مشاوره رایگان: 02122110460

کره جنوبی

کشور کره جنوبی

کره جنوبی که با نام رسمی جمهوری کره نیز شناخته می شود کشوری در بخش جنوبی شبه جزیره کره در شرق آسیا است. این کشور، بجز کره شمالی، با هیچ کشور دیگری مرز زمینی ندارد و با کشورهای چین و ژاپن از طریق دریای زرد و دریای ژاپن در ارتباط است. بخش های مرکزی و شمال شرقی در این کشور کوهستانی هستند که در زمستان ها به محلی برای دوستدارن اسکی تبدیل می شود. حدود سه هزار جزیره در این کشور وجود دارد که اغلب نیز خالی از سکنه هستند. جزیره ججودو معروف ترین آنهاست. این جزیره ها بیشتر در بخش جنوبی کره جنوبی قرار دارند و با سواحلی زیبا از جاذبه های اصلی گردشگری در این کشور به شمار می روند. کره جنوبی پیش از جدایی از کره شمالی تحت سلطه ژاپن بود و در طی جنگ جهانی و پس از آن در سال 1948 جدا شد و پس از آن نیز همیشه با این کشور در جنگ بوده و یا درگیر اختلافات شدید بوده است. جمعیت کره جنوبی حدود 52 میلیون نفر است. پایتخت کره جنوبی، شهر سئول است. سئول یک شهر مدرن و صنعتی محسوب می شود. این شهر از سال 1948 پایتخت کره جنوبی بوده است. جمعیت این شهر بالغ بر 10 میلیون نفر و بزرگ ترین شهر کشور کره جنوبی است که یکی از بزرگ ترین شهر های دنیا به حساب می آید. مهم ترین شهرهای آن بوسان، دائگو، اینچئون و گوانگجو هستند. واحد پول کره جنوبی، وون است که با نماد ₩ و کد ایزو KRW شناخته می شود.


زبان

زبان کره ای یا هانگول زبان رسمی دو کشور کره شمالی و کره جنوبی است. کره ای همچنین یکی از دو زبان رسمی در ولایت خودمختار یانبیان کره ای در چین است. در مورد طبقه بندی زبان کره ای در گروه های زبانی اختلاف نظر وجود دارد. یکی از آنها زبان های آلتایی است. امروزه زبان کره ای بیشتر در خانواده زبان های دیرین سیبری دسته بندی می شود. بیشتر زبان شناسان، کره ای را در رده زبان های منفرد و بی خویشاوند رده بندی می کنند. زبان کره ای همانند زبان های ژاپنی و ویتنامی از زبان چینی تاثیر گرفته است. در حدود 70 میلیون نفر در جهان به زبان کره ای سخن می گویند. یادگیری زبان کره ای برای خارجی ها به خاطر تفاوت زیاد در تلفظ و گرامر در مقایسه با دیگر زبان ها بسیار دشوار است. واژه های اصیل کره ای حدود 35 درصد واژگان این زبان را تشکیل می دهند در حالی که در حدود 60 درصد واژگان زبان کره ای را واژه های چینی-کره ای و واژگانی که ریشه چینی دارند به خود اختصاص داده اند. 5 درصد باقیمانده شامل واژه های دیگر زبان ها است که 90 درصد آنها از زبان انگلیسی وارد شده اند.


مردم

کره جنوبی، مانند کره شمالی، یکی از کشور هایی است که از لحظ نژادی تقریبا یکدست است. اکثریت قومی این کشور را کره ای ها تشکیل می دهند. کره ای ها عموما در شبه جزیره کره، که به دو دولت کره جنوبی و کره شمالی تقسیم شده است، زندگی می کنند. خارجیان تنها حدود 4 درصد از کل جمعیت این کشور را تشکیل می دهند. کره ای ها مردم بومی شبه جزیره کره و سرزمین منچوری هستند. مردم کره از نسل اقوام نئولیتی هستند که حدود هشت هزار سال قبل از میلاد از سرزمین اصلی آسیایی شمال شرقی واقع در ناحیه سیبری شروع به مهاجرت به شبه جزیره کره کرده اند و تا 1500 سال قبل از میلاد در این سرزمین ماندند. در چین، ژاپن، روسیه، ازبکستان، فیلیپین و ویتنام نیز اقلیت کره ای به طور رسمی مورد شناسایی قرار گرفته اند. نژاد مردم کره به دلیل مهاجرت سایر اقوام به این کشور طی سالیان اخیر کمی تغییر کرده است.


