مشاوره رایگان: 02122110460
برنامه های استانی کانادا

برنامه‌ مهاجرت استانی کانادا در واقع یکی از زیر شاخه ‌های اکسپرس اینتری به ‌شمار می‌آید و به متقاضیان این فرصت را می ‌دهد تا بر اساس تخصص و مهارت‌ هایشان برای اقامت دائم در استانی خاص از کانادا اقدام نمایند. استانها و قلمروهای کانادا، برنامه ‌های ویژه خود را برای پذیرش نیروی متخصص دارند. معمولا این برنامه‌ ها سریع‌تر از دیگر برنامه‌ های رایج مهاجرت به کانادا به نتیجه می ‌رسند. برنامه مهاجرت استانی کانادا معروف به PNP این امکان را برای استانها و مناطق کانادا فراهم می کند تا افرادی که قصد مهاجرت به کانادا دارند و علاقمند به سکونت و زندگی در استان خاصی هستند راحت‌تر و سریع‌تر به رویای خود دست یابند. استانها و مناطق شرکت کننده توافق نامه ای با سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا امضا می کنند که از طریق آن می توانند افرادی را که شرایط مد نظر آنها را دارند، انتخاب نمایند. متقاضیان برنامه مهاجرت استانی کانادا اساسا بر مبنای پتانسیل‌ و توانایی که دارند در جهت رونق بخشیدن به چرخه‌ اقتصاد و تولید استانهای شرکت ‌کننده در این برنامه، طبقه ‌بندی و انتخاب می‌شوند. هر برنامه استانی متناسب با نیازهای خاص آن استان یا منطقه سازگار شده است تا منتخبانی که برای زندگی و کار در یک منطقه آماده هستند و می تواند به صورت مثمر ثمر به جامعه آنجا کمک کنند، برگزیده شوند. همه PNP ها حداقل یک برنامه انتخاب استانی هم راستا با سیستم اکسپرس اینتری فدرال دارند. این برنامه ها با عنوان برنامه های انتخاب استانی پیشرفته شناخته می شوند.

متقاضی باید درخواست خود را به استان یا قلمرو انتخابی ارائه کند. همانطور که گفته شد هر استان دست ‌کم یک برنامه انتخاب مهاجرتی دارد که با برنامه فدرال اکسپرس اینتری همخوانی دارد. درصورت پذیرش درخواست، متقاضی باید درخواست دریافت اقامت دائم خود را به اداره مهاجرت و شهروندی کانادا اعلام کند. استانهای نوناوات و کبک از این برنامه ‌های استانی پیروی نمی‌ کنند و برنامه ‌های ویژه خود را دارند. استانهایی که برنامه استانی ارائه می دهند شامل بریتیش کلمبیا، آلبرتا، انتاریو، ساسکاچوان، مانیتوبا، نیوبرونزویک، نوا اسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد، و نیوفاندلند و لابرادور می شوند.

خدمات ویزا پلاس در خصوص برنامه های استانی کانادا

شرکت ویزا پلاس با داشتن سالها تجربه در امور مهاجرت به کانادا، بهترین خدمات مهاجرتی به متقاضیان گرامی ارائه می دهد. این شرکت با اشراف کامل به سیستم مهاجرت کانادا و شرایط برنامه های استانی کانادا، راه علاقمندان به کار و زندگی در کانادا را هموار می نماید. کارشناسان مجرب و با تجربه ویزا پلاس در تمامی مراحل اخذ اقامت کانادا از طریق برنامه های استانی، آماده کمک رسانی و پاسخگویی به شما عزیزان می باشند. برای این امر، می توانید از طریق شماره های درج شده در پایین سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی بریتیش کلمبیا

استان بریتیش کلمبیای کانادا، غربی ترین استان کانادا، مرکز تنوع فرهنگی و رشد اقتصادی کانادا است. این استان سومین شهر بزرگ کانادا، ونکوور را در خود جای داده است و یکی از متنوع ترین استان ها در سراسر کانادا محسوب می شود. اقتصاد بریتیش کلمبیا بر بخش منابع طبیعی با تاکید بر جنگلداری و معدن تمرکز دارد. محیط طبیعی بریتیش کلمبیا همراه با جنگل های بسیار گسترده و آب و هوای ساحلی منحصر به فرد، به عنوان یکی از زیباترین های کانادا و در واقع کل جهان شناخته می شود.

برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا BC PNP می باشد. مهاجرانی که دارای مهارت و سابقه مد نظر این استان هستند امکان مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی بریتیش کلمبیا را خواهند داشت. افراد خارجی که توسط استان بریتیش کلمبیا انتخاب می شوند پس از صدور دعوتنامه از سوی دولت فدرال می توانند درخواست خود را برای اقامت دائم ارائه کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی بریتیش کلمبیا، درخواست ها را در سه گروه اصلی پذیرش می کند:

 • برنامه مهاجرت از طریق مهارت و تخصص Skills Immigration
 • برنامه اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا BC Express Entry
 • برنامه مهاجرت کارآفرینان Entrepreneur Immigration

شرایط برنامه مهاجرت از طریق مهارت و تخصص بریتیش کلمبیا

متقاضیان این نوع پذیرش باید شرایط برنامه مهاجرت از طریق مهارت و تخصص بریتیش کلمبیا را داشته باشند. داوطلبان باید پیشنهاد کار دائمی و تمام وقت در یکی از مشاغل واجد شرایط با حقوقی متناسب با صنعت مورد نظر داشته باشند و واجد شرایط موقعیت شغلی ارائه شده باشند. BC PNP ممکن است برای تعیین حداقل شرایط لازم یک شغل به استانداردهای طبقه بندی ملی مشاغل NOC مراجعه کند. متقاضیانی که پیشنهاد کاری آنها در دسته بندی مشاغل ملی در گروه های 0 و A قرار می گیرد، لازم نیست مدرک زبان ارائه کنند. برای همه مشاغلی که جزو یکی از گروه های شغلی C ،B یا D هستند، حداقل مهارت زبان در سطح CLB 4 الزامی است. متقاضی در پنج سال گذشته و در کل مدت زمان پروسه برنامه استانی بریتیش کلمبیا، نباید مالک یا سهامدار بیش از 10 درصد از شرکتی که به آنها پیشنهاد کار داده است باشند. اشتغال آنها از نظر اقتصادی منافعی را برای استان بریتیش کلمبیا داشته باشد و دستمزدی متناسب با نرخ دستمزد مشاغل بریتیش کلمبیا دریافت کند.

این برنامه شامل زیر گروه های زیر می باشد:

 • نیروی کار متخصص
  این گروه مخصوص افرادی است که یک پیشنهاد کاری واجد شرایط و قابل قبول در یکی از مشاغل تخصصی دریافت کرده اند. نیروهای کار باید چند سال سابقه کار در شغل تخصصی خود داشته باشند.
 • متخصصین حوزه بهداشت و درمان
  در این زیرگروه افراد با سابقه کار و پیشنهاد کاری واجد شرایط همانند پزشکان، پرستاران، پرستاران روانپزشکی و یا سایر مشاغل تخصصی حوزه بهداشت می توانند اقدام کنند. پیشنهادهای کاری در یکی از مشاغل تعیین شده در حوزه بهداشت واجد شرایط هستند.
 • فارغ التحصیلان بین المللی
  این گروه مخصوص افرادی است که در سه سال اخیر از یکی از دانشگاه ها یا کالج های واجد شرایط فارغ التحصیل شده باشند. پیشنهاد شغلی باید از یکی از کارفرمایان بریتیش کلمبیا بدست آمده باشد.
 • فارغ التحصیلان بین المللی مقطع کارشناسی ارشد و دکتری
  این گروه مختص فارغ التحصیلانی است که دارای مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری از یکی از موسسات آموزشی معتبر بریتیش کلمبیا در رشته های علوم طبیعی، کاربردی یا علوم بهداشت باشند. هیچ پیشنهاد شغلی برای درخواست در این زیرگروه نیاز نیست.
 • سطح انتری و نیروی کار نیمه ماهر
  کارکنان در برخی از مشاغل ابتدایی یا نیمه حرفه ای در بخش گردشگری و هتلداری، تامین غذا، رانندگی کامیون یا افرادی در مشاغل مبتدی یا نیمه تخصصی که در منطقه در حال توسعه شمال شرق بریتیش کلمبیا زندگی می کنند می توانند واجد شرایط این برنامه باشند.

شرایط برنامه اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا

اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا هم راستا با سیستم مهاجرت اکسپرس انتری دولت فدرال است که باعث می شود متقاضیان در پردازش هر دو درخواست در اولویت قرار بگیرند و در صورت انتخاب، اقامت دائم کانادا را کسب کنند. داوطلبان از طریق تخصص می توانند از طریق اکسپرس انتری بریتش کلمبیا اقدام کنند. شرایط اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا برای هر زیر مجموعه متفاوت است.

 • گروه نیروی متخصص
  این برنامه بر اساس سیستم امتیاز بندی به داوطلبین امتیاز ثبت نام اختصاص می دهد که تعیین می کند آیا آنها دعوتنامه ITA را دریافت می کنند یا خیر. این امتیاز مبتنی بر فاکتورهایی همانند سطح تحصیلات، سابقه کار مستقیم و پیشنهاد کار از بریتیش کلمبیا است که توانایی فرد برای موفقیت در بازار کار کانادا و کمک به اقتصاد استان را منعکس می کند.
 • گروه نیروهای متخصص در حوزه بهداشت و درمان
  این برنامه مختص پزشکان عمومی، پزشکان متخصص، پرستاران، پرستاران متخصص، ماماها و سایر مشاغل حوزه سلامت می باشد. داوطلبان باید پیشنهاد کاری تمام وقت از یکی از ادارات بهداشت عمومی در بریتیش کلمبیا و دو سال سابقه کاری مرتبط داشته باشند.
 • گروه فارغ التحصیلان بین المللی
  فارغ التحصیلان خارجی که از یک دانشگاه و یا کالج کانادایی در سه سال گذشته فارغ التحصیل شده اند ممکن است واجد شرایط ارائه درخواست در این زیرگروه باشند. متقاضیان باید یک پیشنهاد کاری تمام وقت دائمی در یک شغل تخصصی از یک کارفرما در بریتیش کلمبیا داشته باشند. متقاضیان واجد شرایط این برنامه باید مدرک لیسانس یا مجوز از یک موسسه معتبر در کانادا داشته باشند. این مدارک باید توسط یک موسسه معتبر مجاز کانادایی دولتی صادر شوند. دیپلم های دریافت شده از موسسات خصوصی واجد شرایط این برنامه نیستند.
 • گروه فارغ التحصیلان بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری
  افراد با مدارک فوق لیسانس یا دکتری که تحصیل در بریتیش کلمبیا را انتخاب کرده اند و مدارک خود را از یک موسسه معتبر در بریتیش کلمبیا در سه سال اخیر دریافت کرده اند در صورتی می توانند از طریق زیرگروه فارغ التحصیلان بین المللی مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری درخواست خود را ارائه کنند که رشته تحصیلی آنها دریکی از رشته های طبیعی، کاربردی و یا درمانی باشد.

شرایط برنامه مهاجرت کارآفرینان بریتیش کلمبیا

استان بریتیش کلمبیا از طریق طراحی دو برنامه مهاجرتی، تجار را برای سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار و زندگی در کانادا جذب می کند. این برنامه از طریق اعطای ویزای کارآفرینی کانادا به این دسته از متقاضیان راه را برای مهاجرت آنها به این کشور هموار می سازد. هدف این استان این است که این تجار باعث رونق کسب و کار و استخدام هر چه بیشتر در این استان شوند و به توسعه استانی یا منطقه ای کمک کنند. این برنامه برای افراد با تجربه و مدیران و صاحبان بیزینس که دارای سرمایه نقد و کافی هستند و می خواهند بیش از یکسال در بریتیش کلمبیا اقامت داشته باشند مناسب است. این افراد باید در یک بیزنس جدید یا با سابقه قبلی سرمایه گذاری نمایند. استخدام یک فرد مقیم کانادا و مدیریت روزمره به صورت مستمر به مدت یکسال از شرایط برنامه مهاجرت کارآفرینان بریتیش کلمبیا است. افرادی که قصد سکونت و سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا را دارند می تواند تحت این برنامه واجد شرایط اخذ اقامت دائم کانادا شوند. این برنامه به دو زیرگروه تقسیم می شود: برنامه کارآفرینی منطقه ای استان بریتیش کلمبیا و برنامه کارآفرینی اصلی استان بریتیش کلمبیا.

