مشاوره رایگان: 02122110460
راحت ترین راه اقامت آلمان

در این مطلب هر اطلاعاتی درباره راحت ترین راه اقامت در آلمان بدان نیاز دارید توضیح داده می شود. تلاش کرده ایم تا شما را با تمامی شیوه های مهاجرت به آلمان برای اخذ اقامت مثل تحصیل در آلمان، کار در آلمان، اخذ ویزای کاری و سرمایه گذاری در آلمان، آشنا کنیم. قصد ما ارائه راحت ترین راه اقامت در آلمان با توجه به شرایط شماست. در ادامه این مطلب از ویزاپلاس هر روش را توضیح می دهیم تا هر کس بتواند متناسب با روحیات و توانمندی های خود، راحت ترین راه اقامت در آلمان را انتخاب کند. پس راحت ترین راه مهاجرت به آلمان می تواند با توجه به هدف شما مشخص شود. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات درباره شرایط ثبت شرکت در آلمان و اخذ ویزای این کشور با کارشناسان ویزاپلاس تماس بگیرید.

راحت ترین راه اقامت آلمان

آسان ترین روش های اخذ اقامت آلمان

آسان ترین روش های اخذ اقامت آلمان عبارتند از:

  • روش اول، اقامت از طریق تابعیت دوگانه: شهروندان ایرانی که قصد اقامت از این روش را دارند، ابتدا باید تابعیت خود را از ایران لغو کنند تا گرفتن تابعیت آلمان امکان پذیر باشد البته این روش زمان بر است و حدود 8 سال طول خواهد کشید. برای نوزادان متولد شده در آلمان بلافاصله تابعیت دوگانه صادر می شود. همچنین فرزندان زیر 16 سال که والدین شان تابعیت آلمانی دارند بدون مشکل خاصی اقامت آلمان خواهند گرفت.
  • روش دوم، اقامت از طریق ازدواج: ازدواج با فردی آلمانی، یا شهروندی غیر آلمانی که تابعیت آلمان را دریافت کرده است به اضافه زندگی مشترک با همان فرد به مدت ۵ سال، اجازه داشتن تابعیت و اقامت آلمان را برای شما صادر می کند. حداقل سن برای ازدواج در آلمان 18 سال است. افرادی که سن آنها حدود 16 تا 18 است، با اجازه والدین خود می توانند ازدواج کنند. این روش راحت ترین شیوه گرفتن اقامت آلمان برای مجردین است.
  • روش سوم، اقامت از طریق کار: اگر شما فعالیتی انجام می دهید که هیچ فرد آلمانی تباری نمی تواند کار شما را انجام دهد، و کارفرمای آلمانی شما را بپذیرد، همچنین دارای مدرک مورد نظر باشید این روش مناسب شما است. برخی دیگر از افراد بدون نیاز به داشتن پیشنهاد شغلی در صورت داشتن مدرک تحصیلی حداقل لیسانس در رشته های خاصی مثل رشته های فنی مهندسی و... می توانند اقامت موقت دریافت کنند و پس از پیدا کردن کار، اقامت بلند مدت آلمان را به دست آورند. البته روش ویزای جستجوی کار هم هست که به صورت ۶ ماهه صادر می شود و شما می توانید در این مدت شغلی برای خود پیدا کنید. اگر کاری پیدا کردید و در آن مشغول به کار شدید ویزای جستجوی کار به ویزای کاری آلمان تغییر می کند. اگر متخصص و ماهر هستید، این روش راحت ترین راه اقامت در آلمان می باشد. بدون شک ساده ترین راه برای ثبت شرکت کمک گرفتن از وکیل ثبت شرکت در آلمان است برای این منظور با مشاورین ویزاپلاس تماس بگیرید و اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایید.
  • روش چهارم، اقامت از طریق تحصیل: اگر شما جوانی خوش فکر هستید اما از لحاظ مالی توانمند نیستید بهترین، کم هزینه ترین و راحت ترین راه اقامت برای شما تحصیل در دانشگاه های رایگان آلمان است. اگر قصد تحصیل در مقطع لیسانس را دارید، باید از دانشگاه های ایران قبولی داشته باشید یا دارای مدرک زبان آلمانی باشید، در این صورت پس از گذراندن دوره یک ساله کالج و قبولی در آزمون می توانید وارد داشنگاه های آلمان شوید. همچنین اگر قصد تحصیل در مقاطع بالاتر را دارید باید دارای مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6.5 و یا مدرک زبان آلمانی سطح B1 باشید. البته اتمام تحصیل به معنی اخراج و ترک آلمان نیست، بلکه دولت آلمان به شما فرصتی ۱۸ ماهه می دهد تا شغلی پیدا کنید که در صورت یافتن شغل، شرایط اقامت راحت و آسان می شود.

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات درباره شرایط اخذ انواع ویزا و بلوکارت آلمان با کارشناسان ویزاپلاس تماس بگیرید.

آسان ترین روش های اخذ اقامت آلمان

 سرمایه گذاری، راحت ترین راه اقامت آلمان

سرمایه گذاری در آلمان برای دریافت اقامت بدین معنی است که فرد متقاضی می تواند با مشارکت در یک کسب و کار، خرید سهام، ثبت یک شرکت و... اقامت آلمان را به دست آورد. از بین راه های گفته شده ساده ترین روش برای دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری است زیرا فرد متقاضی برای دریافت اقامت نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی یا حتی آلمانی ندارد. فرد متقاضی می تواند هم زمان برای سایر اعضای خانواده خود درخواست اقامت بدهد. دریافت اقامت با این شیوه تضمینی است. اگر فرد متقاضی دارای مدرک دانشگاهی باشد فقط پس از دو سال می تواند درخواست اقامت دائم بدهد. دریافت حق شهروندی پس از ۸ سال با این شیوه مطمئن است. و در آخر این روش به مصاحبه کاری و یا پذیرفته شدن از طرف کارفرما نیاز ندارد.

شما می توانید در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر درباره راحت ترین راه اقامت در آلمان، با مشاوران و کارشناسان ما در موسسه ویزا پلاس تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره ببرید.

 

برچسب ها:
نوشتن دیدگاه

دانستی های مهاجرت