مشاوره رایگان: 02122110460

قاره آسیا بزرگ ترین قاره زمین است که بزرگ ترین و پرجمعیت ترین کشورهای دنیا را در خود جای داده است. آسیا در بین دو اقیانوس منجمد شمالی و هند قرار دارد. این قاره 12 درصد از مساحت سطح زمین و 30 درصد از مساحت خشکی های این سیاره را در بر می گیرد. پهناورترین کشورهای این قاره روسیه، چین و هند می باشند. لازم به ذکر است روسیه کشوری اوراسیایی محسوب می شود. 60 درصد جمعیت کره زمین نیز در این قاره زندگی می کنند. قاره پهناور آسیا از قطب شمال تا جنوب مدار استوا امتداد یافته است و بخش اعظم آن در نیمکره شمالی قرار دارد. آسیا به همراه اروپا خشکی بزرگ اوراسیا را می سازند. این قاره از شمال به اقیانوس منجمد شمالی، از جنوب به اقیانوس هند، از شرق به اقیانوس آرام و از غرب به دریای سوئز و بخش میانی چین مرزبندی شده است. مرز اروپا و آسیا با غرب دریای مدیترانه، تنگه بسفر، رشته کوه قفقاز، رشته کوه اورال، دریای سیاه و دریای خزر معین می شود. تنگه برینگ هم، مرز آسیا و قاره آمریکای شمالی را مشخص می کند. مرز بین آسیا و آفریقا کانال سوئز است و تنگه برینگ آمریکای شمالی را از این قاره جدا می سازد. 4.3 درصد از مساحت قاره آسیا را کوه های بلند و تپه ها تشکیل می دهند. بلندترین رشته کوه های این قاره هیمالیا، قراقروم، پامیر، تیانشان، هندوکش و قفقاز بزرگ می باشند. فلات های آسیا نیز از غرب به شرق آناتولی، ایران، تبت و مغولستان می باشند.

مهاجرت به قاره آسیا

مهاجرت به قاره آسیا به دلیل نزدیکی تقریبی فرهنگی متقاضیان خود را بدست آورده است. مهم ترین کشورهای آسیا برای مهاجرت و اخذ اقامت شامل ژاپن، چین، کره جنوبی، مالزی، هند، ترکیه، گرجستان، امارات متحده عربی و سنگاپور می شوند. این کشورها به دلیل اقتصاد پیشرفته و یا رو به رشد خود، سطح کیفیت زندگی و سیستم آموزشی استاندارد مورد توجه بسیاری از متقاضیان می باشند. برنامه های مهاجرتی و شرایط اخذ اقامت هر کشور متفاوت است و هر کدام شرایط خاص خود را می طلبد. دولتها با اتخاذ روش های خاص خود جهت جذب سرمایه های مالی از طریق سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت و همچنین جذب سرمایه های انسانی از طریق تحصیل و کار تلاش می کنند. پس از اخذ اقامت در هر کدام از کشورهای آسیایی و گذشت مدت زمان مشخص و اثبات دارا بودن شرایط لازم می توان جهت اخذ تابعیت آنها اقدام نمود.

 

ویزا پلاس با در اختیار داشتن برترین وکلا مفتخر است شما را در کلیه مراحل اخذ ویزا و اقامت کشورهای قاره آسیا یاری و همراهی نماید.