مشاوره رایگان: 02122110460

بلوک شرق اصطلاحی بود که در دوران جنگ سرد به کشورهای متحد شوروی و پیمان ورشو، که خود را کمونیست می نامیدند، اطلاق می شد. این اصطلاح از آن جهت بود که همه کشورهای این بلوک از لحاظ جغرافیایی در اروپای شرقی واقع بودند. بعدها که در کوبا انقلابی درگرفت و رهبران جدید آن خود را کمونیست خواندند و تا حدودی به شوروی وابسته بودند، این کشور نیز، علی رغم این که در غرب واقع بود، به طور غیررسمی عضو بلوک شرق شمرده می شد، گرچه هرگز به عضویت پیمان ورشو در نیامد و به همین علت به طور رسمی هرگز عضو بلوک شرق نبود. بلوک شرق همچنین به عنوان نامی برای پیمان ورشو یا کومکن بکار می رود. امروزه این بلوک منحل شده و کشورها تنها با توجه به محل جغرافیایی شان در شرق اروپا به این نام نامیده می شوند. بلوک شرق اروپا آنگونه که توسط بخش آمار سازمان ملل مشخص شده است از 10 کشور تشکیل شده است. هر کدام از این کشورها یک مقصد عالی بوده و جذابیت های فرهنگی خاص خود را دارند.

مهاجرت به بلوک شرق اروپا

كشورهای بلوك شرق اروپا در حوزه صنعت یكی از قطب های اروپا قلمداد می شوند. صنایع ساخت و ساز در اروپای شرقی فاکتور بسیار مهمی در اقتصاد منطقه ای به شمار می آید. کشورهای این منطقه اقتصاد رو به رشدی دارند و سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشورها سودآوری مضاعفی را برای سرمایه گذاران به ارمغان می آورد. همین مساله باعث رشد فرصت های شغلی در این کشورها شده است. دانشگاه های بلوک شرق اروپا در سرتاسر دنیا معتبر هستند و تمامی رشته ها و گرایش های تحصیلی را مطابق به روزترین استانداردهای آموزشی ارائه می دهند. هزینه تحصیل و زندگی در کشورهای شرق اروپا به نسبت سایر کشورها مقرون به صرفه تر است. به طور کلی، عواملی مانند سطح علمی دانشگاه ها، نرخ بیکاری معقول، اقتصاد رو به پیشرفت و با ثبات، هزینه زندگی پایین و آب و هوای عالی و طبیعت زیبا سبب افزایش مهاجرت به بلوک شرق اروپا در سال های اخیر شده است. متقاضیان با کسب اقامت کشورهای شرق اروپا می توانند اقامت کشوری اروپایی را به دست آورند. پس از گذشت اقامت این کشورها در مدت زمان مشخص تعیین شده هر کشور و دارا بودن شرایط اخذ تابعیت، متقاضیان می توانند درخواست شهروندی کشور محل سکونت خود را ارائه دهند. متقاضیان پس از کسب تابعیت کشورهای اروپای شرقی از تمامی حقوق شهروندی این کشورها برخوردار خواهند شد.

 

ویزا پلاس با در اختیار داشتن برترین وکلا مفتخر است شما را در کلیه مراحل اخذ ویزا و اقامت کشورهای بلوک شرق اروپا یاری و همراهی نماید.