مشاوره رایگان: 02122110460

نیوزلند

نیوزلند با نام رسمی قلمرو همسود نیوزلند یا زلاندنو کشوری در جنوب غربی اقیانوس آرام است. این کشور از دو جزیره بزرگ و تعداد زیادی جزیره کوچک تشکیل شده و مناطق خود مختار نیووی، جزایر کوک، توکلائو و راس را هم در بر می گیرد. جمعیت نیوزلند حدود 4.3 میلیون نفر است. پایتخت کشور نیوزلند ولینگتون است اما اوکلند پرجمعیت ترین شهر نیوزلند است. کرایست چرچ، ولینگتون، هامیلتون، دنیدن، تائورانگا و پالمرستون نورث مهم ترین شهرهای این کشور هستند. نیوزلند فاصله زیادی با دیگر خشکی های کره زمین دارد، به طوری که استرالیا نزدیک ترین همسایه این سرزمین در دو هزار کیلومتری آن قرار دارد. دریای میان این دو کشور به دریای تاسمان معروف است. نزدیک ترین همسایه های این کشور از شمال جزایر تونگا، فیجی و نیوکالدونیا هستند. نیوزلند سرزمینی کوهستانی است و حدود سه چهارم این سرزمین از سطح دریا ارتفاع دارد و بیش از نیمی از آن دارای پوشش جنگی است. نیوزلند در سال 1907 استقلال خود را از بریتانیای کبیر کسب کرد. نیوزلند پس از آن عضو اتحادیه کشورهای مشترک المنافع شده است. واحد پول نیوزلند دلار نیوزلند است که با نماد $ و کد ایزو NZD شناخته می شود.


زبان

انگلیسی و مائوری دو زبان رسمی این کشور هستند. البته مردم این کشور زبان اشاره را سومین زبان رسمی خود می دانند. انگلیسی، زبان اصلی مورد استفاده در پارلمان، دولت، دادگاه ها و نظام آموزشی است. نیوزلند تنها کشوری در دنیا است که زبان مائوری در آن صحبت می شود. زبان مائوری که مربوط به جزایر پلینزی شرقی می باشد بسیار نزدیک به زبان ماوری جزایر تاهیتی و جزایر کوک است. زبان انگلیسی توسط 96.14 درصد از جمعیت نیوزلند صحبت می شود. در مقابل، زبان بومی مائوری تنها توسط 3.73 درصد از جمعیت نیوزلند صحبت می شود. گویش انگلیسی نیوزلندی بسیار شبیه به انگلیسی استرالیایی است اما تفاوت هایی نیز بین این دو گویش وجود دارد. فهمیدن لهجه نیوزلندی حتی برای انگلیسی زبانان بسیار مشکل است. چندین زبان بومی دیگر نیز در جزیره های دور افتاده نیوزلند رواج دارد. زبان اشاره نیوزلند که زبان اصلی افراد ناشنوا در این کشور است به صورت یک زبان رسمی شناخته می شود. استفاده از این زبان در اقدامات قانونی و خدمات دولتی مجاز است.


مردم

این کشور از لحاظ نژادی به دو بخش عمده و بزرگ تقسیم شده است. دسته اول اروپایی های انگلیسی زبان با تبار بریتانیایی یا ایرلندی که عمده جمعیت این کشور را تشکیل می دهند و دسته دوم مهاجرانی که از آلمان، ایتالیا، یوگسلاوی، هلند، اتریش و سوئیس آمده اند و آنها هم جمعیت قابل توجهی دارند. بر اساس سرشماری سال های اخیر حدود 74 درصد از جمعیت نیوزلند اروپایی تبار هستند و مائوری ها با 15 درصد بزرگترین اقلیت قومی را شکل می دهند. آسیایی ها نزدیک به 12 درصد و ساکنان جزایر اقیانوسیه بیش از 7 درصد جمعیت این کشور را شامل می شوند. فرهنگ نیوزلند آمیزه ای از فرهنگ مائوری و نخستین مهاجران بریتانیایی است که با ورود بیشتر مهاجران از نقاط دیگر دنیا متنوع تر شده است. از آنجایی که پرنده کیوی تنها در نیوزلند یافت می شود، مردم نیوزلند به "کیوی ها" معروف هستند. این مردم از زندگی آرام و بدون دغدغه لذت می برند.


