مشاوره رایگان: 02122110460

امارات متحده عربی

امارات متحده عربی کشوری در جنوب غربی قاره آسیا و در شرق شبه جزیره عربستان در خاورمیانه است که از جنوب با قطر و عربستان سعودی، از شرق با عمان و از شمال با خلیج فارس همسایه است. واژه امارات جمع امارت به معنی شیخ ‌نشین یا امیرنشین است. نام امارات متحده عربی نیز به معنی شیخ ‌نشین‌ های متحد عربی است. امارات متحده عربی، اتحادی از هفت شیخ ‌نشین کوچک به نام‌ های ابوظبی، دبی، شارجه، عجمان، فجیره، راس ‌الخیمه و ام ‌القوین است. پایتخت کشور امارات ابوظبی است. ابوظبی بزرگ‌ترین شیخ ‌نشین آن است و دومین شیخ ‌نشین دبی است. بخش اعظم این سرزمین را صحرا تشکیل می ‌دهد. دو رشته کوه نیز در این کشور وجود دارد. سواحل این کشور، که اکثر جمعیت کشور در آن ساکنند، عمدتا پوشیده از نمکزار است. جمعیت امارات حدود 5 میلیون نفر است. بیشتر جمعیت این کشور در سواحل شمالی آن مستقر شده اند و قسمت های مرکزی و جنوبی که بیابانی است جمعیت بسیار پراکنده و اندکی دارد. کشور امارات عضو اتحادیه عرب، سازمان کنفرانس اسلامی، اوپک و سازمان ملل متحد می باشد. واحد پول امارات متحده عربی درهم است که با نماد د.ا و کد ایزو AED شناخته می شود.


زبان

زبان رسمی کشور امارات عربی است. زبان عربی یکی از پرگویش‌ ترین زبان های جهان و بزرگ‌ترین عضو از شاخه زبان های سامی است که با زبان عبری و زبان آرامی هم‌ خانواده است. زبان عربی یکی از شش زبان رسمی سازمان ملل متحد است. این زبان امروزه دارای لهجه ‌ها و گویش‌ های گوناگونی است ولی زبان عربی نوین به عنوان زبان رسمی نوشتار در همه کشورهای عرب پذیرفته ‌شده است. عربی زبان رسمی 25 کشوردنیا است، اما بیشتر مردم کشور امارات به زبان عربی صحبت نمی کنند. به خصوص در شهر دبی، جایی که بیشتر جمعیت آن را ایرانی ها، هندی ها، آسیایی ها و مهاجران غربی تشکیل می دهند معمولا دانش کمی نسبت به زبان عربی وجود دارد. با این حال، مردم ابوظبی و نواحی شمالی امارات نیز بیشتر به زبان عربی صحبت می کنند. انگلیسی، فارسی، اردو و هندی نیز کاربرد زیادی در این کشور دارد. از آنجایی که امارات زمانی مستعمره انگلیس بوده بیشتر اماراتی ها زبان انگلیسی را در مدرسه یاد می گیرند. دیگر زبان هایی که به طور گسترده در این کشور صحبت می شوند مالزیایی، مالایالام، تامیل، فارسی و فیلیپینی می باشند.


مردم

فقط 19 درصد از اهالی این کشور اصلیت اماراتی دارند. ریشه و اصالت بیشتر اماراتی‌ها به طایفه بنی یاس بر می‌گردد. اما قوم‌های بلوچی، ایرانی، بستک، خنجی عمانی، یمنی و بحرینی اوزی نیز در طول زمان با این قوم آمیخته شده اند. 23 درصد از اعراب دیگر کشورها و ایرانیان و حدود 50 درصد از اهالی جنوب آسیا هستند. بافت اجتماعی این کشور نیز به صورت قبیله ‌ای است. در واقع، نظام اجتماعی این کشور و جهت گیری آن تحت تاثیر فرهنگ عربی، ارزش‌های اسلامی و آداب و رسوم قبیله ‌ای قرار دارد. بیشتر مردم این کشور یعنی حدود 51 درصد از جمعیت آن را توابع هندی یعنی هند، پاکستان یا بنگلادش تشکیل می دهند. 15 درصد جمعیت آن را آسیایی ها که بیشتر اهل فیلیپین، مالزی و سریلانکا هستند تشکیل می دهند. 5 تا 6 درصد باقیمانده نیز اهالی اروپا، استرالیا، آمریکای شمالی و آفریقای جنوبی هستند. در کشور امارات در شهرهایی مثل دبی و شارجه می توانید مردمی از هر اقلیم و طبقه اجتماعی را بیابید.


