اگر شخصی قصد خروج از کشور به منظور کار و فعالیت تجاری را داشته باشد، حتما نیاز به دریافت ویزا خواهد داشت که این نوع ویزا به عنوان ویزای کار یا ویزای کاری شناخته می شود. ویزای کار، با هدف اجازه به یک نیروی کار ماهر خارجی صادر می ‌شود. ویزای کار برای انجام یک سری وظایف خاص در کارخانه‌ های مختلف صادر می ‌شود. شرط اول اعطای ویزای کار، کمبود نیروی کار ماهر در کشور مقصد می ‌باشد. از مهم ترین مزایای ویزای کار امکان اخذ اقامت دائم از طریق آن می باشد. اکثر کشورهایی که نیروی کار خارجی جذب می کنند کشورهای توسعه یافته ای هستند و پیدا کردن کار و اشتغال به آن در این کشورها برای مدتی مشخص می تواند شرایط اخذ اقامت دائم آن کشور را برای متقاضیان به دنبال داشته باشد. زمانی که افراد مدت مشخصی در یک کشور به کار مشغول می شوند می توانند برای اقامت دائم به اداره مهاجرت آن کشور درخواست بدهند. یکی دیگر از مزایای مهم اقامت کاری، داشتن درآمد در ابتدای ورود به کشور مقصد می باشد. بدین ترتیب افراد می توانند با آرامش خاطر بیشتری به کشور مورد نظر مهاجرت کنند. در اقامت کاری طی مدت کوتاهی امکان همراهی خانواده وجود دارد. بدین ترتیب در مدت زمانی چند ماهه می توان برای اعضای خانواده اقامت دریافت کرد.

شرایط اخذ ویزای کار

اشتغال در هر کشور با توجه به اینکه در چه زمینه ای نیاز به نیروی کار دارد امکان پذیر است. همچنین هر کشور شرایط خاصی را برای متقاضیان کار در نظر می گیرد. شرایطی که برای اخذ ویزای کاری ممکن است وجود داشته باشد می تواند از مدرک تحصیلی خاص گرفته تا مدرک زبان و یا گواهی عدم سوء پیشینه باشد. شرایط اخذ ویزای کار برای هر کشوری متفاوت می ‌باشد اما متقاضیان برای گرفتن ویزای کار حتما باید دارای یک سری شرایط کلی باشند. ممکن است که یکسری کشورها برای اعطا ویزای کاری از متقاضی دعوتنامه دریافت نکنند. اما بسیاری از کشورها برای اعطای ویزای کار دعوتنامه می ‌خواهند. دعوتنامه ویزای کار حتما باید از سوی یک شرکت، یک موسسه و یا یک کارفرما ارسال شود. در برخی از کشورها اخذ ویزای کار از طریق سیستم امتیاز بندی ممکن می باشد. همچنین، تعدادی از کشورها برای جویندگان کار ویزای جستجوی کار صادر می کنند. دارندگان ویزای جستجوی کار فرصت دارند در مدت زمان مشخص در کشور مقصد کار پیدا کنند و قرارداد کاری منعقد کنند. متقاضی ویزای کار حتما باید به زبان کشور مقصد تسلط داشته باشد. تسلط به زبان کشور مقصد فقط با ارائه مدارک زبان میسر است و هیچ آزمونی در این رابطه گرفته نمی ‌شود. توجه داشته باشید که سابقه کار مرتبط و یا رشته تحصیلی مرتبط یکی از شرایط اصلی اخذ ویزای کاری یک کشور خواهد بود.

 

ویزا پلاس با در اختیار داشتن برترین وکلای محلی کشورهای مختلف مفتخر است شما را در کلیه مراحل اخذ ویزای کار کشورهای زیر یاری و همراهی نماید.