برنامه کارآفرینی منطقه ای استان بریتیش کلمبیا

این برنامه به طرح صد هزار دلاری نیز شهرت دارد. علاقمندان مهاجرت به استان بریتیش کلمبیا از طریق سرمایه گذاری می توانند از طریق پایلوت منطقه ای اقدام به راه اندازی کسب و کار خود در این استان کنند. این برنامه با هدف حمایت از مناطق کم جمعیت تر و رفع چالش های جمعیتی جوامع کوچکتر که در اثر مهاجرت نیروهای جوان این مناطق به شهرهای بزرگتر ایجاد شده، طراحی شده است تا موجب بهبود اقتصاد محلی این مناطق شود. کسب و کارها باید در مناطقی با جمعیت کمتر از 75 هزار نفر و با فاصله ای بیش از 30 کیلومتر از شهرهای بزرگ راه اندازی شود. داشتن حداقل 300,000 دلار دارایی خالص شخصی، مالکیت یک کسب و کار فعال یا داشتن تجربه مدیریت مدیریت ارشد ظرف 5 سال گذشته، زبان انگلیسی و یا فرانسه در سطح CLB 4، داشتن طرح تجاری، مدرک تحصیلات عالی و یا تجربه مالکیت صددرصد و مدیریت برای حداقل 3 سال در 5 سال گذشته، مالکیت حداقل 51 درصد کسب و کاری که قرار است راه اندازی کند و سرمایه گذاری به میزان حداقل 100,000 دلار کانادا در یکی از کسب و کارهای واجد شرایط، ایجاد حداقل یک فرصت شغلی تمام وقت برای شهروندان کانادا یا مقیمان دائم این کشور و اقامت در آن منطقه 75 درصد از زمان اعتبار مجوز کار در بریتیش کلمبیا از جمله شرایط برنامه کارآفرینی منطقه ای استان بریتیش کلمبیا هستند.

برنامه کارآفرینی اصلی استان بریتیش کلمبیا

در این برنامه کارآفرینی که به طرح سرمایه گذاری دویست هزار دلاری نیز معروف است، مکان راه اندازی بیزینس می تواند در هر منطقه ای از بریتیش کلمبیا باشد. از مهم ترین شرایط برنامه کارآفرینی اصلی استان بریتیش کلمبیا می توان به داشتن دارایی خالص معادل حداقل 600,000 دلار (از جمله پول نقد، دارایی در حساب بانکی، سپرده های ثابت، املاک واقعی، سرمایه گذاری و ...) به نام داوطلب یا همسر وی، سرمایه گذاری حداقل به میزان 200,000 دلار کانادا، داشتن حداقل یک مدرک تحصیلی بالای دیپلم و سابقه مدیریت فعال با مالکیت صددرصد طی 3 سال از 5 سال گذشته، بیش از 4 سال سابقه کار در سمت مدیریت ارشد یا ترکیبی از حداقل یک سال سابقه کار به عنوان مالک یا مدیر تجارت و حداقل دو سال سابقه کار به عنوان مدیر ارشد، مدیریت فعال و مستمر فعالیت های روزانه تجارت، سطح اولیه زبان انگلیسی یا فرانسوی معادل CLB 4 یا بالاتر، اقامت در محدوده 100 کیلومتری تجارت به مدت حداقل 75 درصد از زمان اعتبار مجوز کار در بریتیش کلمبیا و ایجاد یک فرصت شغلی برای شهروندان کانادایی یا مقیمان دائم کانادا اشاره کرد.

انجام یک سفر تجاری برای متقاضیان به منطقه ای که قصد دارند کسب و کار خود را در آن راه اندازی کنند جزو الزامات هر دو برنامه فوق است. در سفر تجاری متقاضی باید یک پیشنهاد بیزینسی به نمایندگان منطقه ای ارائه کند. هدف این سفر، دریافت معرفی نامه منطقه ای است که یکی از الزامات ثبت نام در برنامه مهاجرت منطقه بریتیش کلمبیا می باشد.

 

 

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی آلبرتا

آلبرتا از پویاترین استانهای کانادا از نظر اقتصادی و اجتماعی است. این استان در غرب کانادا واقع شده است و اقتصادی به سرعت رو به رشد دارد که این امر تا حد زیادی به منابع طبیعی وسیع این استان مربوط می شود. استان آلبرتا دو شهر از بزرگترین شهرهای کانادا، کلگری و ادمونتون را در خود جای داده است. این استان یکی از سرسبزترین و حاصلخیزترین استانهای کانادا است. این استان همچنین به خاطر پارک های ملی همانند Bnaff و Jasper به عنوان یکی از زیباترین بخش های آمریکای شمالی شناخته می شود. دریاچه زیبای Bnaff در کوه های راکی در نزدیکی پارک آلبرتا قرار دارد. این عوامل سبب افزایش مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی آلبرتا شده است.

برنامه مهاجرت استانی آلبرتا AINP است. متقاضیان مهاجرت به کانادا که دارای مهارت و سابقه کار مد نظر این استان هستند می توانند از طریق این برنامه، توسط استان آلبرتا انتخاب شوند و در اصطلاح Nominate شوند. در صورت انتخاب شدن از سوی این استان، امتیاز قابل توجهی در سیستم اکسپرس انتری فدرال قابل کسب است و همین موضوع روند دریافت اقامت دائم را تسریع می بخشد.

در حال حاضر برنامه مهاجرت استانی آلبرتا از سه برنامه کلی زیر تشکیل شده است:

 • برنامه فرصت آلبرتا  Alberta Opportunity Stream
 • برنامه اکسپرس انتری آلبرتا  Alberta Express Entry Stream
 • برنامه کشاورزان خود اشتغال  Self-Employed Farmer Stream

شرایط برنامه فرصت آلبرتا

شرایط برنامه فرصت آلبرتا متفاوت و به خصوص می باشد. متقاضی این برنامه باید در حال حاضر در استان آلبرتا سکونت داشته باشد و از وضعیت اقامتی معتبر در کانادا که نشان دهنده صلاحیت کار در کانادا است برخوردار باشد.

شرط دیگر این است که تحصیلات رسمی و یا آموزش تخصصی مورد نیاز شغل پیشنهادی را داشته باشد. فارغ التحصیلان خارجی اگر تحصیلات خود را در یک موسسه معتبر در مقاطع بالاتر از دیپلم به پایان رسانده باشند و در آلبرتا با اجازه کار پس از فارغ التحصیلی (Post-Graduation Work Permit) مشغول به کار باشند، می توانند از برنامه فرصت آلبرتا بهره مند شوند. فارغ التحصیلان این استان که تحصیلات و تجربه آنها در راستای رفع نیازهای بازار کار منطقه است، می توانند از طریق برنامه فرصت آلبرتا اقدام به دریافت اقامت دائم کانادا کنند.

برای ارائه درخواست، فارغ التحصیلان خارجی باید نشان دهند که حداقل به مدت 6 ماه در آلبرتا در یک شغل مرتبط با تحصیلاتشان مشغول به کار بوده اند و حداقل سطح درآمد مورد نیاز را داشته باشند. برای اینکه متقاضیان شرایط تجربه کاری مورد نیاز برنامه فرصت آلبرتا را داشته باشند، باید حداقل 12 ماه از 18 ماه گذشته تجربه کاری در شغل فعلی خود داشته باشند و یا حداقل 24 ماه از 30 ماه گذشته در شغل فعلی خود در کانادا و یا خارج از کانادا تجربه کاری داشته باشند (این تجربه می تواند در آلبرتا یا خارج از کانادا بوده باشد). لازم به ذکر است که فارغ التحصیلان خارجی که در سایر استانهای کانادا تحصیل کرده اند، واجد شرایط دریافت اجازه کار پس از فارغ التحصیلی از آلبرتا نیستند.

متقاضیان شرکت در برنامه فرصت آلبرتا که NOC شغلی آنها در یکی از گروه های 0، A و B باشد، باید مهارت زبانی فرانسه یا انگلیسی آنها در همه موارد معادل CLB 5 باشد. افرادی که در NOC جزو مشاغل دستیاران پرستار و خدمات بیمار هستند، باید مهارت زبانی معادل CLB 7 در فرانسه یا انگلیسی ارائه دهند.

همچنین، پیشنهاد کار معتبر از کارفرمایی در آلبرتا داشته باشند که مرتبط با تخصص آنها باشد. متقاضیان باید بصورت تمام وقت در آلبرتا برای این کارفرما کار کنند و همچنین باید مجوزهای مورد نیاز برای اشتغال در شغل مورد نظر را کسب کرده باشند. این پیشنهاد کاری باید تمام وقت، دارای حقوق، حداقل 30 ساعت در هفته و به مدت 12 ماه باشد.

شرایط برنامه اکسپرس انتری آلبرتا

برنامه اکسپرس انتری آلبرتا، در ارتباط با سیستم اکسپرس انتری فدرال است. طبق اطلاعاتی که متقاضیان حاضر در سیستم اکسپرس انتری فدرال در پروفایل مهاجرتی خود ثبت کرده اند، دولت استانی آلبرتا می تواند اشخاصی که شرایط برنامه اکسپرس انتری آلبرتا را دارند، با توجه به شرایط تحصیلی، کاری و وابستگی های خانوادگی به این استان، انتخاب نماید و برای آنها دعوتنامه یا NOI ارسال نماید. این افراد باید مدارک خود را به AINP ارسال کنند. در صورت تایید مدارک، استان آلبرتا این اشخاص را انتخاب می کند. انتخاب شدن از سوی استان، موجب دریافت امتیاز بالایی در سیستم اکسپرس انتری فدرال شده و در نتیجه در مرحله صدور دعوتنامه ها از سوی دولت فدرال، دعوتنامه ای برای ارسال مدارک جهت اخذ اقامت دائم برای متقاضی ارسال می شود. این برنامه به این استان اجازه می‌دهد تا از میان متقاضیان حاضر در استخر اکسپرس انتری دست به انتخاب و صدور دعوتنامه برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه اکسپرس انتری استانی بزند. در برنامه استانی آلبرتا ممکن است اولویت به افرادی داده شود که دارای پیشنهاد شغلی یا سابقه کاری در آلبرتا، فارغ التحصیلی از یکی از موسسات آموزشی بعد از متوسطه در آلبرتا و داشتن پدر، مادر، فرزند، خواهر یا برادر ساکن در این استان باشند.

شرایط برنامه کشاورزان خود اشتغال آلبرتا

این برنامه به افرادی که دارای تجربه کافی در زمینه کشاورزی هستند و سرمایه کافی برای خرید و گسترش مزرعه در آلبرتا دارند، این امکان را می دهد که برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام نمایند. این متقاضیان باید صاحبان و گردانندگان مزرعه باشند و برنامه آنها باید بر مبنای سکونت در آلبرتا باشد. متقاضیان باید واجد شرایط برنامه کشاورزان خود اشتغال آلبرتا باشند. داشتن مهارت های مدیریت مزرعه که با ارائه تحصیلات، آموخته ها و تجربه های قبلی در زمینه کسب و کار مرتبط با مزرعه داری نمایش داده می شود، داشتن پیشنهاد برای یک برنامه کسب و کار مرتبط با مزرعه داری با حمایت یک سازمان مالی کانادایی و مستند کردن اهداف سرمایه گذاری با استفاده از یک طرح کسب و کار، توانایی سرمایه گذاری حداقل 500,000 دلار کانادا در کسب و کار مرتبط با مزرعه داری در استان آلبرتا، سرمایه گذاری در کسب و کار مزرعه داری مرتبط با تولید اولیه در استان آلبرتا از مهم ترین شرایط برنامه کشاورزان خود اشتغال آلبرتا است. توجه داشته باشید به درخواست هایی که بیانگر فرصت های بهتر و بیشتر برای رشد اهداف کشاورزی مواد غذایی آلبرتا باشند اولویت بیشتری داده خواهد شد.

 

 

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی انتاریو

انتاریو یکی از محبوبترین مقاصد منتخب برای سکونت از سوی مهاجران سراسر جهان است. به عنوان محبوبترین استان کانادا، تقریبا 40% از مردم کانادا انتاریو را خانه نامیده اند. انتاریو، پایتخت کانادا، شهر اتاوا و بزرگترین شهر کشور، تورنتو را در خود جای داده است. از بسیاری لحاظ، انتاریو مرکز زندگی اقتصادی، اجتماعی و سیاسی در کاناداست.