اقتصاد

اقتصاد اصلی کشور امارات بر روی درآمدهای حاصل از توریسم و صادرات نفتی خود استوار است. این کشور از جمله کشورهای ثروتمند آسیا محسوب می ‌شود. کشور امارات یکی از توسعه ‌یافته ترین اقتصادهای کشورهای عرب محسوب می ‌شود. اقتصاد امارات در دنیا دومین اقتصاد بزرگ جهان عرب محسوب می‌ شود. در این کشور درآمد زیاد از فروش نفت دیده می ‌شود که سبب شده است استاندارهای بالای زندگی به طور دقیق فراهم شود. این کشور با پیگیری طرح ‌های جدید اقتصادی توانست از کشوری قبیله ‌ای و صحرانشین به یکی از ثروتمندترین کشورها در جهان تبدیل شود. امارات یکی از بزرگ‌ترین ذخایر نفتی دنیا را در اختیار دارد. این کشور توانسته صادرات نفت خام خود را به چهارمین صادرکننده نفت دنیا برساند. تولید ناخالص سرانه آن در حد ثروتمندترین کشورهای اروپای غربی است. تولید ناخالص داخلی در این کشور 167 میلیارد دلار است. سه میلیون و 65 هزار نفر نیروی کار این کشور را تشکیل می ‌دهند. نرخ بیکاری در این کشور 2.4 درصد است. اقتصاد این کشور با ساختاری شفاف و امن، پذیرای بخش بزرگی از شرکت‌ ها و منابع بین ‌المللی است. تعمیرگاه های کشتی، کارخانه های کودسازی، بانکداری، بازرگانی، فرودگاه های بین المللی و مراکز تجاری بخشی از صنعت امارات را تشکیل داده اند. توریسم یکی از اساسی ترین پایه های اقتصاد امارات متحده عربی می باشد. امارات متحده عربی روزانه 2 میلیون و 540 هزار بشکه نفت تولید می ‌کند که تمامی آن را صادر می ‌کند. مصرف نفت این کشور روزانه 372 هزار بشکه است که آن را وارد می‌ کند.

محصولات صادراتی این کشور شامل نفت خام، گاز طبیعی، کالاهای ترانزیتی، ماهی خشک شده و خرما است که به کشورهای ژاپن، کره جنوبی، تایلند و هند صادر می‌ شود. محصولات وارداتی این کشور شامل ماشین‌ آلات و تجهیزات حمل و نقل، مواد شیمیایی و غذا است که از کشورهای چین، هند، آمریکا، ژاپن، آلمان و ایتالیا وارد می ‌شود.


