یکی از موضوعاتی که امروزه ذهن بخش زیادی از جامعه ما را به خود مشغول کرده، مهاجرت می باشد. از طرفی تنوع بالا در انتخاب برای ما می تواند در مراحل شروع کار باعث گیچ شدن ما شود. یک موضوع دیگر که ممکن است باعث سردرگمی همه شود، حرفها و شایعاتی است که از دور و نزدیک میشنویم؛ به همین دلیل اگر شما واقعا قصد مهاجرت دارید باید حرفهای دیگران را کنار بگذارید و ابتدا اولویت های خود را مشخص کرده و در قدم بعدی ببینید که چه کشوری می تواند بستر خوبی برای فعالیت های شما فراهم کند. در ادامه این مطلب از ویزا پلاس قصد داریم به این سوال که "اقامت در کدام کشور بهتر است" پاسخ دهیم و تجربیات و اطلاعات خود را در این زمینه با شما در میان بگذاریم.

بهترین کشورها برای اقامت

فنلاند

فنلاند کشوری است برای افرادی که می خواهند زندگی آرامی داشته باشند و حتی دغدغه هایی که در نروژ و کانادا ممکن است داشته باشند را پشت سر بگذارند. این کشور که امن ترین کشور دنیا لقب گرفته یکی از بهترین کشورهایی است که می توانید به آن سفر کنید. در فنلاند شما نزدیک به مدار قطب شمال هستید و می توانید شفق قطبی را تماشا کنید، اما در نظر داشته باشید که اگر سرما شما را اذیت میکند، این کشور گزینه خوبی برای شما نخواهد بود. بهترین راههای مهاجرت به این کشور از طریق کار و تحصیل است، اما باید در نظر داشته باشید که گرفتن اقامت از طریق سرمایه گذاری در این کشور به دلیل هزینه بسیار بالا مناسب نخواهد بود.

نیوزیلند

نیوزیلند یک از کشورهایی است که طبیعت بسیار زیبا، مردمی مهربان و سطح زندگی شهروندی بسیار خوبی دارد. خدمات بسیار خوبی که در این کشور در اختیار شهروندان قرار میگیرد باعث شده است که یکی از گزینه های بسیار مناسب برای مهاجرت کشور نیوزیلند باشد. بهترین روش برای مهاجرت به این کشور از طریق ویزای کاری، ویزای مهارت یا تحصیل در این کشور است، چرا که نظام آموزشی این کشور بسیار قوی است و به همین دلیل کیفیت تحصیل در این کشور می تواند بسیار بالا باشد. اگر به دنبال یک کشور زیبا و خوش آب و هوا میگردید شک نکنید که نیوزیلند گزینه بسیار خوبی برای شما خواهد بود. همچنین جالب است بدانید که این کشور در رده بندی بهترین کشورهای جهان در رتبه 13 قرار دارد.

ایسلند

ایسلند به طبیعت خیره کننده و زیبایش معروف است و از طرفی سازمان صلح جهانی در سال های اخیر این شور را آرام ترین کشور جهان نامیده است. البته باید در نظر داشته باشید که معمولا کشورهای شمال اقیانوس اطلس (کشورهای اسکاندیناوی) آرام هستند. همچنین بهتر است بدانید که در سالهای اخیر تغییرات زیادی در رابطه با برابری های جنسیتی در این کشور انجام شده و همین باعث بالا رفتن کیفیت زندگی در این کشور شده است. این کشور در رده بندی جهانی بهترین کشورهای جهان در رتبه 12 قرار دارد.