برنامه مهاجرت استانی انتاریو OINP نامیده می شود. متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی انتاریو که مهارت ها و سابقه کار مد نظر این استان را دارند می توانند از طریق این برنامه، گواهی انتخاب استانی انتاریو را دریافت کنند. داشتن این گواهی به افراد خارجی اجازه می دهد که بتوانند در بازه زمانی سریع‌تر از سایر گروه های مهاجرتی، اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

برنامه های استانی انتاریو شامل موارد ذیل می شود:

 • برنامه های گروه دانشجویان بین المللی  International Student Category - مختص دانشجویان بین المللی مقطع دکتری
 • برنامه های گروه پیشنهاد کار از کارفرما  Employer Job Offer Category - مختص نیروهای متخصص دارای پیشنهاد کار در یکی از مشاغل مورد تقاضا
 • برنامه های گروه کسب و کار  Business Category - مختص کارآفرینان

شرایط برنامه گروه دانشجویان بین المللی انتاریو

این برنامه مختص افرادی است که از دوره ای در مقطع دکتری از یکی از دانشگاه های دولتی انتاریو فارغ التحصیل شده باشند. برای این گروه داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست. برای اینکه متقاضی شرایط فارغ التحصیلان مقطع دکتری در انتاریو را داشته باشد، باید تمام شرایط لازم برای اخذ مدرک دکتری از یکی از دانشگاه های واجد شرایط انتاریو را داشته باشد. طول دوره تحصیل در مقطع دکتری باید حداقل 2 سال باشد و حداقل 12 ماه از 24 ماه قبل از ارائه درخواست، بطور قانونی در انتاریو اقامت داشته باشد. متقاضی می بایست درخواست خود را ظرف مدت زمان 2 سال از تاریخ اخذ PhD ارائه نماید و قصد داشته باشد در انتاریو زندگی و کار کند. در صورتی که متقاضی در زمان درخواست در کانادا زندگی می کند، دارای وضعیت قانونی باشد، به طور مثال مجوز تحصیل، مجوز کار، سابقه بازدید و یا ویزای توریستی داشته باشد. داشتن سرمایه و یا درآمد کافی برای پوشش هزینه های خود و خانواده از دیگر شرایط برنامه استانی انتاریو برای فارغ التحصیلان مقطع دکتری می باشد. منابع مالی از طریق گواهی های تمکن مالی بانکی (حساب های سرمایه گذاری، حساب های کوتاه مدت و یا بلند مدت یا حساب های مشترک که قابلیت نقد شدن دارند)، درآمد سالانه از کار در انتاریو و یا پیشنهاد کاری در انتاریو قابل اثبات است.

اگر متقاضی از شغل و پیشنهاد کاری در انتاریو به عنوان منابع تامین مالی خود استفاده کند، باید یک قرارداد کاری که در آن سمت، ساعات کاری و حقوق ذکر شده است ارئه دهد. اگر متقاضی در انتاریو مشغول به کار است، باید دو فیش حقوقی آخر خود را نیز ارائه کند.

شرایط برنامه گروه نیروهای متخصص دارای پیشنهاد کار انتاریو

این برنامه مختص متخصصینی است که پیشنهاد کاری خاصی در حوزه های مورد نیاز استان انتاریو دارند و قصد دارند به طور دائم در این استان زندگی و کار کنند. متقاضیان خارجی تنها در صورتی می توانند از طریق این برنامه درخواست دهند که یک پیشنهاد کاری تمام وقت و دائمی با NOC های گروه C و D و یک فرم کارفرما از یک کارفرما در انتاریو دریافت کرده باشند که همه معیارهای مورد نظر استان را دارد. علاوه بر این، میزان درآمد شغل پیشنهادی باید از حداقل دستمزد در آن منطقه از انتاریو بیشتر باشد. اگر متقاضی در حال حاضر در آن شغل مشغول به کار است، حقوق پیشنهادی باید مساوی یا بیشتر از حقوق کنونی او باشد. احراز تمامی شرایط نیروهای متخصص دارای پیشنهاد کار مورد تقاضا در انتاریو الزامی است. 9 ماه سابقه کار تجمیعی در انتاریو در 3 سال قبل از تاریخ ارائه درخواست الزامی است. این سابقه کاری باید با حقوق، تمام وقت (حداقل 30 ساعت در هفته و 1200 ساعت در سال) یا به همان میزان سابقه کار نیمه وقت و در یک شغل مجاز باشد. مشاغل فصلی قابل قبول نیستند.

متقاضی باید تحصیلات دیپلم کانادایی و بالاتر و یا معادل ارزیابی و تایید شده آن داشته باشد. اگر شغل پیشنهادی نیازمند مجوز باشد، فرد متقاضی باید مجوز معتبر ارائه کند. متقاضی می بایست دارای سطح زبان CLB 4 در زبآنهای انگلیسی و یا فرانسه و در همه مهارت ها باشد و مدرک زبان باید از یکی از موسسات معتبر بین المللی IELTS یا TEF و یا TCF دریافت شده باشد. متقاضی باید دارای تمکن مالی یا منبع درآمدی کافی برای پوشش هزینه ها در انتاریو باشد. با ارائه گواهی های تمکن مالی بانکی، درآمد سالانه و یا پیشنهاد کاری از انتاریو قابل اثبات است. اگر متقاضی در کانادا حضور دارد، باید وضعیت اقامتی قانونی داشته باشد و این وضعیت تا زمان انتخاب شدن توسط استان حفظ شود.

شرایط برنامه گروه کسب و کار و کارآفرینان انتاریو

این برنامه برای جذب افرادی طراحی شده است که به دنبال پیاده سازی ابتکارات کسب و کاری جدید یا خرید یکی از کسب و کارهای موجود انتاریو هستند. متقاضیان موفق یک نامه مجوز کار موقت مبتنی بر توافق عملکردی دریافت خواهند کرد تا بتوانند کسب و کار جدیدی را در انتاریو راه اندازی نمایند. اگر در این سرمایه گذاری به توافق نامه کاری مطرح شده در توافق پایبند بوده باشند، کارآفرینان فرصت اخذ اقامت دائم کانادا را پیدا خواهند کرد. متقاضیان موفق بر اساس توافقنامه عملکرد برای تاسیس یک کسب و کار در انتاریو، موفق به اخذ مجوز کار موقت خواهند شد. اگر توافقنامه سرمایه گذاری و ایجاد شغل در توافقنامه عملکرد ذکر شود و ضمیمه آن باشد، کارآفرینان فرصت دارند تا از طریق OINP برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام نمایند. طرح کارآفرینی OINP بر اساس سیستم ابراز علاقمندی (EOI) عمل می کند که در آن شرکت کنندگان واجد شرایط قبل از ارائه یک درخواست کامل باید حتما دعوت به اپلای شوند. متقاضیان می بایست حداقل 24 ماه سابقه کار به عنوان مالک یا مدیر ارشد را طی 60 ماه گذشته داشته باشند. اگر سابقه کار متقاضی هم به عنوان مالک و هم به عنوان مدیر ارشد باشد، بایستی در درخواست خود و همچنین در سیستم ابراز علاقمندی فقط یکی را انتخاب و ذکر نماید. داشتن حداقل دارایی خالص، با توجه به موقعیت مکانی کسب و کار، یکی دیگر از شرایط کارآفرینان در انتاریو می باشد. متقاضیان باید حداقل دارای مهارت زبان سطح CLB 4 یا معادل آن باشند. در زمان راه اندازی کار، متقاضی باید 75 درصد (9 ماه در یک سال) مدت زمان راه اندازی کار را به طور فیزیکی در کانادا حضور داشته باشد. کارآفرین باید حداقل دو شغل دائم تمام وقت برای شهروندان و ساکنان دائم کانادا در منطقه تورنتو و یا حداقل یک شغل دائم در خارج از منطقه تورنتو ایجاد کند.

در صورتی که متقاضی یکی از کسب و کارهای موجود یا آماده را خریداری کند، باید دو شغل دائم تمام وقت به کارکنان فعلی اضافه نموده و همچنین بایستی حداقل سطح دستمزدهای فعلی و شرایط استخدام کارکنان موجود را حفظ نماید. طرح کسب و کار پیشنهادی باید نشان دهد که متقاضی قصد توسعه و رشد کسب و کار را دارد و حداقل 10 درصد سرمایه گذاری صرف توسعه خواهد شد. در صورت خریداری یکی از کسب و کارهای موجود، طی 12 ماه قبل از ارائه EOI، متقاضی می بایست حداقل یک سفر اکتشافی مرتبط به کسب و کار به انتاریو داشته باشد. مالک یا گروه مالکان کسب و کار موجود که متقاضی قصد خرید آن را دارد نباید در 5 سال گذشته تغییر کرده باشند. همچنین این کسب و کار موجود بایستی در مدت ذکر شده بصورت مستمر فعال بوده باشد. علاوه بر این، کسب و کار پیشنهادی نباید تحت مالکیت یا مدیریت یکی از منتخبین قبلی طرح OINP بوده باشد. کسب و کار پیشنهادی باید به قصد کسب سود از طریق فروش کالا یا خدمات ایجاد شده باشد. منبع درآمد اصلی باید از درآمد کسب شده فعال (active income) و غیرمنفعل (passive income) باشد. کسب و کار پیشنهادی باید با الزامات قانونی کانادا و کلیه قوانین صنعت و اخذ مجوز که برای مشروع بودن فعالیت های کسب و کار الزامی است، مطابقت داشته باشد. همچنین می بایست با تمامی قوانین بازار کار انتاریو از جمله استانداردهای اشتغال، سلامت و امنیت و قوانین روابط کار منطبق باشد. همچنین کسب و کار پیشنهاد شده باید به عنوان یک کسب و کار دائمی در انتاریو در نظر گرفته شود، بدین معنا که کسب و کارهای فصلی و پروژه ای واجد شرایط این برنامه نخواهند بود.

 

 

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان

استان ساسکاچوان به خاطر ورود مهاجران از سراسر جهان، یکی از استانهای کانادا با رشد سریع از نظر اقتصاد و جمعیت می باشد. این استان یکی از استانهای سرسبز و حاصلخیز غرب کانادا محسوب می شود. اقتصاد آن در درجه اول مبتنی بر صنعت کشاورزی و منابع طبیعی مهم همانند جنگلداری و ماهیگیری است. این استان، دو شهر مهم ساسکاتون و رجینا و همچنین بیابآنهای بی کران وسیعی را در خود جای داده است.

برنامه انتخاب استانی ساسکاچوان SNIP می باشد. افراد غیر کانادایی که دارای مهارت ها و تجارب مد نظر این استان بوده و قصد مهاجرت به این استان را دارند می توانند از طریق این برنامه، گواهی انتخاب استانی صلاحیت خود را دریافت نمایند. اخذ این گواهی باعث می شود که افراد خارجی بتوانند در بازه زمانی سریع نسبت به مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان اقدام کرده و اقامت دائم کانادا را اخذ نمایند.