آب و هوا

امارات متحده عربی آب و هوایی خشک و گرمسیری دارد. تابستان های آن داغ و مرطوب و زمستان های آن ملایم است. در طول سال باران زیادی نمی بارد و بارش باران عمدتا در فصل زمستان دیده می شود. میزان بارندگی در سال در حدود 13 میلیمتر می باشد. در پایان زمستان و نیز در طول زمستان وقوع طوفان شن معمول است. متوسط درجه حرارت در ماه ژانویه 33 درجه سانتیگراد و در ماه ژوئیه 17 درجه سانتیگراد است. آسمان این کشور در تمام طول سال آفتابی است. گرمترین موقع سال در طول ماه‌ های بسیار گرم تابستان از ژوئن تا سپتامبر است که رطوبت هوا در این زمان ممکن است غیر قابل تحمل باشد و دمای هوا تا 50 درجه سانتیگراد برسد. در زمستان نیز درجه حرارت به 10 درجه سانتیگراد بالای صفر می رسد. وزش باد و بارش باران در ماه ژانویه رخ می‌دهد. زمستان در امارات در واقع زمستان نیست و فقط چند درجه از تابستان پایین تر است. در ماه دسامبر میانگین هوا به 26 درجه سانتیگراد می رسد و در ماه های ژانویه و فوریه به 22 تا 24 درجه می رسد. پاییز در امارات فرق چندانی با تابستان ندارد فقط اینکه دمای هوا شروع به کاهش می کند. دمای هوای در ماه سپتامبر به 39 درجه سانتیگراد می رسد. بهترین زمان سفر به این کشور بین اکتبر و آوریل است که دما بین 25 تا 28 درجه سانتیگراد (72 تا 78 درجه فارنهایت) است و دریا مناسب شنا است.


گردشگری

امارات متحده عربی اعلام کرده است که در سال آینده رقم گردشگری که به این کشور وارد می شوند حدود 45 میلیون نفر خواهد بود، که این عدد می تواند در رشد صنعت گردشگری این کشور رقمی چشمگیر باشد. آنها همچنین اشاره کرده اند که با توسعه زیرشاخه های صنعت سرگرمی و تفریحی در سراسر شهرهای کشور، خود را یک قدم در رسیدن به هدف رشد این صنعت ارزشمند در کشورشان نزدیک تر خواهند کرد. شایان ذکر است این کشور توانسته رتبه نخست توریسم پیشرفته را در خاورمیانه بدست آورد. تداوم توسعه زیرساخت های توریستی به ویژه در بخش حمل و نقل هوایی در امارات که رتبه چهارم را در شاخص رقابتی جهان داراست، مهم ترین نقش را در کسب این مقام ایفا کرده است. اصلی‌ترین توسعه‌ ها مربوط به پارک‌ های موضوعی مختلف می ‌شود که امارات را به مقصدی برای گردشگران بین‌ المللی تبدیل کرده است. شایان ذکر است که چند برابر هزینه های میلیارد دلاری که این کشور برای صنعت گردشگری خود می پردازد با ورود گردشگرانی که سالانه برای تفریح به آنجا سفر می کنند باز گرداننده می شود. شهر دبی در کشور امارات متحده عربی یکی از مقاصد گردشگری چند جانبه است. هر چند مسافران کشورهای بریتانیا و آمریکا در صدر لیست گردشگران کشور امارات هستند،‌ اما تعداد مسافران کشورهای چین و هند در مقایسه با سال گذشته بیشترین رشد را به ترتیب با حدود 245 درصد و بیش از 60 درصد نشان می ‌دهند. آمارها سهم سفر و توریسم را در تولید ناخالص ملی کشور امارات در سال گذشته درحدود 16.6 درصد برآورد کرده است که برابر با 42.5 میلیارد دلار می شود. پیش بینی می شود میزان تقاضا برای کار در بخش توریسم نیز از سال آینده سالانه حدود 5.7 درصد افزایش یابد.

امارات مال، آکواریوم دبی، پارک آبی یاس واترورلد، پیست اسکی دبی، مسجد شیخ زائد ابوظبی، میراکل گاردن دبی، شهربازی فراری ورلد ابوظبی، پارک موضوعی موشن گیت، مجتمع تفریحی دبی پارک اند ریزورت، پارک موضوعی آی ام جی، پارک آبی آکواونچر، مرکز خرید ابن بطوطه، برج العرب، برج خلیفه، دبی مال، موزه لوور ابوظبی، دهکده توریستی بستکیه و سواحل امارات بخشی از جاذبه های گردشگری امارات می باشند.


