مشاوره رایگان: 02122110460
تمکن مالی فرانسه

فرانسه که از قرن پانزدهم شکل گرفته است قدیمی ترین و بزرگ ترین کشور اروپا است. این کشور در زمینه های فکری، هنرهای زیبا، مد و غذا در دنیا پیشرو می باشد. فرانسه همچنین چهارمین کشور ثروتمند دنیا و تولید کننده پیشتاز در اروپا است. کشور فرانسه پس از آلمان دومین کشور پرجمعیت این قاره می باشد. کشور فرانسه با داشتن فرهنگی غنی، آثار باستانی بسیار زیاد و سواحل زیبا هر ساله مقصد گردشگران زیادی از سراسر دنیا می باشد و بخش اعظم اقتصاد این کشور بر پایه توریسم و گردشگری می باشد. رفاه و کیفیت زندگی در این کشور سبب شده است که افراد زیادی فرانسه را به عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب کنند. روش های مختلفی برای مهاجرت به فرانسه وجود دارد که تمکن مالی فرانسه یکی از روش های محبوب آن می باشد. این روش برای افرادی مناسب است که از استقلال مالی برخوردارند و می توانند هزینه های زندگی خود را در فرانسه بدون نیاز به کار کردن تامین نمایند. در این روش نیازی به سرمایه گذاری در کشور فرانسه و یا انتقال پول به این کشور نیست. بنابراین می توان گفت که این روش جزو کم ریسک ترین روش های سرمایه گذاری در خارج از کشور می باشد.

ویزای تمکن مالی فرانسه

فرانسه عضو اتحادیه اروپا و از اعضای مهم این اتحادیه است و دارندگان ویزای این کشور از مزایای ویزای شنگن بهره مند می شوند. اقدام برای اخذ اقامت تمکن مالی اروپا یکی از ساده ترین راه هایی است که می توان به برای همیشه در اروپا ماندگار شد. تمکن مالی فرانسه یکی از روش های سرمایه گذاری و اخذ اقامت و تابعیت کشور فرانسه می باشد. تمکن مالی یا همان خود حمایتی فرانسه در روش سرمایه گذاری قرار می گیرد، اما افرادی که از این طریق برای مهاجرت به فرانسه اقدام می نماید نیاز به سرمایه گذاری و انتقال سرمایه به کشور فرانسه ندارند. امروزه اقامت تمکن مالی ارزان ترین روش مهاجرتی است که برای مردم کشور ما وجود دارد. فرانسه نیز برای اخذ اقامت اروپا مقصدی بسیار مناسب و هیجان انگیز است. اقامت خود حمایتی یا تمکن مالی نوعی از اقامت است که افراد در آن با ارائه اسناد و مدارک لازم توانایی مالی بالای خود برای زندگی در کشور فرانسه را به اثبات می رسانند. زمانی که متقاضی برای اخذ اقامت فرانسه اقدام می کند از وی مدارک و اسنادی مطالبه می شود که به کمک آنها می تواند میزان ثروت خود را نشان دهد. به صورت کلی و در شرایط عادی روند اخذ ویزای تمکن مالی فرانسه کمتر از 9 ماه صورت می گیرد. در صورت وجود هر گونه ابهام و یا برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط ثبت شرکت در فرانسه و سایر کشورهای اروپایی با مشاورین ویزاپلاس در ارتباط باشید.

مزایای تمکن مالی فرانسه

 • امکان تردد آزاد به کشور های حوزه شنگن
 • اخذ اقامت فرانسه بدون نیاز به شرط حضور و زندگی در فرانسه
 • کسب یکی از قدرتمند‌ترین پاسپورت‌ های جهان
 • امکان خرید املاک و مستغلات در فرانسه
 • امکان دریافت وام های بانکی در فرانسه
 • عدم وجود هیچ گونه محدودیت سنی
 • عدم نیاز به ارائه هر گونه مدرک زبان
 • امکان افتتاح حساب بانکی در بانک ‌های معتبر اروپایی
 • تحصیلات رایگان در دانشگاه ‌های معتبر اروپایی
 • سهولت در تمدید اقامت
 • عدم نیاز به هیچگونه سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت در اتحادیه اروپا
 • بهره ‌مندی از تمام امکانات شهروندی در اتحادیه اروپا
 • زندگی در کشوری اروپایی با فرهنگ و تمدنی غنی
 • امکان استفاده از بیمه‌ های پزشکی و درمانی معتبر در اروپا
 • بهره‌ مندی از حقوق شهروندی فرانسه (بجز رای دادن)