به طور کلی برنامه استانی استان ساسکاچوان به انواع زیر تقسیم می شود:

 • گروه نیروهای متخصص بین المللی  International Skilled Worker Category
 • گروه تجربه ساسکاچوان  Saskatchewan Experience Category
 • گروه کارآفرینان و مزرعه داران  Enrepreneurs and Farm Category
 • گروه کارآفرینان فارغ التحصیل خارجی  International Graduate Entrepreneur Category

شرایط برنامه نیروهای متخصص بین المللی در ساسکاچوان

این برنامه مخصوص نیروهای متخصصی است که قصد زندگی و کار در استان ساسکاچوان را دارند. متقاضیان بر اساس یک سیستم امتیازدهی ارزیابی شده و می توانند در یکی از زیرگروه های این برنامه پذیرش شوند. شرایط نیروهای متخصص بین المللی در ساسکاچوان در هر برنامه متفاوت است. این برنامه از سه زیرگروه زیر تشکیل شده است:

 • متقاضیان دارای پیشنهاد کار  Employment Offer
  این زیرگروه مخصوص نیروهای متخصصی است که یک پیشنهاد کاری از یکی از کارفرمایان ساسکاچوان دریافت کرده اند. پیشنهاد کار باید قبل از درخواست داوطلب مورد موافقت برنامه استانی ساسکاچوان قرار گرفته باشد. متقاضیان باید دارای سطح زبان حداقل CLB 4 در همه مهارت ها باشند. یک پیشنهاد کار تمام وقت دائمی از یکی از کارفرمایان ساسکاچوان در یکی از مشاغل سطح 0، A و B در سیستم مشاغل ملی کانادا (NOC) یا یکی از حرفه های مشخص در استان ساسکاچوان داشته باشند. متقاضیان همچنین باید حداقل یک سال سابقه کار تمام وقت در شغل مد نظر را طی 10 سال گذشته داشته باشند.
 • متقاضیان کار مورد نیاز استان  Occupation in Demand
  این زیرگروه مختص آن دسته از نیروهای ماهری است که دارای سابقه کاری و تحصیلات مطابق با یکی از رشته های مورد نیاز استان در یکی از مشاغل مورد تقاضای ساسکاچوان هستند. برای مهاجرت در این گروه داشتن پیشنهاد کار مورد نیاز نیست. متقاضیان باید دارای سطح زبان حداقل CLB 4 در همه مهارت ها باشند و یک دوره آموزشی حداقل یک ساله بعد از دوره متوسطه یا آموزش های قابل قیاس با سیستم آموزشی کانادا را گذرانده باشند. حداقل یک سال سابقه کار تمام وقت مرتبط با حوزه تحصیلی و آموزشی خود را در یکی از مشاغل تخصصی مورد تقاضای ساسکاچوان طی 10 سال گذشته داشته باشند و یا حداقل 2 سال سابقه کار در یکی از مشاغل فنی و حرفه ای مورد نیاز ساسکاچوان در 5 سال گذشته داشته باشند و یا حداقل یک سال سابقه کار در کانادا در 3 سال گذشته در یکی از مشاغل مورد تقاضا داشته باشند.
 • اکسپرس انتری ساسکاچوان  Express Entry
  این زیرگروه به برنامه استان ساسکاچوان این امکان را می دهد که متقاضیانی را که در حال حاضر در بانک اطلاعاتی اکسپرس انتری کشوری هستند و شماره پروفایل اکسپرس انتری و کد اعتبارسنجی جویندگان کار دارند، انتخاب کند. این متقاضیان در صورت دارا بودن تحصیلات لازم، سابقه کاری در یکی از مشاغل مورد نیاز استان، توانایی زبان و سایر فاکتورهایی که به استقرار آنها در ساسکاچوان کمک کند، از سوی SINP دعوتنامه ارائه درخواست دریافت می کنند. متقاضیان همچنین بایستی حداقل سطح سابقه کار مرتبط با حوزه تحصیلی و آموزشی خود را در یکی از مشاغل تخصصی مورد تقاضای ساسکاچوان داشته باشند. برای مثال، حداقل یک سال سابقه کار تمام وقت طی 10 سال گذشته برای مشاغل تخصصی (غیر فنی) یا حداقل 2 سال سابقه کار تمام وقت در مشاغل فنی طی 5 سال گذشته و یا حداقل یک سال سابقه کار تخصصی (فنی و غیر فنی) در کانادا طی 3 سال گذشته داشته باشند.

شرایط برنامه تجربه کاری ساسکاچوان

این گروه از برنامه های استانی ساسکاچوان فرصتی برای اقامت دائم کسانی است که اکنون در حال زندگی در ساسکاچوان بوده و در این استان مشغول به کار می باشند. بدیهی است داوطلبین باید شرایط تجربه کاری ساسکاچوان را داشته باشند. برای مثال، با یک مجوز کار معتبر مشغول به کار باشند و قصد آنها استقرار و سکونت دائمی در ساسکاچوان باشد. این برنامه به 6 زیر دسته تقسیم می شود:

 • متقاضیان دارای مجوز کار
  این زیرگروه، مخصوص نیروهای متخصص ساسکاچوان است که حداقل به مدت شش ماه با یک مجوز کار معتبر در حال کار در استان هستند و یک پیشنهاد کار دائمی برای آن شغل دریافت کرده اند. پیشنهاد شغل باید قبل از درخواست داوطلب توسط SINP تایید شود. متقاضی می بایست حداقل به مدت 6 ماه با اجازه کار صادر شده از اداره مهاجرت و شهروندی کانادا برای یک کارفرما در ساسکاچوان کار کرده باشند و پیشنهاد کاری تمام وقت هم از سوی همین کارفرما و در همان سمت باشد. اگر پیشنهاد کاری در دسته بندی مشاغل در دسته C قرار گیرد، سطح زبان متقاضی باید CLB 4 باشد.
 • افراد نیمه متخصص در حوزه کشاورزی
 • این برنامه برای کسانی است که حداقل به مدت 6 ماه در یک کار نیمه تخصصی در ساسکاچوان و با داشتن اجازه کار مشغول به کار بوده اند. متقاضیان باید دارای پیشنهاد کاری تمام وقت از یک کارفرما در ساسکاچوان برای مشاغل مورد نیاز استان و نامه تایید شغلی از SINP باشند. اجازه کار باید برای یکی از برنامه های کارگران کشاورزی فصلی، تجربه کانادایی، کارگران خارجی موقت باشد. اگر پیشنهاد شغلی در دسته بندی مشاغل کانادا NOC جزو دسته C قرار گیرد، باید از نظر زبانی حداقل دارای CLB 4 باشد. متقاضیان باید دارای مدرک اتمام دبیرستان در کانادا و یا معادل ارزیابی و تایید شده آن باشند.
 • متخصصان حوزه بهداشت و درمان
  این زیر گروه فرصتی برای نیروهای متخصص فراهم می کند تا در صورتی که حداقل به مدت 6 ماه با یک مجوز کار موقت به صورت تمام وقت در حرفه پزشکی، پرستاری یا در سایر تخصص های حوزه سلامت مشغول به کار بوده و پیشنهاد استخدامی در آن موقعیت شغلی را دریافت کرده باشند، بتوانند برای اخذ اقامت دائم ساسکاچوان اقدام نمایند. پیشنهاد شغلی باید قبل از درخواست داوطلب توسط SINP تایید گردد. پیشنهاد کاری باید توسط یکی از نهادهای بهداشت استان و یا موسسه آموزش بهداشت، جایی که آنها در حال حاضر در آن مشغول به کار هستند صادر شده باشد و بوسیله مدارکی که نشان دهنده استقرار دائم آنها برای فعالیت در حرفه پزشکی در یکی از مطب های پزشکی ساسکاچوان است، مورد تایید واقع شده باشد.
 • پروژه بخش هتلداری
  این زیر شاخه مخصوص کارگران خارجی موقتی است که به دنبال مهاجرت به طور دائم به ساسکاچوان بوده و حداقل به مدت 6 ماه از طریق مجوز کار معتبر در یکی از مشاغل سرو کننده مواد غذایی و آشامیدنی، صندوقدار غذا و کمک آشپزخانه و یا خدمتکار و نظافتچی برای یکی از کارفرمایان واجد شرایط SINP مشغول به کار بوده باشند. پیشنهاد کار باید به صورت دائمی و تمام وقت بوده و قبل از درخواست داوطلب توسط SINP تایید شود. متقاضیان باید دارای حداقل تحصیلات در سطح دوره دبیرستان یا معادل آن بوده و حداقل سطح CLB 4 در هر چهار مهارت زبان را ظرف دو سال آخر از زمان درخواست داشته باشند.
 • پروژه رانندگان کامیون برای مسیرهای طولانی
  این زیر گروه برای شرکت های حمل و نقل این امکان را فراهم می سازد که رانندگان کامیون برای مسافت های طولانی را در ساسکاچوان استخدام کنند. این مشاغل به تحصیلات دیپلم و یا دوره های کارآموزی نیاز دارد. کامیون دارانی که از طریق یک مجوز کار معتبر حداقل به مدت 6 ماه در ساسکاچوان کار کرده اند، در صورت داشتن پیشنهاد کار تمام وقت و دائم از شرکت های حمل و نقل، می توانند از طریق این زیر گروه برای گرفتن اقامت دائم خود اقدام کنند. رانندگان باید گواهینامه رانندگی پایه A1 از ساسکاچوان داشته باشند. داشتن حداقل سطح CLB 4 در هر چهار مهارت زبان ظرف دو سال آخر از زمان درخواست الزامی است. پیشنهاد کار باید به صورت دائمی و تمام وقت بوده و قبل از درخواست داوطلب توسط SINP تایید شده باشد.
 • دانشجویان
  این زیرگروه مربوط به دانشجویانی است که به تازگی از یک موسسه آموزش عالی به رسمیت شناخته شده در کانادا فارغ التحصیل شده و پیشنهاد کار دائم تمام وقت از یک کارفرما در ساسکاچوان دریافت کرده اند. پیشنهاد کار باید قبل از درخواست داوطلب توسط SINP تایید شده باشد. داوطلبان می بایست با دریافت یک گواهی، دیپلم و یا مدرک از یک موسسه آموزش عالی معتبر در ساسکاچوان فارغ التحصیل شده باشند. این برنامه باید حداقل یک سال تحصیلی (هشت ماه) به طول انجامیده باشد. اگر پیشنهاد کار در یک شغل با NOC سطح C باشد، متقاضیان باید نمره زبان حداقل در سطح CLB 4 کانادا را ظرف دو سال گذشته اخذ کرده باشند. متقاضیان باید سابقه کاری همراه با حقوق، حداقل معادل شش ماه (960 ساعت) در ساسکاچوان داشته باشند و مجوز کار پس از فارغ التحصیلی را از IRCC درخواست و آن را دریافت کرده باشند.

شرایط برنامه کارآفرینان و مزرعه داران ساسکاچوان

این گروه برای افرادی است که قصد مالکیت و یا راه اندازی فعالانه یک کسب و کار یا کار کشاورزی را در ساسکاچوان دارند. این برنامه به دو بخش تقسیم می شود و متقاضیان باید شرایط گروه کارآفرینان و مزرعه داران ساسکاچوان را داشته باشند.

 • زیرگروه کارآفرینان  Entrepreneur Sub-Category
  این زیرگروه مخصوص افرادی است که از طریق ایجاد کسب و کار یا همکاری با یکی از کسب و کارهای استان، تمایل به سرمایه گذاری مدیریتی و سرمایه در استان دارند. داوطلبین باید یک نقش مدیریتی فعال در کسب و کار داشته باشند. این زیر گروه بر اساس یک سیستم ابراز علاقمندی عمل می کند.
 • زیرگروه مالکان و مدیران مزارع  Farm Owners and Operators Sub-Category
  این زیرگروه مختص مزرعه داران با تجربه ای است که سرمایه قابل توجهی برای سرمایه گذاری در کار کشاورزی و سکونت در استان ساسکاچوان را دارا هستند.

شرایط برنامه کارآفرینان فارغ التحصیل خارجی در ساسکاچوان

این زیر گروه مخصوص فارغ التحصیلان خارجی است که تحصیل در ساسکاچوان داشته و از یک موسسه معتبر در مقاطع بالاتر از دبیرستان در ساسکاچوان فارغ التحصیل شده اند و قصد دارند کسب و کاری در این استان راه اندازی کنند. متقاضیانی که پذیرفته می شوند، باید حداقل به مدت یک سال کسب و کار را راه اندازی و مدیریت کنند تا واجد شرایط انتخاب شدن از سوی استان ساسکاچوان شوند. متقاضیان باید حداقل 21 سال سن داشته باشند و در یک مقطع بالاتر از دیپلم و حداقل به مدت 2 سال در یک موسسه معتبر در ساسکاچوان تحصیل کرده باشند. حضور حداقل 2 سال در ساسکاچوان در طول مدت زمان تحصیل، داشتن اجازه کار معتبر پس از فارغ التحصیلی و داشتن سطح زبان CLB 7 از دیگر شرایط کارآفرینان فارغ التحصیل خارجی در ساسکاچوان می باشند.

 

 

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی مانیتوبا

استان مانیتوبا بین استان های ساسکاچوان و انتاریو واقع شده و از بسیاری جهات، دروازه ای به غرب کانادا محسوب می شود. این استان که اقتصادش تا حد زیادی وابسته به منابع طبیعی و کشاورزی آن است، محرک اصلی سرمایه و ثروت جامعه کانادا است. جمعیت مانیتوبا تقریبا 1.2 میلیون نفر است و قسمت عمده ای از این جمعیت، در شهر وینیپگ یا اطراف آن که مرکز این استان است ساکن هستند. مردم مانیتوبا از جامعه ای بسیار متحد، بازار کاری پایدار و طبیعتی بکر و وسیع بهره مند هستند.

برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا MPNP می باشد. از طریق این برنامه، مهاجران آینده که دارای مهارت و سابقه کار مد نظر استان هستند می توانند گواهی انتخاب استانی مانیتوبا را دریافت کنند. دریافت این گواهی باعث سرعت بخشیدن به روند کلی مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی مانیتوبا می شود. برنامه های مهاجرت استانی مانیتوبا که در حال حاضر فعال هستند شامل موارد ذیل می باشد:

 • برنامه مهاجرت نیروی متخص  Skilled Worker Immigration Stream
 • برنامه سرمایه گذاری تجاری مانیتوبا  Manitoba Business Investor Stream
 • ابتکارات مهاجرت از طریق شهر موردن  Morden Community Driven Immigration Initiative – through the MPNP
 • برنامه آموزش بین المللی  International Education Stream

شرایط برنامه مهاجرت نیروی متخصص مانیتوبا

برنامه نیروهای متخصص از طریق سیستم اعلام علاقمندی مدیریت می شود و در آن داوطلبین واجد شرایط به مجموعه ای از سوالات پاسخ می دهند. در این برنامه لازم نیست داوطلبین قبل از ارائه پروفایلشان مدرکی در بانک اطلاعاتی EOI ارائه کنند. پروفایل ها همراه با پروفایل سایر داوطلبین در بانک اطلاعات قرار داده شده و متقاضیان با توجه به سوالات پاسخ داده شده، امتیازی دریافت می کنند. متقاضیان باید تمامی شرایط برنامه مهاجرت نیروی متخصص در مانیتوبا را دارا باشند. داوطلبین بر حسب چند فاکتور رتبه بندی می شوند و در صورتی که در میان داوطلبین با بالاترین رتبه قرار داشته باشند، ممکن است برای ارائه درخواست به برنامه MPNP دعوت شوند. در مورد تعداد داوطلبانی که می توانند درخواست ارائه دهند یا در مورد زمان درخواست ها هیچ محدودیتی وجود ندارد.

در برنامه نیروی های متخصص مانیتوبا، نیروهای متخصص موقتی و واجد شرایط و همچنین فارغ التحصیلان بین المللی که در حال حاضر در حال کار در مانیتوبا هستند و از سوی کارفرمایان در مانیتوبا یک پیشنهاد کار دائم و تمام وقت دریافت کرده اند، واجد شرایط ارائه درخواست هستند. برخلاف سایر برنامه های ورود به مانیتوبا در برنامه MPNP، برنامه نیروی متخصص در مانیتوبا برای تعیین وضعیت واجد شرایط بودن، از ارزیابی مبتنی بر امتیاز استفاده نمی کند. این برنامه مهاجرتی شامل برنامه تجربه کاری مانیتوبا و برنامه استخدام مستقیم کارفرما می شود.

برنامه نیروی متخصص مانیتوبا در خارج از کشور، برای ارزیابی داوطلبین در خارج از کانادا، از یک سیستم امتیازدهی استفاده می کند. درخواست نیروهای متخصص واجد شرایطی که بتوانند از طریق خانواده یا دوستان، سابقه آموزش یا اشتغال قبلی در مانیتوبا و افرادی که از طریق MPNP شده اند ارتباط خود با استان مانیتوبا را نشان دهند و در معیار زبان، سابقه کار و آموزش و سازگاری حداقل امتیاز مورد نیاز را دریافت کنند، پذیرفته می شوند. این برنامه مهاجرتی شامل دو زیربرنامه می باشد: اکسپرس انتری مانیتوبا که مختص متقاضیان اکسپرس انتری فدرال که واجد شرایط یکی دیگر از برنامه های MPNP هستند و برنامه سرمایه های انسانی مانیتوبا که مخصوص متخصصین خارجی که در یکی از مشاغل مورد نیاز مانیتوبا تجربه دارند و بتوانند توانایی بالقوه خود را در برقراری ارتباط با بازار کار مانیتوبا نشان دهند.

شرایط برنامه سرمایه گذاری تجاری مانیتوبا

افرادی که قصد راه اندازی کسب و کاری در مانیتوبا دارند می توانند از طریق این برنامه به مقصود خود برسند. این فرآیند بر اساس سیستم درخواست اعلام علاقمندی انجام می شود و در آن متقاضیان بالقوه تمایل خود به ارائه درخواست از طریق این برنامه را اعلام کرده و واجد شرایط ترین آنها دعوتنامه دریافت می کنند. این برنامه شامل دو زیر مجموعه می شود که هر کدام شرایط برنامه سرمایه گذاری تجاری در مانیتوبا را دارند.

 • برنامه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی مانیتوبا
  این برنامه زیرمجموعه برنامه سرمایه گزاری تجاری مانیتوبا است و به متقاضیان خارجی که دارای سابقه کسب و کار مزرعه داری هستند و همچنین دارای سرمایه کافی هستند این امکان را می دهد تا به مانیتوبا مهاجرت کرده و یک مزرعه را اداره کنند.
 • برنامه کارآفرینی مانیتوبا
  برنامه کارآفرینی مانیتوبا به متقاضیانی که قصد دارند به این استان مهاجرات کنند و کسب و کار خود را راه اندازی کنند و یا یکی از کسب و کارهای موجود در این استان را خریداری کنند این امکان را می دهد که با یک ویزای کار دو ساله وارد مانیتوبا شوند تا کسب و کار خود را راه اندازی و اداره کنند.

شرایط روش ابتکارات مهاجرت از طریق شهر موردن

یکی از ابتکارات خاص برای مهاجرت به مانیتوبا ابتکار مهاجرت به منطقه موردن است. این شهر روستایی واقع در 112 کیلومتری جنوب غرب شهر وینیپگ، به طور فعال به دنبال مهاجران جدید در مشاغل خاص است. مهاجرت به این شهر از طریق برنامه MPNP انجام می شود. برای اینکه شرایط روش ابتکاری مهاجرت از طریق شهر موردن را دارا باشید باید حداقل 21 و حداکثر 45 سال داشته باشید، یک دوره تحصیلی یا دوره آموزشی پس از دوره دبیرستان به مدت حداقل یک سال که برایش دیپلم، گواهی نامه و یا مدرک دریافت کرده اید را گذرانده باشید، حداقل دو سال سابقه کار تمام وقت در پنج سال گذشته داشته باشید، برای هر مهارت در آزمون آیلتس حداقل امتیاز 5 را دریافت کرده باشید، قصد و توانایی واقعی برای سرمایه گذاری اقتصادی و سکونت در موردن داشته باشید و موجودی نقدی برای استقرار در کانادا به صورتی که توسط MPNP مشخص شده است را دارا باشید.

شرایط برنامه آموزش بین المللی در مانیتوبا

از طریق این برنامه، فارغ التحصیلان خارجی که در مانیتوبا تحصیل کرده اند و نیازهای صنعت استان را برآورده می کنند می توانند مسیر دریافت اقامت دائم خود را تسهیل کنند. این برنامه دارای سه زیر مجموعه برنامه اشتغال حرفه ای، برنامه کارآموزی کارشناسی ارشد و برنامه کارآفرینی دانشجویی می شود.

 

 

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی نیوبرونزویک

نیوبرانزویک یکی از استان های شمال شرقی مریتایم است. این استان تنها استان رسما دو زبانه کانادا است که زبان اول 30% از مردم آن فرانسوی است. نیوبرانوزیک شهرهایی همانند فدریشن، سنت جان و مانکتون را در خود جای داده است. NBPNP برنامه استانی نیوبرانزویک است که مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی نیوبرانزویک را تسهیل می بخشد. مهاجران که مهارت ها و سابقه کار مد نظر این استان را دارند می توانند از طریق برنامه NBPNP مجوز انتخاب استانی نیوبرانزویک را دریافت نمایند. افراد خارجی از طریق این گواهی می توانند اقامت دائم کانادا را اخذ نمایند.

برنامه NBPNP درخواست ها را در یکی از گروه های زیر پذیرش می نماید:

 • برنامه بازار کار اکسپرس انتری Express Entry Labour Market Stream
 • برنامه نیروهای متخصص با حمایت خانواده Skilled Workers with Family Support
 • برنامه نیروهای متخصص با حمایت کارفرما Skilled Workers with Employer Support
 • برنامه فارغ التحصیلان استان Post-Graduate Entrepreneurial Stream
 • برنامه کارآفرینان Entrepreneurial Stream

شرایط برنامه بازار کار اکسپرس انتری نیوبرانزویک

برنامه استانی جدید نیوبرانزویک طرح بازار کار اکسپرس انتری خود را راه اندازی و اعلان کرده است. این طرح به برنامه استانی نیوبرانزویک این امکان را می دهد تا از سیستم مهاجرت اکسپرس انتری فدرال برای برآورده کردن نیازهای جمعیتی و نیازهای خاص بازار کار استفاده نماید. این برنامه طبق مدل اظهارنامه علاقمندی اجرا می شود. متقاضی باید دارای پروفایل اکسپرس انتری، شماره پروفایل معتبر و کد معتبر جستجوی شغل باشد و در حال حاضر باید در استان نیوبرانزویک زندگی و یا کار کند و نامه کارفرمای خود را به همراه تقاضایش برای اقامت استان ارسال کند. همچنین، باید دارای کد طبقه بندی مشاغل NOC برای شغل فعلی خود باشد. داوطلب این برنامه باید حداقل دارای دانش زبان سطح CLB 7 در تمامی چهار مهارت باشد. داشتن بالاترین امتیاز، داشتن مدارک تحصیلی و تجربه در شغل های اولویت دار این استان، داشتن توانایی مالی برای زندگی در این استان، دارا بودن شرایط سنی بین 22 تا 55 سال، داشتن حداقل یک سال سابقه کار مرتبط طی ده سال گذشته در NOC گروه های 0، A و B و احتمال بالا جهت ادغام شدن در بازار کار استان و اقتصاد در مسیر مثبت از شرایط برنامه بازار کار اکسپرس انتری نیوبرانزویک می باشند.

شرایط برنامه نیروهای متخصص با حمایت خانواده نیوبرانزویک

در این برنامه استان نیوبرانزویک درخواست افرادی را پذیرش می کند که در نیوبرانزویک کار کرده اند و ارتباطات خانوادگی نزدیکی در استان دارند. در این روش متقاضی و همسرش باید توسط یکی از اعضای خانواده ساکن در نیوبرانزویک حمایت شوند. متقاضیان برنامه نیروهای متخصص با حمایت خانواده نیوبرانزویک باید یکی از روابط، فرزند مستقل، برادر یا خواهر و یا خواهرزاده یا برادرزاده را با خانواده حمایت کننده داشته باشند. داشتن سن 22 تا 55 سال، مهارت زبان کافی برای زندگی و کار در نیوبرانزویک، داشتن حداقل مدرک کاردانی، قصد کار و زندگی این استان، داشتن حداقل دارایی 10,000 دلار کانادا و به ازای هر یک از اعضای خانواده 2000 دلار اضافه بر آن، داشتن حداقل 2 سال سابقه کار در شغل مورد نظر در 5 سال گذشته و دارا بودن شغلی در یکی از سطوح سیستم طبقه بندی ملی مشاغل NOC از مهم ترین شرایط برنامه نیروهای متخصص با حمایت خانواده نیوبرانزویک هستند.

فرد حامی باید شهروند کانادا یا دارای اقامت دائم کانادا و ساکن نیوبرانزویک باشد، حداقل به مدت 12 ماه مشغول به کار در نیوبرانزویک باشد، در مصاحبه با آفیسر Population Growth Division شرکت کند و به متفاضی در آماده کردن برنامه سکونت کمک کند.

