند تا افرادی که به دنبال کار میگردند یا به دنبال شروع کسب و کار هستند را به سمت خود بکشانند وبه این صورت نیروی کار و سرمایه گذار را وارد کشور خود کنند. اما همیشه یک سوال مهم برای افرادی که قصد مهاجرت دارند، وجود داشته و آن این است که: "کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت کدام است؟" در این مطلب از ویزاپلاس قصد داریم که راههای ارزان قیمت مهاجرت و همچنین کشورهایی که مقیم شدن در آنها راحتتر می باشد را خدمت شما معرفی کنیم.

کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت کدام است؟

برای انتخاب کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت شما باید موارد مختلفی را در نظر داشته باشید و صرف ارزان قیمت بودن یک گزینه، آن را بهترین گزینه پیش روی خودتان تصور نکنید. به عنوان مثال در صورتی که شما بتوانید یک اقامت ارزان در یکی از کشور های عضور اتحادیه اروپا داشته باشید، در آینده می توانید به سادگی به سایر کشور های اروپایی بروید. البته در نظر داشته باشید که اخذ اقامت در این کشور ها می تواند در شروع کار کمی چالش برانگیز باشد که قطعا در این زمینه کارشناسان ما می توانند مشاوره های ارزشمندی در اختیار شما قرار دهند. البته کشورهای و گزینه های کم هزینه تری از کشور های اروپایی هم هستند که در ادامه این قسمت به صورت جداگانه کشورهای کم هزینه برای مهاجرت را با هم مورد بررسی قرار می دهیم. در صورتی که شرایط خاصی مد نظرتان است بهتر است با کارشناسان ویزاپلاس در ارتباط باشید.

کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت کدام است؟

مهاجرت به مکزیک

مهاجرت به مکزیک یکی از گزینه های ارزان قیمت پیش روی شماست که ویزاپلاس به شما پیشنهاد می دهد. مکزیک که به عنوان یکی از کشورهای زیبا و دوست داشتنی برای ماه عسل شناخته می شود، هزینه های کمتری نسبت به کشورهای اطراف خود دارد و میانگین هزینه زندگی در این کشور چندان بالا نیست، یعنی با این مبلغ شما می توانید هزینه های مربوط به حمل نقل و خورد و خوراک خود را به راحتی بپردازید. این کشور در دسته بندی کشورهای متوسط جهان است و زندگی مردم آن متعادل است و خبری از فاصله های طبقاتی سرسام آور نیست. برای زندگی در این کشور شما می توانید یک کار معمولی پیدا کنید و به راحتی یک زندگی معمولی در یک کشور زیبا داشته باشید.

مهاجرت به هند

مهاجرت به هند می تواند یکی از گزینه های ارزان قیمت برای شما باشد، چرا که هزینه های زندگی در این کشور پایین است و شما با درآمد تقریبا پایینی می توانید هزینه های مربوط به زندگی خود را پرداخت کنید. به این ترتیب اگر شما یک شغل متوسط نیز در این کشور پیدا کنید، می توانید زندگی راحتی داشت باشید و حتی به کمی پس انداز فکر کنید. اما نکته بسیار مهمی که در مورد کشور هند باید به یاد داشته باشید، جمعیت بسیار زیاد این کشور است که باعث می شود شما برای هر چیزی مجبور شوید که با دیگران رقابت کنید؛ از طرفی همین باعث شده است که فرصت شغلی در این کشور برای مهاجران به راحتی پیدا نشود.

مهاجرت به اوکراین

مهاجرت به اوکراین برای افرادی قصد رفتن به اروپا را دارند گزینه بسیار خوبی می باشد، چرا که نسبت به سایر کشور های اروپایی هزینه های زندگی در این کشور نسبتاً پایین می باشد (البته سطح درآمد نیز پایین تر از سایر قسمتهای اروپاست). حقوق متوسط افراد در این کشور تقریبا مناسب است که این مقدار یک چهارم سایر کشورهای اروپا می باشد.

سایر کشورهای ارزان قیمت برای مهاجرت

  • مالت: برای گرفتن اقامت و ویزای سرمایه گذاری در مالت شما کافی است که ملکی به ارزش 275 هزار یورو خریداری کنید و در صورتی که به دنبال یک گزینه ارزان و ساده میگردید، این کشور می تواند گزینه خوبی برای شما باشد.
  • لیتوانی: برای سرمایه گذاری در این کشور و اخذ ویزا کافی است که یک ملک به ارزش حداقل 250 دلار خریداری کنید و مالیات 5 درصدی آن را بپردازید.
  • یونان: برای گرفتن ویزای سرمایه گذاری در کشور یونان شما باید به مبلغ 250 هزار یورو ملک خریداری کرده یا سرمایه کنید.

روش های کم هزینه برای مهاجرت

روش های کم هزینه برای مهاجرت

علاوه بر کشور های بالا، روش ها کم هزینه ای برای مهاجرت وجود دارد که موانعی مانند هزینه های سرمایه گذاری را از پیش روی شما برمیدارد. در ادامه دو روش اصلی که در این زمینه می توانید برای مهاجرت ساده از آنها استفاده کنید را با هم بررس میکنیم:

  • تحصیل: یکی از راهای بسیار خوب برای اقامت در کشور های اروپایی، تحصیل می باشد. شما با استفاده از ویزای تحصیلی می توانید در زمان تحصیل با فضای کشور مورد نظرتان آشنا شوید و از طرفی بعد از فارغ التحصیل شدن، اقامت کشور مورد نظر را راحتتر خواهید گرفت. این مورد به شما کمک میکند فرصت های شغلی بهتری پیدا کنید و به این صورت کم کم اقامت دائم آن کشور را اخذ کنید.
  • ازدواج با یک شهروند اروپایی: ارزانترین و سریع ترین راه برای دریافت اقامت در کشورهای اروپایی برای شما می تواند ازدواج با یک شهروند ساکن اروپا (یا سایر کشورهای مورد نظر شما باشد) البته گفتنی است که این راه برای همه ممکن نیست و فقط برای افرادی شرایطی سازگار با این موضوع دارند می تواند گزینه خوبی باشد.