اقتصاد

کره جنوبی دومین رشد سریع اقتصادی دنیا در چهار دهه اخیر را دارا می باشد. در کره جنوبی، از سال 1963 و تنها در مدت 40 سال، درآمد سرانه بر حسب قدرت خرید نزدیک به 14 برابر افزایش یافت. این پیشرفت قابل توجه که کره جنوبی را در کمتر از نیم قرن تبدیل به کشوری پیشرفته و ثروتمند نمود. کره جنوبی اکنون دارای اقتصاد توسعه یافته چندین هزار میلیارد دلاری است و یکی از اعضای سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) می باشد و توسط بانک جهانی جزو اقتصادهای دارای درآمد زیاد و از دیدگاه صندوق بین المللی پول به عنوان یکی از اقتصادهای پیشرفته طبقه بندی شده است. همچنین سئول، پایتخت این کشور، یکی از ده شهر برجسته اقتصادی و مالی جهان است. کره جنوبی علی رغم کمبود منابع طبیعی و دارا بودن کمترین مساحت در میان کشورهای گروه 20 یکی از اقتصادهای نیرومند دنیا تلقی می شود. اقتصاد کره جنوبی چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا و یازدهمین در دنیاست. کره جنوبی دومین میزان ذخایر را در میان کشورهای توسعه یافته داراست و همچنین ششمین ذخایر ارزهای خارجی را در جهان داراست. با وجود دارا بودن وضعیت توسعه یافته، کره جنوبی حرکت خود را به سوی رشد اقتصادی سریع همراه با بیشترین میزان تولید ناخالص ملی، صادرات و تولیدات صنعتی در جهان توسعه یافته ادامه می دهد. این کشور هم اکنون پنجمین کشور بزرگ تولید کننده صنایع مربوط به انرژی هسته ای در جهان است و در نظر دارد به یکی از عمده ترین صادرکنندگان انرژی هسته ای تبدیل گردد. کره جنوبی همچنین در زمینه کشتی سازی رتبه نخست جهانی را دارد. علاوه بر آن یکی از قوی ترین بازیگران جهانی در عرضه صنایع الکترونیک، خودرو، ماشین آلات، فولاد، پتروشیمی، ساخت و ساز و غیره است. این کشور دارای بزرگ ترین برنامه های رشد سبز در جهان می باشد. دولت و شرکت های کره ای همواره در حال سرمایه گذاری در بخش های مبتنی بر رشد سبز نظیر انرژی سبز، تکنولوژی های کم انرژی‌بر و دیگر فناوری های مربوطه مخصوصا در بخش های کشتی سازی، خودرو سازی و فناوری اطلاعات می باشند.

عمده صادرات کره جنوبی در حوزه، محصولات IT، کامپیوتر، وسایل ارتباط بی سیم، خودرو، کشتی، ماشین آلات، تولیدات فولاد و آهن، محصولات شیمیایی و نساجی هستند. مهم ترین اقلام وارداتی به کره جنوبی شامل مواد خام، ماشین آلات، وسایل الکتریکی و الکترونیکی، نفت، فولاد، تجهیزات حمل و نقل، مواد شیمیایی می شود.


آب و هوا

آب و هوای کشور کره جنوبی نسبتا معتدل می باشد و دارای چهار فصل است که از میان آنها بهار و پاییز مطبوع ترین فصل ها می باشند. کشور کره جنوبی زمستان هایی سرد و تابستان هایی گرم و مرطوب دارد. ماه های جولای و آگوست گرم ترین و نیز مرطوب ترین ماه های سال می باشند. در فصل بهار، بین ماه های آوریل و ژوئن، این کشور با شکوفه های گیلاس فراوان صورتی می شود که فضاهای سبز کره جنوبی را تزئین می کنند و بیشتر روزها آفتابی است. به طور کلی تابستان ها در کشور کره جنوبی گرم و مرطوب است. از ماه جولای تا آگوست بارش های موسمی وجود دارد و تقریبا کل کشور را غیر قابل تحمل می کند. کشور کره جنوبی در فصل پاییز در زیر برگ های قرمز و نارنجی فرو می رود و در نهایت زیبایی است. در این فصل درجه حرارت ملایم بوده و باران کمی می بارد. فصل زمستان در کشور کره جنوبی سرد و میزان بارش برف در حد متوسط است. میانیگن دما در فصل زمستان صفر درجه سانتیگراد می باشد و میانگین درجه حرارت در ژانویه برای شهر سئول منفی 2.5 درجه سانتیگراد و در ماه آگوست 29.5 درجه سانتیگراد گزارش شده است. فصل زمستان بین دو ماه دسامبر و مارس می باشد.