شرایط برنامه نیروهای متخصص با حمایت کارفرمای نیوبرانزویک

این روش مهاجرت به کانادا از طریق کار مخصوص نیروی کار متخصصی است که قصد کار و زندگی در نیوبرانزویک را دارند و پیشنهاد کار تمام وقت از یک کارفرما در نیوبرانزویک دریافت کرده‌اند. متقاضیان باید شرایط برنامه نیروهای متخصص با حمایت کارفرمای نیوبرانزویک را داشته باشند و حداقل امتیاز مورد نیاز را با توجه به سن، تحصیلات، زبان، سابقه کار و میزان سازگاری کسب کنند. داوطلبان باید 22 تا 55 سال سن داشته و مهارت زبان کافی برای کار پیشنهاد شده جهت مهاجرت به نیوبرانزویک را داشته باشند. می بایست حداقل مدرک معادل دیپلم داشته باشند و در صورتی که شغل پیشنهادی جزو یکی از مشاغل سطح C و یا D در NOC باشد ارائه مدرک زبان الزامی است. آنها باید مهارت کافی در زبان انگلیسی یا فرانسه برای انجام وظایف شغلی خود داشته باشند. کسب و کار پیشنهاد شده باید حداقل به مدت یک سال در نیوبرانزویک در حال کار باشد. شغل پیشنهادی باید در یکی از سطوح سیستم طبقه بندی ملی مشاغل NOC در گروه های 0، C و D باشد. اگر پیشنهاد شغلی در ارتباط با یکی از مشاغل سطح C و یا D است باید متقاضی حداقل به مدت یک سال برای آن کارفرما کار کرده باشد.

شرایط برنامه فارغ التحصیلان نیوبرانزویک

اداره مهاجرت نیوبرانزویک این امکان را به دانشجویان تمام وقت دانشگاه UNB، کالج NBCC و دیگر دانشگاه های مورد تایید این استان می دهد که پس از فارغ التحصیل شدن در رشته هایی که طول مدت آن حداقل دو سال بوده است بتوانند با خرید یا تاسیس یک بیزینس شخصی پروسه مهاجرت استانی خود را درگروه Entrepreneurial Stream آغاز نمایند. در این روش متقاضی نیازی به داشتن سابقه مدیریتی و مالکیت بیزینس قبلی و همچنین داشتن دارایی حداقل و نیز حداقل سرمایه گذاری تعیین شده در بیزینس ندارند. داشتن سن بین 22 تا 40 سال، داشتن مهارت زبان انگلیسی و یا فرانسه معادل حداقل CLB 7، مدرک تحصیلی صادره از دانشگاه های مورد تایید استان با طول دوره حداقل 2 سال تمام وقت، سابقه مالکیت 100% بزینس در استان به مدت حداقل یک سال و داشتن اجازه کار معتبر پس از فارغ التحصیل شدن از اصلی ترین شرایط برنامه فارغ التحصیلان نیوبرانزویک می باشند.

شرایط کارآفرینان نیوبرانزویک

برنامه کارآفرینی استان نیوبرانزویک برای کارآفرینان و سرمایه گذارانی که قصد سرمایه گذاری در این استان را داشته و تمایل به مهاجرت به کانادا از این طریق را دارند طراحی و ارائه گردیده است. برنامه جذب مهاجر استانی نیوبرانزویک ویژه کسب و کار، در قالب برنامه NBPNP – Entrepreneurial Stream، این امکان را برای این استان فراهم می کند تا مدیران، کارآفرینان، تاجران و سرمایه گذاران واجد شرایط از سراسر دنیا را که قصد و توانایی مهاجرت به نیوبرانزویک و ایجاد یا خرید کسب و کار و یا شراکت در یک کسب و کار موجود در این استان دارند جذب کند. داوطلبان می بایست یک طرح تجاری ارائه نماید که پتانسیل کسب و کار برای منفعت رسانی قابل توجه به استان را نمایش دهد.

متقاضیان باید شرایط کارآفرینان نیوبرانزویک را داشته باشند. برای این منظور داشتن حداقل دارایی خالص شخصی 600,000 دلار (که حداقل 300,000 دلار آن باید وجه نقد باشد) الزامی می باشد. داوطلبان باید حداقل سه سال از پنج سال گذشته سابقه مدیریت یا مالکیت یک کسب و کار موفق یا حداقل پنج سال از پنج سال گذشته تجربه در سطح مدیر ارشد سطح اجرایی یک کسب و کار را داشته باشند. داشتن حداقل سطح زبان آیلتس 5، حداقل مدرک فوق دیپلم، بدست آوردن حداقل امتیاز در سیستم امتیاز بندی استان و حداقل 250,000 دلار کانادا سرمایه گذاری در استان برای خرید و یا راه اندازی کسب و کار از دیگر شرایط این برنامه است.

متقاضیان پدیرفته شده باید مبلغ 100,000 دلار کانادا را بعنوان ودیعه به همراه قرارداد امضاء شده در اختیار اداره مهاجرت استان نیوبرانویک قرار دهند. سپس برای اخذ کارت اقامت دائم کانادا و وارد شدن به کانادا پرونده خود را برای اداره مهاجرت فدرال کانادا ارسال نمایند. متقاضی پس از ورود به کانادا در طول یک سال می بایست کسب و کار خود را در این استان راه اندازی نماید. پس از یک سال و راه اندازی کسب و کار مورد نظر، مبلغ ودیعه پرداخت شده بازگردانده می شود. متقاضیان باید قصد داشته باشد در حین مالکیت و مدیریت یک کسب و کار محلی به طور دائم در نیوبرانزویک زندگی کنند. نیوبرانزویک تنها استانی است که در بین تمام برنامه های استانی کارآفرینی برای پذیرفته شدگان از طریق برنامه کارآفرینی استان نیوبرانزویک از بدو ورود اقامت دائم کانادا را صادر می نماید.

 

 

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی نوا اسکوشیا

این استان از شبه‌ جزیره ‌ای متصل به سرزمین اصلی کانادا و جزیره کیپ برتون و چندین و چند جزیره کوچکتر تشکیل شده ‌است. پایتخت این استان شهر هالیفکس است که به عنوان مرکز اصلی فرهنگ و هنر شناخته می شود. و همچنین بخاطر استانداردهای بالای زندگی معروف است. هالفیکس از شلوغ ترین بنادر کانادا به شمار می آید. این استان به خاطر زیبایی های طبیعی و غذاهای خوشمزه اش شهرت زیادی دارد. برنامه مهاجرت استانی نوا اسکوشیا NSNP است. مهاجران آینده ای که دارای مهارت و سابقه کار مد نظر این استان هستند می توانند از طریق این برنامه گواهی انتخاب استانی نوا اسکوشیا را با سرعتی بیشتر دریافت کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی نوا اسکوشیا از طریق برنامه های زیر امکان پذیر می باشد:

 • تقاضای نوا اسکوشیا اکسپرس انتری Nova Scotia Demand: Express Entry
 • سابقه کار در نوا اسکوشیا: اکسپرس انتری Nova Scotia Experience: Express Entry
 • برنامه نیروهای متخصص Skilled Worker Stream
 • برنامه کارآفرینی Entrepreneur
 • برنامه کارآفرینی فارغ التحصیلان بین المللی International Graduate Entrepreneur Stream

شرایط برنامه تقاضای اکسپرس انتری نوا اسکوشیا

نوا اسکوشیا به منظور انتخاب داوطلبان از سیستم انتخاب مهاجران اکسپرس انتری استفاده می کند. این برنامه برای نیروهای متخصصی است که دارای تحصیلات و مدارک عالی هستند. این برنامه منجر به اسکان موفقیت آمیز آنها در نوا اسکوشیا می شود. متقاضی مهاجرت به کانادا باید شرایط تقاضای اکسپرس انتری نوا اسکوشیا را داشته و از فاکتورهای تحصیلات، دانش زبان، تجربه کار، انطباق پذیری و سن امتیاز کسب کنند. این برنامه دارای دو طرح A و B است.

 • شرایط طرح A
  • دارا بودن یک پیشنهاد کاری تمام وقت از کارفرمای مستقر در نوا اسکوشیا
  • دارای یک سال سابقه کار مرتبط
  • دیپلم کانادایی یا معادل ارزیابی شده آن
  • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه در سطح CLB 7
  • کسب حداقل امتیاز حد نصاب
  • تمکن کافی برای استقرار در نوا اسکوشیا
  • دارا بودن پروفایل ثبت شده در اکسپرس انتری
 • شرایط طرح B
  • دیپلم کانادایی یا معدل ارزیابی شده آن
  • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه در سطح CLB 7
  • تمکن کافی برای استقرار در نوا اسکوشیا
  • دارا بودن پروفایل ثبت شده در اکسپرس انتری
  • داشتن حداقل یک سال سابقه کار تمام وقت مستمر یا معادل پاره وقت آن در یکی از فرصت های شغلی ظرف 6 سال آخر

شرایط برنامه سابقه کار نوا اسکوشیا

برنامه سابقه کار نوا اسکوشیا زیر مجموعه اکسپرس انتری می باشد که مسیری جهت اخذ اقامت دائم کانادا برای متقاضیان بسیار متخصصی که قبلا حداقل به مدت یک سال برای یکی از کارفرمایان نوا اسکوشیا کار کرده اند فراهم می کند. متقاضیان باید تمامی شرایط برنامه سابقه کار نوا اسکوشیا را داشته باشند. داشتن شرایط سنی بین 21 تا 55 سال، دارا بودن سه سال سابقه کار مرتبط همراه با بیمه و نامه تاییدیه از کارفرما، مدرک تحصیلی لیسانس به بالا، دارا بودن پروفایل فعال اکسپرس انتری، ارائه مدرک زبان سطح CLB 7 در مشاغل گروه 0 از NOC و ارائه مدرک زبان سطح CLB 5 برای مشاغل گروه B از NOC، داشتن مدارک مالی کافی برای توانایی زندگی در استان نوا اسکوشیا و پرداخت هزینه های دولتی جهت مهاجرت به کانادا الزامی می باشند. داوطلبان می بایست سابقه یک سال کار در استان نوا اسکوشیا داشته باشند.

دانشجویان بین المللی که در حال حاضر در یکی از موسسات آموزشی بعد از متوسطه در کانادا در حال تحصیل هستند یا فارغ التحصیلان بین المللی که در کانادا تحصیل کرده اند و تحصیلات آنها تحت اسپانسرشیپ یک نهاد یا آژانس دولتی بوده است که در قراردادشان شرط بازگشت به کشور مبدا ذکر شده باشد و یا پدربزرگ، مادر بزرگ، والدین یا همسر آنها از شهروندان یا ساکنان دائم کانادا باشد واجد شرایط این برنامه نخواهند بود.

شرایط برنامه نیروهای متخصص نوا اسکوشیا

در این گروه، NSNP متقاضیانی را پذیرش می کند که پیشنهاد کاری از یکی از کارفرمایان نوا اسکوشیا دریافت کرده اند. افراد شاغل در مشاغل تخصصی، نیمه تخصصی و مشاغل نیازمند تخصص کم می توانند واجد شرایط برنامه نیروهای متخصص نوا اسکوشیا باشند. این برنامه به کارفرمایان نوا اسکوشیا در استخدام نیروهای کار خارجی و به فارغ التحصیلانی که مهارتشان به صورت محدود در استان تامین شده است کمک می کند. این برنامه به طور ویژه دانشجویان بین المللی را هدف قرار داده است. برنامه نیروهای متخصص از سه گروه متفاوت تشکیل شده است که هر یک دارای معیارها و شرایط منحصر به خود می باشند.

 • نیروهای متخصص
  این گروه مختص افرادی است که دارای سابقه کار در یکی ار مشاغل طبقه بندی شده در سطوح 0، A یا B که به عنوان مشاغل تخصصی شناخته می شوند هستند. اولویت با افراد بسیار متخصص می باشد.
 • نیروهای نیمه متخصص
  این گروه مختص نیروهای کاری است که شغل آنها در یکی از مشاغل سطح C که به عنوان مشاغل نیمه تخصصی شناخته می شوند قرار دارد. متقاضیان این گروه فقط هنگامی واجد شرایط در نظر گرفته می شوند که همه شرایط لازم را داشته باشند و حداقل به مدت 6 ماه برای کارفرمایی که از درخواست اقامت دائم او پشتیبانی کرده است کار کرده باشند.
 • نیروهای کم تخصص
  این گروه مختص افرادی است که شغل آنها به عنوان یکی از مشاغل سطح D که به عنوان مشاغل غیرتخصصی شناخته می شوند طبقه بندی شده است. متقاضیان این گروه فقط هنگامی واجد شرایط در نظر گرفته می شوند که همه شرایط لازم را داشته باشند و حداقل به مدت 6 ماه برای کارفرمایی که از درخواست اقامت دائم آنها پشتیبانی کرده است کار کرده باشند.