مذهب

دین مردم امارات متحده عربی اسلام است و بیشتر مسلمانان این منطقه سنی مذهب هستند، اما به دلیل مهاجرت افراد از سایر کشورها، افرادی با سایر ادیان در مناطق مختلف کشور امارات متحده زندگی می کنند و می توان انواع مذاهب و ادیان را در این کشور مشاهده کرد. با این وجود، سهم سایر ادیان در امارات تنها 4 درصد است. دولت امارات از وجود سایر ادیان آگاه است و به مردم کشورهای دیگر سخت نمی گیرند و مردم آزاد هستند اعمال و مراسم دین خود را به راحتی انجام دهند و دلیل اصلی آن به خاطر حفظ گردشگری و احترام به ادیان دیگر است. جمعیت 96 درصدی مسلمان این کشور شامل مذاهب مختلفی چون حنبلی، شافعی، مالکی، شیعه و گروه اقلیت وهابی‌ است. این تنوع مذهبی می ‌تواند تاثیر فراوانی بر بافت اجتماعی و سیاسی آن کشور داشته باشد. از کل مسلمانان، حدود هفت درصد شیعه هستند. بیشتر این شیعیان در امارت دبی ساکن هستند که از مهم ‌ترین و در عین حال یکی از پر جمعیت ‌ترین شهرهای امارات متحده به شمار می ‌آید.


سیاست

هر یک از این هفت امیرنشین از استقلال فراوانی برخوردارند، اما یک امیر موروثی به عنوان حاکم کشور ایفای وظیفه می ‌کند. شورای عالی حکام که متشکل از هفت امیر است، رئیس دولت و کابینه را انتخاب می‌ کند. در این کشور هیچگونه فعالیت حزبی وجود ندارد. در این کشور همه چیز مستقیما تحت نظر و ادراه سلطان یا شیخ است. نظام حکومتی بیش از همه متکی به سیستم قبیله ای و طایفه گری است. شورای عالی حکام، بالاترین نهاد سیاسی در کشور و متشکل از حکام امارت ‌های هفتگانه است و ریاست آن از ابتدای تشکیل کشور امارات بر عهده حاکم ابوظبی بوده است. تعیین سیاست کلی کشور، انتخاب رئیس و نخست وزیر کشور، انتخاب رئیس و قضات دیوان عالی، موافقت با قوانین اتحادی قبل از صدور آن، موافقت با معاهده‌ ها و قراردادهای بین ‌المللی از اهم صلاحیت ‌های شورا است. ابوظبی و دبی یکی به علت ذخایر عظیم نفتی و دیگری به علت مرکزیت تجاری از موقعیت ممتازی در سطح فدراسیون برخوردار هستند، به همین دلیل در شورای عالی فدرال حق وتو دارند و دارای نمایندگان بیشتری در مجلس ملی فدراسیون هستند. امارات متحده عربی همچنین روابط دیپلماتیک و بازرگانی گسترده ‌ای با دیگر کشورهای جهان دارد.


هزینه زندگی در امارات متحده عربی

امارات متحده عربی کشوری لوکس و مدرن شناخته شده است. همین امر سبب شده هزینه های زندگی در این کشور سطح بالایی داشته باشند. ناگفته نماند که با وجود بالا بودن هزینه های زندگی در این کشور، حقوق و مزایای شاغلان این کشور نیز در سطح بالایی قرار دارد. در واقع بین هزینه ها و میزان درآمد توازن برقرار است. هزینه های زندگی در امارات در شهرها و مناطق مختلف متفاوت است. هزینه زندگی هر شخص به سبک زندگی و میزان درآمد وی بستگی دارد. متوسط هزینه زندگی در امارات متحده عربی برای هر نفر حدودا بین 1700 تا 2700 دلار است.