بهترین زمان برای سفر به کره جنوبی، فصل پاییز می باشد که از سپتامبر شروع می شود. هوای کره جنوبی در این فصل خنک است. آب و هوای گرم و ملایم در فصل بهار نیز این فصل را زمانی مناسب برای سفر به کشور کره جنوبی تبدیل کرده است. هوای سرد و برفی در زمستان نیز معمولا طرفدارن خود را دارد و افراد بسیاری برای اسکی، استفاده از چشمه های آب گرم و یا اوندول که اختراع کره ای هاست به این کشور جذب می شوند.


گردشگری

کره جنوبی همچنین با داشتن جاذبه های گردشگری گسترده، از معابد بودائی در قله های کوه گرفته تا آسمان خراش های مدرن در سئول، کشور تضادها محسوب می شود. طی سال های اخیر دولت توجه بیشتری به بخش گردشگری کرده است. در این مدت رشد گردشگران به صورت بی سابقه ای افزایش یافته است. این روند پس از سال 2008 شدت بیشتری گرفت و در سال گذشته این کشور توانست با جذب بیش از 14 میلیون گردشگر به عنوان بیستمین کشور توریستی جهان خود را مطرح کند. کره جنوبی برای توسعه گردشگری خود سازمان گردشگری را به وزارتخانه ای سه کاره تبدیل کرده که با وجود فعالیت در فرهنگ و ورزش از برنامه ریزی جامع در گردشگری و اقدامات لازم برای توسعه همه جانبه این صنعت غافل نمانده است. نامگذاری روی صنعت گردشگری، تبلیغات همه جانبه، بازاریابی و تصویرسازی از کره جنوبی از جمله اقداماتی بود که به منظور توسعه این صنعت انجام شده است. همچنین کره جنوبی دارای حمل و نقل پیشرفته و گسترده ای است که به رونق گردشگری کمک می کند. فرودگاه بین المللی اینچئون خود یک جاذبه دست ساخته است و امکانات لازم را برای اقامت گردشگران تجاری این کشور دارد. کره جنوبی توجه ویژه ای به گردشگری تجاری و رویدادمحور داشته است. ارزش افزوده ناشی از گردشگران ورودی به کره جنوبی در این مدت حدود 12.58 تریلیون وون بوده است که معادل 0.8 درصد تولید ناخالص داخلی این کشور است. همچنین ورود این تعداد گردشگر به داخل کره جنوبی موجب ایجاد 194 هزار و 277 شغل در سال گذشته میلادی شد که این رقم معادل حدود 3 برابر شغل های موجود در این کشور است.

مقبره خانوادگی چوسان، جزیره ججو، غار مانسانگل، کلیسای یودو فول گاسپل، قصر گیونگ بوک گانگ، دهکده تاریخی هائو، منطقه میونگ دانگ، برج سئول، دهکده باک جونگ هانگ، منطقه اینسادونگ، پارک لوته ورلد، ساحل سوپچی کوجی، کاخ چانگ دیوک گونگ، معبد بئومئوسا، شهر تاریخی جئونجو، پارک ملی سئوراکسان و مرکز جهانی لوته از مهم ترین جاذبه های گردشگری کره جنوبی هستند.


مذهب

کره کشوری است که تمام مذهب های دنیا مانند مسیحیت، بودایی، کنفسیونیسم، شمن باوری و اسلام با صلح در آن در کنار هم همزیستی می کنند. در بین ادیان، بودایی و کنفسیونیسم تاثیر بیشتری از دیگر دین ها دارد. 56.1 درصد از مردم کره جنوبی هیچ وابستگی رسمی به مذهب ندارند. ادیان دیگر مانند پروتستان 19.7 درصد، بودایی 15.5 درصد و کاتولیک 7.9 درصد در کره جنوبی رایج هستند. درصد کوچکی از مردم کره جنوبی (مجموعا 0.8 درصد) اعضای مذاهب دیگر از جمله وون بودیسم، کنفسیونیسم، چاندوئیسم، دائوسون جینریو، داجونگیسم، یوگسونیسم و ارتدوکس هستند. کمتر از 30 هزار مسلمان بومی نیز در کره جنوبی وجود دارند. رشد آشکار آسیای شرقی و خاور میانه ای و همچنین مهاجرت مالزی ها به کره جنوبی در رشد جمعیت مسلمانان کره جنوبی تاثیر گذار بوده است زیرا اکثریت مالزیایی ها مسلمان هستند. امروزه به دلیل مهاجرت، سایر ادیان وارد کره جنوبی شده اند. دولت کره جنوبی از سیاست آزادی ادیان تبعیت می کند و افراد می توانند آزادانه دین خود را انتخاب نمایند.