اقتصاد

اقتصاد نیوزلند بر اساس تولید ناخالص داخلی دارای رتبه 53 بزرگترین اقتصاد ملی در جهان است. نیوزلند دارای یکی از جهانی ترین اقتصادها است و به طور عمده به تجارت بین المللی با استرالیا، اتحادیه اروپا، آمریکا، چین، کره جنوبی، ژاپن و کانادا وابسته است. نیوزلند دارای یکی از متنوع ترین بخش های خدمات و محصولات می باشد. طبق آمار حدود 65 درصد از تولید ناخالص ملی را صنایع تولیدی از جمله محصولات آلومینیومی، محصولات غذایی، صنایع فلزی، چوب و صنعت کاغذ سازی تشکیل می دهد. سهم محصولات معدنی، تولیدات، الکتریسیته، آب و بخش خدمات نیز 16.5 درصد از تولید ناخالص ملی است. توریسم نیز در سال های اخیر اهمیت بیشتری در اقتصاد کشور پیدا کرده است. نیوزلند دارای رتبه اول جهان در زمینه پیشرفت های اجتماعی بوده است، که شامل نیازهای اولیه انسانی، شاخص رفاه و درجه برابری فرصت ها برای شهروندانش می باشد.

صادرات نیوزلند نسبت به واردات آن از رقم 4 میلیارد دلار عبور کرد. اقتصاد آن بسیار متکی به صادرات محصولات کشاورزی و دامپروری است. لبنیات حدود 21 درصد، پشم 6.3 درصد، میوه 3.5 درصد، ماهی 3.3 درصد و دیگر محصولات کشاورزی و دامپروری از جمله شراب و گوشت 13.2 درصد کالاهای صادراتی نیوزلند را تشکیل داده اند. در اواخر قرن نوزدهم پشم مهم ترین کالای تولیدی نیوزلندی ها بود. صنایعی چون صید نهنگ و فوک، تولید الوار، تولید کتان، و استخراج طلا نیز در دوره های مختلف در اقتصاد نیوزلند اهمیت داشتند. اتومبیل های سواری، وسایل ترابری و حمل مسافر، نفت خام حاصل از مواد قیری خام، روغن های نفتی و روغن های حاصل از مواد معدنی، ماهواره و وسایل نقلیه هوایی مثل هلیکوپتر و هواپیما مهم ترین واردات نیوزلند می باشند.


آب و هوا

اکثر مناطق نیوزلند، بجز منطقه دور افتاده شمالی که آب و هوای نیمه استوایی دارد، آب و هوای اقیانوسی معتدل و چهار فصل متمایز دارند که مخالف فصول نیمکره شمالی هستند. آب و هوای کشور نیوزلند عالی است زیرا دارای تابستان های آفتابی و گرم با رطوبت خیلی پایین است. زمستان ها نیز در جزیره شمالی دارای کمترین میزان دما حدود 4 درجه است. بخش شمالی جزیره جنوبی معمولا آب و هوای معتدل تری دارد و میزان تابش خورشید با میانگینی در حدود 6.5 ساعت در روز در آن بیشتر می باشد. میانگین بارش باران در جزیره شمالی نیوزلند 135 میلیمتر در سال است. به طور کلی دمای هوای فصل زمستان 10 درجه سانتیگراد و کمی مرطوب است. در ارتفاعات بالاتر برف دیده می شود اما این پدیده در ارتفاعات کم چندان رایج نمی باشد. در فصل تابستان، کشور نیوزلند آب و هوای گرم و خشک با دمای حدود 25 درجه سانتیگراد دارد. همانطور که در نیمکره جنوبی انتظار می رود فصل تابستان از ماه دسامبر شروع می شود و تا فوریه ادامه دارد و فصل زمستان از ماه ژوئن تا ماه آگوست ادامه دارد. فصل های بهار و پاییز شبیه هم است با این تفاوت که در بهار دمای هوای سردتر و باران کمتر است. بهترین زمان سفر به نیوزلند تابستان یعنی از اواخر آبان تا اوخر بهمن ماه هست.


گردشگری

نیوزلند کشوری بسیار زیبا است که امکانات زیادی را برای اکتشاف و ماجراجویی در اختیار بازدید کنندگان قرار می دهد. این جزیره ناهموار خانه جنگل های بومی، کوه ها، سواحل، یخچال های طبیعی، مناطق حرارتی و آبدره هایی است که توسط دولت و فرهنگ دوستدار محیط زیست به خوبی محافظت شده اند. صنعت گردشگری در نیوزلند به عنوان اساس اقتصادی جدید و نوظهور شناخته می شود که به سرعت در حال توسع و ترقی است. انجمن صنعت گردشگری متعلق به بخش خصوصی کشور نیوزلند، درآمد حاصل از ورود گردشگران خارجی به نیوزلند را در بازه یک ساله رقمی برابر با 8.85 میلیارد دلار آمریکا برآورد کرده است. هم اکنون بیشترین تعداد گردشگران خارجی نیوزلند را شهروندان استرالیایی با 229 هزار نفر و 26 درصد افزایش، چینی ها با 138 هزار نفر و 157 درصد افزایش، و انگلیسی ها با 114 هزار نفر و 37 درصد افزایش نسبت به سال قبل تشکیل می دهند. درآمد حاصل از صنعت گردشگری نیوزلند جایگاه نخست را از لحاظ درآمد ارزی کسب کرده و حتی از صنعت لبنیات این کشور نیز پیشی گرفته است. هم اکنون از هر 10 نفر شاغل در نیوزلند یک نفر در صنعت گردشگری این کشور مشغول به کار است. به گفته وزیر گردشگری نیوزلند، به منظور حفظ و نگهداری صنعت توریسم که در حال حاضر یکی از چهار صنعت بزرگ در حال توسعه این کشور است، باید از منابع و جاذبه های اساسی کشور در راه تقویت این صنعت استفاده شود.