برخی از هزینه های اساسی زندگی در امارات شامل موارد ذیل می شود:

 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 1414 دلار
 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در خارج شهر 956 دلار
 • هزینه اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 2250 دلار
 • هزینه اجاره آپارتمان سه خوابه در خارج شهر 1841 دلار
 • خرید آپارتمان در مرکز شهر به ازای هر متر مربع 2688 دلار
 • خرید آپارتمان در حومه شهر به ازای هر متر مربع 1936 دلار
 • هزینه خدمات شامل آب، برق، سرمایش، گرمایش و زباله برای آپارتمان 85 متری ماهانه 156 دلار
 • هزینه خوراک و مواد غذایی ماهانه حدودا بین 300 تا 400 دلار
 • هزینه حمل و نقل ماهانه 46 دلار
 • هزینه اینترنت ماهانه 100 دلار
 • هزینه باشگاه ورزشی برای هر بزرگسال ماهانه 80 دلار
 • هزینه مهد کودک برای روز کامل در موسسات خصوصی، ماهانه برای هر کودک 497 دلار

مزایای کشور امارات متحده عربی

کشور امارات از دسته کشورهایی است که توانسته یک فضای زندگی بسیار عالی برای ساکنانش ایجاد نماید. امارات از کشورهای ثروتمند و مترقی جهان است که جایگاه خوبی در بین اقتصاد کشورهای جهان دارد. در این کشور آموزش در سطح بسیار بالا دیده می ‌شود و ورود افراد با سواد می ‌تواند این سطح را بهتر نماید. بنابراین یکی از مسائلی که سبب شده است دولت کشور امارات ورود دانشجویان را بیشتر نماید افزایش کیفیت آموزش در این کشور است. نظر به اینکه در این کشور درآمدها بسیار بالاست، افراد زیادی به منظور کار کشور امارات را انتخاب کرده ‌اند. مشخص است که ورود به کار از موضوعات بسیار مهمی است که می ‌بایست پیش از مهاجرت ارزیابی شود. وضعیت مسکن، عالی و امنیت ساخت و ساز در کشور امارات بالا بوده و دولت کشور امارات درصدد است که ساخت و ساز را به رشد خوبی برساند. ارزیابی ها نشان می‌ دهد که این کشور آزادی سیاسی و مذهبی را یکی از مهم ترین اصول قانونی خود دانسته و این امر سبب می ‌شود که چند فرهنگی در امارات بدون هیچ مشکلی ادامه دار شود. خدمات درمان یکی از مهم ترین مزایای کشور امارات متحده عربی است و میزان رضایت از وضعیت امکانات بهداشتی در کشور امارات بسیار بالا است. این کشور به سیستم بهداشت اهمیت زیادی می ‌دهد و این موضوع در بیمارستان ها و همینطور مراکز بهداشتی این کشور به وضوح دیده می‌ شود. دستیابی به اقامت امارات متحده عربی از طریق روش های کار، تحصیل، سرمایه گذاری و ثبت شرکت امکان پذیر است.

 

مزایای شهروندی و تابعیت امارات متحده عربی

 • کسب یکی از معتبرترین پاسپورت های دنیا
 • سفر بدون ویزا به 166 کشور جهان
 • امکان سفر، کار و زندگی در سرتاسر کشور
 • بهره مندی از تمامی حقوق شهروندی
 • زندگی در کشوری مدرن و با ثبات اقتصادی
 • امکان راه اندازی تجارت در کلیه امارات
 • امکان افتتاح حساب در تمامی بانک های امارات

مزایای اقامت دائم امارات متحده عربی

 • امکان اخذ شهروندی امارات متحده عربی پس از 30 سال زندگی در این کشور
 • زندگی در کشوری پیشرفته
 • امکان کار در سرتاسر امارات
 • امکان افتتاح حساب در تمامی بانک ها و موسسات مالی
 • دسترسی به مزایای مراقبت های بهداشتی و آموزشی با کیفیت
 • امکان تحصیل در تمام دانشگاه های کشور
 • دسترسی به بازار کار پر رونق
 • تمدید اقامت دائم کشور هر 5 سال یکبار

 

ویزا پلاس با در اختیار داشتن برترین وکلا مفتخر است شما را در کلیه مراحل اخذ اقامت امارات متحده عربی یاری و همراهی نماید.

 • خرید ملک در دبی

  خرید ملک در دبی

  دبی بعد از ابوظبی بزرگ ترین شهر امارات متحده عربی در حاشیه خلیج فارس است. شهر دبی با جاذبه ها و امکانات رفاهی فوق العاده سالانه میزبان

  ...