نروژ

نروژ همیشه به این معروف بوده که مردم آن زندگی راحت و شادی دارند. جالب است بدانید که آلودگی های محیطی در این کشور بسیار پایین هستند و طبیعت بسیار زیبایی دارد که در نوع خود بی نظیر است. آموزش به طور کلی در این کشور رایگان است و تقریبا می توان گفت همه زندگی آرامی دارند.قوانین مهاجرتی به این کشور زیاد پیچیده نیستند و همین باعث شده که مورد توجه افرادی قرار بگیرد که به دنبال ارامش میگردند. معمولا افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند از طریق ثبت شرکت در نروژ، ویزای کاری یا ویزای تحصیلی اقدام میکنند.

بهترین کشورها برای اقامتسوئد

سوئد یکی از کشورهای محبوب برای مهاجران است و دلیل آن را می توان تامین اجتماعی قوی و اهمیت دادن به حقوق بشر دانست. البته باید در جریان باشید که ورود مهاجران زیاد به مرور زمان و به خصوص در سالهای اخیر و در جریان نا امنی ها و مشکلات در بقیه جهان، این کشور دچار گوناگونی جمعیت شده است، به گونه ای که در سال 2019 بیش از 13 درصد جمعیت این کشور را مهاجران تشکیل داده اند.همین باعث می شود که ما در ویزاپلاس به افرادی قصد مهاجرت به این کشور را دارند پیشنهاد دهیم که ابتدا به صورت کامل در مورد اینکه در آن کشور شرایط چگونه است تحقیق کنند.

آلمان

آلمان یکی از کشور های پیشرفته و صنعتی جهان است که دانشگاه های قدیمی و با سطح علمی بالایی دارد. از طرفی فرصت های شغلی زیادی در این کشور هست و از سوی دیگر میزان وقوع جرم بسیار پایین می باشد. همین باعث شده است که مهاجرانی که به اروپا می آیند آلمان را در اولویت های خود قرار دهند. این کشور که دارای یکی از ثروتمندترین اقتصادهای دنیاست، تعداد زیادی نیروی کار ماهر و متخصص دارد و از طرفی همیشه به نیروی کار متخصص و با مهارت بالا نیاز دارد. همین باعث شده بیشتر افرادی قصد مهاجرت به این کشور دارند از طریق ویزای کاری، ویزای مهارت و ویزای تحصیلی اقدام کنند و بعد از مدتی نسبت به دائمی کردن اقامت خود اقدام کنند.

مالزی

مالزی برای مسلمانان یکی از کشورهای بسیار خوبی است که می توانند به آن مهاجرت کنند. در نظر داشته باشید که این کشور به عنوان بهترین کشور مسلمان انتخاب شده است و از آنجایی که در این کشور از مناطق مختلف مانند هندوستان، چین، مالا و... جمع شده اند، وقتی به این کشور وارد می شوید شاهد تنوع بالا، اما صلح آمیزی هستید. در مسلمانان باید این موضوع را به یاد داشته باشند که غذای حلال به راحتی در این کشور یافت می شود و لازم نیست نگران این موضوع باشند. مالزی دارای طبیعتی زیبا و دلنشین است که هر ساله گردشگران زیادی را به سمت این کشور میکشاند. مهاجرت به این کشور معمولا از طریق ویزای کاری انجام می شود.

کانادا

کانادا بی تردید یکی از بهترین کشورهای جهان برای مهاجران است و به طور کلی سیاست های این کشور به این صورت است که از مهاجران استقبال می کند. قوانین مربوط به مهاجرت به این کشور شاید از گران قیمت و هزینه بر باشد، اما اصلا سخت نیست. دلایل اصلی محبوب بودن این کشور برای مهاجران آموزش مفید و رایگان، رونق اقصادی و ثبات، محیطی پیشرفته و با کیفیت، سطح زندگی شهروندی بالا و... است. این کشور پهناور دارای امنیت بالایی است و همین باعث شده که محبوبیت آن بیشتر شود. در صورتی که تخصص در انجام کاری دارید یا دانشجو هستید و از طرفی از نظر مالی می توانید هزینه های رفتن به کانادا را قبول کنید، این کشور گزینه بسیار خوبی برای شما خواهد بود.