در همه موارد اولویت با متقاضیانی است که کارفرمایشان برای استخدام شهروندان و ساکنان دائم کانادا در آن موقعیت شغلی تلاش کرده باشد و بتواند نشان دهد که به استقرار و بر طرف کردن نیازهای اسکان متقاضی تازه وارد کمک خواهد کرد. متقاضیان علاوه بر سابقه کار باید تمامی شرایط برنامه نیروهای متخصص نوا اسکوشیا را داشته باشند. آنها می بایست وضعیت اقامت قانونی خود را ثابت نمایند و اگر از خارج از کانادا اقدام می کنند، وضعیت اقامت قانونی در کشور فعلی محل سکونت خود را ثابت کنند. داوطلبان باید در زمان درخواست 21 تا 55 سال سن داشته باشند. داشتن یک پیشنهاد کار تمام وقت دائم از یکی از کارفرمایان نوا اسکوشیا و داشتن حداقل 12 ماه سابقه کار مرتبط طی 5 سال گذشته الزامی می باشد. برای مشاغل سطح C یا D سطح CLB 4 در زبان انگلیسی یا فرانسه لازم است.

شرایط برنامه کارآفرینی نوا اسکوشیا

برنامه مهاجرت به نوا اسکوشیا از طریق کارآفرینی برای جذب افرادی که قصد راه اندازی یا خریدی یکی از کسب و کارهای موجود و اقامت دائم در نوا اسکوشیا را دارند طراحی شده است. این طرح مختص مالکان با تجربه کسب و کار و مدیران ارشدی است که قصد زندگی در نوا اسکوشیا و مشارکت در فعالیت های روزانه کسب و کار را دارند. طرح کارآفرینی نوا اسکوشیا یک برنامه اقامت موقت به دائم است که متقاضیان تایید شده باید حداقل به مدت یک سال پیوسته قبل از انتخاب برای اقامت دائم در کانادا، از طریق مجوز کار معتبر، کسب و کاری را در استان نوا اسکوشیا راه اندازی نمایند. این برنامه به روش سیستم اظهار علاقمندی (EOI) فعالیت می کند.

داوطلبین از طریق کامل کردن یک EOI علاقه خود به راه اندازی کسب و کار و سکونت در نوا اسکوشیا را نشان می دهند. در این نظرسنجی، داوطلبین اطلاعات مورد نیاز درباره سابقه مالکیت یا مدیریت کسب و کار، مهارت زبان، تحصیلات، سرمایه گذاری، دارایی خالص، سن، سازگاری و کسب و کار را نمایش خواهند داد. فقط متقاضیانی که حداقل معیارهای لازم را برآورده کنند قادر به ارائه EOI خواهند بود. داوطلبین بر اساس معیارهای امتیازدهی با توجه به پروفایل خود ارزیابی شده و سپس امتیازی به آنها تخصیص داده شده و به بانک EOI اضافه می شوند و در صورت قبولی واجد شرایط دریافت مجوز کار می شوند. متقاضیانی که موفق به اخذ مجوز کار می شوند قادر خواهند بود همراه با خانواده خود در نوا اسکوشیا ساکن شده و کسب و کار خود را راه اندازی نمایند. متقاضیان باید ظرف یک سال بعد از دریافت تاییدیه کارآفرینی این کار را انجام دهند. داشتن حداقل 21 سال سن، اثبات حداقل دارایی خالص قانونی معادل 600,000 دلار، داشتن حداقل 3 سال سابقه مالکیت کسب و کار از جمله مالکیت 33.33 درصد یا بیشتر از 5 سال سابقه کار در نقش مدیریت ارشد کسب و کار طی 10 سال گذشته، توافق سرمایه گذاری حداقل 150,000 دلار برای استقرار یا خرید کسب و کاری در نوا اسکوشیا و داشتن مهارت انگلیسی یا فرانسه سطح CLB 5 در هر بخش از عمده ترین شرایط برنامه کارآفرینی نوا اسکوشیا می باشند.

شرایط برنامه کارآفرینی فارغ التحصیلان بین المللی نوا اسکوشیا

فارغ التحصیلان بین المللی که قصد کارآفرینی و اخذ اقامت دائم کانادا را دارند، در صورتی که حداقل 2 سال سابقه تحصیل تمام وقت در دانشگاه ها یا کالج های نوا اسکوشیا داشته و حداقل یک سال در این استان سابقه کاری داشته اند می توانند برای برنامه کارآفرینی فارغ التحصیلان بین المللی نوا اسکوشیا اقدام نمایند. این طرح مبتنی بر سیستم ابراز علاقمندی عمل می کند که در آن داوطلبین یک EOI ارائه نموده و سپس بر اساس معیارهای مد نظر به آنها امتیاز تخصیص داده می شود. بعد از ثبت اظهار علاقمندی، داوطلبینی که بر اساس فاکتورهای مهارت زبان، سطح تحصیلات، سابقه کار، سن، سازگاری و اولویت های اقتصادی نوا اسکوشیا با کسب و کارهای نوا اسکوشیا سازگار باشند و حد نصاب امتیاز را کسب کنند واجد شرایط این برنامه خواهند شد. داوطلبینی که بالاترین امتیاز را داشته باشند از طریق NSNP دعوت به اقدام می شوند. هدف این برنامه جذب فارغ التحصیلان بین المللی است که قصد اقامت دائم در استان و مالکیت و مدیریت فعالانه کسب و کاری در نوا اسکوشیا را دارند. متقاضیان برای اینکه واجد شرایط این برنامه شوند باید تمامی شرایط برنامه کارآفرینی فارغ التحصیلان بین المللی نوا اسکوشیا را داشته باشند. از مهم ترین این شرایط می توان به گذراندن یک دوره دیپلم فنی حرفه ای یا مدرک دانشگاهی تمام وقت حداقل به مدت 2 سال از یکی از دانشگاه ها یا کالج های معتبر نوا اسکوشیا، سکونت در نوا اسکوشیا در طول دوره تحصیلی به صورت تمام وقت، داشتن علاقه واقعی به سکونت دائم در این استان، حداقل 21 سال سن، داشتن مجوز کار پس از تحصیل معتبر در زمان ارائه درخواست به NSOI، مالکیت و مدیریت کسب و کاری در نوا اسکوشیا حداقل به مدت یکسال مداوم قبل از ارائه EOI و مهارت کافی زبان انگلیسی یا فرانسه در سطح CLB 7 اشاره کرد.

 

 

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی جزیره پرنس ادوارد

جزیره پرنس ادوارد در خلیج سنت لارنس ادوارد واقع در ساحل شرقی کانادا و در اقیانوس اطلس قرار دارد. جزیره پرنس ادوارد متشکل از یک جزیره اصلی و چندین جزیره اطرافش می شود و کوچکترین استان کانادا است. به دلیل کنفدراسیون شارلوت تون که منجر به شکل گیری کانادا شد این استان را زادگاه کانادا می نامند. این جزیره نه تنها به خاطر خاک قرمز رنگ و سواحل زیبایش بلکه به خاطر در بر گرفتن بسیاری از اقتصادهای رو به رشد کشاورزی، گردشگری و ماهیگیری شناخته شده می باشد. به دلیل هزینه پایین زندگی، مردم در استان پرنس ادوارد با آسایش زندگی می کنند که همین امر سبب افزایش مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی جزیره پرنس ادوارد شده است. PEI PNP برنامه مهاجرت استانی جزیره پرنس ادوارد است. مهاجران آینده ای که دارای مهارت ها و تجارب مد نظر این استان هستند می توانند از طریق این برنامه گواهی انتخاب استانی خود را دریافت نمایند. اخذ این گواهی باعث می شود که افراد خارجی بتوانند در بازه زمانی سریعتر از سایر گروه های مهاجرتی کانادا، اقامت دائم کانادا را اخذ نمایند.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی جزیره پرنس ادوارد به سه گروه تقسیم می شود:

 • برنامه بازار کار اکسپرس انتری PEI PNP Express Entry
 • گروه تاثیر کار Labour Impact Category
 • گروه تاثیر تجارت Business Impact Category

شرایط برنامه بازار کار اکسپرس انتری جزیره پرنس ادوارد

داوطلبینی که واجد شرایط ورود به بانک اطلاعاتی اکسپرس انتری هستند و علاقمند به زندگی و کار در جزیره پرنس ادوارد هستند می توانند نسبت به برنامه PEI PNP اکسپرس انتری اقدام نمایند. متقاضیان واجد شرایط می توانند از بازه زمانی کمتر از 6 ماه بهره مند شوند. برنامه PEI PNP تضمین نمی کند که همه پروفایل های اکسپرس انتری ارائه شده را مورد بازبینی یا پذیرش قرار دهد. فقط درخواست هایی که دارای مهارت متناسب با نیاز فعلی بازار کار استان هستند مد نظر قرار خواهند گرفت. انتخاب موفقیت آمیز از طریق برنامه استانی پرنس ادوارد احتمال دریافت دعوتنامه ITA برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق اکسپرس انتری را به میزان زیادی افزایش می دهد. برنامه استانی پرنس ادوارد مطابق با سیستم EOI عمل می کند، بدین معنا که داوطلب باید یک پروفایل فعال در سیستم EOI این استان داشته باشد. متقاضیان باید حداقل امتیاز حد نصاب را در امتیازبندی اکسپرس انتری با توجه به فاکتورهای سن، تحصیلات، سابقه کاری، زبان و انطباق پذیری با استان کسب نمایند. داشتن پیشنهاد کاری معتبر سبب افزایش امتیاز شما می شود. شرایط برنامه بازار کار اکسپرس انتری جزیره پرنس ادوارد به سه زیرمجموعه تقسیم می شود:

 • برنامه نیروی کار متخصص فدرال
  داشتن حداقل یکسال تجربه کاری در مشاغل سطح 0، A یا B در 10 سال گذشته، داشتن سطح زبان CLB 7 برای زبان انگلیسی یا فرانسه و داشتن مدرک تحصیلی از کانادا یا از خارج از کانادا با داشتن گزارش ارزیابی مدرک تحصیلی (ECA) برای برنامه نیروی کار متخصص فدرال الزامی است.
 • برنامه تجارت حرفه ای فدرال
  داشتن پیشنهاد شغلی حداقل یکساله از حداکثر دو کارفرما در کانادا یا داشتن یک گواهینامه صلاحیت از یک استان یا منطقه، داشتن حداقل مهارت زبان CLB 5 و داشتن حداقل 2 سال تجربه کاری تمام وقت در 5 سال گذشته در یکی از مشاغل مورد نیاز جهت برنامه تجارت حرفه ایی فدرال الزامی است.
 • گروه تجربه کانادایی
  داشتن حداقل یک سال تجربه کاری حرفه ای تمام وقت در کانادا در 36 ماه گذشته و داشتن مدرک زبان آیلتس 5 یا 7 بسته به سطح شغل مورد نظر برای اقدام گروه تجربه کانادایی نیاز می باشد.

شرایط برنامه گروه تاثیر کار جزیره پرنس ادوارد

برنامه مهاجرت به جزیره پرنس ادوارد از طریق گروه تاثیر کسب و کار بر تغییر نیازهای بازار کار صنایع ابتکاری و اصلی استان تمرکز دارد. این گروه مهاجرتی از سه برنامه تشکیل شده است که هر یک مجموعه نیازمندی های خاص خود را دارد. افرادی که شرایط گروه تاثیر کار جزیره پرنس ادوارد را در هر یک از این سه زیر برنامه برآورده کنند و علاقمند به اسکان در جزیره پرنس ادوارد هستند می توانند یک EOI ارسال کنند و پروفایل آنها بر اساس ارتباطات با این استان، سابقه کار، تحصیلات و مهارت زبان رتبه بندی می شود. این سه زیر برنامه به این شرح می باشند:

 • گروه نیروهای متخصص Skilled Worker Stream
  متقاضیان این طرح می بایست بین 21 تا 59 سال سن داشته باشند و یک پیشنهاد کار تمام وقت و بلند مدت (حداقل 2 ساله) در یک موقعیت شغلی تخصصی مشاغل سطح 0، A یا B از یکی از کارفرمایان جزیره پرنس ادوارد داشته باشند. مدرک آیلتس یا نتایج تست TEF که حداقل CLB 4 را نشان دهد و طی 2 سال گذشته اخذ گردیده باشد الزامی است.
 • گروه نیروهای حیاتی Critical Worker Stream
  کارفرمایان جزیره پرنس ادوارد که از طریق این برنامه، یک نیروی نیمه متخصص یا بدون تخصص استخدام کرده اند از طریق درخواست برای اقامت دائم کانادا از کارکنان خود حمایت می کنند. در حال حاضر 5 شغل در برنامه گروه نیروهای حیاتی هستند که شامل رانندگان کامیون، نمایندگان خدمات به مشتریان، کارگر، سرو کنندگان غذا و نوشیدنی، و مستخدمین می شوند. داوطلبان باید بین 21 تا 59 سال سن داشته باشند، یک پیشنهاد کار تمام وقت دائم یا بلند مدت (حداقل 2 ساله) در یکی از مشاغل نیمه تخصصی یا غیرتخصصی زیر مشاغل سطح C یا D از یکی از کارفرمایان جزیره پرنس ادوارد داشته باشند، طی 5 سال گذشته حداقل 2 سال سابقه کار تمام وقت یا آموزش های مرتبط به آن شغل را داشته باشند، بودجه و توانایی مالی کافی برای سکونت در این استان را نشان دهند و به حداقل سطح زبان CLB 4 در هر 4 مهارت طی دو سال اخیر دست یافته باشند.
 • گروه فارغ التحصیلان بین المللی International Graduate Stream
  این برنامه یک طرح کارفرما محور است که به کارکنان جزیره پرنس ادوارد این امکان را می دهد تا فارغ التحصیلان اخیر دانشگاه ها و کالج های معتبر این استان که دارای وضعیت اقامت قانونی در کانادا هستند را استخدام نمایند. متقاضیان باید بین 21 تا 55 سال سن داشته باشند، یک پیشنهاد کار تمام وقت دائم در حوزه تحصیلی خود در یکی از موقعیت های تخصصی 0، A یا B از یکی از کارفرمایان جزیره پرنس ادوارد دریافت نمایند، مهارت کافی در زبان های انگلیسی یا فرانسه برای انجام شغل پیشنهاد شده توسط کارفرمای خود داشته باشند و بودجه و توانایی مالی کافی برای اسکان موفقیت آمیز در جزیره پرنس ادوارد را داشته باشند.