شرایط تمکن مالی فرانسه

شرایط اخذ تمکن مالی فرانسه

برای اخذ این نوع اقامت باید دارایی خود را در ایران در حساب بانکی خود نشان دهد و نیازی به انتقال سرمایه به فرانسه نیست. شخص بایستی حتما یک بار با ویزای توریستی به فرانسه رفته باشد یا قبل از انجام پروسه خود حمایتی یک بار به فرانسه برود. در این روش ارائه مدرک زبان اجباری نمی باشد و فرد با آشنایی اندک با زبان فرانسوی می تواند درخواست اخذ ویزای تمکن مالی نماید. همچنین در این روش الزاما نیاز به ارائه مدارک تحصیلی دانشگاهی نیست. کشور فرانسه محدودیت یا ظرفیت مشخصی برای صدور ویزای تمکن مالی ندارد. همه افراد واجد شرایط می توانند برای برنامه خود حمایتی فرانسه اقدام نمایند. از دیگر مزیت های این روش می توان به نداشتن محدودیت سنی و عدم حضور برای اقامت اشاره کرد. ذکر این نکته ضروری می باشد که فرد از طریق اقامت خود حمایتی فرانسه مجوز کار در کشور فرانسه را نخواهد داشت. در این روش متقاضی باید تنها اثبات نمایید که می تواند هزینه زندگی خود و افراد خانواده را در کشور فرانسه تامین نماید. به همین دلیل است که شرط اصلی این روش اثبات توانایی در تأمین هزینه های زندگی در فرانسه می باشد. ارائه تعهدنامه مبنی بر عدم کار در فرانسه از جمله شرایط اخذ تمکن مالی فرانسه می باشد. البته افراد می توانند در کشور فرانسه اقدام به سرمایه گذاری در زمینه خرید ملک و مستغلات داشته باشند و از این طریق اقدام به درآمدزایی کنند. منبع درآمد متقاضی باید از راه های سود سپرده بانکی، سود سهام شرکت ‌ها و موسسات و کارخانجات، اجاره مستغلات بر اساس سند ملکی رسمی و اجاره نامه رسمی و یا حقوق باز نشستگی باشد. هر یک از منابع به تنهایی مشروط بر اینکه حداقل درآمد مستمر و منظم ماهیانه را پوشش دهد کفایت می‌کند. چنانچه درآمد ماهیانه هر یک به تنهایی به کف حداقل شرایط نرسد ترکیب آنها به منظور پوشش سطح درخواستی امکان پذیر است. علاوه بر این، متقاضی باید بیمه درمانی معتبر در فرانسه داشته باشد. این بیمه درمان باید تا سقف 30,000 یورو را پوشش دهد. اجاره یک مکان برای زندگی در فرانسه نیز از دیگر الزامات اقدام از روش خود حمایتی یا همان تمکن مالی می باشد. افراد متقاضی برای اقامت از طریق خود حمایتی بایستی ملکی را در خاک فرانسه اجاره و یا خریداری کنند. ارائه اجاره نامه و یا سند رسمی الزامی می باشد. متراژ ملک اجاره یا خریداری شده بایستی متناسب با تعداد افراد خانواده باشد.

مراحل اخذ اقامت تمکن مالی فرانسه

متقاضیان برای درخواست اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی باید مدارک خود را آماده کنند. آماده سازی مدارک یکی از حساس ترین مراحل در فرآیند اخذ اقامت خود حمایتی فرانسه می باشد زیرا چنانچه مدارک متقاضیان ناقص باشد یا از اعتبار لازم برخوردار نباشند افسر پرونده درخواست آنها را رد خواهد کرد. حتما مدارک باید با دقت کافی تهیه شود و از ارائه مدارک جعلی و دروغین خودداری گردد. در مرحله اول مدارک و شرایط اعضای خانواده بررسی می گردد. در قدم بعدی کلیه مدارک باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی ترجمه شوند و به تایید برسند. سپس سایر مدارک مورد نیاز می بایست از طرف وکیل فرانسوی تهیه و تنظیم گردند. ارائه مستندات آدرس محل سکونت از جمله مراحل اخذ اقامت تمکن مالی فرانسه است. در واقع متقاضی باید آدرس اقامت خود را از طریق اجاره نامه رسمی یا سند ملک اثبات نماید. سپس می بایست برای متقاضی اصلی و تمامی اعضای خانواده بیمه درمانی با پوشش سقف مد نظر دولت فرانسه تهیه شود. در مرحله بعد بایستی برای متقاضی درخواست ویزا شود. پس از بررسی و تایید، برای متقاضی ویزای نوع D صادر خواهد شد. در نهایت متقاضی می تواند به کشور فرانسه سفر کند و درخواست اقامت اروپا برای تمامی اعضای خانواده خود را ثبت نماید.

اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

از طریق برنامه خود حمایتی فرانسه ابتدا به متقاضی اقامت 1 ساله اعطا می شود که هر سال قابل تمدید می باشد. متقاضی می تواند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی درخواست نماید. شرط تمدید اقامت در هر سال وابسته به سه فاکتور مهم میزان درآمد، محل سکونت و بیمه درمان است. با ارائه سند ملک یا اجاره نامه، گواهی بانک مبنی بر میزان سود ماهیانه کافی از سپرده بانکی در ایران و یا ارائه موجودی حساب بانکی در کشور فرانسه که باید برابر با مقدار درآمد مورد نیاز برای کل خانواده در یکسال باشد می توان برای تمدید اقامت تمکن مالی فرانسه اقدام نمود. حفظ درآمد ثابت ماهیانه یکی از مواردی است که از همان روز اول و هنگام اقدام باید توجه لازم را به آن مبذول داشت. درآمد لازم برای تمدید اقامت برای سرپرست خانواده سالانه 36,000 یورو، همسر 18,000 یورو و فرزندان زیر 18 سال هرکدام 9,000 یورو می باشد. به طور واضح تر یک خانواده 3 نفره با فرزندان زیر 18 سال ملزم به اثبات درآمد سالانه 63,000 یورو هستند. علاوه بر آن داشتن آدرس معتبر در کشور فرانسه و داشتن بیمه پزشکی معتبر در آن کشور از شروط الزامی برای تمدید اقامت این کشور می باشد. پس از 5 سال می توان درخواست اقامت دائم فرانسه داد. لازم به ذکر است که فرد با اخذ اقامت دائم در فرانسه می تواند در این کشور مشغول به کار شود و دیگر محدودیت های قبل را نخواهد داشت.

تمكن مالی برای ویزای خود حمایتی فرانسه

تمكن مالی ویزای خود حمایتی فرانسه

درصورتی که سرپرست خانواده اثبات کند ماهیانه 3000 یورو برای خود، 1400 یورو برای همسر و 750 یورو برای هر یک از فرزندان زیر 18 سال خود درآمد ثابت دارد واجد شرایط دریافت اقامت فرانسه از روش تمکن مالی خواهد بود. همچنین فرد بایستی یک مبلغ اولیه را در حساب خود ارائه نماید. بدین صورت که فرد بایستی مبلغ اولیه 40,000 یورو برای خود و مبلغ 20,000 یورو برای همسر و مبلغ 10,000 یورو برای فرزند کمتر از 18 سال خود را ارائه نماید. توجه داشته باشید که نیازی نیست متقاضی برای اثبات تمکن مالی حساب خود را به بانکی در فرانسه و یا اروپا منتقل نماید و ارائه آن در هر بانکی در ایران (یا حتی کشورهای دیگر) امکان پذیر است. در صورتی که متقاضی بخواهد با ارائه اموال منقول و غیرمنقول دارایی خود را اثبات کند اموال وی باید ارزش گذاری شود و متقاضی باید هزینه ارزش گذاری اموال خود را توسط کارشناس رسمی پرداخت نماید. متقاضی جدای از این مبالغ می بایست هزینه اخذ ویزای تمکن مالی فرانسه را نیز پرداخت نماید. این مبالغ برای همه روش های مهاجرتی تقریبا یکسان است. متقاضیان مهاجرت به فرانسه نیاز به ترجمه مدارکشان به زبان انگلیسی و یا فرانسوی خواهند داشت. هزینه ترجمه رسمی با تایید دادگستری و امور خارجه بسته به نوع مدرک متغیر است. متقاضیان اخذ ویزای سرمایه گذاری فرانسه باید گواهی سلامت داشته باشند و برای این منظور باید مورد معاینه پزشک معتمد اداره مهاجرت فرانسه قرار گیرند. هزینه انجام معاینات پزشکی مرتبط با آن شامل هزینه های انجام عکسبرداری، آزمایش خون و ویزیت پزشک معتمد سفارت به عهده متقاضی می باشد. دریافت گواهی عدم سوء پیشینه برای متقاضی ضروری است. هزینه دریافت گواهی عدم سوء پیشینه با توجه به کشور محل اقامت شخص متفاوت خواهد بود. متقاضی باید برای همسر و فرزندان خود درخواست جداگانه بفرستد که هزینه هر درخواست نیز باید پرداخت گردد. هزینه درخواست اعضای خانواده از متقاضی اصلی کمتر خواهد بود.

 

 

نوشتن دیدگاه