مشاوره رایگان: 02122110460
فرهنگ مردم اسلوونی

اسلوونی یکی از کشورهایی است که جزو اتحادیه اروپا محسوب می ‌شود و فرمانروایی هایی که در اروپا حکم فرما بوده اند روی فرهنگ و آداب و رسوم این کشور تاثیر مستقیم داشته اند. اگر بخواهیم در مورد فرهنگ مردم صحبت کنیم در ابتدا بهتر است به دین غالب در این کشور اشاره کنیم. دین غالب مردم اسلوونی مسیحیت است و حدود ۵۸ درصد افرادی که از دین مسیحیت پیروی می کنند پیرو فرقه کاتولیک هستند.
مسلمانان در این کشور در اقلیت قرار دارند و حدود ۲ درصد از جمعیت جامعه را به خود اختصاص داده ‌اند. مهاجرت در کشورهای دیگر به خصوص کشورهایی که فرهنگ و آداب و رسوم کاملا متفاوت با کشور مبدا دارند، تقریبا ریسک پذیر هستند. شما باید در ابتدا تمامی خصوصیات آن فرهنگ اعم از برخورد کارفرما با کارگر و همچنین برخورد با ارباب رجوع با کارمند و دیگر کنش های جامعه را به صورت کامل بدانید تا در هنگام کار در کشورهای دیگر، با مشکلات متعدد مواجه نشوید. ما در این مقاله از سری مقالات ویزا پلاس تصمیم گرفته ایم تا به صورت تکمیلی در مورد ویژگی ها و خصوصیات فرهنگی و آداب و رسوم و همچنین عادات غذایی این مردم توضیحات بیشتری برای شما ارائه کنیم.

فرهنگ مردم اسلوونی

آداب و رسوم مردم اسلوونی

فرهنگ و آداب و رسوم مردم اسلوونی نیز همچون تاریخ اسلوونی بسیار غنی بوده و از سرزمین‌ های دیگر تأثیر پذیرفته است. به عنوان مثال بهتر است که به سبک معماری در اسلوونی اشاره کنیم. در واقع معماری اسلوونی متاثر از معماری روم و ایتالیا است و ساختمان های قدیمی و جذاب این کشور جزو جذاب ترین جاذبه های توریستی به شمار می آیند.
در مورد خوراکی ها و غذاهای این کشور نیز باید این نکته را بیان کرد که تمامی نوشیدنی ها و خوراکی های این کشور به صورت بومی و محلی هستند و به صورت اختصاصی، مخصوص خود کشور اسلوونی هستند. به این صورت که بسیاری از افراد از جمله مسافرین توکیو و گردشگران از کشورهای دیگر به منظور نوشیدن انواع مختلف نوشیدنی های مخصوص اسلوونی، به این کشور سفر می کنند.
تمامی غذاهای محلی کشور اسلوونی برگرفته از فرمول کشورهای مختلف از جمله مجارستان، ایتالیا، اتریش، کرواسی و حتی ترکیه هستند.

آداب و رسوم مردم اسلوونی

فرهنگ تحصیل مردم اسلوونی

تحصیلات در کشور اسلوونی در مقطع ابتدایی ۹ پایه و در مقطع دبیرستان ۴ پایه هستند، که آموزش زبان انگلیسی در ۹ پایه ابتدایی به صورت کامل و در حد حرفه ‌ای به دانش آموزان ارائه می ‌شود. به همین جهت کسانی که قصد مهاجرت به اسلوونی را دارند باید در درجه اول علاوه بر زبان اسلوونیایی، زبان انگلیسی خوبی نیز داشته باشند.
در مدارس کشور اسلوونی علاوه بر زبان انگلیسی که جزو زبان های اجباری در تحصیل به شمار می آید، به اختیار خود دانش آموزان یک زبان زنده دیگر دنیا نیز به آن ها آموزش داده می شود. تحصیلات در این کشور به صورت کاملا رایگان است. همچنین بهره مندی از تمامی خدمات بهداشتی و درمانی نیز بدون هیچگونه تفاوتی برای تمام اقشار جامعه رایگان است. البته این نکته را مد نظر داشته باشید که امکانات در کشور اسلوونی اگرچه در مقایسه با کشور ما در حد عالی قرار دارند، اما در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر از جمله آلمان، ضعیف ‌تر است. به عنوان مثال حقوق دریافتی کارمندان دولتی و همچنین کارگران، نسبت به آلمان پایین تر بوده و در کنار آن قیمت مواد خوراکی حدود ۵ درصد گران تر از کشور آلمان است.

نوشتن دیدگاه

دانستی های مهاجرت