شرایط برنامه گروه تاثیر تجارت جزیره پرنس ادوارد

این برنامه مختص مدیران تجاری و متقاضیان کارآفرینی است که دارای بینش، مهارت های قوی در رهبری و عزم راسخ می باشند. برنامه استانی جزیره پرنس ادوارد یک سیستم اظهار تمایل معرفی کرده است که متقاضیان علاقمند باید برای هر یک از پرونده های مهاجرتی یک پروفایل EOI ایجاد نمایند و شرایط گروه تاثیر تجارت جزیره پرنس ادوارد را داشته باشند. سپس، پروفایل ایجاد شده وارد بانک اطلاعاتی EOI می شود که به مدت 6 ماه اعتبار خواهد داشت. قبل از ارائه پرونده خود به EOI باید شرایط گروه تاثیر تجارت جزیره پرنس ادوارد را بررسی نمایید. سیستم امتیازبندی بر اساس سن، تحصیلات، مالکیت کسب و کار یا سابقه مدیریت ارشد، انطباق پذیری و سازگاری با این استان و زبان می باشد. این گروه مهاجرتی از سه برنامه تشکیل شده است که هر یک از آنها شرایط خاص خود را دارند.

 • طرح مالکیت صد در صد
  سرمایه گذارنی که با سرمایه گذاری و مدیریت فعال یک کسب و کار، مالکیت کامل یکی از کسب و کارهای جزیره پرنس ادوارد را در اختیار می گیرند واجد شرایط این طرح هستند. متقاضیان باید بین 21 تا 59 سال داشته باشند، دارای حداقل دارایی خالص 600 هزار دلار باشند، دارای حداقل تحصیلات در سطح متوسطه باشند، دارای مهارت های مدیریتی قابل انتقال و سابقه اشتغال قبلی باشند، دارای حداقل مهارت زبان در سطح CLB 4 یا معادل آن باشند، یک توافقنامه امانی برای سپرده گذاری حداقل به مبلغ 200,000 دلار کانادا را با جزیره پرنس ادوارد امضا نمایند (تا زمانی که شرایط و بندهای توافقنامه برآورده شوند این مبلغ نزد استان نگه داشته خواهد شد) و حداقل 150,000 دلار در یکی از کسب و کارهای جدید یا موجود تحت مالکیت و مدیریت خود در جزیره پرنس ادوارد سرمایه گذاری نمایند تا واجد شرایط این برنامه شوند.
 • طرح مالکیت جزئی
  متقاضیانی واجد شرایط این طرح هستند که قصد دارند از طریق سرمایه گذاری و مشارکت در فعالیت های روزانه یکی از کسب و کارهای جزیره پرنس ادوارد مالکیت بخشی از کسب و کار (حداقل یک سوم) را به خود منتقل نمایند. دیگر شرایط این طرح همانند مالکیت صد در صد است.
 • طرح مجوز کاری
  طرح مجوز کاری مختص متقاضیانی است که به دنبال ورود سریعتر به زندگی در این جزیره هستند. متقاضیان در این برنامه می توانند با استفاده از یک مجوز کار موقت زندگی جدیدی شروع نمایند که از طریق آن می توانند وارد کانادا شده و قبل از انتخاب شدن توسط جزیره پرنس ادوارد با کسب و کارهایی که قصد سرمایه گذاری در آن را دارند آشنا شوند. مجوز کار توسط سازمان مهاجرت فدرال کانادا صادر می شود نه مقامات جزیره پرنس ادوارد. داوطلب علاوه بر دارا بودن شرایط فوق باید برای اخذ تاییدیه مجوز کار برای مدیریت کسب و کار جزیره پرنس ادوارد به سازمان مهاجرت فدرال کانادا نیز درخواست بدهد.

تجارتی که موجب افزایش و توسعه صادرات این استان گردد، کسب و کارهایی که در حوزه های کشاورزی، ماهیگیری، جنگلداری باشند، کسب و کارهایی که به تنوع و تعدد اقتصادی در مناطق روستایی جزیره پرنس ادوارد کمک کنند و کسب و کارهایی که بخش های نوآورانه در حال ظهور جزیره پرنس ادوارد همانند علوم زیستی، فناوری اطلاعات، هوافضا و انرژی های تجدیدپذیر را توسعه می دهند در اولویت هستند.

 

 

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی نیوفاندلند و لابرادور

استان نیوفاندلند و لابرادور شرقی ترین استان کانادا است و احتمالا یکی از بهترین ناشناخته های این کشور می باشد. این استان از دو توده سرزمین مجزا تشکیل شده است. قسمت اول بخش لابرادور که به سرزمین اصلی متصل است و قسمت دوم آن جزیره نیوفاندلند است. تعداد زیادی از ساکنان نیوفاندلند و لابرادو در پایتخت این استان، شهر سنت جان زندگی می کنند و از فرهنگ پر جنب و جوش این شهر که تا حد زیادی ناشی از محیط ساحلی آنجاست بهره مند می شوند. این استان اخیرا به خاطر رشد در انرژی و منابع طبیعی به نیروی اقتصادی قابل توجهی در چشم انداز کانادا تبدیل شده است.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی نیوفاندلند و لابرادور که NLPNP نام دارد امکان پذیر است. مهاجران آینده که دارای مهارت ها و سابقه کار مد نظر استان هستند می توانند از طریق این برنامه گواهی انتخاب استانی نیوفاندلند و لابرادور را دریافت نمایند. این گواهی به افراد خارجی اجازه می دهد تا در بازه زمانی سریعتر از سایر برنامه های مهاجرتی، اقامت دائم کانادا را اخذ نمایند.

برنامه NLPNP به زیر گروه های زیر تقسیم می شود:

 • برنامه نیروی متخصص اکسپرس انتری نیوفاندلند و لابرادورNewfoundland & Labrador Express Entry Skilled Worker
 • برنامه نیروی متخصص Skilled Worker Category
 • برنامه فارغ التحصیلان بین المللی International Graduate Category

شرایط برنامه نیروی متخصص اکسپرس انتری نیوفاندلند و لابرادور

این برنامه برای استان نیوفاندلند و لابرادور این امکان را فراهم می سازد تا از طریق سیستم مهاجرت اکسپرس انتری دولت فدرال داوطلبین متخصص دارای پیشنهاد شغل را انتخاب نمایند. مهاجران آینده ای که در بانک اطلاعاتی اکسپرس انتری فدرال پذیرفته شده اند در صورت احراز شرایط برنامه نیروی متخصص اکسپرس انتری نیوفاندلند و لابرادور می توانند در زیرگروه نیروی متخصص اکسپرس انتری نیوفاندلند و لابرادور اقدام نمایند. افرادی که از طریق NLPNP انتخاب می شوند، در سیستم جامع امتیاز بندی امتیاز اضافی دریافت خواهند کرد که این امر منجر به دریافت دعوتنامه ITA برای اخذ اقامت دائم کانادا خواهد شد. متقاضیان باید در بانک اطلاعاتی سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) پذیرش شده و یک کلید ورودی معتبر داشته باشند و یک پیشنهاد کار تمام وقت از یکی از کارفرمایان نیوفاندلند داشته باشند. این شغل یا پیشنهاد شغلی باید از مشاغل گروه 0، A یا B طبقه بندی ملی مشاغل NOC باشد. داشتن حداقل یک سال سابقه کار در یک حرفه تخصصی (غیر فنی) طی 10 سال گذشته یا حداقل 2 سال سابقه کار فنی تخصصی طی 5 سال گذشته و یا حداقل یک سال سابقه کار تخصصی در کانادا طی 3 سال گذشته (فنی یا غیر فنی) الزامی می باشد. داوطللبین باید در معیارهای ارزیابی امتیازات استان، حداقل امتیاز لازم را در سیستم امتیازبندی کسب کنند. این معیارها شامل پنج فاکتور آموزش، سابقه کار تخصصی، مهارت زبان، سن و ارتباط با بازار کار استان و سازگاری می باشد.

شرایط برنامه نیروی متخصص نیوفاندلند و لابرادور

در این گروه، NLPN درخواست افرادی را که یک پیشنهاد شغل تضمینی از یکی از کارفرمایان نیوفاندلند و لابرادور دریافت کرده اند پذیرش می کند. افرادی که در حال حاضر با یک مجوز کار معتبر در استان مشغول به کار هستند نیز واجد شرایط اقدام خواهند بود. داشتن یک پیشنهاد کار تمام وقت از یکی از کارفرمایان نیوفاندلند و لابرادور با حقوق و مزایای مطابق با استانداردهای استان، مجوز کار معتبر، تجربه مورد نیاز برای انجام شغل، بودجه مالی کافی برای اسکان در استان و مهارت زبان حداقل CLB 4 از عمده ترین شرایط برنامه نیروی متخصص نیوفاندلند و لابرادور می باشند.

شرایط برنامه فارغ التحصیلان بین المللی نیوفاندلند و لابرادور

برنامه فارغ التحصیل بین المللی نیوفاندلند و لابرادور مخصوص افراد تازه فارغ التحصیل شده ای است که یک مجوز کاری مخصوص پس ازفارغ التحصیلی و یک شغل یا پیشنهاد شغلی از کارفرمای ساکن در نیوفاندلند و لابرادور دارند. داوطلبان باید شرایط برنامه فارغ التحصیلان بین المللی نیوفاندلند و لابرادور را داشته باشند. از جمله این شرایط می توان به داشتن یک مدرک دانشگاهی یا حداقل دو سال تحصیلات آکادمیک (در حین تحصیل به صورت تمام وقت) از یک دانشگاه یا کالج دولتی کانادایی معتبر، داشتن یک پیشنهاد شغلی تمام وقت در زمینه تحصیلات یا یک رشته تحصیلی مرتبط از کارفرمای ساکن در استان نیوفاندلند و لابرادور، حداقل یک سال سابقه کاری مرتبط با تحصیلات در کانادا، داشتن مجوز مورد نیاز شغلی یا صلاحیت مورد نیاز در استان نیوفاندلند و لابرادو، داشتن بودجه و منابع کافی برای اسکان در این استان و تسلط کافی به زبان انگلیسی یا فرانسوی جهت انجام شغل مورد نظر اشاره کرد. لازم به ذکر است حداقل نیمی از تحصیلات متقاضی باید در کانادا گذارنده شده باشد و مدرک دانشگاهی وی بایستی ظرف دو سال قبل از تاریخ درخواست گرفته شده باشد. همچنین در صورتی که متقاضی در جایی بجز استان نیوفاندلند و لابرادور مدرک دانشگاهی خود را اخذ کرده باشد بایستی مجوز کاری مخصوص پس از فارغ التحصیلی اخذ نماید.

 

 

نوشتن دیدگاه