سیاست

سیاست جمهوری کره در چارچوب یک جمهوری دموکراسی نیابتی صورت می گیرد. به موجب آن رئیس جمهور رئیس کشور و یک نظام چند حزبی است. قدرت اجرایی توسط دولت اعمال می شود. قدرت قانونگذاری هم به دولت و هم در شورای ملی واگذار می شود. دستگاه قضایی مستقل از دستگاه اجرایی و قوه مقننه است و شامل دیوان عالی، دادگاه های استیناف و یک دادگاه قانون اساسی است. حکومت این کشور جمهوری است. قوه مقننه از یک مجلس ملی با 231 عضو برای یک دوره شش ساله تشکیل شده است. مجلس ملی جمهوری کره قوه مقننه کشور کره جنوبی است که از ساختار تک مجلسی برخوردار است. این مجلس دارای 300 کرسی پارلمانی بوده که 253 نفر از نمایندگان با رای مستقیم مردم از حوزه های انتخابیه سراسر کشور انتخاب شده و 47 نماینده دیگر نمایندگی تناسبی بوده و توسط آن حزب برای نمایندگی پارلمان منصوب می شوند. طبق قانون اساسی جمهوری کره، رئیس جمهور اولین مدیر اجرایی کشور، فرمانده کل نیروهای مسلح و رئیس دولت کره جنوبی محسوب می شود. رئیس جمهور کره جنوبی با رای مستقیم مردم برای یک دوره 5 ساله انتخاب می شود و قابلیت انتخاب شدن در دوره بعدی را ندارد. عمده ترین و حساس ترین تصمیمات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشور توسط شخص رئیس جمهور و مشاوران وی در نهاد ریاست جمهوری اتخاذ می گردند. نخست وزیر با پیشنهاد رئیس جمهور و تصویب مجلس ملی کره انتخاب می شود. نخست وزیر و هیات وزرا در جلساتی که به ریاست رئیس جمهور تشکیل می شود درباره امور مختلف کشور تصمیم گیری می کنند. احزاب مهم فعال در کره جنوبی شامل حزب جمهوری دموکراتیک، حزب دموکراتیک جدید و حزب دموکراتیک عدالت می شود.


هزینه زندگی در کره جنوبی

بیشترین مخارج زندگی در جمهوری کره به هزینه های اجاره و خرید خانه مربوط می شود. هزینه زندگی در کره جنوبی در پایتخت و شهرهای بزرگ این کشور به مراتب بالاتر از شهرهای کوچک است. هزینه زندگی به سبک زندگی و میزان درآمد هر شخص بستگی دارد اما متوسط هزینه زندگی در کره جنوبی ماهانه بین 700 تا 1300 دلار است.

برخی از هزینه های اساسی زندگی در کره جنوبی شامل موارد زیر می باشد:

 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 565 دلار
 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر 378 دلار
 • هزینه اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 1528 دلار
 • هزینه اجاره آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر 880 دلار
 • قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر 12,238 دلار
 • قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در حومه شهر 6,590 دلار
 • هزینه خدمات شامل آب، برق، سرمایش، گرمایش و زباله برای آپارتمان 85 متری 160 دلار
 • هزینه خوراک و مواد غذایی بین 150 تا 200 دلار
 • هزینه پوشاک ماهانه حدود 70 دلار
 • هزینه حمل و نقل ماهانه 45 دلار
 • هزینه اینترنت ماهانه 21 دلار
 • هزینه باشگاه ورزشی برای هر بزرگسال ماهانه 58 دلار
 • هزینه مهد کودک برای روز کامل در موسسات خصوصی، ماهانه برای هر کودک 366 دلار

