مشاوره رایگان: 02122110460
تمکن مالی کانادا

اقامت و مهاجرت از روش خود حمایتی یا تمکن مالی امروزه یکی از مطلوب ترین و آسان ترین روش های مهاجرتی در سراسر جهان می باشد. این روش مهاجرتی به اشخاصی تعلق می گیرد که از تمکن مالی خوبی برخوردار باشند و به عبارتی با هزینه شخصی بتوانند خودشان را حمایت کنند. از این رو، این برنامه را اقامت تمکن مالی یا اقامت خود حمایتی می نامند. مبلغ تمکن مالی در هر کشور متفاوت است. این مبلغ برای شخص اصلی می باشد و به ازای همسر و هر فرزند این مبلغ افزایش می یابد. تمکن مالی شخص از طرق مختلف می تواند اثبات شود. حقوق بازنشستگی، سود سهام بورسی، سود سپرده بانکی و اجاره املاک و مستغلات راه های اثبات تمکن مالی هستند. پس در نتیجه، تمکن مالی شخص نباید وابسته به شغل وی در کشورش باشد. در روش اقامت خودحمایتی دولت و اداره مهاجرت کشور مورد نظر باید اطمینان پیدا کند که متقاضی و خانواده ایشان تمکن مالی کافی جهت زندگی را دارا بوده و قصد کار کردن در آن کشور را ندارند و منبع مالی متقاضی و هزینه های زندگی وی از محل دیگری تامین می گردد. در اکثر کشورها به متقاضی تمکن مالی اجازه کار داده نمی شود و متقاضی جهت کار کردن بایستی نسبت به تبدیل نوع ویزا یا اقامت خود اقدام نماید.

شرایط اخذ اقامت تمکن مالی

متقاضیانی که قصد دارند از طریق خود حمایتی به کشورهای دیگر مهاجرت کنند باید به سفارت کشور مورد نظر مدارکی ارائه دهند که نشان دهد استطاعت مالی کافی برای زندگی در آن کشور را دارند. فرد متقاضی باید یک درآمد ثابت و منظم داشته باشد به طوری که بتواند به این منبع درآمدی خود دسترسی داشته باشد و این درآمد بدون استفاده از کمک ها یا عواید رفاهی دولتی باشد. از دیگر مدارک مورد نیاز گواهی موجودی حساب بانکی است که باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد. فرد متقاضی باید ریز پرینت سه ماه آخر حساب بانکی خود و اعضای خانواده اش را ترجمه کرده و همراه با مهر بانک به سفارت ارائه دهد. پاسپورت متقاضی باید حداقل دو سال اعتبار داشته باشد تا بتواند کارهای مربوط به اقامت خود را انجام دهد. متقاضیان در روش تمکن مالی نیازی به مدرک زبان خارجی ندارند و این روش یک مزیت بزرگ برای افرادی که به زبان تسلط ندارند محسوب می شود. شرایط سنی معمولا در اخذ اقامت تمکن مالی لحاظ نمی شود. همچنین از جمله شرایط اخذ اقامت تمکن مالی می توان به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه، مدرک سکونتی در کشور مقصد و بیمه سلامت اجباری اشاره کرد. مدارک بیمه سلامت باید تمام خطرات و درمان ها را پوشش دهد.

اخذ اقامت از طریق تمکن مالی

به طور کلی اخذ اقامت از طریق تمکن مالی بدین معنی است که متقاضی بدون نیاز به کار کردن در کشور مقصد می تواند زندگی خود را اداره کند. اخذ اقامت از این طریق جزو کم ریسک ترین روش های مهاجرتی می باشد زیرا نیاز به صرف هزینه های بالا و سرمایه گذاری در کشور مقصد ندارد. برای این منظور می بایست گردش حساب خود را به همراه سایر مدارک مانند گواهی اسناد و مالکیت ها و سهام و سایر مدارک ارائه کند. متقاضیان با اثبات تمکن مالی در کشور خود می توانند برای خود، همسر و فرزندان تحت تکفل اقامت دریافت نمایند. در روش خود حمایتی بدون نیاز به حضور در کشور مقصد و بدون نیاز به راه ‌اندازی کسب و کار جدید در این کشور، اقامت موقت صادر می گردد. پس از گذشت زمان مشخص در هر کشور و حفظ تمکن مالی پیشین، اقامت موقت به اقامت دائم تبدیل می شود و در نهایت پس از طی مدت زمان مشخص و کسب شرایط مورد نظر کشور مقصد، متقاضی می تواند نسبت به کسب تابعیت و شهروندی اقدام نماید.

 

توجه: این برنامه مهاجرتی بسته شده است. توصیه می شود برای دیگر برنامه های مهاجرتی کانادا یا برنامه تمکن مالی سایر کشورها اقدام فرمایید.

نوشتن دیدگاه