پارک ملی فیوردلند، شهر روتوروآ، خلیج جزایر نیوزلند، پارک ملی تونگاریرو، یخچال طبیعی فرانز جوزف، سهر ساحلی کایکورا، برج آسمان آکلند، آرت دکو شهر نایپر، پارک ملی آبل تامسان، شبه جزیره کوروماندل و غارهای وایتومو گلوورم تنها تعدادی از جاذبه های گردشگری نیوزلند هستند.


مذهب

تا پیش از ورود اروپاییان به نیوزلند، مائوری ها از آیین دیرینه و بدوی خود پیروی می کردند. ولی امروزه بیشتر مائوری ها به مسیحیت گرویده اند. مسیحیت مهم ترین دین نیوزلند است. 49 درصد مردم این کشور مسیحی هستند. انگلیکان ها، کاتولیک ها، پرسبیترن ها، متدیست ها و باپتیست ها مهم ترین گروه های مسیحی هستند. 42 درصد مردم بدون اعتقاد به مذهب هستند. بودیسم 1.5 درصد، هندوئیسم 2.1 درصد، مسلمان 1.2 درصد، سیک 0.5 درصد و مذاهب دیگر هم 5 درصد جمعیت نیوزلند را تشکیل می دهند. مسلمانان نیوزلند حدود 30 تا 40 هزار نفر از جمعیت این کشور را تشکیل می دهند که بیشتر آنها اهل تسنن هستند. اکثر مسلمانان مقیم نیوزلند هندی الاصل می باشند، اگر چه در بین آنها تعداد قابل توجهی عرب و اروپایی نیز به چشم می خورد. در نیوزلند دین از حکومت جدا بوده و طبق قانون، دین و مذهب آزاد بوده و هر کس می تواند آئین های ویژه دینی خود را آزادانه به جا بیاورد.


سیاست

نیوزلند یک حکومت مشروطه سلطنتی و دارای یک دموکراسی پارلمانی است. بالاترین مقام در این شاهنشاهی ملکه الیزابت دوم است که در قانون عناوین شاهنشاهی، ملکه نیوزلند و رئیس کشور لقب گرفته است. فرماندار کل که با توصیه نخست وزیر نیوزلند منصوب می شود نماینده ملکه و شخص اول کشور است. وظیفه فرماندار کل امضای حکم وزیران و سفیران و مقامات ارشد، رسیدگی به برخی شکایات قضایی و انحلال پارلمان در شرایط خاص است. البته اختیارات فرماندار کل و ملکه به طور کلی تشریفاتی است و تمام دستورهای آنها پس از توصیه پارلمان صادر می شود. این کشور همانند بریتانیا قانون اساسی مدون ندارد اما قانون مشروطه سال 1986 مقررات پایه این حکومت را بیان کرده است. نخست وزیر رئیس دولت است و توسط پارلمان انتخاب می شود. در انتخابات سراسری که هر سه سال یکبار برگزار می شود صد و بیست نماینده پارلمان این کشور انتخاب می شوند. حزب هایی که در نیوزلند فعال هستند حزب ملی، حزب کار، حزب ACT، حزب آینده متحد و حزب مائوری ها می باشند. رقابت معمولا بین دو حزب کار و حزب ملی است. از نظر طبقه بندی سیاسی، حزب ملی حزب راست میانه و حزب کار حزب چپ میانه می باشند.


هزینه زندگی در نیوزلند

به طور میانگین هزینه زندگی در نیوزلند برای هر فرد ماهانه بین 1000 تا 1400 دلار آمریکا متغیر می باشد. هزینه زندگی در پایتخت و شهرهای بزرگ به مراتب بیشتر از شهرهای کوچک است. اوکلند گرانترین شهر نیوزلند و پس از آن ولینگتون در این دسته قرار می گیرد. روتوروا، ناپیر، وانگاره و همیلتون از شهرهای ارزان نیوزلند هستند، گرچه هزینه زندگی هر شخص به سبک زندگی و میزان درآمد وی بستگی دارد.

