مشاوره رایگان: 02122110460
حداقل حقوق برای بلوکارت آلمان

کارت آبی یا همان Blue Card به نوعی مجوز کار و زندگی در کشور های عضو اتحادیه اروپا از جمله آلمان است. این کارت به چه کسانی تعلق می گیرد؟ به افراد متخصص و دارای مهارت بالا که اهل کشور های خارج از محدوده اروپا هستند و به کشورهای اتحادیه اروپا مهاجرت کرده اند، همچنین در زمینه های کاری و تحصیلی عملکرد موفقی از خود داشته اند. کسی که بلو کارت آلمان دارد علاوه بر تخصص در کاری که انجام می دهد، نباید درآمد ماهیانه اش از ۴.۲۰۰ یورو کمتر باشد. یعنی اگر شما کارمند یا کارگر ساده باشید، حتی با داشتن سابقه کار بالا و تحصیلات مرتبط هم، واجد شرایط دریافت بلو کارت نیسیتد. بلو کارت مثل همان گرین کارت آمریکایی است، و فقط به علت این که یادآور پرچم آبی رنگ اتحادیه اروپا باشد بلو کارت نامیده شده است. اتحادیه اروپا برای مدیریت و هدایت بهتر کشور های عضو در نظر دارد تا کل کشور ها را به یک کشور واحد تبدیل کند، پس اگر شما دارای بلو کارت باشید امکان کار و زندگی در هر جایی از اروپا ممکن است. شما برای رسیدن به این منظور علاوه بر مهارت و تخصص باید مبلغی مشخص را در یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپا مثل آلمان سرمایه گذاری کنید. بلوکارت هر سه ماه تا تا چهار سال قابل تمدید است و دارنده آن از حق و حقوق قانونی برخوردار است. افرادی که دارای بلوکارت اتحادیه اروپا هستند، ما به ازاء کاری که انجام می دهند همان حقوقی را وصول می کنند که شهروندان اتحادیه اروپا دریافت می کنند. البته قانون تساوی حقوق تحصیل و رفاه اجتماعی هنوز به تصویب نرسیده است، اما تلاش بر رعایت برابری حقوق است. چهارچوب قوانین این کارت در همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا یکسان است و به ماده قانونی شماره (EG) 1030/2002 تعلق دارد.

حداقل حقوق بلوکارت آلمان 

حداقل حقوق بلوکارت آلمان

آلمان جزء یکی از کشور های اتحادیه اروپا است که بیشترین تقاضا برای داشتن بلو کارت را دارد. کشور آلمان که آیین نامه بلو کارت را اجرا می کند، حداقل حقوق جدید مورد نیاز برای دریافت بلوکارت را اعلام کرده است. از اول ژانویه ۲۰۲۰ حداقل حقوق اجباری از ۹.۱۹ یورو به ۹.۳۵ یورو به ازای هر ساعت افزایش پیدا کرده است و برای کار آموزان در سال اول آموزش افزایش حقوق معادل ۵۱۵ یورو در ماه اعمال شده است.
از ۱ ژانویه ۲۰۲۰ حداقل حقوق سالانه برای بلو کارت آلمان ۵۵۲۰۰ یورو می باشد. حداقل حقوق بلو کارت آلمان برای افرادی که در شغل های کمبود متخصص مشغول به کار هستند (مثل پزشک، مهندس، داشمند، فناوری اطلاعات) حداقل حقوق سالانه معادل ۴۳۰۵۶ یورو است. از ۱ ژانویه ۲۰۲۰ مقدار سقف پرداختی اداره بیمه تأمین اجتماعی آلمان افزایش داشته است. به نحوی که اگر حقوق هر فرد از ۶۲۵۵۰ یورو در سال بیشتر باشد، فرد می تواند از بیمه درمانی اجباری به بیمه درمانی خصوصی تغییر بیمه دهد.

مدارک مورد نیاز متقاضیان بلوکارت آلمان 

مدارک مورد نیاز متقاضیان بلوکارت آلمان

پاسپورت، یک قطعه عکس، مدارک دانشگاهی ترجمه شده، تائیدیه مدارک تحصیلات دانشگاهی، سوابق کاری ترجمه شده در خارج از آلمان، قرار داد و پیشنهاد کاری معتبر از طرف یک شرکت آلمانی، فرم درخواستی تمدید شدن اقامت، موافقت نامه سازمان کار آلمان ( در صورت نیاز)، سایر دوره های تخصصی و کاری دریافت شده.
اگر شما واجد دریافت بلو کارت آلمان باشید باید گفت که اعتبار این کارت چهار ساله است. البته اگر قرارداد کار شما کمتر از مقدار زمان گفته شده باشد، بلو کارت به مدت قرار داد کاری شما به اضافه سه ماه، دوباره صادر یا تمدید می‌ شود. بعد از ۳ سال از تاریخ صدور بلو کارت آلمان، چنان چه متقاضی همچنان مشغول به کار در آلمان باشد، می‌ تواند درخواست اقامت دائم داشته باشد. مورد آخر این که، اگر شما یعنی دارنده بلو کارت آلمان از سطح زبان آلمانی حداقل B1 بهره مند باشید، می ‌توانید پس از ۲ سال از تاریخ صدور بلو کارت آلمان، درخواست اقامت دائم کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در موسسه مهاجرتی ویزاپلاس ما مراجعه کنید و برای راهنمایی و مشاوره رایگان با کارشناسان حرفه ای ما تماس حاصل کنید. ویزا پلاس به صورت تخصصی در زمینه مشاوره اخذ ویزا و اقامت، فعالیت می کند.

 

نوشتن دیدگاه

دانستی های مهاجرت