مزایای کشور کره جنوبی

کره جنوبی به مرکزیت سئول یکی از ده کشور برتر جهان از دیدگاه شاخص شهرهای جهانی و یکی از مهم ترین کشورهای جنوب شرقی آسیا است. کشور کره جنوبی با تکنولوژی فوق پیشرفته و اقتصاد پویا و همچنین کیفیت بالای دانشگاه ها یکی از بهترین مقاصد تحصیلی در آسیا می باشد. کره جنوبی کشوری است که سیاست های خود را به سمتی سوق می دهد که دانشجویان خارجی زیادی را جذب کند. تحصیل در کشور کره جنوبی عاملی شده است تا این کشور به یکی از قطب های جذب دانشجو تبدیل شود. مدارس و دانشگاه های کره جنوبی عموما از سطح علمی بالایی برخوردار هستند. کشور کره جنوبی کشوری با فرهنگ و تمدن غنی است که بسیاری از فرهنگ ها و سنت های به ارث برده شده را حفظ کرده است. تنوع فرهنگی و سنتی جذابیت های بسیاری برای مهاجران خواهد داشت. کره جنوبی یک کشور قوی در زمینه IT در جهان محسوب می شود که به راحتی توانست بین سنت های کشور کره و تکنولوژی در بالاترین سطح ارتباط برقرار کند و زمینه رشد آن را بیش از پیش فراهم کند. به دلیل اقتصاد توسعه یافته این کشور، بازار کار آن رونق خاصی دارد. اقتصاد قوی کره جنوبی راه را برای سرمایه گذاران خارجی هموار کرده است. پایین بودن نرخ جرم و جنایت یکی دیگر از مزایای کشور کره جنوبی است که امنیت خاطر را برای ساکنین آن به ارمغان آورده است. خدمات درمانی در این کشور نیز از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. در صورت استخدام شدن در مراکز دولتی می توانید بیمه شده و با هزینه های بسیار اندک از خدمات درمانی بهره مند شوید. طی سال های اخیر مهاجرت به کره جنوبی رشد صعودی داشته است. مهاجرت به این کشور از طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری و ثبت شرکت ممکن است.

 

مزایای شهروندی و تابعیت کره جنوبی

 • کسب پاسپورت کره جنوبی
 • سفر بدون ویزا به 44 کشور و 35 کشور با ویزای فرودگاهی
 • بهره مندی از کلیه حقوق شهروندی این کشور
 • امکان افتتاح حساب در تمامی بانک ها و موسسات مالی
 • امکان اخذ راحت تر ویزای کانادا و آمریکا
 • امکان راه اندازی تجارت در سراسر کشور
 • امکان سفر، کار و زندگی در کل کشور
 • زندگی در کشوری منحصر به فرد با فرهنگی غنی

مزایای اقامت دائم کره جنوبی

 • زندگی در کشوری پیشرفته و توسعه یافته
 • امکان اخذ تابعیت کره جنوبی پس از 5 سال زندگی مداوم در این کشور
 • امکان کار در سرتاسر کشور
 • دسترسی به بازار کار پویا و پر رونق
 • امکان افتتاح حساب در تمامی موسسات بانکی و مالی
 • دسترسی به مزایای مراقبت های بهداشتی با کیفیت
 • امکان تحصیل و دسترسی به امکانات آموزشی استاندارد در این کشور

مزایای اقامت موقت کره جنوبی

 • امکان اخذ اقامت دائم کره جنوبی پس از 3 سال
 • امکان اخذ شهروندی پس از جمعا 8 سال
 • دسترسی به بازار کار پر رونق
 • امکان بهره مندی از حساب بانکی و تسهیلات آن
 • بهره مندی از مزایای زندگی در یک کشور توسعه یافته
 • دسترسی به خدمات درمانی بسیار با کیفیت
 • امکان تحصیل در تمام دانشگاه های کشور

 

ویزا پلاس با در اختیار داشتن برترین وکلا مفتخر است شما را در کلیه مراحل اخذ اقامت کره جنوبی یاری و همراهی نماید.

 • ویزای کاری کره جنوبی

  ویزای کاری کره جنوبی

  کره جنوبی در شرق قاره آسیاست که در شبه جزیره کره واقع شده است و در همسایگی با کره شمالی قرار دارد. این کشور از اطراف نیز محاط در آب است.

  ...
 • تحصیل در کره جنوبی

  تحصیل در کره جنوبی

  کره جنوبی را شاید بتوان یکی از پیشرفته ترین و به روزترین کشورهای آسیایی دانست که در 30 ساله گذشته با رشد چشمگیری در زمینه های مختلف

  ...