برخی از هزینه های اساسی زندگی در نیوزلند شامل موارد ذیل می شود:

 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 958 دلار
 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر 762 دلار
 • هزینه اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 1575 دلار
 • هزینه اجاره آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر 1290 دلار
 • قیمت خرید آپارتمان برای هر متر مربع در مرکز شهر 4860 دلار
 • قیمت خرید آپارتمان برای هر متر مربع در خارج از مرکز شهر 3699 دلار
 • هزینه خدمات شامل آب، برق، سرمایش، گرمایش و زباله برای آپارتمان 85 متری 118 دلار
 • هزینه خوراک و مواد غذایی بین 150 تا 180 دلار
 • هزینه پوشاک ماهانه حدود 60 دلار
 • هزینه حمل و نقل ماهانه 83 دلار
 • هزینه اینترنت ماهانه 50 دلار
 • هزینه باشگاه ورزشی برای هر بزرگسال ماهانه 36 دلار
 • هزینه مهد کودک برای روز کامل در موسسات خصوصی، ماهانه برای هر کودک 684 دلار
 • هزینه بیمه درمان با توجه به نوع پوشش بین 200 تا 380 دلار

مزایای کشور نیوزلند

نیوزلند با مردمی انگلیسی زبان، فرهنگی آرام و مناظر طبیعی خیره کننده مدت هاست که به مقصدی ایده آل برای مهاجران از سراسر جهان تبدیل شده است. شهروندان این کشور از استانداردهای بالا و شرایط عالی زندگی برخوردارند. زندگی در کشور نیوزلند بسیار آرام و بی تنش است. این کشور یکی از دست نخورده ترین و زیباترین حیات های وحش دنیا را دارد. اقتصاد کشور نیوزلند در حال پیشرفت است و بازار آن هنوز توسط کارآفرینان اشب ع نشده است. این بدین معناست که نیوزلند فضای مناسبی جهت ایده های تجاری خلاقانه دارد. مراقبت پزشکی بسیار با کیفیت در دسترس عموم است. تمامی ساکنین کشور نیوزلند به مراقبت های پزشکی یارانه ای دولتی دسترسی دارند و می توانند به صورت رایگان از آن بهره مند شوند. علاوه بر این، کیفیت تحصیل در نیوزلند بسیار بالاست. نیوزلند به داشتن یکی از بهترین نظام های آموزشی دنیا مشهور است. علاوه بر آن، تحصیلات در این کشور برای شهروندان و افراد مقیم نیوزلند رایگان است. دستیابی به اقامت نیوزلند از طریق روش های کار، تحصیل، سرمایه گذاری و ثبت شرکت امکان پذیر است.

 

مزایای شهروندی و تابعیت نیوزلند

 • کسب یکی از قدرتمندترین پاسپورت های جهان
 • سفر بدون ویزا به 113 کشور و 37 کشور با اخذ ویزای فرودگاهی
 • بهره مندی از تسهیلات بانک ها و موسسات مالی و اعتباری
 • امکان راه اندازه تجارت
 • امکان شرکت در انتخابات پارلمانی یا سایر نظرسنجی ها و رای گیری های رسمی این کشور
 • بهره مندی از کلیه حقوق شهروندی
 • تحصیل رایگان فرزندان در مدارس کشور
 • امکان زندگی نامحدود در نیوزلند

مزایای اقامت دائم نیوزلند

 • زندگی در کشوری مدرن و امن
 • امکان اخذ شهروندی پس از 3 سال
 • افتتاح حساب بانکی
 • بهره مندی از خدمات درمانی مطلوب
 • امکان کار در سرتاسر کشور
 • امکان افتتاح حساب در تمامی بانک ها و موسسات مالی

مزایای اقامت موقت نیوزلند

 • زندگی در یکی از زیباترین کشورهای جهان
 • واجد شرایط اخذ اقامت دائم پس از 5 سال
 • امکان اخذ تابعیت و شهروندی پس از 3 سال (جمعا 8 سال)
 • زندگی در کشوری زیبا و با ثبات
 • دسترسی به با کیفیت ترین خدمات درمان
 • امکان تحصیل در تمامی دانشگاه های کشور

 

ویزا پلاس با در اختیار داشتن برترین وکلا مفتخر است شما را در کلیه مراحل اخذ اقامت نیوزلند یاری و همراهی نماید.

 • ویزای استارت آپ نیوزلند

  ویزای استارت آپ نیوزلند

  نیوزلند کشوری در جنوب شرقی استرالیا است که در کنار اقیانوس آرام واقع شده است، این کشور به دلیل فاصله زیادی که با دیگر کشورهای جهان دارد

  ...
 • تحصیل در نیوزلند

  تحصیل در نیوزلند

  کشور نیوزلند با داشتن دانشگاه های برتر، جزو یکی از کشورهای پر تقاضا برای تحصیل است. برای تحصیل در نیوزلند مانند سایر کشورها ابتدا باید

  ...